Goniec Czarnoleski, Henryk Leszczyński, 27.01.2014 r. o 21:45
20. sezon Sarmackiej Ligi Piłkarskiej za nami. Słoniki Sodomia mistrzem

Zakończył się 20., jubileuszowy sezon Sarmackiej Ligi Piłkarskiej. Na mistrzowski stolec pod nowym trenerem powróciły Słoniki Sodomia. Drugie miejsce przypadło Margońskim Koniom, które zdobyły także Puchar Sarmacji.

W sobotę rozegrano ostatnie spotkania 20. sezonu SLP. Czas na małe podsumowanie.

Ekstra Klasa
hQn6ks33.jpg
Ligę zdominowały YK Słoniki Sodomia pod wodzą Leszka Żółtowskiego, które po dwóch sezonach kaca po odejściu trenera Abraxasa wracają na najwyższy stopień podium. Zaraz za Słonikami uplasowały się Margońskie Konie. Choć znane ze świetnej defensywy, w tym sezonie świetnie grały w napadzie. Podopieczni trenera Kedara zdobyli najwięcej bramek w lidze, a Macura Magiera został królem strzelców.

Zawiedli obrońcy tytułu, Boty z Morwenau. Drużyna diuka Skarbnikowa przez pewien czas znalazła się nawet tuż nad strefą spadkową, by ostatecznie zająć trzecie miejsce.

Z ligi spadają, po zażartej walce, Marynarze z Feru oraz dzierżący od samego początku czerwone latarnie Małpki Grodzisk i PKS Eldorat, spadkobiercy RVT Hrabiego Ruhnhoff, którego blask przyćmił już chyba ostatecznie.

W przyszłym sezonie komentatorzy spodziewają się zażartej walki o tytuł mistrzowski. Wszystko dlatego, że z czołowych zespołów odchodzą legendarni zawodnicy. YK Słoniki Sodomia opuści Niklas Adermark, najlepszy chyba obrońca w historii SLP, MVP tego i ośmiu innych (sic!) sezonu. Margońskie Konie pożegnają się z innym wybitnym defensorem, Lekomirem Lato. Młot Sigmara Anheim rozstanie się natomiast ze świetnym pomocnikiem Burtem Moselym.

Średnia Klasa

9SbbaVy6.jpg
Klasą samą dla siebie był zespół KS Nadzieja, który punkty oddawał jedynie w trzech spotkaniach. Na długo przed zakończeniem rozgrywek pewny awansu był też FC Grodzisk, który wraca do Ekstra Klasy po sezonie przerwy. Podobnie jak Synowie Wandy, którzy jednak, jak przyznał sam trener Michaelus, sami zaskoczeni są promocją.

Z ligi spadają Hetman Grodzisk z charyzmatycznym jeszcze niedawno fanklubem, HWDP Spartak Genosse-Wanda-Stadt oraz Dyskobolia Czarnolas, która jeszcze dwa sezony temu grała w Ekstra Klasie.

Niższa Klasa
4nSBFLA3.jpg
Tu awans zapewnili sobie Republikanie Scholandia, SKSV Almera i, kosztem Torpedo Precelkhanda, Atletico Santa Ana.

Puchar Sarmacji

Drabinka pucharowa sprawiła, że w finale spotkał się obrońca trofeum, Młot Sigmara Anheim i drużyna Margońskich Koni. I choć Młoty szły jak burza, rozgrywki wygrały, po dwóch remisach (bezbramkowym u siebie i 1-1 na wyjeździe, Margońskie Konie. Przerwały tym samym passę trzech pucharowych zwycięstw ekipy trenera Vhrisa.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
5 516,00 lt
Ten artykuł lubią: Jack von Horn, Michał Michaelus, Krzysztof von Thorn-Macak, Tomasz Ivo Hugo, Michał Kowalewski, Kedar via Margończyk, Krzysztof Czuguł-Chan, Bartosz von Thorn-Mackiewicz.
Komentarze
Henryk Leszczyński
I CO JA MAM Z TYM ZROBIĆ!?
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
ok, już poprawiłem.
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
No i jak tu się teraz utrzymać w Ekstra Klasie? ;-)
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
No i jak tu się teraz utrzymać w Ekstra Klasie? ;-)
Odpowiedz Permalink
Krzysztof von Thorn-Macak
Świetny artykuł :)
Jak się utrzymać? A to bardzo proste. Wystarczy zdobyć 21 punktów co przy 18 meczach wymaga na przykład 15 remisów, 2 zwycięstwo i 1 porażkę :)
Swoją drogą Konie mi zepsuły taką świetną passę w Pucharach!
Odpowiedz Permalink
Bartosz von Thorn-Mackiewicz
Ja chciałem tylko przypomnieć, że YK jest integralną nazwą klubu — krytykuję w imieniu tych którzy nie mogą i wytykam pomyłkę. Znowu zabrakło tych dwóch literek.
Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Czyli Dyskobolia zaznała tej samej goryczy, co my niedawno. Ale zaraz się odbiliśmy i wygraliśmy Niższą Klasę, więc głowa do góry. O ile jest tam trener ;-) Inna sprawa, że potem ciężko było się nam utrzymać w Średniej.
Odpowiedz Permalink
Leszek Karakachanow Sr
Dyskobolia już wielokrotnie zaznała goryczy porażki :)
Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Chodziło mi o szybki spadek na sam dół ;)
Odpowiedz Permalink
Leszek de Ruth
Argh, Chojnacki de Ruth! :D
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
same błędy;d
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
CSK Czarnolas, CSK Czarnolas, weź z litości wpuść nam gola!
P7ZtbmNe.png
Odpowiedz Permalink
Bartosz von Thorn-Mackiewicz
Przez te błędy to aż chce się zaśpiewać
http://w643.wrzuta.pl/audio/8LWBom7etop/leszczynski_pedal
Permalink
Bartosz von Thorn-Mackiewicz
Omujboru. Nie ómiem into BBC-code, czy inne CNN. Czemu tak tródno dodać dobrze komentarz?
http://w643.wrzuta.pl/audio/8LWBom7etop/leszczynski_pedal
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.