Wieści z Eskwilinii
Seria wydawnicza: Eskwilinia

herbmaypn_xparsxs.png

Eskwilinia - mikronacja istniejąca nieprzerwanie od 2009 roku. Pomimo dość młodego stażu (4 lata) trwa i rośnie w sile czym udowadnia swoją aktywnością i masą pomysłów. A co się działo ostatnio?

WYBORY

Rzeczpospolita Eskwilińka podobnie jak Sarmacja głosuje w sierpniowych wyborach lecz tutaj uzupełniających. Trwają 18 sierpnia w godzinach od 8 do 23, a ogłoszenie wyników jest zapewne tuż po wyborach o których śpiesznie poinformuje.

PROJEKT ZMIANY KONSTYTUCJI

W Sarmacji mamy Księstwo, a Rojaliści z Eskwilinii chcą stworzyć ze swojego państwa monarchię. Zaglądając głębiej w Konstytucję możemy zobaczyć pierwsze założenia tejże monarchii. Miałby na czele stać Król, obowiązywać trójpodział władzy składający się z Władzy Ustawodawczej - Rada Narodowa, Władza Wykonawcza - Dwór Królewski, oraz Władzę Sądowniczą - Sądy Królewskie.
Wśród ważniejszych wątków to: języki urzędowe - polski i łacina. Terytorium Monarchii jest niepodzielne. Projekt pierwotny składa się z X rozdziałów, a całość znajduje się tutaj.
Aktualizacja: Projekt nie uzyskał większości. Eskwilinia nadal będzie Rzeczpospolitą lecz wg. pogłosek krążących po ulicach Eskwilingradu Rojaliści nadal będą walczyć i bombardować kolejnymi projektami.


Rzecz jasna będę relacjonować na bieżąco, a w kolejnych wieściach poinformuję Państwa o zgrzytach pomiędzy Skarlandem, a Eskwilinią.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
2 296,00 lt
Ten artykuł lubią: Ivo Karakachanow, Młynek Kawowy, Krzysztof Kura, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Rihanna Aureliuš-Sedrovski, Roland Heach-Romański, Helwetyk Romański, GdL, Karolina Aleksandra, Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Młynek Kawowy
Konsta przeszłaby, ale posłowie rozjechali się na wakacje.
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Ciekawa relacja, fajnie się czyta.

P.S.
Pod "tutaj" niestety nie ma tekstu konstytucji.
Odpowiedz Permalink
Katiuszyn Rewoluty Lepki
Przy trojpodziale to już w zasadzie nie monarchia(na polski jednowładztwo)

Krótką, zwięzła, ale dobra relacja, ciekawe zwłaszcza patrzeć na zupełnie inny biegun dążenia do reform.
Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
No bardzro rzetelna i zwięzła relacja. Przyjemnie się czyta
Odpowiedz Permalink
GdL
Fantastycznym przedsięwzięciem jest Imbryk Ambasadorski!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.