Rada Ministrów, Karolina Aleksandra, 18.10.2013 r. o 20:07
Pion Organizacyjno-Informacyjny — przewidywania
Seria wydawnicza: Komunikaty Rządowe

Sarmatki, Sarmaci!
Mam zaszczyt przedstawić Wam plan działania pionu Organizacyjno-Informacyjnego (z elementem kultury) w Rządzie Kanclerza Miszy Kaku. Będzie prosto, krótko i bez sztuczek socjotechnicznych.

1) członkowie pionu: Michał Jerzy bnt Hass, minister do spraw doczesnych i wszelakich oraz Simon Peter hr. Liberi, sekretarz do spraw doczesnych i wszelakich. Pierwszy pan jest w Sarmacji nieco krócej, ale już pokazał daleko idącą determinację w dążeniu do celu, zaś drugi jako doświadczony Sarmata wesprze pion swoją wiedzą i pomysłowością.

2) plany:
Ogólnie

– reaktywacja Mecenasa – Sarmaci będą mogli wpłacać pieniądze, które trafią np. do nagród w konkursach albo dotacji udzielanych z MDN, albo na konto RM – i w zamian uzyskiwać profity typu: medal kulturalnego człowieka, dostęp do nieznanych/zapomnianych dzieł; szczegóły są jeszcze do dogadania, zwłaszcza potrzebna jest tu konsultacja z NIA i rozeznanie się w możliwościach technicznych, dopuszcza się przetarg na oskryptowanie takiej rzeczy

– konkurs szachowy – sława, nagrody, te sprawy... zaprosimy wszystkich zawodników z całego kraju, a nawet i wszechświata, do tego, aby usiedli w Grodzisku przy stołach do szachów i pochwalili się swoim intelektem w tej znakomitej grze

– wspieranie inicjatyw sportowych, czyli nie postawa „czekamy, aż ktoś coś wymyśli i do nas zgłosi”, tylko „chodzenie po ludziach i zachęcanie ich do wznowienia własnych inicjatyw”

– reaktywacja Grodziskiej Agencji Prasowej (z pomocą NIA) – przez lata agencja była znana jako źródło szybkich i konkretnych wiadomości, w takiej postaci też zamierzamy ją wznowić. Ludzie, którzy nie wchodzili przez parę dni na strony Księstwa, będą mogli się zapoznać z wiadomościami bez przeczesywania forum i obawy o to, że ich coś ominie

– regularne informowanie o pracach Rady Ministrów — obu pionów i Kanclerza

Promocja

– utworzenie funduszu wypłacającego liberty osobom przyczyniającym się do promocji KS i/lub nadawanie im nazwy Ambasadora Sarmacji w Realu

– promowanie się na konwentach fantastycznych, uniwersytetach, etc. Jak? To proste. Poddamy ponownie pod konsultacje projekt ulotki, jakiegoś plakatu i innych tego typu materiału, które można samemu w domu wydrukować i zostawić np. na uczelni. Nie zapominajmy także o tym, że posiadamy roll-up, który może być wspaniałą formą promocji na konwentach.

– przeanalizowanie procesu rejestracji w Księstwie – czy jest coś, co możemy zrobić, aby ten proces uatrakcyjnić? Koncepcja strony-wizytówki Sarmacji to dobry pomysł, pod warunkiem, że będzie odpowiednio atrakcyjna, w końcu ma być dla nowych obywateli, a nie starych.

Poza tym, rzecz jasna, zamierzamy się zajmować regularnymi rzeczami: wnioski o dotacje, inicjatywy miesiąca, etc. No, i przede wszystkim, wysłuchiwaniem sugestii Sarmatów i Sarmatek :)
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
3 670,00 lt
Ten artykuł lubią: Misza "JK" Korab-Kaku, Krzysztof Kura, Vladimir von Hochenhaüser, Helwetyk Romański, Katiuszyn Rewoluty Lepki, Kedar via Margończyk, Mateusz von Lichtenstein-Iontz, Ignacy Urban de Ruth, Simon Peter Liberi.
Komentarze
Ignacy Urban de Ruth
Miło, ze RM angażuje się w rozwój GiSu :)
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Ale z promocją szachów daliście dupy!
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
Cytuję:
Ale z promocją szachów daliście [szlachetnej części ciała]!

No faktycznie, dopiero się pojawił pierwszy tekst informacyjny, planowane są niewątpliwie kolejne, to dopiero początek, a Wielmożny Wicehrabia już wie, że "lipa" i w ogóle. Niech da Wielmożny Wicehrabia trochę czasu ministrowi :)
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Cytuję:
No faktycznie, dopiero się pojawił pierwszy tekst informacyjny, planowane są niewątpliwie kolejne, to dopiero początek, a Wielmożny Wicehrabia już wie, że "lipa" i w ogóle. Niech da Wielmożny Wicehrabia trochę czasu ministrowi :)

Z całym szacunkiem J.O Diuczessa, pojawił się de facto drugi tekst informacyjny jeśli wliczymy ten powyżej. Nie nie powiedziałem że lipa i w ogóle, stwierdziłem jedynie że jest to dość słabe - w kwestii promocyjnej. Natomiast cieszy fakt że na tym nie koniec. Sama pani podkanclerz musi przyznać że można było to lepiej zrobić, sam fakt ogłoszenia i naboru do takiej inicjatywy. Ludzi trzeba jakąś zachęcić, pobajerować etc.... A, my mamy w tym momencie do czynienia z suchą informacja od niechcenia, jeśli coś robić to porządnie, "a nie na(za przeproszeniem, i mam nadzieje że nie zareaguje prefektura odnośnie używania zwrotów potocznych))odpierdol"- bo można dojść do takich wniosków po pierwszych działaniach osób odpowiedzialnych za tą inicjatywę.

To co chce powiedzieć to fakt że jeśli nie przedstawi się opinii publicznej , w sposób zachęcający danej sprawy to jest to skazane na porażkę, ponieważ jeśli daje się z siebie minimum a nie działa się na pełnej parze, to raczej nie przewiduje sukcesu powyższej inicjatywy. Żeby była jasność jestem całym sercem za tymi zawodami, bo uwielbiam grać w szachy, które są po części moją pasją. Niestety jednak skręca mnie w żołądku, kiedy widzę że jest to robione bez koncepcji działania, na szybko bez pomysłu narracyjnego itd. W Sarmacji jest wielu miłośników szachów ( i, nie mówię tu o sobie, żeby była jasność), niestety jednak nikt z obecnego rządu nie zwrócił się do nich po radę jak to zrobić, uatrakcyjnić etc.. Dlatego też mamy takie a nie inne skutki powyższej inicjatywy, wystarczy spojrzeć na tablicę ogłoszeniową. Nie mniej jednak życzę powodzenia i wytrwałości, trzymam kciuki!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.