Dwór Książęcy, Helwetyk Romański, 07.11.2013 r. o 13:47
37 dni później
Seria wydawnicza: Komunikaty Koronne

Drogie Sarmatki i Drodzy Sarmaci!

1 października 2013 r. zostałem wybrany przez Sejm na funkcję Marszałka Sejmu, a tym samym zgodnie z postanowieniami Konstytucji zostałem powiernikiem Korony — Regentem Księstwa Sarmacji. Dzisiaj, po 37 dniach, mam zaszczyt przekazywać pierwszy urząd w Państwie na ręce nowo wybranego monarchy, księcia Tomasza Ivo Huga. Przez tych kilka tygodni, między innymi, w Sejmie odbyło się ponad trzydzieści głosowań, wyłoniona została nowa Rada Ministrów, funkcje objęli nowi sędziowie Sądu Najwyższego i asesorzy Sądu Koronnego, podjętych zostało siedem uchwał Naczelnej Izby Architektury, odbyło się pięć referendów konstytucyjnych i wolna elekcja, wreszcie — zarządzone zostały wybory do Sejmu kolejnej, XLIII już kadencji.

Z tego miejsca pragnę w sposób szczególny podziękować Księciu-Elektowi, Kanclerzowi oraz pani poseł i panom posłom na Sejm za nieocenione pomoc i radę, a radcom Naczelnej Izby Architektury, sekretarzom stanu w Kancelarii Regenta i członkom Książęcych Komisji Wyborczych za doskonałą współpracę. Wyrazy najwyższego uznania kieruję także pod adresem mojego następcy na urzędzie Prefekta Generalnego. Pani i Panowie — to był prawdziwy zaszczyt! Z radością, ale i niecierpliwie, oczekuję na złożenie przysięgi przez nowo wybranego monarchę w przeświadczeniu, że przekazuję mu Państwo w przynajmniej przyzwoitym stanie.

Po ponad trzech miesiącach od ustąpienia księcia Mikołaja Jana, burzliwej kampanii wyborczej do Sejmu, ostrych sporach ideowych i — niestety — osobistych oraz zarówno głębokich, jak i symbolicznych przemianach ustrojowych, wraz z objęciem tronu przez nowego księcia oraz wyłonieniem — już za niewiele ponad tydzień — nowego parlamentu zakończymy ważny etap przejścia w życiu naszej społeczności. Głęboko wierzę w to, że nadchodzące miesiące staną się dla Sarmacji czasem ostatecznej odbudowy nadszarpniętych więzi oraz trwałego powrotu na ścieżkę dynamicznego rozwoju. Mamy ponad 11 lat doświadczeń. Mamy potencjał. Ufam, że zawahamy się ich użyć. Vivat Sarmatia!
Łączę wyrazy szacunku,
Helwetyk Romański, Regent.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
12 106,00 lt
Ten artykuł lubią: Jack von Horn, Młynek Kawowy, Ivo Karakachanow, Mikołaj Torped, Fryderyk von Hohenzollern, Yupeng Beijin-Zhao, Krzysztof Kura, Krzysztof von Thorn-Macak, Tomasz Ivo Hugo, Paulus Buddus, Ivusia Buddusówna, Markus Arped, Roland Heach-Romański, Michał Kowalewski, Henryk Leszczyński, Kedar via Margończyk, Karolina Aleksandra, Paweł Szermiński, Ryszard Paczenko, Katiuszyn Rewoluty Lepki.
Komentarze
Młynek Kawowy
Oklaski!
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
Umierkowanie. Ale jednak: tupię
Odpowiedz Permalink
Misza "JK" Korab-Kaku
Podziękowania dla Regenta, za sprawne procedowanie.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof von Thorn-Macak
klasku klask!
Odpowiedz Permalink
Paulus Buddus
Vivat Sarmatia!!
Odpowiedz Permalink
Krzysztof St. M. Kwazi
To się jeszcze okaże.
Odpowiedz Permalink
Ivusia Buddusówna
Libertas omnia vincit!
Odpowiedz Permalink
Vladimir von Hochenhaüser
Trzy imiona? O.o
Odpowiedz Permalink
Paviel Gustolúpulo
Niech żyją Wszystkie Stany!
Odpowiedz Permalink
Mikołaj Torped
Tomasza Iva Hugona książę-senatorze!
Odpowiedz Permalink
Paweł Szermiński
ViVat! choć straciłem kontrole who is who :) jednak, (może trochę naiwnie) wierzę w mądrość ludu :]
Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Niewybredne komentarze pod Waszym adresem, obywatelu Ex-Regencie! Nigdy więcej głosowań preferencyjnych!
Odpowiedz Permalink
Katiuszyn Rewoluty Lepki
Jakoś skojarzyło mi się z 28 dni (znacie ten film prawda?) później ;)
Dzięki za dzięki i wzajemnie.
Vivat Sarmatia!
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.