Księstwo Sarmacji ma swą własną wieszczkę

Fani, fani i inni czytający nas,
Dokładnie. Pewnie się zastanawiacie dlaczego tak późno piszemy? Ano dlatego, że mała zawierucha u nas zapanowała i ciężko nam było się zabrać za napisanie czegokolwiek. Ale już informujemy.

Tak jak w tytule. Księstwo Sarmacji dorobiło się własnej i sławnej wieszczki. Przywędrowała ona do nas z dalekich stron i założyła wyrocznię. Wyrocznia mieści się w urokliwym i tętniącym życiem miasteczku Gidena. Wieszczka ta zowie się Arcywiedźma Rachela i to ona jest Panią w Gidenie.

Jak są losowane przepowiednie?

Otóż jak donoszą nam plotkarskie oczy i uszy, wieszczka Rachela, losuje na początku każdego tygodnia przepowiednie. Przepowiednia ta jest dla naszego całego Księstwa. Jednakże każdy kto chce usłyszeć przepowiednie dla siebie samego, musi przyjść, lub przyjechać do Gideny i sam zapytać wieszczkę. Próbowaliśmy dopytać wieszczkę o co chodzi. Zajęło nam to długie godziny, bo trudno się do niej dostać. Po jakimś czasie dostaliśmy odpowiedź:

Wyrocznia Gideńska ogłasza swe przepowiednie poprzez odczyt z kamieni szlachetnych i minerałów przez Arcywiedźmę Zgromadzenia Wtajemniczonych.
Każdy kto chce zasięgnąć porady Wyroczni musi najpierw przejść rytuał oczyszczenia, polegający na obmyciu swych nóg i pozostaniu bosym przed wejściem do świątyni wiedzy oraz złożyć w ofierze płody natury i przednie wino.
Arcywiedźma poznawszy treść zapytania, ubrana na biało wypija wino, po czym siada na trójnogu, chłonie woń unoszących się kadzideł i olejków eterycznych unoszących się w świątyni, udziela odpowiedzi na podstawie rzuconych losowo kamieni mocy.
Pytania mogą dotyczyć różnych dziedzin życia, jednak tylko swojej osoby, nie udzielane są odpowiedzi dotyczące osób trzecich.
W podzięce za łaskawość Wyroczni można złożyć ofiarę na utrzymanie świątyni, która to przyspieszy dobrą wróżbę i odgoni złe duchy.
Forma odpowiedzi Wyroczni nie jest bezpośrednia lecz zawiera ukryty sens, który pytający otrzymuje w formie wiersza lub krótkiej rymowanki.
Jeśli przepowiednia nie spełni się, to znak iż Twoje dary nie były ze szczerego serca, w którym zadomowił się zły duch, wtedy jedyną radą jest rytuał wypędzenia i oczyszczenia.
Już dziś wypatruj otwarcia bramy mocy, albowiem niebawem będziesz mieć jedyną możliwość zespolenia się z naturą i odczytu własnego przeznaczenia


Według opinii naocznych świadków, czyli osób mieszkających nieopodal Gideny i samej wyroczni, czasami widują wieszczkę, która przechadza się po lasach, szukając natchnienia w drzewach i innych zjawiskach nadprzyrodzonych. Czy to jej pomaga w odczytywaniu przepowiedni? A może czuwa nad mieszkańcami Gideny jak i okolicznych wiosek?

Na te i inne pytania postaramy się dowiedzieć w niedługim czasie.

z pozdrowieniami z Gideny

Wasza
ir5.png
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Andrzej Swarzewski, Sorcha Raven, Adi Alatristé, Vladimir ik Lihtenštán, Maria von Primisz, Krzysztof von Thorn-Macak, Lanigiria von Graudenz, Paulus Buddus, Calisto Norvegicus-Chojnacka, Roland Heach-Romański.
Komentarze
Calisto Norvegicus-Chojnacka
Fajna sprawa taka wyrocznia. Pytania oczywiscie mogą dotyczyć tylko v-życia?
Odpowiedz Permalink
Irmina de Ruth y Thorn
Droga Calisto, znaczy tak :) pytaj o swoje v-życie, a wieszczka ci na pewno na nie odpowie :D
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Witam
A ciekawe czy oprócz Miłości wróży inne taki o sławie i pieniądzach :)
Permalink
Sorcha Raven
Wyrocznia daje odpowiedź na każde pytanie :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.