Rada Ministrów, Zbyszko Gustolúpulo, 28.02.2013 r. o 04:17
Kalendarium
Seria wydawnicza: Komunikaty Rządowe

Drodzy Sarmaci i Sarmatki!

Tym razem mamy dla Was "stary" projekt jeszcze z Dziesięciolecia Księstwa Sarmacji - skromne kalendarium, które wypada w końcu wykorzystać.

Kalendarium, które widzicie to wersja krótka – obejmująca jedynie najważniejsze wydarzenia. Proponujemy wykorzystać to, co jest i zrobić wersję drugą, obszerniejszą, ale najpierw jeszcze kilka słów o wersji krótkiej. Brakuje na niej grafik, dlatego tutaj prośba do Was. Każdy z nas ma jakieś stare obrazki, pamięta lub wie, gdzie znaleźć inne. Poszukajcie i zgłaszajcie je tutaj w tym wątku, żeby każde wydarzenie w kalendarium prezentowało się ładnie razem z grafiką.

Skrypt wykorzystany na stronie podoba nam (a zwłaszcza mi) się na tyle, że chcielibyśmy bardzo, żeby powstała wersja rozszerzona. Dodawanie nowych wydarzeń jest banalnie proste, więc z tym nie ma żadnego problemu. Przeglądanie tak ładnej linii czasu jest zdecydowanie lepsze i wygodniejsze niż nawet najlepsza wersja wiki. Co więcej, jeśli zrobimy to porządnie, wszyscy razem, będzie to genialne źródło dla nowych mieszkańców, jak i dla nas, tych starszych. Pamięć zawodzi każdego z nas. A tu możemy dodawać wydarzenia, dodać linki do archiwalnych stron w Bibliotece Sarmackiej - możliwości jest wiele.

Wersja rozszerzona jest na tyle obszernym projektem, że jedynym gwarantującym sukces rozwiązaniem jest napisanie jej wspólnie! Mamy w Sarmacji mnóstwo osób, które interesują się historią i lubią przeczesywać archiwa list dyskusyjnych. Wydarzenia zgłaszajcie w tym wątku, będziemy je wspólnie weryfikować i na bieżąco aktualizować kalendarium. Dla tych, którzy wyróżnią się aktywnością w pracach nad wydarzeniami, na pewno znajdziemy odpowiednie nagrody, a wszyscy autorzy trafią na stronę kalendarium, jako twórcy!

Na zgłaszanie grafik oraz wydarzeń macie czas do 7 marca włącznie. Dzięki!

Wątek do zgłaszania grafik do wersji krótkiej oraz wydarzeń do wersji rozszerzonej.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Ignacy Urban de Ruth, Igor Żdanow, Akrypa Rabotowicz von Primisz, Mikołaj Torped, Henryk Leszczyński, Maria von Primisz, Irmina de Ruth y Thorn, Markus Arped, John Rasmusen, Paulus Buddus, Ivo Karakachanow, Roland Heach-Romański, Calisto Norvegicus-Chojnacka.
Komentarze
Ivo Karakachanow
Fajne!
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Soł 2012! Widziałem to zanim wszyscy inni to widzieli.
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Przecież to już było na dziesięciolecie
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Nie było opublikowane. Nie było uzupełnione. Stało na zewnętrznym serwerze.
Odpowiedz Permalink
Calisto Norvegicus-Chojnacka
Trzymam kciuki za uzupełnienie. Niestety sama jestem słaba z v-historii :P
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.