Gazeta Wyborcza, Ivo Karakachanow, 27.10.2011 r. o 08:48
Event prowyborczy

Od redakcji: Niniejszy artykuł nie został autoryzowany przez żadną z sarmackich partii politycznych i jest jedynie bezstronnym zapisem obserwacji poczynionych przez naszego reportera.

W dniu dzisiejszym w godzinach popołudniowych przed stołeczną siedzibą Komunistycznej Partii Sarmacji odbyło się coś, co organizatorzy z dreamlandzka nawali "eventem" (sar. wydarzenie). Młodzi ludzie ubrani w koszulki z podobiznami Michała Feliksa (69 l.) Timana Demollari (55 l.) i Damiana Koniecznego (88 l.) zapraszali do wzięcia udziału w "Evencie prowyborczym" organizowanym przez STEK (Stowarzyszenie Twórców Elitarnej Kultury). Jak się dowiedziałem później od Agaty (17 l.) "wolontariusze" STEK są uczniami szkół średnich zatrudnionymi na umowach zleceniowych (bez składek zdrowotnych i wypadkowych), opłacanymi przeterminowanymi artykułami biurowymi z symbolem KPS i owocami. Zgromadzonych powitał specjalnie przybyły prywatnym odrzutowcem ze swojej luksusowej posiadłości w Winnicy (Wandystan) Książę Senior Michał Feliks (69 l.). Mówił między innymi o wolności wypowiedzi jako fundamencie nowoczesnej wirtualnej demokracji:

"Dzisiejszy iwent ma zachęcić wszystkich nie do głosowania na KPS, a do pójścia na wybory, w pełnym znaczeniu tego słowa do wybrania Sarmacji w której można mówić jak się chce i co się chce o kim się nam podoba - a zwłaszcza o i do ludzi o wysokim poziomie obciachowości - po to, żeby zrozumieli, że dla nich w Sarmacji też jest miejsce! (oklaski) Że przez adorację i obserwację ludzi którzy z racji swojej elokwencji, wykształcenia i zakumulowanego kapitału mają szczęście przynależeć do zabawnej i zadbanej elity. (...) Niech zabłyśnie tysiąc in-te-le-któw. Celowo kładę nacisk na ostatnie słowo dobrze znanego nam wszystkim hasła, nie może być bowiem, że trzynastoletni pasażerowie Fiatów Panda i sfrustrowani byli miłośnicy win owocowych będą narzucać ton Sarmacji. (...)Ci ludzie pozbawieni są stylu. Przepełnieni zazdrością, bo nie są tak fajni jak błyszczące intelekty. (oklaski) Najgorsze jednak jest to, ze po ich stronie staja ludzie mający władzę i usuwają in-te-le-kty dlatego, że ich przez zazdrość nie lubią. Prywata. (oklaski) Taka jest prawda i ta prawda nas wyzwoli.(...)"

Licealiści rozdali ulotki na czerpanym papierze produkowanym z drewna pozyskanego z wycinanych na masową skalę lasów deszczowych Tropikany. Po zakończonym przemówieniu prelegent zebrał solidną porcję oklasków od zgromadzonych licznie biznesmenów, reżyserów filmowych, znanych piosenkarek i prezenterów telewizyjnych - słowem zwyczajnych Sarmatów. Pomiędzy przybyłych przedstawicieli Kombinatu Ciężkiego Przemysłu Spożywczego "Poćpięga" rozdzielił kosz jabłek. Dwóch członków zarządu, dyrektor ds. marketingu i kierownik produkcji Kombinatu obiecali przekazać owoce robotnikom, którzy jak zapewnili oderwaliby się od pracy, ale niestety tak kochają nadgodziny, że woleli zostać na hali produkcyjnej. Michał Feliks zapewnił ich, że bliskie i znane mu są codzienne problemy zwykłych Sarmatów, jako że dwa razy w miesiącu odwiedza hotel "Imperial" w Grodzisku.

Po części oficjalnej wystąpił znany grodziski raper Breja (zdobywca chromowanej płyty za album "Reprezentuję prekariat"), który stojąc na dachu swojej limuzyny Deimler-Skarbnikov Deluxe zaśpiewał między innymi swój najnowszy przebój "Zabłyśnięci", którego fragment przytaczam poniżej:

(...)Już lecę, rzucam wszystko, mikrofon trzymam w ręce
Pomiędzy rowerami swoim motocyklem gonię, pędzę
Do sofizmatów dyskursu abnegatów niekształconych
Przykładam pięść logiki i stylu, sprawdźcie ziomy
Tak mówi każdy brat na dzielni, a ten co nie rozumie
Niech siedzi póki nie pojmie, i Pandę niech pucuje
Codziennie, bo to jedyne na co stać go, to, ziom
Niech zabłyśnie 1000 intelektów volt, i nigdy więcej
Nikt mi nam nie powie "won stąd, troll". Skumaj to
I do domu wróć,a kiedy trzeba urny prawidłowy głos wrzuć(...)


Zabawa trwa obecnie, przygrywa DJ M. Freedman, do tańca zagrzewa MC Hayek.

Z Grodziska dla Działu Ogrodniczego Zaofan relacjonował
Szilard Grishnak MacIroncock

Dla graczy tradycyjny rebusik:
rebusik02.png
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Nikt jeszcze nie lubi tego artykułu.
Komentarze
Leszek de Ruth
Wylasy? Wydrzewa?
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Mam ten sam problem :)
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Moze "walasy"??? :P
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
SPROSTOWANIE:

O ile kandydat Konieczny faktycznie ma 88 l., o tyle kandydaci Feliks i Demollari maja lat odpowiednio 74 i 71.

Ubolewam rowniez ze autor nie zacytowal fragmentu mojego przemowienia mowiacego o wyblaklym micie "biedniackiej lewicy"!
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
Dużo drzew to nie tylko las:P
Odpowiedz Permalink
Mateusz von Thorn-Chojnacki
Wybory ;) (z podziękowaniami dla Pauliny T. :* )
Odpowiedz Permalink
Kedar via Margończyk
Wando chroń komuszków wirtualnych przed Ivem :P
Ivo powtórzę jeszcze raz kocham Cię takiego :D
Permalink
Ivo Karakachanow
Szilard Grishnak MacIroncosk: @Michal Feliks - przepraszam za nieścisłość, botoks i kawior niexle Was konserwują. Przytoczyłem tylko niektóre fragmenty przemówienia, bo zaciął mi się magnetofon SZUPLOWY którego używam do rejestracji dźwiękowej na wyjazdach
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
@Kedar - ależ nadal jestem nadal v-komunistą, to najstarsze pokolenie wypaczyło ideę i głosi skrajny elitaryzm:P
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
Ustanawiam niniejszym prywatny Order Brylantowego Pióra Magdy Hasse - i przyznaję go autorowi niniejszego teksty!!!
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
Popłakałem się. ♥♥♥

To pisałem ja, Piotr Mikołaj (71 l.).
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
(73 l.), juz ja Ci zagladalem w papiery w gabnecie medycyny estetycznej "ARMINEX"
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.