Goniec Czarnoleski, Misza "JK" Korab-Kaku, 23.09.2013 r. o 15:49
Pójdźmy do przodu !

Obecnie Sarmaci zajęci są zmianami ustrojowymi, które będą mieć istotny wpływ na naszą przyszłość. W tym okresie nie należy jednak zapominać, kto tak na prawdę buduję Księstwo. Zachęcenie ludzi do osiedlania się w Księstwie Sarmacji powinno być niezmiennym priorytetem, gdzie kwestie ideowe i światopoglądowe schodzą na plan dalszy.


1. Inna strona główna dla osób niezalogowanych.

Nowych odwiedzających naszą witrynę trzeba zachęcić, a nie zniechęcać poprzez zarzucaniem mnogością informacji. Proponuje by strona główna była naszą wizytówką i reklamą, zaś reszta treści pojawiała się z chwilą zalogowania. Na takiej stronie głównej fajny byłby jakiś ranking, informacja o osobach zalogowanych etc.

Totalny Odlot: Strona główna stylizowana na przejście graficzne. Formularz rejestracji na samym wierzchu. Oprócz tego ilustracje tyczące się tego co w Sarmacji można robić.
Całą stronę uzupełnia Serce(tak ono bije! z każdą aktywnością na stronie tj. zalogowanie, komentarz etc.) pod spodem wyświetla się konkretna aktywność danej osoby.
Strona zawiera link do Konstytucji.

Komentarz: jakkolwiek tego nie wymyślić obecnie strona dla nowych mieszkańców jest totalnie przeładowana informacjami i nie zachęca.

2. Sarmacki System Wdrożeniowy

Proponuję wprowadzenie systemu wdrożeniowego dla nowych mieszkańców.
Uwzględniając różne głosy zarówno te negatywne do odmów, ale również te mówiące, że powinno być trudniej otrzymać obywatelstwo. OK - może być trudniej, ale musi być jednocześnie ciekawiej i zachęcać. Proponuję następującą ścieżkę:

1. Rejestracja - tu również ad. pkt 1 (proponowałbym wzorować się na facebooku z klimatem granicznym)
2. Wniosek o nadanie obywatelstwa tymczasowego (w przypadku nowych obywateli). Wniosek ten nie byłby obarczony żadnymi warunkami.
3. Nadanie Obywatelstwa Tymczasowego na 30 dni (fajnie wystylizować druk nadania na taki PRL-owski papierek urzędowy)
4. W przeciągu miesiąca posiadania Obywatelstwa Tymczasowego:
  • spełnienie wymogów aktywnego obywatela,
  • uzupełnienie profilu, podpisów, awatara(według listy)
  • podział innych zadań tematycznie, zadania alternatywne. Przykładowe kategorie: Społeczeństwo(przykład: powiedz publicznie jednemu sarmacie komplement), KSZ(zamelduj się w koszarach), Książę/Kanclerz/MSO(wez udział w audiencji, przywitaj się prywatnie), Promocja(polub nas na FB, napisz o nas...) i tak dalej.
  • Zadania obowiązkowe: wdrożenie w życie Państwa(zamieszkanie w miejscowości, złożenie wniosku o dopisanie do rejestru, zaoferowanie swojej pomocy władzom prowincji)
To oczywiście jest do uzupełnienia.

5. po 25 dniach możliwości złożenia wniosku o pełne obywatelstwo
- Można ten wniosek odrzucić z kontrasygnatą kanclerza lub jednokrotnie przedłużyć ten okres.
6. Uroczystość wręczenia Dowodu Osobistego
  • Wydaje się dokument
  • Osoba otrzymuje Odznakę(przyznaje Kanclerz) za przejście programu wdrożeniowego - brązową/srebrną/złotą.
  • Książę może postanowić o nadaniu wsi lennych, w przypadku uzyskania złotej odznaki - postanawia.

Czym różniłoby się takie obywatelstwo tymczasowe?
  • łatwiej byłoby je utracić, wygasałoby w razie niespełnienia kryterium aktywności.
  • siła głosu byłaby niższa - do przemyślenia(sporo wad tego rozwiązania, choć są też zalety)

3. Wprowadzenie kontrasygnaty dla wszystkich działań destrukcyjnych.

Trzeba zlikwidować patologię, która daje możliwość jednoosobowo, nierzadko pod wpływem impulsu "karania kogoś". Takim przykładem jest pozbawienie tytułu. Takie decyzje powinny być konsultowane, jak mi się wydaje dobrym pomysłem byłaby kontrasygnata.

4. Powiadomienia mailowe o nieaktywności, długim nielogowaniu, wyborach, referendach.

Kluczem do aktywizacji jest między innymi dobra informacja. Warto by mieszkaniec był informowany o najważniejszych wydarzeniach oraz o kluczowych rzeczach, które go dotyczą. To powinno w prosty sposób przełożyć się na zwiększenie aktywności i powodować, że nasi mieszkańcy o nas nie zapomną.

5. Zmiana premii obywatelskiej na możliwość wzięcia kredytu do 20.000 lt.

Kredyt proponuję oprocentować. Głównym założeniem powinno być zmniejszanie dystansu pomiędzy nowymi mieszkańcami a nieco starszymi. To założenie powinno pozostać niezmienne.
Jednakże dawanie tak dużych pieniędzy na start może rozleniwiać i nie powoduje konieczności pracy. Kredyt wbrew pozorom może zaktywizować mieszkańców, gdyż będą musieli cokolwiek zrobić by go spłacić.

Uwzględnić należy również możliwość dawania kredytów przez osoby prywatne, dlatego kredyt państwowy powinien być dość wysoko oprocentowany.

6. SARMACKI ASK.fm - wiocha czy nie?

Ask.fm to platforma do zadawania pytań. Ładna, prosta, przejrzysta, niewymagająca logowania.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
2 369,00 lt
Ten artykuł lubią: Katiuszyn Rewoluty Lepki, Paulus Buddus, Sam Noyama.
Komentarze
Henryk Leszczyński
jedno tylko mnie zastanawia. większośc z tych pomysłów kiedyś już była poddawana, część była nawet wdrożona. co z nimi? czemu ciągle odkrywamy koło?
Odpowiedz Permalink
Misza "JK" Korab-Kaku
Coś było wdrożone?
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
powiadomienia o nieaktywności, wyborach itp w różnych konfiguracjach były. teraz pytanie - jak to się stało, że już ich nie ma?
Odpowiedz Permalink
Misza "JK" Korab-Kaku
Oj to było bardzo dawno temu :]

W sprawie nieaktywności to trochę nam się sytuacja pozmieniała, więc w tym momencie wyglądałoby to na pewno inaczej.

Powiadomienie w stylu, że jeśli nie napiszesz postów/komentarzy/artykułów, nie dasz serduszek to stracisz status aktywnego mieszkańca i w związku z czym nie będziesz mógł kandydować w wyborach/spadnie Ci waga głosu wydaje mi się cenne, nawet zdając sobie sprawę z zagrożeń. Nawet przyjmując ryzyko spamu, część osób to na pewno zmobilizuje do przejrzenia strony etc.

Jest też ten termin 30 dniowego nielogowania gdzie grozi to utratą obywatelstwa, coś takiego faktycznie kiedyś działało(bardzo kiedyś).
Odpowiedz Permalink
Katiuszyn Rewoluty Lepki
Jeśli chodzi o powiadomienia, to jak donoszą źródła w NIA, problem z avx który jest na czarnej liście spamerów.
Permalink
Sam Noyama
Albo ma się obywatelstwo, albo sie go nie ma. Nie trzeba wprowadzać zamieszania... Co do punktu pierwszego; racja. Rejestrowałam się troche ponad tydzień temu i kiedy pierwszy raz weszłam na strone-wydawało się to tak zawiłe, że wyszłam po 2min czytania tego wszystkiego w poszukiwaniu innej mikronacji. (Oczywiście traw chciał, że inne były bardziej nieciekawe, niż ta przeładowana informacjami-oczywiście moim zdaniem)
Permalink
Misza "JK" Korab-Kaku
Tu chciałem tylko dodać, że pkt 2 wygląda być może skomplikowanie. Natomiast z punktu widzenia nowego mieszkańca wyglądałoby to prosto:

Wniosek>Obywatelstwo Tymczasowe>realizacja zadań po liście, inna aktywność>nadanie obywatelstwa(odebranie dowodu) wraz z wyróżnieniami.

I w kwestii realizacji zadań najważniejsze jest, że one mają mieć proste zadanie - zapewnić każdemu nowemu mieszkańcowi fajną, przyjemną zabawę. Cel drugorzędny to normalne włączanie mieszkańców w naszą społeczność, bez wrzucania na głęboką wodę i straszenia/zniechęcania.
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
1. zrobić sensowny poradniczek
2. wskrzesić IES
3. tyle
Odpowiedz Permalink
Misza "JK" Korab-Kaku
1. żeby przeczytać poradniki trzeba mieć to w praktyce(a nie sądzę by ta praktyka była powszechna) i w ogóle do nich dotrzeć.
2. to na pewno nie zaszkodzi, ale zmuszanie ludzi którzy szkoły mają dość na co dzien do chodzenia do szkoły w KS też nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem marketingowo.
3. stać nas chyba na więcej :]
Odpowiedz Permalink
Krzysztof von Thorn-Macak
odniose sie wyrywkowo:
Pkt. 1 - absolutny hit :)
pkt 2.2 i 2.3 - czy to nie to samo?
pkt 2.4 - raczej bym to nazwał samouczkiem i za wykonanie konkretnych tasków przyznawał konkretne nagrody (kasa, wioskę prywatną, znaczek, itp...)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.