Gazeta Teutońska, Karolina Aleksandra, 29.07.2013 r. o 19:12
Dziesięć lat za nami!
Seria wydawnicza: Kroniki


ZJ11mz6Y.png

Dzisiaj, 29 lipca, mija dziesięć lat istnienia Teutonii. Przez całą dekadę ten kraj przeżywał różne losy, wdrażano w nim różne ustroje polityczne, a przez teutońskie miasta przewinęło się wiele setek kreatywnych ludzi, którzy dołożyli swoją cegiełkę do budowy Teutonizmu.

Nie da się w jednym tekście zmieścić dziesięciu lat, ale na szczęście istnieje Teutoński Instytut Historii, w którym wystawiona jest ku wglądowi publicznemu Kronika internetowych dziejów Teutonii. Niedługo zostanie ona uzupełniona o lata współcześniejsze, spisane już na forum i czekające tylko na transport do budynku TIHu. Teutońscy historycy są także niezwykle podekscytowani niedawno wydobytym z czeluści sarmackiego serwera archiwum wiadomości ze strony Marchii Teutońskiej i wczesnego Królestwa Teutonii, dzięki którym zostaną uzupełnione luki w dotychczasowych tekstach traktujących o starszych dziejach Teutonii. A dla leniwszych czytelników dostępne jest kalendarium, w którym krótko i zwięźle opisano dzieje Teutonii od początku do dzisiaj.

Wiadomo, że dzień dzisiejszy jest wyjątkowym dla Teutończyków, dlatego też już o północy we wszystkich miastach Królestwa ludzie wyszli na ulice, machając flagami narodowymi i skandując różnorakie hasła, od narodowych (“Maj to dla Teutończyka raj”) po okolicznościowe (“Dziesięć lat to za mało, dwadzieścia by się zdało”). Nocne niebo rozświetlały miliony fajerwerków, a państwowy przewoźnik kolejowy ogłosił dzień dzisiejszy dniem wolnym od opłat za przejazdy kolejowe. — Chcemy, aby każdy mógł świętować ten cudowny dzień w gronie rodzinnym i znajomych bez przeszkód! — powiedział dyrektor Johannes Schlafenbeurgen Apfel zu und von Altisch w swoim emocjonalnym oświadczeniu.

Jako że dzisiaj i jutro ogłoszono dniami wolnym od pracy, wielu ludzi zamierza wieczorem wybrać się na koncerty najznakomitszych sarmackich wykonawców. Każde miasto, ba, nawet co poniektóre wioski, zaplanowały bogaty rozkład wieczornego świętowania. A plotki donoszą, że jedna z najhuczniejszych imprez rocznicowych odbędzie się podczas realnego zjazdu sarmackiego.

W Złotym Grodzie dzisiaj przemówił także Krzysztof St. M. diuk Kwazi, ogłosiwszy innowacyjny program “Teutonia w budowie”. — Za granicą popularny jest program Google Maps, my zaś sięgniemy po rodzime rozwiązania i wspólnym wysiłkiem Teutończyków stworzymy wizualizacje naszych miast oraz ważnych dla nas miejsc. Przykłady owych można podziwiać już na stronie Teutonii.

Zewsząd płyną do Teutonii życzenia wszystkiego najlepszego, do których i my się dołączamy. Alles gute fuer der Teutonische Land!
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
1 500,00 lt
Ten artykuł lubią: Akrypa Rabotowicz von Primisz, Roland Heach-Romański, Henryk Leszczyński, Krzysztof St. M. Kwazi, GdL, Łukasz August .
Komentarze
Leszek Karakachanow Sr
Czuje się jak w '90...
Permalink
Krzysztof St. M. Kwazi
To ja zapraszam również na stronę główną KT ]:->
http://teutonia.sarmacja.org
Odpowiedz Permalink
GdL
Pogratulować. Piękna, okrągła rocznica.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Witam
Jak zawsze potrafimy zaskakiwać :)
Kurcze zlecało te kilka latek :P
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.