Park Stołeczny, Michał Michaelus, 09.02.2014 r. o 21:58
Żółta Gwiazda mistrzem Wandystanu

W piątek została rozegrana ostatnia kolejka piątego sezonu Wandisze Erste Klaße. Zgodnie z przewidywaniami Żółta Gwiazda Sosnowiec nie dała żadnych szans PKS Sang Jang. Dzięki temu Wieśniacy przeskoczyli w tabeli pauzujący Rotor i zdobyli mistrzostwo Wandstanu. Jest pierwszy tytuł w historii Żółtej Gwiazdy prowadzonej przez trenera Michaelusa. Wcześniej ekipa z Sosnowca (w początkowo z Gagarinów) dwukrotnie zdobywała wicemistrzostwo. Srebrne medale po pewnym zwycięstwie nad Arirangiem Sangjang zdobyli piłkarze Metalurga Bananopeszt. Dla baridajczyków to także największy sukces w historii klubu. Rotor Precelkhanda, który zdominował ostatnie dwa sezony WEK pauzował w ostatniej kolejce i zakończył rywalizację na trzecim miejscu. Tuż po zakończeniu sezonu dotarła do nas szokująca informacja o rezygnacji trenera Demollariego z funkcji szkoleniowca Rotoru.

Końcowa tabela piątego sezonu WEK:
L088TaZ8.jpg

Kolejny sezon startuje już zapewne w przeciągu tygodnia. Więc jeśli masz ochotę zmierzyć się z najlepszymi ekipami Wandystanu skorzystaj z linka:
http://www.xperteleven.com/?lid=282130 .
Jedyny warunek jaki stawiamy to żeby ekipa pochodziła z jednej z wandejskich miejscowości. Listę miejscowości można znaleźć na mapie:
http://img.sarmacja.org/thumbs/normal/img_181_105.png
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
2 599,00 lt
Ten artykuł lubią: Krzysztof Czuguł-Chan, Zbyszko Gustolúpulo, Avril von Levengothon, Henryk Leszczyński, Bartosz von Thorn-Mackiewicz.
Komentarze
Zbyszko Gustolúpulo
Zbyszko, trener Mostostalu Winnica:
Cytuję:
Az ciezko uwierzyc, ze to juz piaty sezon WEK! Mostostal nie odegral w nim kluczowej roli, ale w porównaniu do wczesniejszych lat prezentowalismy w miare równa forme. W listopadzie narzekalem na siebie i zapowiedzialem reorganizacje oraz walke o górna czesc tabeli. W sezonie 3 bylismy na 8. pozycji, a o 4. nie wypada nawet wspominac - 10 pozycja na 12 druzyn. To byla katastrofa! Gralismy w miare równo, bez realnych szans na walke z czolowa 4, zajelismy solidne, piate miejsce. Dalej nie bardzo jest pomysl co zrobic z druzyna, mamy paru 19 latków, paru starszych, a do tego sredniacy. Trzeba przewietrzyc seniorów i sciagnac paru mlodszych, a ze budzet transferowy nie jest zbyt wielki, bedzie budzetowo. Zapomnialem dodac, ze dzieki swietnemu trenerowi forma zawodników nie wyglada idealnie, z niecierpliwoscia czekamy na raport zmian... :)
Odpowiedz Permalink
Bartosz von Thorn-Mackiewicz
Cytuję:
Jest pierwszy tytuł w historii Żółtej Gwiazdy prowadzonej przez trenera Michaelusa.

Ponoć napoje energetyczne od jakiegoś czasu dostarcza im (w niektórych środowiskach podejrzany) Ozone, a na treningi jeżdżą do Jaworzna. Skandal?
Permalink
Michał Michaelus
Dodałbym jeszcze, że zgrupowania przedmeczowe i pomeczowe odbywają się w Domu Górnika.
Odpowiedz Permalink
Bartosz von Thorn-Mackiewicz
:)

Do znudzenia będę powtarzał, że to jedna z lepszych moich imprez ever.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.