Rada Ministrów, Karolina Aleksandra, 08.12.2013 r. o 23:56
Komunikat rządowy #1
Seria wydawnicza: Komunikaty Rządowe

Sarmatki, Sarmaci!

Nie tak dawno powołano nową Radę Ministrów, ale zapewniamy, że ministrowie i sekretarze już zakasali rękawy, i wzięli się za pracę pełną parą. Pierwszym owocem był arkusz zadań, które będą co tygodnia egzekwowane od każdego resortu, a po każdym tygodniu będzie publikowane podsumowanie w prasie oraz rozesłany kilkupunktowy newsletter rządowy na e-maile osób zarejestrowanych w sarmackiej bazie.

Przejdźmy więc do podsumowania pierwszego tygodnia pracy władz.

  • powołano Michała Hodżę Kiełbasę-Krakowskiego na stanowisko Prefekta Generalnego, przyjmując jednocześnie dymisje Katiuszyna Rewolutego Lepkiego, Helwetyka Romańskiego i Akademika Tradycji Wileńskiego.
  • razem z Jego Książęcą Mością powołano Pierwszego Asesora Sądu Koronnego — Simona Petera Liberi.
  • wydano Zarządzenie Kanclerza w sprawie organizacji Rady Ministrów oraz Rozporządzenie Kanclerza o zmianie Rozporządzenia w sprawie kryteriów uznawania innych mikronacji. W Sejmie natomiast złożono projekt Rozporządzenia Kanclerza o wynagrodzeniach funkcjonariuszy publicznych.
  • opracowano projekt doktryny polityki zagranicznej Księstwa Sarmacji, nad którym obecnie toczy się debata w gronie Rady Ministrów.
  • we współpracy z NIA przywrócono Grodziską Agencję Prasową, która spełnia podstawową funkcję — donoszenie krótko o wydarzeniach na terenie Księstwa Sarmacji. Pasek GAP wyświetla się pod listą artykułów. Po przesunięciu kursora nad interesujący nas nagłówek, ruch napisów zostanie zatrzymany, a po kliknięciu zostaniemy przeniesieni do miejsca danego wydarzenia.
  • w związku z powyższym poszukiwane są osoby chętne do uzupełniania GAPu o nowe wydarzenia. Chętni mogą zgłaszać się do Redaktor Naczelnej Karoliny von Lichtenstein.
  • trwa głosowanie w konkursie na Inicjatywę Listopada, zapraszamy do wyboru swojego faworyta.
  • zainaugurowano obrady Rady Samorządowej. Kazdy samorząd został poproszony o wyznaczenie dwóch delegatów. Obecnie rozpoczęto pierwszą dyskusję na tajnym forum Rady. Rezultaty obrad będą podawane na bieżąco do opinii publicznej.
  • wystosowano list do Mandragora Alojzego Pupki z prośbą o przestrzeganie przepisów traktatu poprzez respektowanie wyroków sądów sarmackich i ich egzekwowanie na stronach Mandragoratu i LDMW.
  • rozpoczęto prace koncepcyjne nad Rządowym Centrum Informacji, tak aby informacja o działaniach Rady Ministrów była zawsze dostępna, niekoniecznie tylko w komunikatach.

Powyższa lista zostanie wysłana także w postaci newslettera do wszystkich obywateli w bazie Księstwa Sarmacji. A to dopiero pierwszy tydzień pracy! Przed nami jeszcze trzy miesiące, które — mamy nadzieję — będą owocne.
W imieniu Kanclerza Markusa hr. Arpeda:

u3sf.png

Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
6 423,00 lt
Ten artykuł lubią: Markus Arped, Mikołaj Torped, Michał Hodża Kiełbasa-Krakowski, Vladimir von Hochenhaüser, Paulus Buddus, Adam Gabriel Grzelązka, Teodozjusz Azoramath-Arped, Ivan von Lichtenstein, Helwetyk Romański, Konrad Van den Budenmayer, Jan via Teutończyk.
Komentarze
Mikołaj Torped
Kiedy wystosowano list w sprawie egzekwowania przepisów traktatu?
Odpowiedz Permalink
Markus Arped
3 grudnia.
Odpowiedz Permalink
Vladimir von Hochenhaüser
A za jakieś 21 godzin- reaktywacja PO.
Odpowiedz Permalink
Mikołaj Torped
Czy opinia publiczna mogłaby poznać treść tego listu?
Odpowiedz Permalink
Paulus Buddus
PO? A odwołano Szefa PO? :)
Odpowiedz Permalink
Vladimir von Hochenhaüser
JA jestem szefem PO.
Odpowiedz Permalink
Vladimir von Hochenhaüser
tak de iure
Odpowiedz Permalink
Misza "JK" Korab-Kaku
Formalnie zlikwidowaną instytucję(znosząc ustawę), a po jakimś czasie powołano ponownie(teraz) zarządzeniem.
Odpowiedz Permalink
Misza "JK" Korab-Kaku
*zlikwidowano. Wprowadźcie możliwość edycji...
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Przeczytaj co chcesz wysłać zanim to wyślesz ;)
Odpowiedz Permalink
Konrad Van den Budenmayer
Ciekawy jestem, nad czym obraduje Rada Samorzadowa. Czy temat dyskusji jest tak samo tajny jak same dyskusje?
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.