Flesz Sarmacki 3/14
Seria wydawnicza: Flesz Sarmacki

77XNmRL8.png
Sarmaci!

Przed Wami kolejne wydanie nieregularnego tygodnika! Ostatni tydzień niesie ze sobą wiele ciekawych wydarzeń, a wśród nich najważniejsze to: wybory, głosy puste czy też kolejna kolejka Sarmackiej Ligi Piłkarskiej!

WYBORY ZAKOŃCZONE!

Wybory, jak to wybory są i powinny być elementem sarmackiej sceny politycznej. Ostatnie pokazały żółtą kartkę dla każdego z komitetu wyborczego z uwagi na to, że głosy puste zyskały niemalże 1/3 głosów, co wręcz może smucić. Można również porozmawiać o zwycięstwie, które niosło za sobą tylko jeden głos wyborczy wyżej od tego przegranego. Czy zatem jest jakiekolwiek prawo do wprowadzania ostrych reform, które jakby nie patrzeć nie są poparte zgodą większości Sarmatów?

SKŁAD NOWEGO SEJMU!

Do Sejmu weszło w tychże wyborach 7 osób i są to:
- Helwetyk Romański
- Avril von Levengothon
- Krzysztof Czuguł-Chan
- Henryk K. Leszczyński
- Paulus Buddus
- Rihanna Patty Arped-Aureliusz
- Mikołaj Torped

W Sejmie zasiadło 3 posłów Ligi Monarchistycznej, oraz 4 posłów NSZZ "Represji". Patrząc na skład można powiedzieć o tym, że być może ta kadencja będzie nadzwyczaj ciekawa.
Warto wspomnieć o tym, że Marszałkiem został Helwetyk Romański po zakończonym w szybkim tempie głosowaniu co nie obyło się bez echa wśród Sarmatów.

WYBORY NA WESOŁO!

Prasa jak zawsze nie pozostała bez żadnego komentarza odnośnie wyborów do Sejmu. Mogliśmy zauważyć artykuły, które nie tyle co ośmieszały nowo wybranych posłów, ale przedstawiały ich w krzywym zwierciadle bądź ukazywały inną wizję świata rzeczywistego.
I tak Gauliter Kakulski uraczył nas dość nieprzewidywalną numerologią w Sejmie. Dowiadujemy się zaskakujących rzeczy! M.in. że jeden z posłów stanie oko w oko z możliwością łapówki, a inni będą pedałować za wszystkich, a więcej można znaleźć tutaj!

ODWOŁANIA, REZYGNACJE!

Ostatni tydzień jest pełen niespodziewanych rezygnacji oraz przewidywalnych odwołań z pełnionych funkcji. Otóż słynny Prefekt Generalny Piotr II Grzegorz znany ze swoich brutalnych metod i perwersyjnych upodobań zrezygnował z w/w funkcji. Dlaczego? Rzekomo powodem jest brak czasu oraz prawdopodobieństwo zachorowania na ciężki przypadek realiozy.
Nie tylko Piotr II Grzegorz stracił funkcję. Książę Tomasz Hugo Ivo po długim oczekiwaniu odwołał ze stanowiska Wicekróla Baridasu Markusa Arpeda, a Helwetyk Romański przestał być Radcą Naczelnej Izby Architektury.

KRÓLESTWO BARIDASU POGRĄŻONE W NICOŚCI!

Nic tak bardzo nie denerwuje mieszkańców regionu jak obszerna nicość! Baridajczycy ostatnio nie mają powodów do zadowolenia bo Królestwo pogrąża się w niewyobrażalnym chaosie. Brakuje tam Regenta czy Wicekróla, a nawet osoby, która by zarządzała Radą. Jednym słowem SKANDAL. Wg doniesień jest to wina wielu emigracji, której dopuszczają się mieszkańcy m.in. Almery w poszukiwaniu lepszego życia. Pogłoski mówią o tym, że zamieszkali nawet w Al Rajnie. Czy to znak końca Królestwa Baridasu? Czy znajdzie się ktoś taki jak Calisto Kami-Chojnacka, która uzdrowiła Gis? Pozostaje nam czekać i życzyć wszystkiego dobrego.

SARMACKA LISTA PRZEBOJÓW

Jak widzimy niestety w Sarmackiej Liście Przebojów nie ma zbyt wiele nowości, a wszystko co się udaje robić nie przynosi zamierzonych efektów, dlatego Puls Sarmatów ogłasza konkurs na odświeżenie wizerunku Listy Przebojów w każdym aspekcie! Zmiana nazwy, loga, prezentacji wyników jak i również warunki głosowania. Wszelkie propozycje z uwzględnieniem powyższych aspektów proszę wysyłać na prywatną wiadomość do mnie. Najlepsza propozycja uzyska 10 000 libertów, a dla pozostałych nagrody pocieszenia!

NAGRODA "AURELIUSZKI" DLA MŁODYCH

Poseł na Sejm Rihanna Patty Arped-Aureliusz utworzyła najnowszą nagrodę dla młodych mieszkańców, którzy wykazują się szeroko rozumianą aktywnością w prasie czy też na forum i są wzorem dla innych przybywających do Sarmacji. Warunkiem uzyskania nagrody będzie status mieszkańca oraz przebywanie na terenie Księstwa nie dłuższe niż 4 miesiące. Nagrody będą cyklicznie rozdawane co miesiąc, a kandydatury będzie można podawać w wiadomości prywatnej. Wartość nagrody będzie opierała się w przedziale pomiędzy 10 000 libertów, a 20 000 libertów co znacznie umożliwi start nowemu mieszkańcowi. Dodatkowo będzie możliwość uzyskania stażu w Pulsie Sarmatów. Więcej informacji już wkrótce, a już teraz zapraszamy do pomocy w finansowaniu nagrody!

To już wszystko w dzisiejszym wydaniu Fleszu Sarmackiego! Kolejny powinien pojawić się już wkrótce!
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
3 625,00 lt
Ten artykuł lubią: Wincenty Wałachowski, Avril von Levengothon, Gauleiter Kakulski, Henryk Leszczyński, Krzysztof Czuguł-Chan, Andrzej Fryderyk, Aleksander Damian von Thorn-Chojnacki.
Komentarze
Wincenty Wałachowski
Te słowa dotyczące Baridasu są, jak dla mnie, duzym zaskoczeniem. To była w niedalekiej przeszłości jeszcze najżywsza prowincja, a teraz? No, nie dobrze. :(
Odpowiedz Permalink
Markus Arped
Cytuję:
To była w niedalekiej przeszłości jeszcze najżywsza prowincja, a teraz?
Najżywsze co? ;-) A odnosząc się do treści artykułu — Baridas przetrwał i przetrwa nawet największe kryzysy. Można tylko mieć nadzieję, że ten zostanie zażegnany jak najszybciej.
Odpowiedz Permalink
Wincenty Wałachowski
Najżywsza część Sarmacji. Zwracam honor :)
Poza tym mam nadzieję, że Baridas przetrwa.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Nie ma co stroszyć piórek. Królestwo czy prowincja... zwłoki to zwłoki ;)
Odpowiedz Permalink
Markus Arped
Ja tu żadnych zwłok nie widzę, ale jak diuk woli.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.