Flesz Sarmacki 11/13
Seria wydawnicza: Flesz Sarmacki

77XNmRL8.png

Sarmaci, Sarmatki!


Wraca jedyny w swoim rodzaju Flesz Sarmacki, które zawiera najciekawsze informacje wg mojego sprytnego oka z ostatniego tygodnia! Co ostatnio było tak ciekawego, że aż przystanęliśmy i postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej? O tym już teraz!

ŚRODA 16 PAŹDZIERNIKA
- "W obronie monarchofaszyzmu" - takim oto przewodnim hasłem wystartowała najnowsza partia na rynku politycznym Sarmacji. Nie trudno zobaczyć, że wśród orędowników o obronę Księcia i części tradycji są Fryderyk von Hohenzollern, Avril von Levengothon, a także Paulus Buddus czy Tytus Aureliusz. Jakie szanse są przewidywane wobec nowego stronnictwa? Wg części Sarmatów brakuje alternatywy, a formy takie jak Liga Monarchistyczna mają szanse się wybić.
CZWARTEK 17 PAŹDZIERNIKA

- Sarmacki Ośrodek Badania Opinii Społecznej pokazał wyniki kolejnych ankiet dotyczących nadchodzących referendów oraz tego jak Sarmacji czują się i jak wyglądają ich nastroje. Z nastrojami jest bardzo źle jednak jak to już w artykule SOBOS-u było podkreślane mogą w to wchodzić przeróżne czynniki począwszy od okresu bez monarchy po zwykłe kłótnie pomiędzy Sarmatami. To jak jest, jest oczywiście trudno określić
PIĄTEK 18 PAŹDZIERNIKA

- tuż po północy startują jedne z najważniejszych referendów w Księstwie od bardzo dawnego czasu. Wyniki mogły zaważyć nawet na ustroju Księstwa.

- Karolina von Lichtenstein przedstawiła plan działania Pionu Organizacyjno-Informacyjnego. Już teraz wiemy, że łącznie z Karoliną pracuje trzech pracowników, a będą oni odpowiedzialni m.in: reaktywacje mecenasa, sprawozdania z pracy Rady Ministrów (na co niecierpliwie wszyscy czekają), a także promocję na przeróżnych konwentach.Będziemy obserwować pracę z ciekawością i sprawdzimy dokładnie czy większość planów będzie wykonana.
SOBOTA 19 PAŹDZIERNIKA

- W Sejmie pojawił się projekt o zmianie Kodeksu Sprawiedliwości w sprawie popularnych już "flejmów". Projekt zaproponowany przez Regenta budzi skrajne emocje, część osób zarzuca mu, że ten projekt godzi w poczucie wolności obywateli i pomimo, że jest dobry zamysł tej propozycji (spokojniejsza atmosfera, w szczególności dla młodych obywateli) to jednak nie powinno być tak restrykcyjnego prawa.

- trwa nieoficjalna cisza wyborcza. Jak na razie żadnych rażących przypadków manipulowania opinią publiczną.
NIEDZIELA 20 PAŹDZIERNIKA

- W Królestwie Baridasu trwa zgłaszanie kandydatur na urząd Przewodniczącego Rady. Warto zaznaczyć, że jest to nowy urząd zastępujący poprzedni Ministra-Prezydenta. Do tej pory został zgłoszony jeden kandydat.

- W wyniku referendów nowy Książę będzie wybierany na podstawie Ustawy o Wolnej Elekcji. Jest to najważniejsza informacja z tego tygodnia. Oprócz tego wyniki przedstawiają się następująco:
- brak kadencyjności Księcia
- Książę będzie odpowiadał za swoje czyny wg nowych zasad
- przyjęto Ustawę o Suwerenności Narodu oraz Ustawy o zmianie niektórych postanowień Konstytucji

- został wniesiony pozew przeciwko Avrilowi von Levengothonowi. Prefekt Generalny oskarża go o nielegalne przelewanie pieniędzy z konta rzekomo instytucji państwowej na konta jego oraz drugiemu radcy NIA. Oskarżony nie przyznaje się do tego zarzutu broniąc się, iż instytucja od początku była jego własnością.
PONIEDZIAŁEK 21 PAŹDZIERNIKA

- wystartował najnowszy numer GWS TIMES pod wielkim ostrzałem. Krytykujący go czytelnicy zarzucają autorowi, że nie przestrzega wielu zasad poprawnej ortografii. Jednak my patrzymy na treść i ostatni numer GWS zawiera ciekawą relację z podróży
WTOREK 22 PAŹDZIERNIKA

- SOBOS opublikował najnowszą ankietę dotyczącą projektu ustawy dot. flejmów znajdujący się w Sejmie. Dzięki niej społeczeństwo sarmackie ma prawo dać pomysłodawcy oraz posłom własne zdanie w ich delikatne ręce. Do tej pory zostało oddanych w ankiecie 32 głosów.

C
IEKAWOSTKI
- w ostatnim tygodniu wrócił Wincenty Wałachowski, natomiast Andrzej Swarzewski twierdząc, że jest nieudacznikiem Narodu Sarmackiego odszedł na urlop

- słyszałeś, że do siekanki pożywnej zaczęli dodawać wiewiórki wandejskie? Jeśli nie to wiedz, że tak jest. Potwierdził to Sarmacki Instyt Weterynaryjny
blog_xw_4566045_6835882_tr_wiewiorka_afrykanska.jpg

W
IEŚCI KULTURALNE

- ostatnio został wydany dawno nie widziany Kącik Zielarski, niestety zainteresowanie spadło. Czyżby czekało nas uatrakcyjnienie Kąciku?

- Czy Turniej Szachowy będzie niewypałem? Odezwa w komentarzach i serduszkach jest znikoma. Zobaczymy później czy to przełoży się na liczbę zgłoszeń do turnieju


Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
5 845,00 lt
Ten artykuł lubią: Aleksander Damian von Thorn-Chojnacki, Karolina Aleksandra, P.N.W, Ivusia Buddusówna, Krzysztof Kura, Paulus Buddus, Andrzej Swarzewski, Krzysztof St. M. Kwazi, Jack von Horn, Roland Heach-Romański, Adrian Jasiński.
Komentarze
Młynek Kawowy
Wiewiórka o czymś mi przypomniała. Jak to jest, że nikt się nie buntuje przeciwko mięsu w stołówkach? Nie ma żadnych wegetarian w Sarmacji?
Odpowiedz Permalink
Vladimir von Hochenhaüser
Na razie powiem tylko, że zgłoszeń jest sporo więcej niż komentarzy i serduszek :D
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Oczywiście cieszę się :D
Odpowiedz Permalink
Prezerwatyw Tradycja Radziecki
Wegetarianie to podludzie.
Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
Super! Idealne dla osób zaglądających na stronę z doskoku. Brakuje tylko linków do źródeł dla wygody czytelników :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.