Targi, Listy, Manipulacje - historia prawdziwa.

Skoro burza przybiera na sile to publikuję całą treść korespondencji:
Cytuję:
Kandydat nr 1

Szanowny Kontrkandydacie, drogi współobywatelu !

Start każdej osoby w elekcji sprzyja naszemu Księstwu. Chciałbym złożyć Panu wyrazy szacunek za wkład, który tym krokiem Pan uczynił. Cokolwiek by się nie wydarzyło pozostaniemy braćmi, którzy chcą rozwoju ojczyzny.

Nasze pomysły mogą sprzyjać rozwojowi!

Zwracam się do Szanownego Kontrkandydata z propozycją rozważenia zrezygnowania z startu w elekcji i przekazania poparcia mojej skromnej osobie. Propozycja ta nie jest żadnym targiem, gdyż targując się o ten urząd bylibyśmy wszyscy jego niegodni.

Deklarując, że niezależnie od Pana decyzji w sprawie powyższej, w razie mojego wyboru zaproponuję Panu wejście w skład ciała doradcze do spraw reform - jako osoby żywotnie zainteresowanej w sprawie rozwoju Księstwa.

Kandydat nr 2


Szanowny Panie Kanclerzu i Konkandydacie

Zwracam się do Szanownego Kontrkandydata z propozycją rozważenia zrezygnowania z startu w elekcji i przekazania poparcia mojej skromnej osobie. Deklarując, że niezależnie od Pana decyzji w sprawie powyższej, w razie mojego wyboru zaproponuję Panu wejście w skład ciała doradcze do spraw reform - jako osoby żywotnie zainteresowanej w sprawie rozwoju Księstwa.

Pozdrawiam, Kandydat nr 2

Kandydat nr 3

Szanowny Panie Kontrkandydacie,
Czy poparcie nie powinno opierać się na poglądach, a nie nazwisku? Jeszcze jakby Hugo Pac był jakimś zagrożeniem, ale przecież nie jest.

Kandydat nr 4

Ach no to i ja!

Szanowny Panie Kanclerzu i Kontrkandydacie!

Zwracam się do Ciebie z serdeczna propozycją nie do odrzucenia. Otóż proponuję Panu aby Pan przekazał swój głos na kobietę, która Sarmację miałaby szansę ustabilizować swoim spokojem oraz rozwagę. Również jak deklarowałam poprzednio chcę stworzyć Dwór złożony ze specjalistów, a nie ukrywam, że dla Pana by się znalazło miejsce. Pozostawię dla Ciebie tą propozycję do przeanalizowania.

Z poważaniem,
Kandydat nr 4

Kandydat nr 5

No, no, pierwszy raz widzę coś takiego od środka.
Na szczęście mamy głosy przechodnie, żaden się i tak nie zmarnuje, więc możemy głosować w zgodzie z własnym sumieniem i nie musimy niczego rozważać.

Kandydat nr 6

Szanowni Kontrkandydaci

Z Waszych wypowiedzi po przesłaniu ich w odpowiednim momencie do odpowiednich agencji prasowych można byłoby odpowiednio Wam zniszczyć życie polityczne.

Zastanówcie się czasami. ;)

Kandydat nr 5

No, chyba nie moje jednak raczej...

Kandydat nr 3

Ani moje jednak raczej.

Kandydat nr 7

Cieszę się ze nic nie pisałem... :)

Kandydat nr 4

Nie wiem czy widziałeś, ale tuż po Kandydacie nr 1 zachęcaniu pojawiły się w pewien sposób manifestacje. Zastanawiałam się nad opowiedzeniem tego co tutaj zobaczyłam dalej, jednakże jeśli jeden z kandydatów zaproponował takie coś tutaj to oznacza, że ma do nas zaufanie i chociażby to bardzo gównianie wygląda, nie powinno to wyjść dalej.

Pozdrawiam

Kandydat nr 2

Ja tam po prostu strolowałem i przekopiowałem kandydata nr 1 :P


W całości korespondencja bez żadnych nazwisk. Po głębszym przenalizowaniu Sarmaci mogą zrozumieć, że tuż po bezszczelnej propozycji kandydata nr 1 reszta wyszła z manifestacją bądź po prostu dla "jaj" opublikowała podobne oświadczenia. Jednak to jest oczywiście do Waszego przeanalizowania. Następnym razem nie urywki lecz całe listy się powinno publikować w celu nie manipulowania opinii publicznej.

Pozdrawiam,
Kandydat nr 4

Rejestr zmian

  • Katiuszyn Rewoluty Lepki, dn. 03.11.2013 o 19:08:12: Ukrycie artykułu: Publikacja korespondencji, plus niepotrzebne wywlekanie jakichś "brudów" w kampanii a w zasadzie w trakcie głosowania.
  • Helwetyk Romański, dn. 03.11.2013 o 20:19:21: Edycja: Przywrócenie publikacji na podstawie wyroku Sądu Koronnego (http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=62&p=122848#p122848)
  • Helwetyk Romański, dn. 03.11.2013 o 20:19:27: Przywrócenie artykułu: Przywrócenie publikacji na podstawie wyroku Sądu Koronnego (http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=62&p=122848#p122848)
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
5 328,00 lt
Ten artykuł lubią: P.N.W, Henryk Leszczyński, Aleksander Damian von Thorn-Chojnacki, Ivo Karakachanow.
Komentarze
Simon Peter Liberi
Widzę, że kandydatka się wystraszyła. Szkoda, ze nie podała kto namawiał aby
Cytuję:
nie powinno to wyjść dalej
.

Szkoda również, że żaden inny kandydat nie odważył się do opublikowania mianipulacją głosami oraz handlem politycznym.
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Jak dla mnie nie powinno to wyjść dalej w szczególności, że były już wybory. Jednak skoro opublikowałeś kawałek listu to wypadałoby publikować całość.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
Ja jestem kandydatem nr 3. Żeby nikt nie miał wątpliwości.
Odpowiedz Permalink
Simon Peter Liberi
Plus zarzut o manipulowania opinią publiczną. W jaki sposób Twoja całość wnosi więcej do informacji poza tokiem dyskusji, w której Ja, jako kandydat nr 6 byłem jedyną osobą, która zwróciła na to wszystko jakąkolwiek większą uwagę i zaapelowała o zachowanie taktu?

Obrona po linii żartu też jest taka sobie, właśnie z tej dyskusji wynika model, który można opisać w sposób następujący:
- [Kop w krocze]
- Powiem mamie!
- Ej, no przecież żartowałem.

Zachowajcie resztkę powagi. ;)
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
Cytuję:
w której Ja, jako kandydat nr 6 byłem jedyną osobą, która zwróciła na to wszystko jakąkolwiek większą uwagę i zaapelowała o zachowanie taktu?
No nie do końca. A to, że nikt inny nie opublikował to również kwestia taktu.
Odpowiedz Permalink
Simon Peter Liberi
Taktem jest informowanie opinii publicznej o tym jakie bagno się robi pod ich nosami.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
W sumie może racja. Szkoda, że takie rozmowy miały miejsce w gronie wszystkich kandydatów (fakt, że część była przeciwna, ale jednak) poza Jaśnie Wielmożnym Hugo Pac-Karakachanowem. To tak jakby trochę podkopuje Jego ewentualną-prawdopodobną władzę.
Odpowiedz Permalink
Simon Peter Liberi
A to nie Ty czasami napisałeś:
Cytuję:
Jeszcze jakby Hugo Pac był jakimś zagrożeniem, ale przecież nie jest.
?
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
No tak. Jakby był zagrożeniem to uzasadnione byłyby jakieś przeciwdziałania, ale zagrożeniem nie jest, więc nie widziałem powodu takiej propozycji kandydatów 1 i 4.
Odpowiedz Permalink
Młynek Kawowy
Wolna elekcja, bum tarara.
Odpowiedz Permalink
Młynek Kawowy
Plus jeszcze jeden koment, bo tamten poszedł bez tantiemy (a nie powinien był).
Odpowiedz Permalink
Markus Arped
Andrzej Swarzewski
To tak jakby trochę podkopuje Jego ewentualną-prawdopodobną władzę.
Dlaczego podkopuje?
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Widzę, że wiatraczek poczuł się na tyle pewnie, że już dmucha...
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
"poza Jaśnie Wielmożnym Hugo Pac-Karakachanowem" Ha!
Odpowiedz Permalink
Mateusz von Thorn-Chojnacki
Ostatnie ostrzeżenie Kanclerza o prywatnych wiadomościach nabiera jakby głębi... :d
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
Kandydat nr 5 to ja!
Odpowiedz Permalink
Misza "JK" Korab-Kaku
Zaproponowałem rezygnacje ze startu kontrkandydatom, bo zawsze warto spróbować:P Poinformowałem ich również, że w razie wygranej(niezależnie od ich decyzji) zaproszę ich do ciała doradczego do spraw reform.

Na marginesie to była bardzo grzeczna propozycja i miłe słowa do kontrkandydatów ;)


Zamiast rozesłać wiadomość do poszczególnych osób zrobiła się konferencja, później parę osób sobie pożartowało (a przynajmniej, ja tak to odebrałem.)
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
362809_original.jpg

"Konsultacje kandydatów do tronu Księstwa Sarmacji." Olej na płótnie. Kolekcja rodziny Karakachanowów. Sprzedam za 4000 lt.
Odpowiedz Permalink
Mikołaj Torped
Biorę.
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
Proszę o przelew na rzecz Mandragoratu Wandystanu. Sprawdzał nie będę bo ufam Ci na słowo. Sprzedano.
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
Cytuję:
Poinformowałem ich również, że w razie wygranej(niezależnie od ich decyzji) zaproszę ich do ciała doradczego do spraw reform.

Z czego wynika ta dyskryminacja, że w razie wygranej Szanowny Kandydat zaprosi wszystkich oprócz markiza Paca? Bo ta konwersacja odbywała się z udziałem wszystkich kandydatów oprócz niego.
Odpowiedz Permalink
Misza "JK" Korab-Kaku
A czy ja napisałem, że nie zaprosiłbym Markiza Paca?
To chyba trochę za daleko idące wnioski.
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
Cytuję:
A czy ja napisałem, że nie zaprosiłbym Markiza Paca? To chyba trochę za daleko idące wnioski.

Wnioskuję po:
Cytuję:
Zaproponowałem rezygnacje ze startu kontrkandydatom, bo zawsze warto spróbować:P Poinformowałem ich również, że w razie wygranej(niezależnie od ich decyzji) zaproszę ich do ciała doradczego do spraw reform.

Markiz Pac takiej informacji nie dostał (bo nie uczestniczył w tej konwersacji), a ona wg Twoich słów miała tej informacji służyć. Wybacz, ale na razie to wygląda dla mnie tak, jakbyś zbierał poparcie przeciw Hugonowi, jednocześnie twierdząc, że nie targujesz się o urząd Księcia.
Odpowiedz Permalink
Misza "JK" Korab-Kaku
Tzn nie wiem jak to wygląda. W całej kampanii nie wypowiedziałem się ani słowem źle o którymkolwiek kandydacie, także w tej wypowiedzi. Przypisywanie mi jakiś niecnych intencji też jest przesadą. Nie próbowałem nikogo przekonywać by nie głosował na "Pac-a", a przedstawić spójny, dobry program.

Uznałem, że raczej ciężko proponować faworytowi rezygnację ze startu(szczególnie, że mógłby uczynić rzecz analogiczną w stosunku do innych), a pewną przewagę warto zawsze sobie wypracować.

Sprawa z ciałem doradczym do spraw Reform była przy okazji i przecież takie ciało nie składałoby się z samych kandydatów. Jak mówiłem w wywiadzie przed wyborami o stołkach nie rozmawiam. Tu chodziło raczej o samą koncepcje takiego szerokiego ciała i znaczenie każdego pomysłu, mając w zamyśle też, że po przegranej elekcji tow. Skarbnikow sobie poszedł(a szkoda). Dość dziwne by było jakby w skład weszliby kontrkandydaci, z którym w większej ilości punktów mam odmienne poglądy, a tow. Pac nie.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.