Gazeta Wyborcza, Ivo Karakachanow, 23.08.2013 r. o 21:51
Z chrzęstem gąsienic i dymem spalin

Nasz francuski korespondent nadaje z Południowego Baridasu

Nie od dziś wiadomo, że Republika Południowego Baridasu jest centrum nowoczesnej myśli. Wojskowej też. Południowcy są tak zajebiści, że po prostu od razu cały robię się cieplutki na myśl o nich, kolana mi miękną i rozpływam się. W dniu dzisiejszym odwiedziłem koszary La Militia el Regulo w Ivochester nieopodal Ciuad de Bravo. Minąwszy pięknie utrzymane szeregowce czynszowe, płonące auta i budki z al-rajnem na cienkim dotarłem do bazy Batalionu Pojazdów Pancernych Caramelo Duro gdzie akurat tam goszczący pancerniacy z I Kompanii Rychłomechanicznej z Kalisza którymi dowodzi przemiły i przystojny regulista banano Michał Hodża Kiełbasa-Krakowski. Wpatrując się w przepiękne oczy Kiełbasy-Krakowskiego poczułem się bezpieczny i chroniony. Mając La Militia el Regulo nic nie może się nam stać złego!

clark_gable.jpg
regulista banano Michał Hodża Kiełbasa-Krakowski

Podczas spaceru po terenie jednostki regulista banano Kiełbasa-Krakowski i jeden z jego najlepszych mechaników, rdzenny kaliszanin, viejo regulista Antoni Spaślak-Spalony opowiedzieli mi o swoim najnowszym projekcie racjonalizatorskim.

- Zastanawialiśmy się nad kwestią dużego zainteresowania jakim ostatnio cieszą się kupy i stolce w wysokich kręgach dowódczych Książęcych Sił Zbrojnych. Nie podejrzewalibyśmy tak poważnej formacji jaką są ukochane KSZ, które podziwiamy i stawiamy sobie za wzór, o zwykłe blablabla i tak dalej. U ludzi o tak wysokim stopniu kultury osobistej i otwartości na różne świeże pomysły, reformy i nowinki, a przy tym profesjonalistów słowa te po porostu musiały coś oznaczać! - opowiadał nam regulista banano Kiełbasa Krakowski, zaś jego podwładny dodał:

- Akurat tak się składało, że bratnia Sarmacka Armia Ludowa testowała swój najnowszy wóz pancerny na naszych poligonach wśród wonnych pól cebulowych naszego ukochanego Kalisza. Model ??????? ??????? ???-175 napędzany jest hybrydową mieszanką miału węglowego z płynnym betonem. To ma takiego kopa, że się chowają brugijskie motocykle z przyczepką! Wał napędowy śpiewa, a cylindry grają jak grzmocąca symfonia agresji i zniszczenia. Również prace koncepcyjne prowadzono w kooperacji Politechniki Precelkhandzkiej z Uniwersytetem Latającym im. Władysława Bartoszewskiego w Ciuad de Bravo.
Ui_reward_veh_cyber_tank.png
??????? ??????? ???-175 - wstępny model komputerowy

tank_a_25.jpg8435569c-5968-4f0c-89b2-ed8a91600826Larger.jpg
??????? ??????? ???-175 - kolejna symulacja komputerowa

- Postanowiliśmy pójść za ciosem - kontynuował viejo regulista - zwłaszcza, że na bazie doświadczeń wandejskich zamierzaliśmy zbudować lżejszą wersję dla LMR, przystosowaną do naszych warunków terenowych. Potrzebowaliśmy bowiem uniwersalnego pojazdu, mogącego służyć do walk w dżungli, na rozległych polach podkaliskich, w gęstej zabudowie miejskiej aglomeracji Ciuad de Bravo, która przecież rozciąga się od Bananopesztu przez willowy Bronx do miasta Ciuad de Bravo aż po fawele Ivochester. Maszyny która sprostała by zarówno działalności zaczepno-obronnej jak i rolniczej. Kokaina, banany, cebula i haracze same się nie zbiorą. Swój pojazd nazwaliśmy La Virginia Seductiva. Problem jest jeden - najbliższe kopalnie węgla kamiennego są w okolicach kontrolowanej przez północ Cracofii. Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej sugestiom profesjonalistek z Książęcych Sił Zbrojnych. Tak wpadliśmy na wprost genialny pomysł - od nadmorskich skał Ciuad które wprost obłażą kormorany, poprzez kanalizację Bananopesztu, złote sedesy Bronxu, falafele Ivochester aż po olbrzmie stada krasul hassających po polach Kalisza jednego nie brakuje w naszej ukochanej Południowej Republice. Aż zakrzyknęliśmy z zachwytu nad genialnością KSZ i własną umiejętnością wyciągania wniosków! Przed państwem pierwszy w historii czołg napędzany guano. Póki co jest to wersja eksportowa dla Gnomii, albowiem mimo dobrych chęci naszych konstruktorów większe modele i ich spaliny kwalifikują się do broni biologicznej, nie pancernej...

model-secret-tank-1061b.jpg
La Virginia Seductiva -na zdjęciu w wersji dla niewysokich czołgistów


Pożegnałem się z przemiłymi południowobaridajskimi czołgistami życząc im wielu sukcesów w kopiowaniu genialnych pomysłów bardziej profesjonalnych sił zbrojnych. Sam zaś cudem wydostałem się z Ivochester i aktualnie zmierzam tramwajem w stronę Zatoki Świń obejrzeć tradycyjne Wyścigi Kutrów Do Połowu Krewetek.

Z RPB relacjonował dla Was dziennikarz FAP (Francuska Agencja Prasowa, przyp. red) Qupasteux Hlece. Oux reservoir!
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
3 415,00 lt
Ten artykuł lubią: Vladimir von Hochenhaüser, Michał Hodża Kiełbasa-Krakowski, Młynek Kawowy, Prezerwatyw Tradycja Radziecki, Markus Arped, György Róni Karakachanow Jr, Adi Alatristé, ppłk Alojzy Pupka-Bumbum, Fryderyk von Hohenzollern, Jack von Horn, Krzysztof Czuguł-Chan, Katiuszyn Rewoluty Lepki, Ryszard Paczenko, Gauleiter Kakulski.
Komentarze
Vladimir von Hochenhaüser
Non pierdolico! Ataco! <3
Odpowiedz Permalink
Młynek Kawowy
*pierdollo
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
Kolega Hass w dialekcie innym gada po prostu :*
Odpowiedz Permalink
Vladimir von Hochenhaüser
Delikatnym... nie jest to mój pierwszy język. Ani drugi. Ani trzeci :)
Odpowiedz Permalink
Paulus Buddus
Ten Hodża Kiełbasa Krakowski to nawet niezła dupa ten usmiech i ten zaczes <3
Odpowiedz Permalink
Paulus Buddus
a i wąsik niczego sobie
Odpowiedz Permalink
György Róni Karakachanow Jr
Wybitne!
Permalink
Jack von Horn
Słyszałem, że wielu aktorów amerykańskich próbowało upodobnić się do Hodży Kiełbasy Krakowskiego.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Witam
Mi zabrakło danych technicznych tego cudeńka...
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.