Rada Ministrów, Karolina Aleksandra, 13.10.2013 r. o 22:27
Konferencja w budynku RM
Seria wydawnicza: Konferencje Rządowe

kom3.png
Dzisiaj, w godzinach 15:30-18:00 w srebnoroskim budynku Rady Ministrów odbyło się zebranie zorganizowane przez Kanclerza Miszę Kaku. Na salę obrad zaproszeni byli wszyscy chętni Sarmaci, ostatecznie stawiło się ich kilku, m. in. Simon Peter Liberi, Krzysztof Czuguł-Chan czy Avril von Levengothon. Gościliśmy także Krzysztofa Hansa, Ministra Spraw Zagranicznych Trizondalu.

Punktem pierwszym obrad była kwestia budżetu. Zwrócono uwagę na to, że niedawno przyjęta ustawa o zamknięciu obiegu pieniądza poprzez finansowanie pracy przez Rząd doprowadza nieuchronnie do powstania dziury budżetowej, zwłaszcza że tantiemy również są finansowane z środków publicznych. Zastanawiano się nad podatkami, które w tej sytuacji z pewnością wspomogłyby budżet Rady Ministrów.

9f0f7498c170aa6a55bf4276aa2bf92af800544c.jpg

Poruszono także kwestię promocji Księstwa. Tradycyjnie — agencje prasowe, ulotki. Debatowano także nad specjalną stroną dla osób niezalogowanych, która miałaby być bardziej przejrzysta aniżeli ta zwyczajna. Padły propozycje znalezienia sponsora i reklamowania się na uczelniach, konwentach fantastycznych oraz innych miejscach publicznych. Podkanclerzy ds. Organizacji i Informacji, Karolina von Lichtenstein, zobowiązała się do przygotowania planu promocji do 20 października br.

Inną sprawą, którą omówili zebrani, była polityka zagraniczna. Poinstruowano Pana Hansa o krokach, jakie należy podjąć w celu założenia ambasady Republiki Trizondalu w Księstwie oraz zachęcono do tego, rozważono temat zgłoszenia akcesu w Międzymikronacyjnym Festiwalu Piosenki “Mikrowizja” oraz rozstrząsano priorytety sarmackiej polityki zagranicznej i sens jej prowadzenia.

Nie zabrakło również dygresji, aluzji i ogólnie szampańskiego niedzielnego humoru. Goście wyszli z konferencji w dobrym humorze, a Simon Liberi został w sali obrad nieco dłużej, ze względu na złożoną mu propozycję działania w pionie Organizacyjno-Informacyjnym jako specjalista ds. promocji i Spraw Zagranicznych, którą zaakceptował.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
3 064,00 lt
Ten artykuł lubią: Krzysztof Kura, Vladimir von Hochenhaüser, Henryk Leszczyński, Misza "JK" Korab-Kaku, Helwetyk Romański, Tomasz Ivo Hugo, Prezerwatyw Tradycja Radziecki.
Komentarze
Vladimir von Hochenhaüser
Będę miał ministerialnego specjalistę? I to Simona?
Umarłem i trafiłem do raju ^^
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Byłbym za kolejną edycją, ale bardziej zorganizowaną tematycznie i merytorycznie. No i z szansą przygotowania się przez ew. referentów.
Odpowiedz Permalink
Jack von Horn
Jak pozbede sie win 8 z kompa to tez wezme udzial
Odpowiedz Permalink
Ivusia Buddusówna
Tak. Konferencja przebiegła w dobrej atmosferze i mimo moich obaw, nikt nikomu nie wchodził w wypowiedzi.


Jack von Horn - Ja mam win 8 i wszystko chodziło mi cacy.
Odpowiedz Permalink
Jack von Horn
Tak ale nie ma sterów do mikrofonu na lapka. Kamera dziala ale mikrofon nie.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.