Rada Ministrów, Karolina Aleksandra, 03.03.2013 r. o 10:38
Komunikat rządowy #4
Seria wydawnicza: Komunikaty Rządowe

kom3.png
Sarmatki! Sarmaci!
Kolejny tydzień za nami.
Referendum ws. Wandystanu
W zeszły weekend przeprowadzono referendum konsultacyjne, w którym zapytywano obywateli o opinię na temat traktatu unii Księstwa Sarmacji i Mandragoratu Wandystanu. Ogółem zebrano 60 wypełnionych kart do głosowania, na 92 uprawnionych do wzięcia udziału w referendum. Okazało się, że 20 osób (33% wszystkich głosujących) jest za zniesieniem traktatu, podczas gdy 34 (56%) jest przeciw. 6 osób (10%) z kolei nie potrafiło wyrazić swojego zdania. Jakkolwiek lekko ponad połowa głosujących dalej widzi Wandystan w Sarmacji, trzeba przyznać, że niepokojącym jest fakt dwudziestu osób głosujących przeciw. Jak słusznie zauważono, zanim zarządzono referendum, nastroje już się uspokoiły, zatem trzeba uznać, że głosów tych nie oddano pod wpływem emocji. Zachęcamy do debaty na ten temat.
2yStw.jpg
Urząd Pracy
Zapowiadaliśmy, że jeśli wykonawca wywiąże się z terminów, już 20 lutego będziemy cieszyli się Urzędem Pracy. Tak, niestety, się nie stało, bowiem markiz Śmigło, który zobowiązał się do dostarczenia skryptu, nie daje znaku życia i nie loguje się w Księstwie Sarmacji. W związku z tym, zgodnie ze złożoną obietnicą, baronet Hass podał się do dymisji jako Sekretarz Stanu w MSO. Została ona przyjęta i odnotowana w Dzienniku Praw.
2yStw.jpg
Our Sound
Księstwo Sarmacji wystawiło w konkursie “Our Sound — Micronation Song Contest, Cardiff 2013” piosenkę BananoDraguli pt. “Monfasz stajl”. Trzymamy kciuki za naszą sarmacką muzykę.
2yStw.jpg
SOBOS zintegrowany
Z radością informujemy, że Sarmacki Ośrodek Badania Opinii Społecznej został zintegrowany z systemem Złota Wolność. Obecnie do ukończenia został tylko panel dodawania sond. Kochamy Podkanclerzego Czuguł-chana!
2yStw.jpg
Pogotowie Obywatelskie
Zakończono nabór chętnych do Pogotowia Obywatelskiego, obecnie wszystkie kandydatury są rozpatrywane przez Radę Ministrów, zaś funkcjonariusze najpewniej zostaną powołani już niedługo.
2yStw.jpg
Ambasadorzy
Swoją rezygnację ze stanowiska ambasadora złożył Michał Jerzy bnt Hass, któremu tutaj dziękujemy za pracę na placówce w Królestwie Nordii i zaangażowanie w relacje dyplomatyczne między oboma państwami. W świat wypuściliśmy natomiast nowych ambasadorów — m. in. do Trizondalu czy też do Monarchii Austro-Węgierskiej.
2yStw.jpg
Artykuły na Medal
Sejm przyjął rozporządzenie Kanclerza o Artykułach na Medal (nawiasem mówiąc, jest to pierwsze głosowanie w tej kadencji, w którym jednogłośnie opowiedziano się za projektem prawnym), które pozwala na pieniężne nagradzanie autorów najlepszych tekstów opublikowanych w Złotej Wolności. Przypominamy, że aby dany artykuł został uznany za Artykuł na Medal, należy pod tekstem kliknąć na “zgłoś”. Jeśli przynajmniej pięć osób to zrobi, tekst trafi do akceptacji Ministerstwa Dziedzictwa Narodowego, które podejmie ostateczną decyzję. Dla Czytelników jest to tylko jeden klik, a dla autora wiele znaczy.
(—) Karolina dssa von Lichtenstein,
Kanclerz Księstwa Sarmacji.

karo2.png
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Ignacy Urban de Ruth, Roland Heach-Romański, Irmina de Ruth y Thorn, Andrzej Swarzewski, Gauleiter Kakulski, Katiuszyn Rewoluty Lepki, Adi Alatristé, Mikołaj Torped, Jurand Swarzewski, Sorcha Raven, Vladimir ik Lihtenštán, Calisto Norvegicus-Chojnacka, Prezerwatyw Tradycja Radziecki, Ryszard Paczenko, Markus Arped.
Komentarze
Henryk Leszczyński
SOBOS❤
[sam się wysil, bezduszny systemie, jestem lakonicznym minimalistą]
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Witam
Jak zawsze jestem pod wrażeniem Komunikatów Informacyjnych Rządu.
W jednym miejscu mam wszytko co potrzebuje :)
Permalink
Michał August Staropodlaski
z lekka nadrabiając zaległości przyznam że zwięzła forma jest bardzo pomocna w tego typu sytuacjach.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.