Flesz Sarmacki 1/14
Seria wydawnicza: Flesz Sarmacki

77XNmRL8.png
Sarmaci!
Co w ostatnim czasie szokowało, a co może nas wszystkich w niczym nie zaskoczyło. Przed Wami pierwszy w tym roku Flesz Sarmacki. Zapraszam do czytania informacji z ostatniego czasu.
1. Wandystan w drodze do niepodległości?
W tym momencie Sarmaci mają prawo glosować w referendum dotyczącym przyznania Wandystanowi niepodległości. Społeczeństwo sarmackie wydaje się w tej kwestii bardzo podzielone. Pojawiają się orędownicy za wyjściem Wandystanu z Sarmacji uzasadniając to m.in. tym, że dezintegruje Sarmację. Natomiast zwolennicy pozostania tej prowincji mówią o kryzysie demograficznym, a także o tym, że nie można wykluczać społeczności tylko przez pojedyncze jednostki.
Sondaż przeprowadzony przez Sarmacki Ośrodek Badania Opinii Społecznej pokazał, że społeczeństwo jest mocno podzielone. Po 43% ankietowanych wyrażało się za pozostaniem oraz przeciwko pozostaniu Wandystanu w Sarmacji. Reszta nie wiedział, a jaki będzie wynik referendum? Zobaczymy niebawem!
2. Ruszył Plebiscyt Złote Wędki!
W ramach plebiscytu możemy nominować osoby w  kilkunastu kategoriach, a wśród nich: Polityk Roku, Dziennikarz Roku, Odkrycie Roku i wiele innych. Najbardziej kontrowersji wzbudza Odkrycie Roku jak na razie. Organizatorzy zastrzegli, że chodzi tutaj o osoby zarejestrowane w 2013 roku i ewentualnie grudzień 2012. Jednak czy jednostki, które nie udzielały się przed 2013, a w tymże roku zrobiły ogromny przeskok nie powinny być odkryciem? Pozostawiam do analizy naszym czytelnikom.
3. Kontrowersyjne ułaskawienia
Jakichś czas temu w Wigilię Książę postanowił ułaskawić Ivo Karakachanowa oraz Pauliny Natalii Wileńskiej. Sprawa na pierwszy rzut oka dziwna. W szczególności do pierwszej osoby. Ktoś kto obrażał innych, obrażał się na świat, odchodził i przychodził został skazany na banicję. Dzień później natomiast został ułaskawiony - sprawa dziwna. Jednak należy spojrzeć poprzez inne aspekty. O ułaskawieniu wg źródeł wnosił Wandystan dla którego Ci obywatele stanowią dość dużą podporę. Należy pamiętać, że Ivo jest osobą, która udziela się artystycznie w życiu Sarmacji i za czasu swojego v-życia pomimo wielu skandali zrobił wiele dobrego.
Nie musimy wcale z tym polemizować. Książę ma prawo ułaskawić i to zrobił.
4. Konkursów wysyp noworoczny!
Sarmacka kultura żyje! Przeżywa wielki noworoczny rozkwit, a w ramach jej pojawiły się 3 głosowania na najlepsze fraszki, znaczki i pocztówki! Sarmatów wyobraźnia unosi na wyżyny czego dowód odnajdujemy w dziale Konkursy i Plebiscyty. Dla mnie osobiście najciekawszą i najbardziej zaskakującą pocztówką jest:
5kwv.png
Pocztówka składająca się z wielu obywateli. Niestety mąż zapomniał o mnie, ale jako doświadczona kobieta przeżyję!
To już na tyle w dzisiejszym wydaniu Fleszu Sarmackiego! Oczekujcie na wyniki sondażu SOBOS-u w kwestii jak oceniają Sarmaci Sejm oraz referendum w sprawie przyznania Wandystanowi niepodległosci.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
4 292,00 lt
Ten artykuł lubią: Vladimir von Hochenhaüser, Jan Magov-Zaorski, Aleksander Damian von Thorn-Chojnacki, Misza "JK" Korab-Kaku, Fryderyk von Hohenzollern, Piotr II Grzegorz, Krzysztof Czuguł-Chan, Jack von Horn, Paulus Buddus, Kedar via Margończyk.
Komentarze
Ten artykuł oczekuje na pierwszy komentarz.

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.