Rada Ministrów, Karolina Aleksandra, 14.06.2013 r. o 23:54
Komunikat rządowy #1
Seria wydawnicza: Komunikaty Rządowe

kom3.png

Wasza Książęca Mość,
Sarmatki, Sarmaci!

Komunikat zacznę od części formalnej — Jego Książęca Mość Mikołaj Jan na wniosek Sejmu powołał mnie na Kanclerza Księstwa Sarmacji, a chwilę później na mój wniosek powołał także Radę Ministrów. Nie po raz pierwszy przychodzi mi stawać przed Wami w roli Kanclerza Księstwa Sarmacji. Tym razem szansę dali mi posłowie KW BOMBA, Partii Przyjaciół Demokracji i Komunistycznej Partii Sarmacji (wandów), którym tutaj serdecznie chcę podziękować za poparcie tego Rządu. Na pewno jednak jest to wyjątkowy czas i wyjątkowa kadencja. Nie tylko ze względu na nowy system. Chcemy sprawić, aby ludzie czuli się szanowani we wlasnym kraju oraz by ich ciężka praca nie była marnowana przez nadmiar biurokracji, by ludzie z ufnością patrzyli w przyszłość!
Rhinos-favorite-trusting-rhino.jpg

Uczestniczymy wszyscy w odbudowie państwa sarmackiego po tragicznych wydarzeniach kwietnia. Każdy z nas może, a nawet powinien dołożyć swoją cegiełkę do tego, poprzez pisanie postów, komentarzy, artykułów, tworzenie inicjatyw — na co każdemu pozwoli czas i wena. Brzmi propagandowo? Ale takie są fakty — aktywność w Księstwie zależy od nas wszystkich. Im więcej rzeczy będzie się działo w Sarmacji, tym bardziej będziemy wszyscy zachęceni do działania. Książę razem z Dworem, Rada Ministrów i władze samorządowe mogą aktywność wspierać, ale nic nie zastąpi oddolnych inicjatyw, których w ostatnich czasie jest coraz więcej — co mnie niezmiernie cieszy.

Również jednak mamy i inicjatywę “odgórną”. Dwa tygodnie temu wprowadzono w Księstwie część społecznościową nowego systemu, niedługo pewnie będziemy mieli do czynienia z gospodarczą. O ważnych zadaniach Sejmu tego kadencji w sferze gospodarczej wspominano już wielokrotnie i w realizacji tych zadań zamierzamy uczestniczyć oraz pomóc tak, aby przyszły system gospodarczy był jak największym źródłem zabawy dla wszystkich. W tej mierze zamierzamy też przeprowadzać konsultacje społeczne, tak aby każdy mógł się wypowiedzieć na dany temat. Całością spraw gospodarczych zajmie się minister Li bnt Xianfeng.

W dalszej kolejności, Ministerstwo Spraw Obywatelskich, na czele którego stanął Markus v-hr. Arped-Iwanowicz, zajmie się tradycyjnie witaniem mieszkańców. Jego zadaniem będzie także przygotowanie emaila powitalnego, wysyłanego po rejestracji do nowego mieszkańca. W programie jest także aktualizacja poradników, rozwiązanie sytuacji z wikipediami sarmackimi oraz współpraca z Ministerstwem Samorządu Terytorialnego dowodzonym przez Miszę Koraba-Kaku w zakresie spraw samorządowych oraz obywatelskich. Jeśli już mówimy o samorządzie, to możemy już powiedzieć, że zaczniemy pracę nad założeniami rankingu miejscowości oraz przygotujemy się do powołania Rady Samorządowej jako środka komunikacji między namiestnikami samorządów a Rządem.

A z kolei ważnym dla naszej wewnętrznej aktywności ministerstwem będzie Ministerstwo Dziedzictwa Narodowego. Na ten front walki o nasze narodowe dziedzictwo i dziewictwo wysłany został Kazelot Hamilton. Jako minister będzie on organizował konkursy dotyczące Księstwa, ale także rozpocznie prace nad długoterminowymi inicjatywami na wiele kadencji, takimi jak sarmacki zielnik czy Instytut Pamięci Kultury Sarmackiej.

Mogę jednak zapewnić, że Rząd nie będzie aktywizował się tylko wewnętrznie, ale także za granicą. Mirosław kaw. Kryński, który został Ministrem Spraw Zagranicznych, z chęcią zajmie się próbą nawiązania bliższych i realnych stosunków z krajami takimi jak Dreamland, Austro-Węgry czy Al Rajn, ale także będzie obserwował kraje Kontynentu Wschodniego. Zamierzamy także podjąć decyzję o przystąpieniu do jednej z platform współpracy nad tworzeniem mapy mikroświata.

A więc, reasumując... Będziemy bliżej ludzi. Sprawdzimy, czy Sarmacja zmienia się na lepsze, a jeśli się okaże, że nie, to odkryjemy przyczynę problemu i dokonamy jej przepadu. Będziemy starali się napędzać aktywność tak, aby Sarmaci mieli chęć uczestniczyć w inicjatywach i pracować na rzecz Księstwa. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby ceny czy podatki w nowym systemie gospodarczym były słuszne i sprawiedliwe, ale jednocześnie nie zniechęcały do zabawy. Tam, gdzie jest zbytnia biurokracja, spróbujemy ją zredukować tak, aby prawo nie przesłaniało realnych chęci. Po prostu spróbujemy zmotywować ludzi do bycia i działania w Księstwie.
Chcemy, możemy, powinniśmy!
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
6 640,00 lt
Ten artykuł lubią: Misza "JK" Korab-Kaku, Helena von Lichtenstein, Rihanna Aureliuš-Sedrovski, Sted Asketil, Ignacy Urban de Ruth, Kedar via Margończyk, Yupeng Beijin-Zhao, Roland Heach-Romański, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Adi Alatristé, Siergiusz Asketil, Markus Arped, Fryderyk von Hohenzollern, Katiuszyn Rewoluty Lepki, Mikołaj Jan, Ivusia Buddusówna, Jack von Horn.
Komentarze
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Kocham to. Uwielbiam to. Pięknie jest - pięknie będzie!
Odpowiedz Permalink
Ivusia Buddusówna
Brawo! Brawo! Vivat!
Odpowiedz Permalink
Irmina de Ruth y Thorn
No no :) pogratulować takiej pięknej wizji.
Odpowiedz Permalink
Adi Alatristé
Niech Moc będzie z nami!
Odpowiedz Permalink
Katiuszyn Rewoluty Lepki
Bardzo dobra przemowa, życzę powodzzenia i wytrwałości w nawale prace jakie spadają na rząd w tych czasach.
Permalink
Mikołaj Jan
Bardzo dobre założenia na najbliższą kadencję! Życzę powodzenia.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.