Park Stołeczny, Paulus Buddus, 01.06.2013 r. o 22:18
Wybory, wybory i po wyborach.

Wyniki wyborów do Sejmu XLI kadencji są już wszystkim znane. Nie ukrywam, że cieszę się z ich przebiegu chociaż martwi mnie ich frekwencja. Postaram się jednak, okiem osoby dość młodej stażem w KS oraz stojącej z boku przez kilka miesięcy podsumować je.

Zacznijmy od frekwencji.
Przyznam, że przez ostanie kilka miesięcy, od kiedy tutaj jestem (są to moje 3 wybory do Sejmu), wynik frekwencji jest bardzo zły - 73%. Jak nie trudno zauważyć powody tego mogą być różne, ale pewne jest to, że zapaść jaką mieliśmy niedawno pokazuję, że nasze społeczeństwo jest jeszcze podzielone. Część nie może pogodzić z wieloma rzeczami, część szuka winnych a część tak naprawdę potrzebuje odpoczynku. Cieszy fakt, że ludzie wracają i mam nadzieję, że przyszło wybory odbędą się w dobrych nastrojach i większość weźmie w nich udział.

Partie.

KW BOMBA.
Nie ukrywając moi sympatii do nich stawiałem ich za faworytów tych wyborów. Bałem się trochę, że skoro Jedna Sarmacja się wypaliła to nie podniosą tego brzemienia, ale wierzyłem. Wierzyłem dlatego, że są to ludzie po pierwsze bardzo lubiani w KS na czele z diuczessa Karoliną oraz pełni zaufania na czele z markizem Avrilem, wicehrabią Markusem i baronetem Xianem. Są młodzi, piękni i zdolni oraz pełni pomysłu i zapału.
Partia uzyskała 3 mandaty:
Karolina von Lichtenstein
Avril von Levengothon
Markus Arped-Iwanowicz.


Komunistyczna Partia Sarmacji (wandów).
Szczerze, nie uważałem ich za mocną siłę polityczną, ale widać też posiadają zaufanie u wyborców co również cieszy, że nasi Towarzysze działają na rzecz dobra Sarmacji.
Partia uzyskała 2 mandaty:
Katiuszyn Rewoluty Lepki
Misza Korab-Kaku.


Sarmacka Akcja Integralistyczna.
Wielcy przegrani? Nie jestem do końca przekonany czy tak można ich nazwać. Mają mocny program oraz dobrych ludzi. Gdzie szukać ich porażki? Szczerze uważałem ich za mocnych rywali dla KW BOMBA. Może do ich programu nasze społeczeństwo potrzebuję czasu?
Partia uzyskała 1 mandat:
Fryderyk von Hohenzollern.


Narodowa Sarmacja.
Partia startująca po raz trzeci w wyborach. I po raz trzeci w Sejmie z jednym mandatem. Co o tym sądzić? Połączyli się przed wyborami z Patrikiem co zwiększyło ich siłę głosów. Zastanawiałem się, czy również oni nie są przegranymi w wyborach, biorąc pod uwagę, że 2 razy zwyciężali w ankietach przed wyborczych. Tym razem, Andrzej zastąpi jego syn.
Partia uzyskała 1 mandat:
Jurand Swarzewski.


KW NIEZALEŻNI.

Tak... Każdy sobie rzepkę skrobię. Szkoda mi ich, szczególnie Matwieja Skarbnikowa - człowiek dwoi się i troi i zlepia ten nasz system. Szkoda wielka, że nie znalazł się w Sejmie. Vladimir Iwanowicz - hmm prawie mój teść. Człowiek wysokiej kultury oraz zdolny grafoman w dodatku weteran z głową pełną wiedzy oraz dobrych rad - szkoda. Ryszard Paczenko. Szczerze nie poznałem tego Pana może opisałbym więcej. Myślę, że najwięksi przegrani to oni. Już na samym początku zostali skreśleni z wyborów, po czym na nowo zostali uznani - może to była przyczyna porażki? Nie uzyskali mandatu chociaż mają w sobie to "coś".


Tak to wygląda okiem moim, stojącego z boku życia w Sarmacji. Wszystkim tym, którzy startowali, którzy się dostali i tym, którzy próbowali dziękuję za to, że chcecie tworzyć nową rzeczywistość po przepadzie. Wierzę, że będzie coraz lepiej. Dziękuję tym, którzy spełnili swój obowiązek obywatelski i poszli do urn. To tak naprawdę dzięki Wam i waszej chęci Sarmacja odradza się jak Fenix z popiołów.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
3 704,00 lt
Ten artykuł lubią: Fryderyk von Hohenzollern, Markus Arped, Rihanna Aureliuš-Sedrovski, Kedar via Margończyk, Jack von Horn, Sorcha Raven, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Lanigiria von Graudenz.
Komentarze
Ten artykuł oczekuje na pierwszy komentarz.

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.