Idea skrajności

shshs.png

Słowem wstępu....

Drodzy Sarmaci i Sarmatki, Sarmackie Horyzonty, ruszają pełną parą! W dzisiejszym dniu pragnę, wam zaprezentować pierwszy numer- jednej z stałej rubryki, naszego pisma! Nie jest chyba wielkim zaskoczeniem, że jest to Inkubator Myśli Politycznej. Dość kontrowersyjne pismo z czasów Ery Złotej Wolności, ale mających również stałych czytelników. Nazywane też przez nieprzychylnych polityków, wywodzących się z różnych obozów politycznych, tak z lewej jak i prawej strony, Sarmackiego życia publicznego. Indoktrynującym biuletynem partyjnym, czy też przykładem najgorszej publicystyki politycznej, a przede wszystkim zwane tubą wyborczą (niegdyś istniejącego) Frontu Ludowo- Monarchistycznego. Ile w tym prawdy, trudno mi oceniać, jako jednemu z autorowi tej inicjatywy. Pewnym jest jedno, IMP będzie starał się zadawać trudne pytanie, ale też szukać odpowiedzi, oraz wyświetlać na światło dzienne wszystkie mroki ukrywające się w życiu publicznym Księstwa Sarmacji.

ver3e.png

Przyczyny, i skutki.......

Dość niedawno, niespełna tydzień temu, na łamach Parku Stołecznego ukazał się dość kontrowersyjny artykuł osoby, Poważnego kawalera Juranda Swarzewskiego. Publikacja traktująca o walorach nowego nurtu politycznego w Księstwie Sarmacji, nazywanego przez wyznawców tej idei, SWARZYZMEM. Sami twórcy, nazywają to doktryną społeczną polityczną, opierającą swe główne założenia na kulcie jednostki, jednego prawdziwego wodza! Na samym wstępie autor tej idei, opiera swoje przemyślenia na założeniu że mikroświecie demokracja się wypaliła, co więcej że w Księstwie Sarmacji mechanizmy demokracji się wyczerpały, i nie działają ta jak powinny działać! Trudno się zgodzić z samym wstępem autora, ponieważ w Księstwie Sarmacji występuje że tak powiem ustrój mieszany, przez jednych zwany monarchią parlamentarną - czy też konstytucyjną. Gdzie występują tak elementy, mechanizmy dobrze znane nam z demokracji bezpośredenej, jak z autorytarnej monarchii absolutnej, gdzie dość istotną role odgrywa stanowisko Księcia, i to co uważa on tak za dobro czy też sprawiedliwość społeczną! Oby dwa te ustroje wzajemnie się przenikają, i z sobą koegzystują, ograniczając się wzajemnie. Tak żeby decyzje Księcia nie doprowadziły do tyranii, ale też tak żeby czasem lud, nie popadł w tzw syndrom większości, który by doprowadził do źle pojętej demokracji ludowej. Która raczej kojarzy się nam z dyktatem mniejszości, i uprzywilejowanych jednostek, które w imię partykularnych interesów, stawiają dobro własne nad faktycznymi potrzebami społeczeństwa. Spokojnie można sklasyfikować Księstwo Sarmacji pod tzw Doktrynę Diuka Hasselandzkiego, a nie natomiast pod ustrój demokratyczny, o którym piszę twórca swarzyzmu.

W swych przemyśleniach, swoistym preludium do Swarzyzmu, Juranda Swarzewskiego. Piszę o tym że Lud jest Głupi. Nie dorósł do podejmowania racjonalnych wyborów, że nie widzi tego co powinien widzieć! Tak niesprawiedliwej, głupiej, i egoistycznej hipotezy dawno nie czytałem. Słowa które wypowiedział pan poseł, dobitnie świadczą o jego podejściu do wspólnoty oraz obywateli Księstwa Sarmacji. Co więcej zarzuca ona społeczeństwo sarmackiemu, że kieruje się kumaterstwem, kolesiostwem- tylko dlatego że Narodowa Sarmacja, nie uzyskała wyniku wyborczego pozwalającego jej samodzielnie rządzić. Tak, dokładnie można zinterpretować słowa przewodniczącego NS, no bo jak inaczej je zrozumieć, jak nie w kontekście dość słabego wyniku wyborczego nacjonalistów spod znaku Wszechsarmacji? Poważny Kawaler, żali się że obywatele głosują na tzw twarze, a nic po za tym, za przeproszenie to gówno prawda, którą Narodowa Sarmacja - próbuje usprawiedliwić swą porażkę wyborczą, oraz to że ich postulaty, nie spotykają się z odzewem z strony obywateli. Pozwolę sobie w ramach dygresji, wygłosić pewną tezę, odnoszącą się do tego, w jaki sposób, być może, obywatele podejmują decyzje wyborcze. W pierwszej kolejności, jest to głosowanie na osoby aktywne, osoby sprawdzone, które wykazały się na stanowiskach samorządowych, w miastach czy też w centrali. Głosują również na osoby które tworzą kulturę, ponieważ widzą że tym osobom zależy na rozwoju swych małych ojczyzn, jak i Sarmacji. W końcu głosują, na postulaty, na program na pewną idee, która jest bliska im sercu! Natomiast jeśli dany kandydat nie spełnia, któreś z tych cech, czy też rzeczy - cóż nie dostaje się do Wysokiej Izby. Nie otrzymuje mandatu społecznego, swoistej legitymizacji, dzięki której może reprezentować swoich wyborców, obywateli Księstwa Sarmacji. Mówiąc wprost, nie jest na tyle osobą wiarygodną, aby pozwolić mu decydować za innych.Główne założenia, mit dla opornych.......

MILITARYZM i AJCIONIZM

Jednym z głównych założeń swarzyzmu, jest tzw militaryzm, ale na czym on się ma opierać, na pustych słowach o wojownikach, chatach i przybliżaniu nam historii? Czy też jest tam gdzieś coś więcej, niż tylko słowa- konkretne postulaty, oraz założenia odnośnie roli Książęcych Sił Zbrojnych. Gdy mówmy o militaryzmie, a zamierzamy wprowadzać słowa w czyn, potrzebna jest koncepcja działania. Stąd też pytanie, jakie w tym wszystkim zadanie dla KSZ ? W przypadku militaryzmu doskonale widać zaczerpnięcia z pism o monarchobolszewiźmie w zwłaszcza kwestii stosunku do innych państw, i wspólnot. Tylko w sposób dość radykalniejszy, żeby nie powiedzieć nihilistyczny, przez podbój, i odbieranie wolności innym! Zupełnie inne podejście niż w tzw; pozytywnym imperializmie (neoimperializmie), który w pierwszej kolejności stawia na rozmowy, oraz wzajemne ustępstwa!

NACJONALIZM

Piękne słowa, piękna idea - ale niemożliwa do wprowadzenia w tak różnorodnym państwie jak Księstwo Sarmacji. Ponieważ, nie mamy do czynienia z jednym narodem Sarmackim, lecz wieloma wspólnotami, które posiadają niekiedy osobną tożsamość historyczną , dziedzictwo kulturową, narracje, oraz mentalność! Gdzie wtedy będzie miejsce na Teutonizm, na Wandeizacje, czy inne nurty ideologiczne podchodzące pod lokalny patriotyzm! Czy to że urodziłem się w Austro-Węgrzech, przybywając do Gellonii, mieszkając w Baridasie, utożsamiając się z Południowy Baridasem nie czyni mnie Sarmatą w myśl pojęcia jednego słusznego narodu, promowanego przez Narodową Sarmację w oparciu o rasę i krew! Właśnie Księstwo Sarmacji jest różnorodne, tworzą je różne jednostki, różni ludzie, różne kultury to jest, właśnie to co nazywamy Sarmackim Kręgiem Kulturowym- lecz nie sarmackim narodem! Trzeba definitywnie rozróżnić te dwie sprawy, w zwłaszcza w kontekście że częściami składowymi Sarmacji są niegdyś niezależne państwa z własną świadomością narodową / kulturową!

AD FONTESIZM

Chyba jedyny pozytywny aspekt swarzyzmu, ważnym jest kultywowanie kultury, historii, tradycji i dobrych obyczajów. Nie ma co się więcej rozpisywać, no chyba że nad metodą, sposobem, aby owe rzeczy kultywować, i zachęcać się do zapoznawania się z historią, i różnorodnością Księstwa Sarmacji!


Podsumowując.........

Swego czasu, pisałem o zagrożeniu nadchodzącym z strony Narodowej Sarmacji, w zwłaszcza w artykułach takich jak Narodowi Sarmaci, czy też Sarmackie Salony. Zresztą nie tylko ja o tym pisałem, można równie dobrze sięgnąć po artykuł Hrabiego Hodży, pod tytułem Narodowosarmackie pojęcie demokracji. Gdzie jednoznacznie można było przeczytać o pewnej dwulicowości, czy też o zmianie poglądów. Zresztą ostatnie dwie kadencje, dobitnie świadczą o priorytetach tej formacji- o wyraźnym profilu nacjonalistycznym! Generał Franco, przy osobie Andrzej Swarzewskiego, i jego popleczników, jest niczym kot wylegujący się przy kominku. Więc dobrze zastanówcie się, czy były banita, na którym padły zarzuty korupcyjne może być osobą wodza, człowiekiem z szczerością mówiącym, o patriotyzmie, osobą będąc wzorem dla pewnej idei?

Dziennikarz Sarmackich Horyzontów.
Mecenas IMP,
(-)Fryderyk v-hr von Hohenzollern.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
1 303,00 lt
Ten artykuł lubią: Paulus Buddus, Akrypa Rabotowicz von Primisz.
Komentarze
Jurand Swarzewski
Wpieniające są niektóre aspekty Pańskiej wypowiedzi. Zacznę od końca. Jak już czyjaś osoba, to moja i moich popleczników. To ja jestem przewodniczącym NS a nie mój ojciec, dotrze to kiedyś do Pana?

Sprawa druga. Nie mam pojęcia gdzie i kiedy pisałem o podbijaniu i odbieraniu wolności. "Powinniśmy zjednoczyć pod swoją flagą mniejsze państwa, które tak jak my są waleczne i mają podobną do naszej kulturę dziejową, tworząc w ten sposób Wielkie Imperium Acjońskie"
"zjednoczyc a nie podbic i wymordowac.

Nigdzie nie ma słów na temat głupoty Narodu. Tłumaczę tylko w ten sposób zjawisko które dostrzegam. Jeżeli już czyjaś głupota to ustroju jest piętnowana.

Kolejna sprawa to rzekoma odpowiedź na słabe wyniki. Mówiąc Pana językiem "gówno prawda" cała idea i pomysł jej powstania był datowany na mniej więcej środek zeszłej kadencji.
Permalink
Prezerwatyw Tradycja Radziecki
Jak już, to "acjańskie". Ten Acjo, ale tego Acja. Nacjonaliści jak zwykle przodują w nieznajomości swojego rodzimego języka, w każdej rzeczywistości.
Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Cytuję:
Wpieniające są niektóre aspekty Pańskiej wypowiedzi. Zacznę od końca. Jak już czyjaś osoba, to moja i moich popleczników. To ja jestem przewodniczącym NS a nie mój ojciec, dotrze to kiedyś do Pana?

W takim razie przepraszam, jeśli uraziłem pańskie ambicje! Nie raczej chyba nie dotrze, a wie pan kawaler czemu? Ponieważ osoba Andrzeja Swarzewskiego, dla Narodowej Sarmacji, jest tym czymś, czym był Roman Dmowski dla polskiej endecji! Ogólnie pojęcie, określenie Swarzyzmu-no wybaczcie, ja rozumiem doskonale, przerysowane ego, i nadmierną ciągoty do władzy, ale bez przesady, proponowałbym minimum skromności! A, jeśli nie to, to prosiłbym o nieobrażanie inteligencji wyborców!
Cytuję:
Sprawa druga. Nie mam pojęcia gdzie i kiedy pisałem o podbijaniu i odbieraniu wolności. "Powinniśmy zjednoczyć pod swoją flagą mniejsze państwa, które tak jak my są waleczne i mają podobną do naszej kulturę dziejową, tworząc w ten sposób Wielkie Imperium Acjońskie"
"zjednoczyc a nie podbic i wymordowac.

Zwłaszcza kiedy piszecie, o militaryzmie oraz Wielkich Imperiach, patrząc na wasze poglądy odnośnie wolnych wyborów, oraz propagacji wojowników, militarii - nie trudno się domyśleć w jaki sposób chcecie tego dokonać!
Cytuję:
Nigdzie nie ma słów na temat głupoty Narodu. Tłumaczę tylko w ten sposób zjawisko które dostrzegam. Jeżeli już czyjaś głupota to ustroju jest piętnowana.

To pan poseł doskonale to wytłumaczył obywatelem. Wybaczcie ale nie mam zamiaru się przekrzykiwać, to że obrażacie wspólnotę w sposób dyplomatyczny, używając słów które w danym kontekście, brzmią jak brzmią - i tu raczej nie ma co nad interpretować. Bo wydaje mi się, że jeśli ktoś głosi tezy, że wola obywateli zwłaszcza w kwestii wyborów, oznacza to że dali się przekabacić, oraz że są nie potrafią podejmować racjonalnych wyborów- no to jak inaczej to rozumieć? Pan kawaler rzecz jasna ma prawo do swoich, opinii, etc., ale nich pan potem nie wypiera się słów!
Cytuję:
Kolejna sprawa to rzekoma odpowiedź na słabe wyniki. Mówiąc Pana językiem "gówno prawda" cała idea i pomysł jej powstania był datowany na mniej więcej środek zeszłej kadencji.

Zwłaszcza kiedy prześledzimy, sposób działania Narodowej Sarmacji, poprzez wszystkie kadencje w których zasiadała w Sejmie! I wasze ciągoty do nieograniczonej władzo, oraz brak tolerancji wobec odmiennego zdania, myślę że materiały (linki) w powyższej publikacji doskonale to wykazały! Nie wspomnę już o kwestii, dotyczącej dotrzymywania słowa, zwłaszcza odnośnie obietnic wyborczych!
Odpowiedz Permalink
Jurand Swarzewski
Powinien Pan Poseł zdecydowanie wrócic do pisania swojej powieści politycal fiction, zdecydowanie ma Pan do tego dar.
Permalink
Krzysztof St. M. Kwazi
Przepraszam, że nie odniosę się do meritum, ale bardzo ładnie proszę zachować jedną podstawową zasadę interpunkcji:
kropkę stawiamy na końcu zdania, nigdy w środku (chyba, że w zdaniu występuje skrót).
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Cytuję:
Powinien Pan Poseł zdecydowanie wrócic do pisania swojej powieści politycal fiction, zdecydowanie ma Pan do tego dar.

Chcielibyście co ?

Niestety, nie mam tak wytrawnego doboru słów jak pan poseł, czy też wrodzonej inteligencji jaką w genach nabywają wszyscy z rodu Swarzewskich. A ja też panu coś zaproponuje, proszę wrócić do ożywiania Sclavinii!
Cytuję:
Przepraszam, że nie odniosę się do meritum, ale bardzo ładnie proszę zachować jedną podstawową zasadę interpunkcji:
kropkę stawiamy na końcu zdania, nigdy w środku (chyba, że w zdaniu występuje skrót).

Dziękuje za zwrócenie uwagi, postaram się powyższą lekcje za pamiętać, oraz stosować się względem wymienionych wskazówek!
Odpowiedz Permalink
Krzysztof St. M. Kwazi
Ja miałem w szczególności na myśli to zdanie:
Cytuję:
Nazywane też przez nieprzychylnych polityków, wywodzących się z różnych obozów politycznych, tak z lewej jak i prawej strony, Sarmackiego życia publicznego. Indoktrynującym biuletynem partyjnym, czy też przykładem najgorszej publicystyki politycznej, a przede wszystkim zwane tubą wyborczą (niegdyś istniejącego) Frontu Ludowo- Monarchistycznego.
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Nie no ja pisałem szczerze, jestem bardzo wdzięczny za wszelkie uwagi odnoszące do popełnianych przez mą osobą błędów, tak interpunkcyjnych, gramatycznych i wszelkich innych! Dlatego jak coś złego widzicie, śmiało piszcie ja z tego powodu nie zamierzam się obrażać. Co więcej biorę sobie to do serca, ponieważ warto posłuchać rad, ludzi bardziej znających się na pisaniu i poprawności pisania. Więc śmiało, walcie prosto z mostu - dla mnie tak jak wcześniej już to powiedziałem jest to kolejna cenna lekcja, z której jak sądzę mogę się czegoś nauczyć!
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
"Generał Franco, przy osobie Andrzej Swarzewskiego, i jego popleczników, jest niczym kot wylegujący się przy kominku. "
Miło mi.
"Więc dobrze zastanówcie się, czy były banita, na którym padły zarzuty korupcyjne może być osobą wodza, człowiekiem z szczerością mówiącym, o patriotyzmie, osobą będąc wzorem dla pewnej idei?"
PIERDOLĘ zabawę w ten kraj, jeśli ma być mi ciągle wypominane coś co zrobiłem półtora roku temu. Żegnam reakcyjna szmato, gratuluję.
Odpowiedz Permalink
Katiuszyn Rewoluty Lepki
Cytuję:
PIERDOLĘ zabawę w ten kraj, jeśli ma być mi ciągle wypominane coś co zrobiłem półtora roku temu. Żegnam reakcyjna szmato, gratuluję.

Obrażać się na coś co mówi Kaizer:
Facepalm.png
Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Cytuję:
PIERDOLĘ zabawę w ten kraj, jeśli ma być mi ciągle wypominane coś co zrobiłem półtora roku temu. Żegnam reakcyjna szmato, gratuluję.

Każdy jest kowalem swego losu! Obojętnie pod jakim IP znów przybędziesz, obojętnie pod jakim nazwiskiem! JA będę ciągle przypominał o powstaniu marcowym ! Wszystko było by ok gdyby nie ten śmieszny swarzewizm i nacjonalizm w waszym wydaniu, a zwłaszcza zdanie o :
Cytuję:
Jego oczami i rękoma. Wódz jako jednostka wybitna powinna mieć posłóch wśród społeczeństwa, a każdy obywatel działający na szkodę Narodu traktowany będzie jako jednostka wywrotowa, jeżeli jego działania będą wybiegały poza kanon przewidzianych norm zachowań, które wyznaczać będzie samo społeczeństwo.


Wolę być reakcyjną szmatą, niż patriotą spod znaku tych którzy podnosili rękę na ojczyznę!

A Towarzyszowi Lepkiemu humor dopisuje widać !
Odpowiedz Permalink
Prezerwatyw Tradycja Radziecki
Cytuję:
PIERDOLĘ zabawę w ten kraj, jeśli ma być mi ciągle wypominane coś co zrobiłem półtora roku temu. Żegnam reakcyjna szmato, gratuluję.
O, Ivo, wróciłeś! WITAJ Z POWROTEM!
Permalink
P.N.W
Cytuję:
PIERDOLĘ zabawę w ten kraj, jeśli ma być mi ciągle wypominane coś co zrobiłem półtora roku temu.
Jędruś, proszę cię, nie denerwuj się tak, bo to zaszkodzi twojej wrodzonej właściwiej narodowcom seksowności.
Permalink
Jurand Swarzewski
Zazwyczaj staram się być kulturalny i trzymać nerwy na wodzy, lecz kurwa.... Kaizer, jesteś idiotą, szkoda że nikomu innemu nie wypominasz. Np. P2G. Jebany hipokryta...
Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Cytuję:
Zazwyczaj staram się być kulturalny i trzymać nerwy na wodzy, lecz kurwa.... Kaizer, jesteś idiotą, szkoda że nikomu innemu nie wypominasz. Np. P2G. Jebany hipokryta...

Być może jestem idiotą, nie pierwsza osoba mi to mówi! Co do całego artykułu ma JKW Piotr II Grzegorz ? Pytam się tak z ciekawości? A to że wasz ojciec był ułaskawiony prze ówczesnego Księcia nie ma tu nic do rzeczy, bo takie prerogratywy Książęce. JA sam wszedłem pod tzw akt abolicji w kwestii jednych z przewinień - ale znów nie aż tak ciężkich! I co, można tak wiele osób wymieniać co otrzymały prawo łaski! Ale żadna z tych osób nie zasłania się czy też nie głosi poglądów, hmm jakby to ująć, że los Sarmacji jest najważniejszy - a każdy odmienne zdanie, inny pogląd, co więcej wybory demokratyczne które są nie pomyśli - są porównywane do wypalenia, czy też dokonywania iraionalnych decyzji przez wyborców! W sumie zważyłbym na słowa które wypowiadacie względem Księcia Seniora, łatwo kogoś posądzać o hipokryzje macie na to jakiekolwiek dowody ?
Odpowiedz Permalink
Sorcha Raven
Cytuję:
Zazwyczaj staram się być kulturalny i trzymać nerwy na wodzy, lecz kurwa.... Kaizer, jesteś idiotą, szkoda że nikomu innemu nie wypominasz. Np. P2G. Jebany hipokryta...

O! Proszę... jak to szybko młodzież wczuła się w klimat i nawet schobowymi nauczyła się rzucać :P
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
CZY NA SALI JEST PREFEKT?!
Odpowiedz Permalink
Prezerwatyw Tradycja Radziecki
Cytuję:
Być może jestem idiotą, nie pierwsza osoba mi to mówi! Co do całego artykułu ma JKW Piotr II Grzegorz ? Pytam się tak z ciekawości? A to że wasz ojciec był ułaskawiony prze ówczesnego Księcia nie ma tu nic do rzeczy, bo takie prerogratywy Książęce. JA sam wszedłem pod tzw akt abolicji w kwestii jednych z przewinień - ale znów nie aż tak ciężkich! I co, można tak wiele osób wymieniać co otrzymały prawo łaski! Ale żadna z tych osób nie zasłania się czy też nie głosi poglądów, hmm jakby to ująć, że los Sarmacji jest najważniejszy - a każdy odmienne zdanie, inny pogląd, co więcej wybory demokratyczne które są nie pomyśli - są porównywane do wypalenia, czy też dokonywania iraionalnych decyzji przez wyborców! W sumie zważyłbym na słowa które wypowiadacie względem Księcia Seniora, łatwo kogoś posądzać o hipokryzje macie na to jakiekolwiek dowody ?

Oszczędzając nerwów tow. Jurandowi ze Swarzycy, pokrótko przełożę jego nerwowo wyrażony zarzut tak, abyś mógł go zrozumieć. Tow. Jurand nie powołał się na P2G w kontekście ułaskawienia, ani nie jego nazwał jebanym hipokrytą. Wg. tow. Swarzewskiego (Juranda), jebanym hipokrytą jesteście Wy, tow. Kaizer - bo z jednej strony wypominacie winę tow. Swarzewskiemu (Andrzejowi), a z drugiej strony pozostajecie ślepi na winę tow. P2G Szalonego. Mam nadzieję, że przyczynię się tym do ułatwienia komunikacji między wami. Pozostaję z uszanowaniem obu rozmówców.

Stephen-Colbert-Popcorn.gif
Permalink
ppłk Alojzy Pupka-Bumbum
Cytuję:
kropkę stawiamy na końcu zdania, nigdy w środku (chyba, że w zdaniu występuje skrót).
Dobrze że nadmieniliście o tym wyjątku ze skrótem, bo dr. Kedar mógłby poczuć się pominięty.

Btw, ob. Hohencolern tyle już razy mówił że być może jest idiotą, że chyba nawet największy entuzjasta tezy o jego niesamowitym intelekcie zacząłby już mieć wątpliwości.
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
To ta jakby być ślepym na wasze przewinienia Towarzyszu, tak popcorn czy jak to tam się nazywa bardzo lubię ! Ale chyba nic nie przebije oddzielenia pewnych ziem które należały do Sarmacji! Fakt nimi się zajmowaliście itd., ale co to ma do czego? Skoro wasz niezależny byt upadł, opierający się na cromlelowskiej racji bytu ? Odwzorowaniu na narracji, która jednak nie przemówiła, i mimo dość fajnych, zajebistych grafik - nie przyciągnęło sporych rzeszy aktywnych ludzi, no chyba przez to jesteście w Sarmacji ?

A tak już na marginesie, dobrze że poważany kawaler zabrał z sobą adwokata, w których kanceleria Pirson & Hardaman się umywa ( taki serial w gwoli wyjaśnienia)!
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Cytuję:
Btw, ob. Hohencolern tyle już razy mówił że być może jest idiotą, że chyba nawet największy entuzjasta tezy o jego niesamowitym intelekcie zacząłby już mieć wątpliwości.

Wolę być porównywany do gimbazy. ta jak towarzysz preferuje użycie pewnego typu retoryki- ale widzę sprowadza się to do jednego!
Odpowiedz Permalink
ppłk Alojzy Pupka-Bumbum
„Cromlelowska racja bytu” i „kancelaria umywająca się w adwokacie”. Obywatelu H., czy mógłbym zapytać, co wy palicie?! :D:D
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Cytuję:
„Cromlelowska racja bytu
To raczej nie do was skierowane Towarzyszu, no chyba że przyłożyliście rękę do tworzenia, tego quasi v-państwa!
Cytuję:
A tak już na marginesie, dobrze że poważany kawaler zabrał z sobą adwokata, w których kanceleria Pirson & Hardaman się umywa

Taki skrót myślowy towarzyszu, znając potrzeby ludu, slang, gwarę osiedli, czy inne interpretacje skrótów myślowych, jeden chuj jak to nazwiecie w pornosocjaliźmie, bo o to chyba walczycie?

No co tu się dziwić, pochodzę z Ciuad de Bravo sami sciągacie do Wandystanu kokęz Południa!
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Wiecie co panowie jest, najgorsze ? Że nikt nie pokusił się na odpowiedź, w postawione pytania, wątpliwości w powyższym artykule!

Pytania które, są ważne nie z perspektywy jednostki lecz ogółu! A zamiast tego .....................................
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
Jeszcze jedno napiszę. Nie wiem co brał tow. von Hohenzollern, ale przypisywanie mi słów syna, które publicznie krytykowałem jest oznaką ciężkiego kretynizmu.
A do tego, że będzie tow. von Hohenzollern przypominał o powstaniu marcowym, nawet gdy mnie tu nie będzie- Proszę bardzo, może za kilka lat Wasz ideowy następca doda powstanie marcowe jako jedną ze stacji drogi krzyżowej Męczennika Piotra II Grzegorza Wielkiego?
Odpowiedz Permalink
Michał Hodża Kiełbasa-Krakowski
Hehe jest Swarzewski jest beka. Pozdrawiam z zaświatów.
Permalink
Andrzej Swarzewski
A spierdalaj do Slovenii.
Odpowiedz Permalink
Michał Hodża Kiełbasa-Krakowski
ehehehe
Permalink
Michał Hodża Kiełbasa-Krakowski
To żeby rozładować atmosferę:

Swarzewski u doktora:
- Niech mi pan pomoże! Trzmiel mnie użądlił!
- Spokojnie, zaraz posmarujemy maścią..
- A jak go pan doktor złapie? Przecież on już poleciał!
- Nie! Posmaruję to miejsce, gdzie panią użądlił!
- Aaaa! To było w parku, przy fontannie, na ławce pod drzewem.
- Kretynko! Posmaruję tą część ciała, w którą cię uciął!
- To trzeba było od razu tak mówić! W palec mnie użądlił. Boże, jak to boli!
- Który konkretnie?
- A skąd mam wiedzieć? Wszystkie trzmiele wyglądają podobnie...
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.