Gazeta Teutońska, Karolina Aleksandra, 27.04.2013 r. o 07:52
Karo24: koronacja Mikołaja Jana na żywo
Seria wydawnicza: Kroniki

Nie było Cię na koronacji? Nie masz dostępu do czata? Razem z nami będziesz wiedział, co się działo, minuta po minucie!

Format nieautorski, do Sarmacji wprowadzony przez Henryka K. Leszczyńskiego, potem kontynuowany przez Bartosza von Thorn-Mackiewicza.

19:50 — redakcja otwiera trunek, razem z oknem edycji. Na czacie póki co, cisza, oprócz pojedynczych utyskiwań na wyrok Sądu Koronnego i testów radia.

19:51 — przybywa Maksymilian Teodor I, Cesarz Austrii i Król Węgier.

19:55 — dołącza do niego Victorio Mortuus, Prezydent Rady Ministrów Monarchii Austro-Węgierskiej.

19:58 — towarzysz Jasiński pyta, czy będzie towarzysz Lepki. Sekundę później dołącza magicznie przywołany towarzysz Mandragor Alojzy Pupka.

19:59 — niemal równocześnie przybywają bohater dzisiejszego wieczoru — JKM Mikołaj Jan i Mateusz von Lichtenstein-Iontz, dawno niewidziany Sarmata. Powoli schodzi się wiara.

20:00Mam nadzieję, że będzie sarmacki kwadransik. — oznajmia Markus Arped-Iwanowicz. Chyba będzie. Po prawdzie, to jednak zapowiada się szybka ceremonia.

20:07 — jest z nami Hirshbergia i Weerland, a także grono Sarmatów. Wolna rozmowa. Radio odpala. Nie możemy zachęcić autora do zmiany opisu.

20:08 — tchnięcie Wandy do sali koronacyjnej weszło razem z Dalajwandą Zoidbergiem Cedenbalem, szerzej znanym jako Leszek Karakachanow Senior.

20:11 — wchodzi Marszałek Dworu, Mikołaj Arped-Muzyk.

20:15 — sarmacki kwadrans akademicki jest faktem dokonanym.

20:22 — w końcu zaczynamy. Niektórzy, zniecierpliwieni, już nas opuścili. Marszałek Dworu prezentuje punkty uroczystości.

20:26Co prawda historia zatoczyła koło, kolejny Monarcha zasiada na tronie w warunkach kryzysu, lecz ten sam kryzys jest szansą na nowy start. Nowy start bez błędów i obłędów przeszłości. — mówi diuk Arped-Muzyk, po czym oddaje głos Marszałkowi Sejmu.

20:28Czy Wasza Książęca Mość jest gotowy do odnowienia przysięgi wobeci Narodu Sarmackiego? — zwraca się marszałek Swarzewski do Mikołaja Jana. — Tak, jestem.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Aleksander Damian von Thorn-Chojnacki, Mikołaj Jan, Jurand Swarzewski, Markus Arped, Helwetyk Romański.
Komentarze
Karolina Aleksandra
Nie działa mi edycja, piszę do służb informatycznych. Najwyżej później uzupełnię.
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
20:29 — Historyczna chwila. Przedstawiam Wam Mikołaja Jana, Waszego nowego Księcia. Wiwaty i tupanie. Zamachowiec próbuje "żucić się na Ksiencia", ale mu nie wychodzi.

20:30 — czas dla samorządów. Zaczyna Baridas, z koronacją Mikołaja Jana na Króla. Za kulisami jakieś pokrzykiwania i nerwówka.
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
20:40 — diuk Skarbnikow w imieniu Gellonii i Starosarmacji przemawia. My, Gellonia i Starosarmacja, trzon Księstwa, rdzeń całej Sarmacji, przepełnieni dostojnością uroczystości i natchnieni wspaniałością kolejnej koronacji, zapytujemy. Zapytują o zachowanie pozycji wedle tradycji i poszanowanie jej niezależności.
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
20:43 — JKM powtarza za Namiestnikiem Sclavinii słowa przysięgi, w radiu interesujące komentarze Ciupaka i hymn. Na czat wchodzi Kakulski. Kiwnąwszy głową, rzekł: Widzę, że Mikołaj Jan ma już ciężką głowę. Nie da się ukryć, że te wszystkie korony muszą ciążyć...
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
20:50 — Sclaviński Kościół Narodowy namaszcza Króla Sclavinii. Wiwaty i tupania, ponownie.
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
20:51 — Aaron Rozman-von Lichtenstein: Sclavinia uber alles, wrócę i przywrócę demokrację. W radiu leci hymn Sclavinii. Mateusz von Lichtenstein-Iontz: Vivat - i przepraszam, bo ja sie chyba kiedys podpisalem pod tym Mazurkiem.
Odpowiedz Permalink
Prezerwatyw Tradycja Radziecki
20:52 - Teutony padają na kolana, ROTFL.
Permalink
Wincenty Wałachowski
> 20:50 — Sclaviński Kościół Narodowy namaszcza Króla Sclavinii. Wiwaty i tupania, ponownie.

Sarmacki, nie Sclaviński.
Odpowiedz Permalink
Wincenty Wałachowski
I można napisać troszkę więcej do każdego punkta?
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
20:52 — Roland von Hohenzollern-Heach składa przysięgę wierności w imieniu Narodu Teutońskiego.

20:54 — Wandystan wykrzykuje przez 3 minuty narodowe powitanie. Nawet w radiu. A CSC publikuje rodzinne zdjęcie z koronacji.
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
20:57Dziękujemy za najbardziej wzruszającą część ceremonii — mówi Marszałek Dworu i zaprasza KSZ. Dowódcą uroczystości jest Jack von Horn.
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
@Wincenty: jasne, że można uzupełniać. I przepraszam za pomyłkę.
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
21:00 — KSZ podnosi flagę państwową, w radiu hymn Sarmacji. Wzruszenie.
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
21:03 — Książę wygłasza orędzie. Mimo, że już od dłuższego czasu wiedzieliśmy, że moment naszego wstąpienia na tron prędzej czy później nastąpi, jednak i tak wydarzenia ostatnich tygodni były dla nas niemałym zaskoczeniem.
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
21:05W najbliższym czasie wszyscy obywatele mogą spodziewać się działań ze strony Korony, które, mamy taką nadzieję, zachęcą wszystkich obywateli i mieszkańców do aktywności w naszej wspólnocie, jaką jest całe Księstwo.
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
Relację ucięło, bo przejęłam prowadzenie uroczystości. Mogę jednak dodać, że przez 70 minut słuchaliśmy przemówień, po czym odbyła się defilada wojskowa. Całość skończyła się ok. 22:20.
Odpowiedz Permalink
Mikołaj Jan
Z ciekawości, tak na przyszłość: ma ktoś log z całej koronacji?
Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Witam
Bardzo fajnie i przestroinie opisane tak historyczne wydarzenie:)
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.