Flesz Sarmacki 2/14
Seria wydawnicza: Flesz Sarmacki

77XNmRL8.png
Sarmaci, Sarmatki!
Co wydarzyło się ciekawego przez ostatnie 7 dni? Co zasługuje na Waszą uwagę, a co na uwagę mediów? Postaramy Wam się w tym krótkim fleszowym wydaniu zaprezentować to co nie powinno nikomu umknąć w tym tygodniu!

WANDYSTAN POZOSTAŁ W SARMACJI!

A jednak. Wandystan pozostaje w Sarmacji po referendum w wyniku którego ledwo co Sarmaci zdecydowali, że nie przyznają niepodległości tejże prowincji. Ze względu na wyrównany wynik  pojawiają się pytania i wątpliwości czy taki stan rzeczy długo przetrwa. Jednakże spoglądając na przyszłość należy dokładnie przeanalizować za i przeciw ewentualnego wystąpienia którejkolwiek prowincji z Sarmacji bo nie każda przyznana pochopnie niepodległość będzie niosła wymierne korzyści dla Sarmacji. Należy porządnie przeanalizować wszystkie wyjścia tak aby nie wpakować się większe kłopoty niż podobno są.

REZYGNACJA FRYDERYKA VON HOHENZOLLERNA

Lider Ligi Monarchistycznej, sekretarz w Radzie Ministrów, Premier Gelloni i Starosarmacji, a wreszcie poseł na Sejm. O Fryderyku oczywiście mowa. Rezygnacja jego ze stanowisk staje się jedną z najważniejszych informacji ostatniego tygodnia. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ w/w jest i był aktywnym działaczem politycznym i
prasowym oraz niestety udaje się na spoczynek od świata wirtualnego. Liczymy na szybki powrót do Sarmacji!

PODZIAŁ W KWESTII OCENY PRACY KSIĘCIA

Ankieta zorganizowana przez Sarmacki Ośrodek Badania Opinii Społecznej pokazał co myślą Sarmaci o pracy obecnego Księcia. Wynik jaki jest widzimy. 46% ocenia działalność Księcia jako dobrą lub bardzo dobrą, a 34% ocenia go źle bądź bardzo źle(13%). Pozostali ankietowani zaznaczyli odpowiedź nie wiem. Faktem jest to, że ankieta może być nie na miejscu - jednak dlaczego? Ankieta będzie publikowana cyklicznie, raz na kwartał tak aby porównać opinie z teraźniejszymi wynikami. Wyniki nie są fatalne, ale też nie są idealne. Prawdopodobnie na wyniki może mieć wpływ ułaskawienie dwójki Wandejczyków 24 grudnia. Jednak czy to tylko ta decyzja może mieć wpływ? Nigdy nie wiadomo. Badanie przeprowadzone za 3 m-ce pokaże jak bardzo zmieniły się odczucia Sarmatów.

DIUCZESSA KAROLINA ZBIERA PODPISY

Oczywiście ta von Lichtenstein. Zbiera je rzecz jasna pod ustawą zmieniającą kodeks sprawiedliwości w kwestii wulgaryzmów. Diuczessa chce takiej zmiany aby uporczywe używanie wulgaryzmów było karane. Pytanie czym jest uporczywe używanie wulgaryzmów, a samo używanie wulgaryzmów. Czy w tym momencie pojedyncze /podwójne/ potrójne wulgaryzmy nie będą karane? Czy osoba, która używa wulgaryzmów w różnych miejscach nie będzie karana bo nie użyła ich w jednym ciągu bądź w jednym wątku? Pytań namnaża się mnóstwo i jest potrzebne napisanie czym jest właśnie te uporczywe. Na najlepsze wyjaśnienie terminu uporczywe czeka 1000 libertów. Odpowiedzi w komentarzach!

PTAKI SARMACJI I ZŁOTE WĘDKI

Sarmacja ostatnimi czasy przeżywa swoiste oblężenie we wszelakich konkursach. Na Złote Wędki można już głosować i Puls Sarmatów postara się jak najszybciej poinformować o wynikach tego plebiscytu. Natomiast wkrótce ruszy konkurs Ptaki Sarmacji. Będzie dotyczyć jak widać ptaszków, a nagrody będą zaprawdę atrakcyjne. Więcej informacji znajduje się na głównej stronie Sarmacji.

To już na tyle informacji w dzisiejszym Fleszu. Jak wiadomo w Sarmacji w ostatnim tygodniu wydarzyło się wiele ciekawych wydarzeń, jednak ze względu na szacunek Państwa czasu i ze względu na to aby tekst nie był długaśny wyszukaliśmy najciekawsze informacje minionego tygodnia.
Liczymy oczywiście na to, że się podobało.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
3 471,00 lt
Ten artykuł lubią: Młynek Kawowy, Misza "JK" Korab-Kaku, Karolina Aleksandra, Avril von Levengothon, Aleksander Damian von Thorn-Chojnacki, Kedar via Margończyk, Jack von Horn.
Komentarze
Karolina Aleksandra
Odpowiedz Permalink
Mikołaj Torped
I tak w razie wątpliwości będzie orzekał SN...
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Oczywiście. Ale trochę jasności by się przydało . . .
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.