Ferment, Leszek de Ruth, 14.12.2013 r. o 21:32
12. kolejka SLP

Ekstra Klasa SLP

W Ekstra Klasie dzieją się ciekawe rzeczy. Poza wygraną Słoników nad Końmi 3:0 (Konie nie oddały nawet jednego strzału), dzięki której Słoniki mają nad wiceliderem już 10 punktów przewagi, bardzo interesujące okazały się spotkania Botów z Młotami, oraz Arped F.C. z MKS Sailor Fer. W pierwszym ze spotkań Boty wygrały 2:0 (a mogło być gorzej, bo sędzia nie uznał jednej bramki), co pozwoliło im na awans o jedno oczko. Taki sam awans zaliczyła ekipa Arped FC, co pozwoliło na wydostanie się ze strefy spadkowej. Niestety, po porażce z Arped FC właśnie, do strefy spadkowej spadł MKS Sailor Fer, co odnotowujemy ze smuteczkiem. Z kolei Małpki Grodzisk idą na całego i już trzecią kolejkę z rzędu uprzykrzają życie jednej z czołowych drużyn – tym razem udało się wygrać 2:1 z Krasnoludami. Brawo Małpki!

rKTAfyLX.png


Średnia Klasa SLP

W Średniej Klasie punktami dzielą się Synowie Wandy i prowadzący w tabeli KS Nadzieja, lecz nie zmieniło to sytuacji na podium. Tym czasem AC Szfery wygrały z CSK Czarnolas 1:0, co spowodowało zmianę miejsc obu zespołów – Szfery wyszły ze strefy spadkowej, a CSK do niej wróciło. Poza tym bez rewelacji – w środku tabeli zmian brak. FC Kaizer Czarnolas zremisował bezbramkowo z FAN Shepherds, co tylko podkreśla lekki impas i wyrównaną walkę w środku tabeli. Z uwagi na skromne różnice punktowe między zespołami z miejsc 3-5 wciąż możemy liczyć na niespodzianki. Podobną sytuację mamy nieco niżej, między zespołami z miejsc 6-8 – tutaj to już walka o przetrwanie. W następnej kolejce najciekawiej zapowiada się spotkanie lidera z wiceliderem, które choć nie zmieni sytuacji w tabeli, może zagwarantować emocjonuje w późniejszych kolejkach.

dBQ2R60k.png


Niższa Klasa SLP

W Niższej Klasie zmiana lidera! Mocne dotychczas Atlético Santa Ana straciło pierwsze miejsce na rzecz dotychczasowego wicelidera – Republikanów Scholandia. Republikanie bez problemu ograli Jednorożce Eldorat 3:0, a Atlético poniosło sromotną klęskę wynikiem 4:1 w spotkaniu z SKSV Almera. Dla drużyny ze stolicy Baridasu zwycięstwo oznacza zbliżenie podtrzymanie walki o podium, jednak dwupunktowa przewaga może już całkiem niedługo okazać się zbyt dużym wyzwaniem, gdyż zajmujące trzecią lokatę Torpedo Precelkhanda nie oddaje pola i w tej kolejce ograło WW Laviva Fer również 4:1. Pozostaje liczyć na ciekawą rywalizację.

713OY1Si.png


Finał Pucharu SLP

W Pucharze pozostał nam już tylko jeden mecz. W dramatycznym spotkaniu na stadionie Koni był remis, a potworny sędzia ukradł gospodarzom zwycięstwo – nieuznana została bramka z 15 minuty. Przed rewanżem w lepszej sytuacji są Młoty, choć ciekawie mogą prezentować się morale obu drużyn, które przegrały swoje mecze ligowe w 12. kolejce. Należy jednak pamiętać, że po kontuzji Doinela Cornela defensywa Młotów jest osłabiona.

7LI6j5vi.png
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
9 722,00 lt
Ten artykuł lubią: Krzysztof Czuguł-Chan, Ignacy Urban de Ruth, Markus Arped, Krzysztof von Thorn-Macak, Zbyszko Gustolúpulo, Tomasz Ivo Hugo, Michał Michaelus, Kedar via Margończyk, Jack von Horn, Gauleiter Kakulski, Paweł Szermiński.
Komentarze
Krzysztof Czuguł-Chan
Ysz, znowu zapomniałem.
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
@up Mam to samo :)
Odpowiedz Permalink
Leszek de Ruth
No cóż, ktoś musi przegrać, by wygrać mógł ktoś :D
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
No nie no, udało mi się wygrać. Ale zapomniałem :D
Odpowiedz Permalink
Krzysztof von Thorn-Macak
Sędzie nie uznał bramki ale samobójczej - gdyby ją uznał to byłoby 2-1 bo pechowym strzelcem był Lipka z Botów :)
Za to w następnej kolejce (jak przeżyjemy rewanż z Koniami bez większych kontuzji) postaramy się urwać punkt Słonikom :)
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Boty tuż nad strefą spadkową. Miszcz :)
Odpowiedz Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
Tak właśnie patrzę czy jeszcze mam szansę się utrzymać. Forma jak to zawsze u Małpek na koniec sezonu jest świetna, więc zobaczymy! ;-)
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Znowu zapomniałem!?
Chociaż po wyniku nie wiem czy nie lepiej czasem zapominać ;)
Ech, taki spadek zaliczyłem (z Ekstra do Niższej) i myślałem, że chociaż w Średniej łatwiej będzie mi się utrzymać. Niestety o większości meczów ostatnio zapominam. Mam nadzieję, że chociaż utyrzmanie się uda.
Odpowiedz Permalink
Leszek de Ruth
@Vhris: faktycznie, mój błąd.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Witam
Mnie osobiście smuci przegrana Koni...
Ale z niecierpliwości czekam finału w SLP
Permalink
Leszek de Ruth
No mnie też smuci, jak najbardziej - urodzonym wszak w Margon.

@TIH: a propos wzlotów i upadków - kusi mnie zacząć zabawę od podstaw, od całkiem nowej ekipy, ale na razie Słoniki czeka przebudowa defensywy w następnym sezonie.
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
Świeccy urwali punkty KS Nadzieja i to cieszy :-) Z drugiej strony wygląda na to, że idziemy na awans choć nie do końca tego chcemy, bo priorytety są inne ;-)
Odpowiedz Permalink
Kedar via Margończyk
Młoty i Konie koncentrują się tylko na finale i odpuściliśmy tą kolejkę ligową. Każda z druzyn jest w jakiś sposób osłabiona ale atut własnego boiska przemawia za Młotami.
W Ekstraklasie Lider jest już jeden i nic Słoniom nie odbierze kolejnego tytułu.
Permalink
Leszek de Ruth
Nie byłbym taki pewien. Konie mamy już "z głowy", nieelegancko mówiąc, Młoty skupiają się na Pucharze i młodzieży, a Krasnoludy przegrywają z Małpkami, jednak zawsze istnieje szansa, że gdzieś coś się posypie. Wystarczy spojrzeć na remis z Botami, gdzie nie spodziewałem się trudności po ich paśmie przegranych spotkań, a jednak nie było kompletu punktów. Do końca jeszcze 6 kolejek i jak uda się wygrać najbliższe trzy, to już potem spokój, można ogrywać juniorów, a dwie z tych trzech kolejek to Młoty i Krasnoludy - jak pogubimy punkty to o juniorach można zapomnieć, a przyznam, że kilku jeszcze potrzebuje podniesienia wartości rozwojowej.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof von Thorn-Macak
@Leszku powiem niedelikatnie: nie pie***l. Z taką przewagą tytuł w zasadzie masz w kieszeni. Adermark ci to załatwi :)
Chyba, że faktycznie zaczniesz wstawiać na max młodych graczy to wtedy faktycznie może być słabo. Ale jak dobrze to rozegrasz to będziesz mógł odetchnąć już po następnej kolejce...
Odpowiedz Permalink
Leszek de Ruth
Wolę dmuchać na zimne, bo mam tendencję do przesadnego hurraoptymizmu i wtedy się sypie :D
Odpowiedz Permalink
Krzysztof von Thorn-Macak
Ja z kolei mam dość ciasny plan na utrzymanie się w lidze. Wystarczy, że zgubię punkty tam gdzie spodziewam się je zdobyć i może być krucho...
A tymczasem: Kedar, jak ustawiasz taktykę na finał? ;)
Odpowiedz Permalink
Kedar via Margończyk
Vhris taktyka jest nader prosta strzelić Wam jedną bramkę więcej :P
Permalink
Krzysztof von Thorn-Macak
Wam wystarczy jak strzelicie tyle samo. Jak dla nas niestety jak dla Was na szczęście...
Czyli mamy taką samą taktykę, z tym, że zakładamy wbicie dwóch bramek więcej w pierwszej połowie :P
Odpowiedz Permalink
Gauleiter Kakulski
W Niższej Klasie mamy wyjątkowo zaciętą rywalizację. 12 kolejek za nami, a miejsca na podium oddzielają pojedyncze punkty.
Odpowiedz Permalink
Paweł Szermiński
LaViva Fer jako drużyna raczkująca, kompletująca i testująca skład i tak sobie nieźle radzi :)
Permalink
Gustaw Witkowski
W Nadziei rozpacz z powodu straconych punktów. Wygranie średniej klasy nie jest wcale takie pewne, jeśli nie będziemy wygrywać :)
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.