GiSletter 2/2014

Drodzy Mieszkańcy i Sympatycy GiSu,

Przedstawiam Wam drugie wydanie GiSlettera. Pomimo wciąż szalejącej na terenie Sarmacji R3AL102Y wydarzyło się u nas całkiem sporo. Zapraszam do lektury.

25.01.2014
- Uniwerstytet Starosarmacki informuje o publikacji, przyniesionej do Rektora przez Hrabiego Mackiewicza. W pochodzącej w tzw. świata realnego publikacji pt: "Chrematonimy na polskich stronach internetowych wirtualnych państw i społeczeństw" znalazły się informacje o wielu instytuchach sarmackich (m.in. Gońcu Czarnoleskim, Tygodniku Grodziskim, SOBOS-ie czy Grupie Artystycznej Śnięty Leszcz)

26.01.2014
- Zakończył się II etap konkursu "Ptaki Sarmacji" organizowanego przez Adama Gabriela Grzelązkę. W gronie 5 nagrodzonych uczestników znajduje się aż 4 zamieszkujących na terenie GiSu. Poinformowano również o wprowadzeniu nowych zasad podziału nagród. Po 3 tysiące libertów czeka na pierwszą osobę, która umieści grafikę lub legendę związaną z jedną z miejscowości Gellonii i Starosarmacji. Nagrody czekają na 10 różnych mieszkańców KS. Rozpoczął się również III etap konkursu.

- Zespół z Nadziei dokonał odkrycia nowego gatunku zwierząt: Diabłów Zdradzieckich. Ustalono również, że to te małe potwory ściągnęły do Nadziei Dartana - smoka, który zrównał miejscowość z ziemią. 

- Na funkcje Wicemarszałka powołano Sławetnego Pana Tytusa baroneta Aureliusza-Chojnackiego 

- Premier ogłasza konsultacje społeczne na temat Odznaczeń Prowincji. Jeśli uważasz, że ktoś szczególnie zasługuje na takie odznaczenie podziel się swoimi uwagami. Konsultacje trwają do 16.02.2014 r.

27.01.2014
- Wizyta Calisto Kami-Chojnackiej u barona Grzelązki. Przekazanie pieniędzy z dotacji GiS oraz rozmowy z Kasztelanem o zamkniętym skrzydle Ratusza. Jaką tajemnice kryją w sobie tak szczelnie odseparowane od świata mury? W artykule opisującym owe wydarzenia udostępniono również tekst legendy o sójce.

- Pojawiła się I cz. Maratonu z Horrorami- inicjatywy nowego mieszkańca Grodziska, Pana Mateusza Kornika 

- Redakcja Gońca Czarnoleskiego przygotowała podsumowanie 20. sezonu Sarmackiej Ligi Piłkarskiej. Mistrzem zostały Słoniki Sodomia -  zespół kierowany przez włodarza Feru Leszka Chojnackiego de Ruth

28.01.2014
- Kolejne części Maratonu z Horrorami (druga i trzecia) ujrzały światło dzienne. Autor zachęca czytelników do zgłaszania rozmaitych ogłoszeń, które mogłby być publikowane w następnych wydaniach.
- Nadzieja rozpoczyna przygotowania do Wizyty Książęciej w naszej prowincji. Wicehrabia Norvegicus ogłasza zapisy do Turnieju Snookera Zapisy trwają do 02.02.2014 r.


30.01.2014
- Władze Nadziei podejmują decyzję o zbudowaniu wielkiego parku w miejscu dawnej lokacji wioski. Park otrzyma nazwę Parku Dartana i stanowił będzie upamiętnienie wszystkich ofiar smoka. 

31.01.2014
- Baronetessa Paralaksa Tradycja Buddus, głowa Grodziska, ogłasza niecodzienny konkurs - nagrodę, niemal 93 tys. lt zgarnie ten, którego opcja wykorzystania takiej sumy najbardziej przypadnie do gustu inicjatorce. Zgłoszenia przyjmowane będą do 09.02.2014 r.

01.02.2014
- Uniwersytet Starosarmacki wciąż poszukuje chętnych do udziału w badaniach dotyczących motywacji przynależności do mikronacji. Zachęcamy do wsparcia rodzimej uczelni.

- Rozpoczęło się głosowanie w sprawie wyboru szaty graficznej nowej strony GiSu. Wybieramy między dwiema przedstawionymi przez diuka von Thorn-Brońka wersjami. Głos zabrać można do 8 lut 2014, do godziny 21:58

02.02.2014
- Zakończył się III etap konkursu "Ptaki Sarmacji". Cała czwórka nagrodzonych pochodzi z naszej prowincji. Tym samym rozpoczął się etap IV - w kategorii zagadka odpowiedzi można zgłaszać do soboty, w pozostałych kategoriach można zgłaszać swoje prace również do poprzednich etapów. Szczególnie zachęcamy do udziału w kategorii GiSowskiej. Kartka o Ferze już powstała, pozostałe miejscowości wciąż czekają na swoje. Jeśli zaś chodzi o legendy to żadna z miejscowości jeszcze nie ma swojej. Chcielibyśmy również zauważyć, że w tej kategorii decyduje kolejność zgłoszeń i że jedna osoba może zgłosić się tylko raz. 

- Przyroda w Grodzisku zaczyna się odradzać, temperatura wzrasta, ptaki rozpoczynają toki... Baronetessa  Paralaksa Tradycja Buddus opisuje te zmiany urzeczona ich pięknem, przestrzega również przed zdradliwą pogodą.

04.02.2014
- Wicehrabia Norvegicus składa wniosek o dotację w wysokości 50 tys. lt na Turniej Snookera organizowany z okazji wizyty JKM oraz rocznicy powstania GiS. Premier zarządza głosowanie nad wnioskiem. Głosować można do 11.02.2014 r.

- Rozpoczynają się rozgrywki w Turnieju Snookera. Chętni zostali podzieleni na dwie grupy, w której każdy gra mecz z każdym. Faza ta potrwa do 16.02.2014 r.

- Premier GiSu proponuje stworzenie Atlasu naszej prowincji. Rozpoczęło się zbieranie starych map i planów miast, na podstawie których ów Atlas ma powstać. Wszystkim którzy już dodali swoją cegiełkę do tej inicjatywy, w szczególności zaś mieszkańcom innych prowincji, serdecznie dziękujemy, resztę zapraszamy do dalszego zgłaszania materiałów. Czas do 14.02.2014 r.

05.02.2014
- Z inicjatywy baronetessy Paralaksy Tradycji Buddus powstał temat, w którym nasi Obywatele mogą  zgłaszać swoją nieobecność w KS, do czego serdecznie zachęcamy (do zgłaszania, nie do nieobecności rzecz jasna)

To tyle w tym wydaniu GiSlettera, ponieważ wydarzeń znalazło się tu sporo, następne ukarze się już za tydzień. Zanim jednak pożegnam się z Wami, drodzy Czytelnicy rozwiązanie zagadki z poprzedniego wydania. Można było znaleźć tam 28 nazwisk (Grzelązka, Chojnacki, Hohenzollern,  Kami, Pac,  Buddus, Broniek, Macak, Skarbnikow, Ferski, Liberi, Novegicus, Ruth, Szermiński, Romański, Korab-Kaku,  Leszczyński,  Levenghoton, Bakonyi, Zaorski, Winchester, Horn, Thorn, Kryński, Ravendorff, Forseti, Chuguł-Chan, Rasmusen) W zabawie udział wzięło 5 osób, wśród nich znalazła się 1, która skreśliła poprawnie wszystkie nazwiska, tą osobą jest Pan Beznadziej AFiasty, którego konto z tej okazji wzbogaci dziś 5 000 lt. Za udział wszystkim serdecznie dziękuję. Następna gimnastyka dla rozumu pokażę się jeszcze dziś, chociaż już nie jako część GiSlettera. Wyglądajcie jej na horyzoncie.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
6 560,00 lt
Ten artykuł lubią: Avril von Levengothon, Henryk Leszczyński, Adam Gabriel Grzelązka, Bartosz von Thorn-Mackiewicz, Młynek Kawowy, Paulus Buddus, Fryderyk von Hohenzollern, Krzysztof Czuguł-Chan, Zbyszko Gustolúpulo, Ignacy Urban de Ruth, Andrzej Fryderyk, Helwetyk Romański.
Komentarze
Bartosz von Thorn-Mackiewicz
Testuję: R₃AL₁₀₂Y 
Czepiam się: następne wydanie przejawia skłonności masochistyczne, że się będzie karać? ;)
Kanapka: najmocniej kibicuję dwóm rzeczom — chodzi o atlas i badania prowadzone przez US. Ja już swoje w temacie zrobiłem, a jak już ja się zebrałem…
Permalink
Adam Gabriel Grzelązka
Fachowa redakcja, merytoryczne fakty, pełny profesjonalizm GiSlettera. tak trzymać.
Permalink
Calisto Norvegicus-Chojnacka
Nie no.... już nie można edytować... Tak to jest jak się robi kilka rzeczy na raz
Odpowiedz Permalink
Paulus Buddus
a mnie to nikt nie odwiedził :( na szczęście z powodów politycznych musiałem wrócić do ojczystego Baridasu. Mimo wszystko podoba mi się GiS letter - takie coś przydałoby się w KB tylko nie ma kto pisać :(
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
Ojej. Wygrałem coś :) Serdecznie dziękuję za nagrodę, choć przyznam szczerze, że nie spodziewałem się. Zagadkę rozwiązywałem dla zabawy i odprężenia, poznając przy tym kilka członków GiSu. Szkoda, że tak niewiele Sarmatów wzięło udział w zabawie.

W GiS wiele się dzieje, więc i jest o czym pisać, a krótkie podsumownie zdarzeń jest artykułem o godnej długości. Oby taka aktywność się urzymała. Powodzenia!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.