Rada Ministrów, Karolina Aleksandra, 29.06.2013 r. o 11:02
Komunikat rządowy #1
Seria wydawnicza: Komunikaty Rządowe

Komunikat rządowy #1
Rada Ministrów bardzo, bardzo ciężko pracuje, dzień i noc. Mimo ciepłej pogody, nie opalamy się na tropikańskich plażach, lecz siedzimy w srebnoroskich biurach oraz grodziskiej siedzibie Sejmu i bez wytchnienia wypełniamy tony papierków. A wszystko to dla Was.
* * *
Ministerstwo Samorządu Terytorialnego wezwało wszystkie samorządy do wyznaczenia swoich reprezentantów w Radzie Samorządowej, która ma na celu ułatwienie komunikacji na linii Rząd - Samorządy. Nieoficjalnie wiadomo, że pierwszymi tematami dyskutowanymi w takiej radzie będą założenia rankingu miejscowości i kwestia subwencji — dotacji przyznawanych prowincjom przez Radę Ministrów. Serdecznie zachęcamy wszystkie samorządy do brania udziału w obradach rady.
* * *
W Ministerstwie Spraw Zagranicznych powołano wiceministra Tytusa Aureliusza. Pomoże on w uporządkowaniu ambasad sarmackich we wszystkich krajach mikroświata i nie tylko. Nie ukrywamy, że nominację tę uczyniono z powodu nagłej i niespodziewanej absencji ministra Kryńskiego od mikroświata. Jeśli potrwa ona dłużej, zajdzie konieczność powołania nowego szefa resortu — o tym już Was poinformujemy.
* * *
Ministerstwo Dziedzictwa Narodowego podczas porządkowania Sarmackiej Antologii Zabytków odkryło znaczne ilości archiwów dotyczących budynków na terenie dawnego Księstwa Trizondalu, jeszcze z czasów, gdy było ono w granicach Sarmacji. Prace te zostały przekazane uroczyście Prezydentowi Republiki Trizondalu przez ministra Hamiltona i sekretarza Aureliusza. Obdarowani wyrazili wielką radość z nieoczekiwanego prezentu, zaś Ministerstwo Dziedzictwa Narodowego wróciło do dalszego kurzenia się w starych archiwach, o których pewnie jeszcze wiele usłyszymy. Obecnie trwają prace nad uwzględnieniem zabytkowych budynków Mandragoratu w tejże antologii.
* * *
W Sejmie złożono znaczną ilość ustaw, w dużej mierze tymczasowo regulujących finanse publiczne do 12 lipca (termin obowiązywania rozporządzenia Księcia, w którym zawarto regulacje dotyczące gospodarki). Obecnie trwają zażarte debaty nie tylko w kuluarach sejmowych, jak i głosowania nad tytaniczną ilością poprawek. Plotki głoszą, że Marszałek Arped-Iwanowicz, niosąc stertę papierów zawierających wszystkie zgłoszone poprawki, poślizgnął się na podłodze w Sejmie, wobec czego głosowanie nad nimi się opóźniło.
* * *
Czerwiec już prawie na finiszu, a konkurs na inicjatywę czerwca trwa! Na forum w stosownym wątku można zgłaszać swoje typy do tego tytułu, do czego zachęcamy — zwycięzcę w końcu czeka nagroda w nowych libertach.
Ponadto, MDN ogłosiło dwa inne konkursy — na wypełnienie luk w grafice własnym tekstem i na wymyślenie konkursu. Za udział w obu przewidujemy fantastyczne nagrody.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
1 469,00 lt
Ten artykuł lubią: Ignacy Urban de Ruth, Misza "JK" Korab-Kaku, Kazelot Hamilton, Henryk Leszczyński, Katiuszyn Rewoluty Lepki, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Fryderyk von Hohenzollern, Roland Heach-Romański, Helwetyk Romański.
Komentarze
Kazelot Hamilton
Dodam jedynie, że MDN pracuję równocześnie nad Spisem Sarmackiej Fauny i Flory ;)
Permalink
GdL
Ciekaw jestem czy w tych archiwach znajdzie się coś o Rzeczpospolitej Sclavińskiej? Nie wierzę, by wszystko przepadło z okresu 2007-2009.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.