Park Stołeczny, Guedes de Lima, 10.07.2013 r. o 09:22
Społeczny Komitet Odbudowy Sclavinii - idea

Idea Społecznego Komitetu Odbudowy Sclavinii
K
rólestwo Sclavinii powtórnie do życia powołane zostało Ustawą Sejmu Księstwa Sarmacji nr 138 z dnia 09 listopada 2011 roku. W ciągu ostatniego półtora roku w próby zaktywizowania byłego kraju koronnego, a obecnie prowincji sarmackiej nie przyniosły spodziewanego efektu.
herb_sclavinia.png
WYKAZ NAMIESTNIKÓW
 • GUEDES DE LIMA - (13.11.2011 – 18.12.2011)
 • MICHAŁ AUGUST STAROPODLASKI – (19.11.2011 – 24.10.2012)
 • MICHAŁ JERZY HASS – (25.10.2012 – 24.02.2012)
 • ANDRZEJ SWARZEWSKI – (17.03.2013 – nadal)

K
rólestwo Sclavinii w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy swojego istnienia było rządzone przez czterech Namiestników, których przedstawiono na wykazie zamieszczonym powyżej. Jak widać po dzisiejszej sytuacji Królestwa, żaden nie może się pochwalić pełnym sukcesem. Nasza mikronacja prawdopodobnie pobiła rekord w długości prac nad treścią konstytucji. W ciągu półtora roku nie wypracowano kompromisu. Być może uda się wcielić w życie projekt autorstwa Juranda Swarzewskiego, który niejednogłośnie ale został pozytywnie zaopiniowany przez Konstytuantę Królestwa Sclavinii.
T
en treściwy wstęp był mi potrzebny do zobrazowania czytelnikowi sytuacji wewnątrz Królestwa Sclavinii. Chciałbym, by mój czerwcowy powrót do aktywności nie skończył się tak jak ostatnio – zniszczeniem, zdeptaniem i zniweczeniem trudu włożonego w reaktywację: Sclavińskiej Agencji Informacyjnej, Sclavińskiego Instytutu Historycznego i Alei Zasłużonych. W związku z tym chcę zobrazować ogółowi aktywnych Sarmatów ideę Społecznego Komitetu Odbudowy Sclavinii.
herb_sclavinia.png
GŁÓWNE PROBLEMY DZISIEJSZEJ SCLAVINII
 • NIEAKTYWNE MIASTO STOŁECZNE ELDORAT
 • BRAK KONCEPCJI ROZWOJU SCLAVINII
 • NIEPORZĄDEK W DZIAŁACH FORUM KRÓLESTWA
 • ZRYWANIE Z TRADYCJĄ I PRZESZŁOŚCIĄ
 • ZACHWIANY AUTORYTET OSOBY NAMIESTNIKA
 • BRAK INICJATYW PROMUJĄCYCH SCLAVINIĘ

M
iasto Stołeczne Eldorat w okresie urzędowania prezydenta Andrzeja Swarzewskiego (tj. od 25.12.2012 do 30.03.2013) mimo falowej aktywności prowincji Sclavińskiej, stanowiło aktywny azyl dla wielu mieszkańców. Sytuacja zmieniła się po dniu 30 marca. Nowym prezydentem stolicy Królestwa Sclavinii została Pansy Anclar – Swarzewska. Urzędująca pani prezydent poza ogłoszeniem Domu Kultury w Eldoracie nie wsławiła się niczym co miałoby zaktywizować stolicę. Po zmianach politycznych w Księstwie Sarmacji i zmianach związanych z systemem gospodarczym, Eldoratowi ciągle brakuje tak oczywistych i łatwych do wykonania rzeczy, jak chociażby opis promujący na stronie głównej Księstwa. Krytycznie należy również spojrzeć na zaniedbania związane z kantyną i niemożność zjedzenia zupy dla poprawy zdrowia.
K
olejną kwestia, która zaczęła mnie nurtować to brak wspólnej koncepcji na rozwój Królestwa Sclavinii. Od początku istnienia odrodzonego Królestwa Sclavinii, każdy z Namiestników miał inną wizję rozwoju prowincji. Zostając pierwszym snułem wizję Królestwa opartego o poszanowanie tradycji, kult jednostek z czasów 2007 – 2009 i postawienie na młodych, ambitnych Sarmatów, którzy współpracowaliby z nielicznymi ale jeszcze żyjącymi Sclavińczykami, pamiętającymi Rzeczpospolitą. Michał August Staropodlaski wydawał się jeszcze bardziej postawić na tradycję, jak największe wzorowanie się na Rzeczpospolitej oraz zerwanie z secesyjną przeszłością Sclavinii.

C
ałkowity odwrót od takiej polityki nastąpił podczas rządów Michała Jerzego Hass’a. Królestwo wówczas otworzyło swoje granice na wielu Sarmatów do tej pory nie mających nic wspólnego ze Sclavinii, podjęto wiele ważnych inicjatyw i mimo wielu dyskusji dotyczących działania Namiestnika Hass’a należy przyznać, że nie był to czas stracony. Rządy Andrzeja Swarzewskiego pokazały obserwatorom, że w Królestwie postawiono na oryginalność, która według mnie, nijak ma się do tradycji sclavińskich ale póki co prowadzi do uchwalenia konstytucji naszej prowincji.

K
ażdy ma inną koncepcję rozwoju i brak spójności w najważniejszych kwestiach widać gołym okiem. Według mnie należy to zmienić. Należy zastanowić się na kształtem Królestwa Sclavinii i wypracować schematy, które będą brane pod uwagę przez każde władze, które zarządzać będą krainą Białego Jednorożca.
O
bserwując funkcjonowanie Królestwa Sclavinii doszedłem do wniosku, że kontrowersje związane z panem Andrzejem Swarzewskim ujmują autorytetu i powagi stanowiska Namiestnika. Absolutnie nie mam zamiaru krytykować osoby urzędującego zarządcy Królestwa ale dla postronnego mieszkańca nie jest zachęcającym czytanie o tym, że władza siedzi w więzieniu i przez to wszystkie działania przeciągają się w czasie. Uważam, że priorytetem powinno być ustalenie takiego prawa, które nie pozwalałoby pełnić tak zaszczytnych funkcji osobom karanym lub odbywającym karę w więzieniu.

O
statnim z uchybień, które rzucają się w oczy jest kwestia promocji i estetyki Królestwa Sclavinii. Tak na dobrą sprawę, przez półtora roku bardzo niewiele inicjatyw zainteresowało mieszkańców Księstwa Sarmacji naszą prowincją. Królestwo jako jedyny region nie posiada opisu promującego na stronie głównej Księstwa. Nie zachęcamy niczym konkretnym. Sclavinia, niegdyś „perła w Koronie” Księstwa Sarmacji dziś straszy nudą i bezradnością. Potrzeba to zmienić, zaktywizować zaczęte projekt (np. Sclavińską Agencję Informacyjną czy Aleję Zasłużonych).
herb_sclavinia.png
CELE SPOŁECZNEGO KOMITETU ODBUDOWY SCLAVINII
 • KONCEPCJA ROZWOJU SCLAVINII
 • KULTYWOWANIE TRADYCJI I HISTORII
 • PROMOCJA KRÓLESTWA SCLAVINII
 • UTWORZENIE ARCHIWUM KRÓLEWSKIEGO
 • WSPÓŁPRACA Z WŁADZAMI PROWINCJI

S
połeczny Komitet Odbudowy Sclavinii to idea zrodzenia się instytucji, która w zamyśle skupiłaby działaczy z każdego zakątku Księstwa Sarmacji ale i zagranicy. Kosmopolityzm w chwili obecnej jest szansą na uratowanie jakże zasłużonej części mikroświata przed niebytem. Królestwo priorytetowo powinno stworzyć system administracyjny. Odtworzenie urzędów, stanowisk na powrót przyciągnie aktywnych mieszkańców. Stanowiska powinny funkcjonować zarówno na szczeblu centralnym jak i regionalnym. W Eldoracie drzemie potężny potencjał, który trzeba tylko umiejętnie wykorzystać.
NAJBLIŻSZE DZIAŁANIA
 • AKTYWIZACJA SCLAVIŃSKIEJ AGENCJI INFORMACYJNEJ
 • AKTYWIZACJA SCLAVIŃSKIEGO INSTYTUTU HISTORYCZNEGO
 • OPUBLIKOWANIE NUMERU 125 PRZEGLĄDU POLITYCZNEGO

(-)Guedes bar. de Lima, h. Szachownica
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
2 034,00 lt
Ten artykuł lubią: Mirosław Kryński, Rihanna Aureliuš-Sedrovski, Paulus Buddus, Roland Heach-Romański, Fryderyk von Hohenzollern, Mustafa Owski, Helwetyk Romański.
Komentarze
Prezerwatyw Tradycja Radziecki
Proponuję sprzedać do Trizondalu.
Permalink
Guedes de Lima
Nie wiem czy Trizondal byłby chętny kupić Wandystan.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
Przedostatni główny problem będzie można wykreślić po ostatecznym zatwierdzeniu konstytucji, której następstwem będzie wybór Wakuu. I życzę sukcesów w poszukiwaniu wrogów wewnętrznych w kilkuosobowej Slavinii.
Ale rzeczywiście w pewnym sensie ma Pan rację, po tym co młody mieszkaniec słyszy na mój temat od co najmniej kilku osób siedzących na czacie i indoktrynujących, z pewnością jest zniechęcony do kraju rządzonego przez słynnego awanturnika, banitę, wichrzyciela, nacjonalistę, faszystę, nazistę, który z natury jest zdrajcą, złodziejem itd.
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
Andrzeju, absolutnie nie będę zajmował się szukaniem wrogów wewnętrznych w kilkuosobowej Sclavinii. Wolałbym się jednak skupić na koncepcji utworzenia SKOS-u.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
Będzie Pan mógł się zgłosić na Wakuu i położyć kres zrywaniu z tradycją i przeszłością. To dawałoby większe możliwości niż Społeczny Komitet.
Odpowiedz Permalink
Prezerwatyw Tradycja Radziecki
Wakuu Wakuu E-E DIS TAJM FOR SCLAVINIIA
Permalink
Jerzy Ludomirski
A może po prostu należałoby narzucić Konstytucję?
Permalink
Guedes de Lima
Panie Ludomirski, wszystko wskazuje na to, że wkrótce Królestwo będzie miało uchwaloną konstytucję.
Odpowiedz Permalink
Jeremiasz Winchester
Odpowiedz Permalink
Mirosław Kryński
Ambitny plan szansą do odbudowy. Życzę powodzenia, a kierując się zdaniem niektórych Sarmatów o dawnej Sclavińskiej aktywności, myślę, że nam wszystkim wyszłoby na dobre pobudzenie Królestwa.
Permalink
Krzysztof Kura
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
↓Tam na serio coś napisałem, ale nie ma łatwo. Poszukaj!↓
Popieram komentarz tow. Aki Abe von Akihito-Liberi
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.