Park Stołeczny, Michaś Elżbieta II, 27.10.2011 r. o 03:05
Dlaczego startujemy

Komunistyczna Partia Sarmacji nie ma nadziei na objecie wladzy w naszym kraju. Nie po to jednak startujemy.

Startujemy po to, by w parlamencie słyszalny był głos ubezpieczający prawa i wolności każdego obywatela. Głos przeciwny prostackiemu populizmowi, wyzuwającemu z tychże praw osoby nielubiane, bądź głoszącemu, że prawa przysługują tylko sympatycznym misiom - bo skurwysyn nie posiada ich z definicji. Otóż posiada.

Doskonale pamiętamy wszystkie wcześniejsze sytuacje, w których wyrzucano z naszego kraju ludzi tylko dlatego, że ktoś wysoko postawiony ich nie lubił. Sytuacje, w których brutalnie łamano prawa obywatelskie. Są wśród nas ludzie, którzy padli ofiarą takich działań. Chcemy ich oszczędzić innym.

Jesteśmy za surowym karaniem za wszelkie przestępstwa. Nawet jednak przestępcy przysługują elementarne prawa wynikające z przyrodzonej godności człowieka.

KPS chce w parlamencie chronić prawa i wolności obywatelskie, wolność tworzenia, wypowiedzi, samorealizacji. KPS chce dbać o edukacyjny walor naszego państwa. Im mniej populizmu i bezmyślności w wirtualu, tym mniej będzie go później w życiu realnym.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Nikt jeszcze nie lubi tego artykułu.
Komentarze
Andrzej Swarzewski
WKW Michale Feliksie!
Choćby wszyscy z Waszej partii się do Sejmu dostali w co wątpię i tak nie będziecie mieli większości, czyli bronić możecie, ale nic nie obronicie.
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
"Doskonale pamiętamy wszystkie wcześniejsze sytuacje, w których wyrzucano z naszego kraju ludzi tylko dlatego, że ktoś wysoko postawiony ich nie lubił." Nie pier*** Misiu. Zaglądasz tu raz na tydzień to trolizmu nie widzisz.
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
Jeżeli ktoś miał wątpliwości, dlaczego w programie Partii Pracy pojawił się punkt poświęcony polityce zera tolerancji dla trollingu i wyciągnięciu wniosków — właśnie dlatego.

Zupełnie na marginesie (gdyby to było niejasne) zwracam uwagę, że nikt nie proponuje uruchamiania najbardziej surowych środków z powodu „nielubienia”.

Ale i owszem, „sk**wysyństwo” powinno być tępione z całą surowością. Ban na forum nie jest karą śmierci i sprowadza się do tego, że wydalony musi sobie poszukać innej mikronacji. Analogie z realnymi państwami byłyby grotestkowe, gdyby nie to, że — najwyraźniej — są superszkodliwe z punktu widzenia interesu społeczności.
Odpowiedz Permalink
Piotr II Grzegorz
Poza tym, procedura odebrania obywatelstwa, poprzez skomplikowaną procedurę i udział i Suwerena (większość parlamentarna) i gwaranta praworządności (Książę) jest o bardziej wyśrubowana, niż postępowanie sądowe.
Odpowiedz Permalink
Piotr II Grzegorz
(to że akurat poszło łatwo i sprawnie z arcytrollem i jego pomocnicą - to tylko dlatego, że poziom był arcy)
Odpowiedz Permalink
Adrian Jasiński
KPS nie ma szans aby weszła do parlamentu.
Permalink
Piotr II Grzegorz
@Adrian: to się zdziwisz. Wystarczy spojrzeć na rejestr wyborców - by widzieć, że 1 mandat ma jak w (niegreckim) banku.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
Sondaże nie dają im szans.
Odpowiedz Permalink
Mikołaj Jan
Jak to PMK trafnie zauważył sondaże nie są adekwatne do wyniku wyborów (już chociażby przez głosy ważone).
Permalink
Natalia Helena von Lichtenstein-Hergemon
Vivat JKW Michał Feliks! Gdybym była wiedziała, to może i bym się do partii zapisała, eh! Oddam na was mój głos.
Odpowiedz Permalink
Mikołaj Jan
Dobra, w sumie jak z każdą partią parę słów się zamieniło to i z KPS wypada:
-Po tym oświadczeniu rozumiem, że jedynym celem dostania się do Sejmu jest zajęcie stołka, żeby w razie potrzeby głosować przeciw wydaleniu osoby burzącej ład publiczny w Księstwie? Czy może jeszcze jakieś plany?
-Czy tym razem po dostaniu się do Sejmu jest szansa na większą aktywność WKW ogólnie w Sarmacji, czy nadal będziemy widzieli jedynie raz na ruski rok z jedną, góra dwiema wypowiedziami?
-Co do kandydatów: pomijając powyższe, czyli, że WKW również prawie nie widać, to co z markizem Koniecznym (którego już w ogóle nie widać w żadnych dyskusjach) oraz diukiem Demollari (czasami widać jakąś wypowiedź, wiec już trochę lepiej)? Jako kandydaci na posłów mają jakieś odmienne plany od WKW, czy tak samo jak w powyższym oświadczeniu?
Permalink
Andrzej Swarzewski
Ja proponuję zmienić nazwę partii na Partia Nieaktywnych lub Partia Obrony Przez Wydaleniem ew. Partia Nieaktywnych Obrońców Przed Wydaleniem.
Odpowiedz Permalink
Natalia Helena von Lichtenstein-Hergemon
Zachowujecie się jak typowi politycy... Docinki i odbijanie piłeczki, zabawne.
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Ziewaneczko.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
Najlepiej zlekceważyć dyskutantów.
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
@Michaś - podac niebieską tableteczkę?
Odpowiedz Permalink
Markus Arped
Muszę przyznać WKW, że podoba mi się nowa, odmieniona Komunistyczna Partia Sarmacji. Życzę Wam choćby tego jednego mandatu poselskiego.
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Nie jest nowa - jest taka, jaką była zawsze.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.