Rada Ministrów, Tytus Aureliusz-Chojnacki, 04.07.2013 r. o 17:42
Pałac Ambasadorów otwarty!
Seria wydawnicza: Komunikaty Rządowe

2nRi0J9F.png msz.png

Drodzy Sarmaci!
Ministerstwo Dziedzictwa Narodowego wraz z Ministerstwem Spraw Zagranicznych ma zaszczyt ogłosić, iż dnia wczorajszego zakończyła się renowacja budynku, który na historii Księstwa Sarmacji odcisnął niebagatelne piętno – Pałacu Ambasadorów. Całość kosztów pokryta została z funduszy Rady Ministrów. Prace trwały dwa miesiące, a ich celem było stworzenia reprezentatywnego miejsca w którym pracować będą mogli ambasadorowie innych mikronacji.
Pałac Ambasadorów to budowla czasami powstania sięgająca jeszcze XIX wieku. Wznoszony w latach 1872-96 budynek stanowił przez lata siedzibę Grodziskiego Towarzystwa Naukowego, miejsca pracy najwybitniejszych sarmackich intelektualistów. Właśnie w tym miejscu powstały pierwsze publikacje dotyczące historii wyspy. W 1940 roku z powodu wybuchu wojny Sarmacko – Scholandzkiej i trwającej 4 lata okupacji Grodziskie Towarzystwo Naukowe przestało działać, a siedziba zdecydowanie podupadła. Po wojnie, z inicjatywy książęcej poddano Pałac gruntownej przebudowie, która nadała mu obecny wygląd. Zmieniono także funkcję budynku. Po raz pierwszy stał się on siedzibą ambasadorów w Księstwie Sarmacji. Rządy lewicy po raz kolejny zmieniły charakter budynku. Stał się on siedzibą Muzeum Narodowego Sarmackiej Republiki Socjalistycznej. Wojny i interwencje obcych mocarstw, które doprowadziły do powstania Księstwa Sarmacji i ostatecznego włączenia Grodziska do granic nowego państwa w 1951 roku, po raz kolejny zniszczyły historyczny budynek. Tym razem (z racji mieszczącego się tam muzeum wrogiego państwa) całkowicie zdewastowane zostało wnętrze budynku. Przez następne kilkadziesiąt lat budynek stał się siedzibą miejscowej Szkoły Podstawowej, która z racji braku wystarczających funduszy, użytkowała i wyremontowała jedynie parter pałacu. Z racji chęci godnego przywitania ambasadorów w Księstwie Sarmacji oraz zaoferowanie im przytulnego i przystającego do rangi zawodu miejsca pracy, Rada Ministrów zdecydowała się wykupić od Szkoły Podstawowej nr 4 w Grodzisku budynek (przy okazji przekazując szkole jedną z wielu należących do Rady Ministrów kamienic) i przeprowadzić jego gruntowny remont.

W związku z tym mam zaszczyt ogłosić, iż od dzisiaj Pałac Ambasadorów staje się oficjalną siedzibą Ambasadorów przy Księstwie Sarmacji.

Oto Pałac Ambasadorów i jego wnętrze po renowacji. Cieszcie oko mieszkańcy Księstwa Sarmacji! :)
8ab4.jpg
Budynek w całej okazałości
8m83.jpg
Budynek uchwycony z prawej strony
k925.jpg
Hol główny budynku
tub7.jpg
Jadalnia ambasadorów


Apartamenty ambasadorów wyposażone są w sypialnię, pokój gościnny(salon), łazienkę oraz biuro.
3hzd.jpg
Pokój gościnny jednego z apartamentów
s0zg.jpg
Kolejny pokój gościnny
bbgl.jpg
Sypialnie godne samego Księcia
yvtx.jpg
Miejsce pracy ambasadora- biuro
lazienka_coral.jpg
Kąpiel po pracy w takiej łazience to prawdziwa rozkosz
Już teraz serdecznie zapraszamy ambasadorów obcych mikronacji do zamieszkania w Księstwie Sarmacji, czyli tym samym w tym cudownym, świeżo wyremontowanym Pałacu Ambasadorów. Gwarantujemy warunki o których nie śniło się filozofom.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
3 457,00 lt
Ten artykuł lubią: Akrypa Rabotowicz von Primisz, Fryderyk von Hohenzollern, Ivan von Lichtenstein, Rihanna Aureliuš-Sedrovski, Markus Arped, Karolina Aleksandra, Ignacy Urban de Ruth, Paulus Buddus, Krzysztof Czuguł-Chan, Aleksander Damian Chojnacki, Roland Heach-Romański, Jack von Horn, Katiuszyn Rewoluty Lepki, Jurand Swarzewski, Helwetyk Romański.
Komentarze
Krzysztof Czuguł-Chan
Ślemy pozdrowienia z Domu Emeryta Gellońsko-Starosarmackiego!
jXKiGh60.jpg
Odpowiedz Permalink
Ivan von Lichtenstein
Ślemy wraz z młodymi Gwardzistami pozdrowienia z bunkra w Almerze (ćwiczenia)
longues-1min.jpg
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Christosza, Emeryci GiSu śpią w Senacie Teutońskeigo Skansenu? :D
(odnośnik)
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Kura
0807-kingdom-tower-cc.jpg

A ja ślę pozdrowienia z GWS! :)
Odpowiedz Permalink
Prezerwatyw Tradycja Radziecki
Widzę że tow. Abe prezentuje typowy wandejski członek w stanie spoczynku. Czy to aby nie pornografia?
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.