Rada Ministrów, Karolina Aleksandra, 11.02.2013 r. o 08:37
Komunikat Rządowy #2
Seria wydawnicza: Komunikaty Rządowe

kom3.png
Sarmatki! Sarmaci!
Po złożeniu przez JKW Mikołaja diuka Wiśnickiego dymisji ze stanowiska Kanclerza, głosowanie w Sejmie wybrało na jego miejsce Karolinę dssę von Lichtenstein. Co za tym idzie, nowy Rząd Księstwa został powołany dziś. W poniższym sprawozdaniu przedstawiamy część działań rządu poprzedniego, jak i obecnego, ponadto oświadczenie dotyczące wniosku o referendum konsultacyjne, który został wczoraj przedłożony Radzie Ministrów.
Skład Rządu
Swoim doświadczeniem na stanowisku Podkanclerzego będzie służył Krzysztof mar. Czuguł-Chan. Ministrowie Spraw Obywatelskich i Dziedzictwa Narodowego pozostają bez zmian — odpowiednio Paulus kaw. Buddus i Andrzej kaw. Swarzewski, jak też i Podskarbi, którym dalej będzie Markus v-hr. Arped-Iwanowicz. Dziwić może brak ministerstw, które funkcjonowały w poprzednim Rządzie, jednak zdecydowano, że zamiast powoływania osobnych ministrów, uprawnienia Ministerstwa Spraw Zagranicznych zostaną przekazane Kanclerzowi, zaś w realizacji obowiązków z tego resortu pomoże mu Sekretarz Stanu, Zbyszko diuk von Thorn-Broniek. Co zaś się tyczy Ministerstw Sprawiedliwości i Pracy, uznano, że nie spełniają one ról, które zostały im przypisane. Doskonale rozumiemy także niepokój obywateli co do resortu Pracy i przyznajemy, że wypowiedzi Ministra dolewały oliwy do ognia. W tymże celu Michał Jerzy bnt Hass został powołany jako Sekretarz w Ministerstwie Spraw Obywatelskich — aby kontynuować realizację Urzędu Pracy i jednocześnie pomagać ministrowi Buddusowi.
2yStw.jpg
Służba Dyplomatyczna
Do Ministerstwa Spraw Zagranicznych wpłynęło dużo zgłoszeń do Służby Dyplomatycznej. Poniżej przedstawiamy listę osób zakwalifikowanych. Dostaną one przydziały ambasadorskie drogą prywatnej wiadomości:

— Guedes de Lima
— Ignacy Chojnacki de Ruth
— Paulus Buddus
— Vladimir Iwanowicz von Lichtenstein
— Havelock Jaskoviakus.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na przyszłych placówkach ambasadorskich.
2yStw.jpg
Referendum konsultacyjne
Wczoraj w dziale Rady Ministrów na forum został złożony wniosek o referendum konsultacyjne ws. rozwiązania unii z Mandragoratem Wandystanu. Wedle prawa potrzebuje ono podpisów przynajmniej dziewięciu obywateli sarmackich, aby się odbyło. Uważamy, że głos obywateli jest tu najważniejszy, więc jeśli przynajmniej dwie trzecie obywateli zagłosuje za rozwiązaniem traktatu unijnego i jednocześnie do tej pory nic się nie zmieni w stosunkach sarmacko-wandejskich, stosowny wniosek zostanie złożony w Sejmie. Jednakże, Księstwo Sarmacji, jak wspominał JKM Piotr II Grzegorz, jest otwarte na rozmowy, dlatego też nie wykluczamy, że sytuacja ulegnie zmianie, jeśli dojdzie do porozumienia na linii GWS-Grodzisk.
Teutońska pożyczka
Pod koniec stycznia Fundacja Scholsińska poruszyła sprawę pożyczki udzielonej Królestwu Teutonii przez ówczesnego Kanclerza diuka Wiśnickiego, związanej z tzw. aferą dodrukową. Niefortunnie się złożyło, że obie strony zapomniały o udzielonym kredycie, dlatego też dziękujemy fundacji za gorliwość w tym temacie. Ponadto, informujemy, że pożyczka została spłacona w całości, razem z odsetkami, zaś Królestwo Teutonii nie ma już żadnych zobowiązań wobec Rady Ministrów.
2yStw.jpg
Napisaliśmy już...
...dziewięćdziesiąt tysięcy postów na forum. Jeszcze trochę czasu i będziemy mogli świętować sto tysięcy!
2yStw.jpg
Wieści z Sejmu
W Sejmie ostatnio zrobiło się niespokojnie, głównie dzięki paru kontrowersyjnym debatom. Jednym z punktów spornych był czas wyznaczany przez Marszałków na debaty oraz głosowania. Jak już zostało obiecane, nic nie będzie skracane, chyba że będzie to stan najwyższej konieczności. Ponadto, trwają obecnie debaty nad wnioskiem o odebranie obywatelstwa oraz przyjęciem, że w herbie Sarmacji zamiast orła białego jest kukuł inkaski. Przyjęto także gros ustaw, w których tworzeniu brali udział posłowie z wszystkich partii, m. in. o Pogotowiu Obywatelskim czy też o zmianie Kodeksu Sprawiedliwości.
2yStw.jpg
Urząd Pracy
Projekt, którego inicjatorem jest Michał Jerzy bnt Hass, pomimo zawirowań związanych z umową, jest realizowany przez Emanuela mar. Śmigło i wszystko wskazuje, że ukończony będzie w terminie, tj. do 20. lutego. W związku z zazębianiem się obszaru działań MSO i MP, zdecydowaliśmy o przyłączeniu Ministra Hassa do MSO, jako Sekretarza Stanu.
2yStw.jpg
Urodzinowe konkursy
Jego Książęca Mość Piotr II Grzegorz obchodził swoje urodziny 29 stycznia. Z tej okazji odbyło się spotkanie na IRCu, podczas którego pobrali się Hetman von Graudenz i baronessa de Sagre. Po ślubie nastapiło rozdanie wsi lennych, zaś przez cały dzień ukazywały się życzenia urodzinowe dla Księcia (jeszcze raz wszystkiego najlepszego WKM!). MDN ogłosiło także parę konkursów z tej okazji, jak też i przeprowadziło mały quiz związany tematycznie z JKM na IRCu. Zwycięzcy tych zabaw zostali ogłoszeni w stosownych tematach, zaś nagrody już zostały wypłacone.
Podsumowując, wprawdzie zostało nam tylko parę tygodni kadencji, jednak nie zmarnujemy tego czasu, a postaramy się go wykorzystać jak najefektywniej. Jak widać po składzie Rady Ministrów — nie boimy się wyzwań.
(—) Karolina dssa von Lichtenstein,
Kanclerz Księstwa Sarmacji.

karo2.png
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Ignacy Urban de Ruth, Markus Arped, Fryderyk von Hohenzollern, Maria von Primisz, Adi Alatristé, Sorcha Raven, Paulus Buddus, Roland Heach-Romański, Vladimir ik Lihtenštán, Andrzej Swarzewski, Helwetyk Romański, Julia von Levengothon.
Komentarze
Fryderyk von Hohenzollern
Wszystko ładnie i piękne, ale jak są plany rządu na ten miesiąc? W sumie nie za bardzo rozumiem z jednej strony rezygnujecie z MSZ, przekazujecie kompetencje. A z drugie strony powołujecie J.O Diuka Zbyszka na sekretarza stanu w kancelarii kanclerza. Przyznam szczerze dziwny ruch, nasuwa się pytanie za co będzie odpowiadał sekretarz stanu, co będzie należało do jego obowiązków, chodzi o konkrety.

Ponawiam który raz z rzędu pytanie odnośnie ile będzie kosztowała skarb korony współpraca z Markizem Śmigło odnośnie prac nad aplikacją.
Nie szło od razu prowadzić prac nad UP w MSO ? Skąd taka nagła zmiana czyżby w końcu argumenty opozycji dotarły do koalicji rządowej. W każdym razie cieszymy się w związku z takiego obrotu spraw. Nasuwa się jednak pytanie, czym się będzie zajmował sekretarz Hass, skoro aplikacje przygotowuje Markiz, prosiłbym o nakreślenie jego obowiązków i planów czy to przez MSO czy przez niego samego. A może lepszym by była dymisja pana Hassa i zastąpienie go przez Markiza?

Pani Kanclerz o jakie wyzwania pani chodzi? Mogła by J.O Diuczessa-baronessa przedstawić plan prac rządu do końca kadencji?
Odpowiedz Permalink
Michał Hodża Kiełbasa-Krakowski
Rozumiem, że nowy kanclerz oznacza że Rząd wreszcie zacznie coś robić. Mam rację?
Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Minister Hass nie pracuje nad Urzędem Pracy ? Skoro nad projektem czuwa Emanuel mar. Śmigło to w takim razie racjonalnym posunięciem nie byłoby Pana Śmigło włączenie w skład RM ?
Odpowiedz Permalink
Michał Hodża Kiełbasa-Krakowski
Czyli eksminister Hass zwyczajnie kłamał. Co to za żenująca koalicja, nie dość że mamy wicemarszałka o ciągotach faszystowskich to jeszcze dochodzi minister kłamca. Brawo. ♥☭
Permalink
Roland Heach-Romański
Piękny początek nowego rządu :)
Odpowiedz Permalink
Maria von Primisz
Ahh nie ma to jak wyzwać Andrzeja od faszystów na dobry koniec dnia ^^
Odpowiedz Permalink
Goglez Pajzano
Nikt go tu faszystą nie nazwał.
Permalink
Karolina Aleksandra
Cytuję:
W sumie nie za bardzo rozumiem z jednej strony rezygnujecie z MSZ, przekazujecie kompetencje. A z drugie strony powołujecie J.O Diuka Zbyszka na sekretarza stanu w kancelarii kanclerza.
Dlatego zostało napisane - w realizacji obowiązków z tego resortu pomoże mu Sekretarz Stanu - co odpowiada częściowo na pytanie Wielmożnego Wicehrabiego :) Sekretarz Stanu zajmować się będzie generalnie pomocą Kanclerzowi i Rządowi w realizacji jego zadań.
Cytuję:
Ponawiam który raz z rzędu pytanie odnośnie ile będzie kosztowała skarb korony współpraca z Markizem Śmigło odnośnie prac nad aplikacją.
Wpłacono obecnie zaliczkę w wysokości 100 tys. lt, do końca realizacji projektu dołożone zostanie jeszcze 350 tys. lt. Cała realizacja będzie fundowana z prywatnej kieszeni baroneta Hassa i w części ze środków Rady Ministrów. Szczegółowe liczby znajdą się w sprawozdaniu Podskarbiego.
Cytuję:
Nasuwa się jednak pytanie, czym się będzie zajmował sekretarz Hass
Będzie on doraźnie pomagał MSO, między innymi w wyłapywaniu nowych mieszkańców zarejestrowanych w systemie, którzy się nie przywitali na forum, oraz oferowaniu im pracy. Piszę między innymi, bo szczegółowy zakres obowiązków będzie zależał od ministra i jego potrzeb.
Cytuję:
Skoro nad projektem czuwa Emanuel mar. Śmigło to w takim razie racjonalnym posunięciem nie byłoby Pana Śmigło włączenie w skład RM ?
Markiz Śmigło pracuje na zlecenie Rządu. To, że ktoś realizuje zlecenie Rady Ministrów, nie musi go automatycznie włączać w grono jej członków. A baronet Hass, jak wskazano wyżej, miał i będzie miał swoje obowiązki.
Cytuję:
Pani Kanclerz o jakie wyzwania pani chodzi? Mogła by J.O Diuczessa-baronessa przedstawić plan prac rządu do końca kadencji?
Nie da się przewidzieć wszystkich sytuacji, jakie napotkają Rząd — chociażby, czy ktoś się spodziewał wniosku o referendum konsultacyjne? Jednak, rozumiem doskonale chęć dowiedzenia się o plany Rządu — dlatego też informacji udzielę, ale później. Z góry mogę jednak powiedzieć, że w większości aspektów będzie kontynuowana dotychczasowa polityka Kanclerza Wiśnickiego.
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Chciałbym zobaczyć jakie obowiązki przejmie dotychczasowy Minister Pracy. Jestem, aż ciekaw. Myślę, że jak mówimy o wejściu kogokolwiek do jakiegokolwiek resortu powinniśmy powiedzieć czym dana osoba będzie się zajmować. Bo jak na razie - bez obrazy dla Pana Michała Jerzego Hassa wygląda to jakbyśmy zapychali coś co jest już pełne.
Odpowiedz Permalink
Markus Arped
Cytuję:
Rozumiem, że nowy kanclerz oznacza że Rząd wreszcie zacznie coś robić. Mam rację?

A poprzedni Rząd niczego nie robił? Działające Ministerstwo Spraw Obywatelskich, które opiekuje się nowymi mieszkańcami nie tylko poprzez wiadomości w wątkach powitalnych, działające Ministerstwo Dziedzictwa Narodowego, które zorganizowało już wiele konkursów, dużo legislacji z inicjatywy Rady Ministrów, projektów ustaw, nowe rozporządzenie Kanclerza o finansach publicznych, a nade wszystko — reagowanie na bieżące problemy… Czy to nic, naprawdę? ;-)
Odpowiedz Permalink
Michał Hodża Kiełbasa-Krakowski
Cytuję:
dużo legislacji z inicjatywy Rady Ministrów, projektów ustaw, nowe rozporządzenie Kanclerza o finansach publicznych

To chyba muszę okulary wyczyścić bo dużo legislacji to ja nie zauważyłem.

hdcomputerguymemebyzapg.jpg
Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Cytuję:
Dlatego zostało napisane - w realizacji obowiązków z tego resortu pomoże mu Sekretarz Stanu - co odpowiada częściowo na pytanie Wielmożnego Wicehrabiego :) Sekretarz Stanu zajmować się będzie generalnie pomocą Kanclerzowi i Rządowi w realizacji jego zadań.

Czyli czym konkretnym będzie się sekretarz zajmował? Podawaniem kawy pani kanclerz, czy też może zajmie się częścią biurokracji. Jak będzie jego rola od nośnie prowadzenia polityki zagranicznej Sarmacji? Czy może po prostu upychacie osobę zgodnie z parytetem partyjnym w związku z likwidacją ministerstwa sprawiedliwości.

Zapomniałem wcześniej zapytać, czy odwołanie ministra sprawiedliwości wiążę się również z tym że rząd będzie rekomendował JKM inną osobę na stanowisko Prefekta Generalnego?

Cytuję:
Wpłacono obecnie zaliczkę w wysokości 100 tys. lt, do końca realizacji projektu dołożone zostanie jeszcze 350 tys. lt. Cała realizacja będzie fundowana z prywatnej kieszeni baroneta Hassa i w części ze środków Rady Ministrów. Szczegółowe liczby znajdą się w sprawozdaniu Podskarbiego.

Dziękuje za wyczerpująca odpowiedź, tak rozumiem co to jest zlecenie. Po wyższej wypowiedzi wnioskuje że pan Markiz nie był zainteresowany posadą w radzie ministrów ale współpracą w ramach zlecenia już tak. Chciałbym się jeszcze zapytać co udało się wprowadzić panu ministrowi w ciągu jego obecności w resorcie. Czy po prostu był to zmarnowany czas bez jakiejkolwiek koncepcji, planów itp. Czy planujecie względem przygotowywanej aplikacji unormować jej funkcjonowanie w prawie? Aha w kwestii sprawozdania kiedy przewidujecie jego publikacje?
Cytuję:
Będzie on doraźnie pomagał MSO, między innymi w wyłapywaniu nowych mieszkańców zarejestrowanych w systemie, którzy się nie przywitali na forum, oraz oferowaniu im pracy. Piszę między innymi, bo szczegółowy zakres obowiązków będzie zależał od ministra i jego potrzeb.

Rozumiem dziękuje za odpowiedź, zatem kieruje pytanie do MSO jakie nałoży (oprócz witania mieszkańców na firmowym papierze) obowiązki na swego sekretarza. Co MSO planuje jeszcze zrealizować w tej kadencji?
Cytuję:
Nie da się przewidzieć wszystkich sytuacji, jakie napotkają Rząd — chociażby, czy ktoś się spodziewał wniosku o referendum konsultacyjne? Jednak, rozumiem doskonale chęć dowiedzenia się o plany Rządu — dlatego też informacji udzielę, ale później. Z góry mogę jednak powiedzieć, że w większości aspektów będzie kontynuowana dotychczasowa polityka Kanclerza Wiśnickiego.

Ja się nie pytam pani kanclerz o sytuacje których nie przewidzi, ale o to co planujecie jeszcze wprowadzić w tej kadencji. Czyli czy szykujecie jakieś zmiany w przepisach prawa oprócz tych już podjętych. Czy resortu planują jakieś nowe inicjatywy, działania administracyjne itd. A nie doczytałem te później to będzie za dzień, dwa czy też tydzień?

Z góry dziękuje za odpowiedź.
Odpowiedz Permalink
Emanuel Śmigło
Cytuję:
To chyba muszę okulary wyczyścić bo dużo legislacji to ja nie zauważyłem.
hdcomputerguymemebyzapg.jpg
Permalink
Andrzej Swarzewski
Gratuluję nowym ambasadorom! :)
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
Cytuję:
Czyli czym konkretnym będzie się sekretarz zajmował? Podawaniem kawy pani kanclerz, czy też może zajmie się częścią biurokracji. Jak będzie jego rola od nośnie prowadzenia polityki zagranicznej Sarmacji? Czy może po prostu upychacie osobę zgodnie z parytetem partyjnym w związku z likwidacją ministerstwa sprawiedliwości.
Nieśmiało pragnę zwrócić uwagę, że gdyby obowiązywał parytet partyjny, nie byłoby bezpartyjnych ministrów, a skład byłby inny w ogóle — jak zresztą widać z artykułu kaw. Swarzewskiego, w którym podano statystyki udziału partii w Rządzie.
Konkretnie diuk von Thorn-Broniek ma się zajmować pomocą przy pisaniu komunikatów rządowych, administrowaniu Służbą Dyplomatyczną, wspomaganiem sklerozy Kanclerza, uzupełnianiem zapasów sarmacoli w gabinecie kanclerskim oraz wykonywaniem zadań zlecanych przez Kanclerza na bieżąco.
Cytuję:
Zapomniałem wcześniej zapytać, czy odwołanie ministra sprawiedliwości wiążę się również z tym że rząd będzie rekomendował JKM inną osobę na stanowisko Prefekta Generalnego?
Odwołanie Ministra Sprawiedliwości wiąże się z tym, że ten resort został uznany za niepotrzebny w strukturze Rady Ministrów, tak jak napisano w komunikacie.
Cytuję:
Chciałbym się jeszcze zapytać co udało się wprowadzić panu ministrowi w ciągu jego obecności w resorcie. Czy po prostu był to zmarnowany czas bez jakiejkolwiek koncepcji, planów itp.
Nie można powiedzieć, że był to całkowicie zmarnowany czas, mimo iż nie należał też do zbyt owocnych. Minister Hass przygotował całą koncepcję systemu Urzędu Pracy, który wystartuje już niedługo. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to niewiele, dlatego też Minister Hass w nowym Rządzie jest jedynie Sekretarzem i podlega MSO, gdzie jednocześnie ma okazję do zrehabilitowania się i efektywnej pracy razem z Ministrem Buddusem.
Cytuję:
Czy planujecie względem przygotowywanej aplikacji unormować jej funkcjonowanie w prawie?
Tutaj już zobaczymy, czy aplikacja będzie wymagała unormowań prawnych. Jeśli tak, to rzecz jasna, stosowne projekty zostaną przygotowane.
Cytuję:
Aha w kwestii sprawozdania kiedy przewidujecie jego publikacje?
Na dniach, być może nawet jutro.
Cytuję:
Czyli czy szykujecie jakieś zmiany w przepisach prawa oprócz tych już podjętych. Czy resortu planują jakieś nowe inicjatywy, działania administracyjne itd. A nie doczytałem te później to będzie za dzień, dwa czy też tydzień?
Tak, szykują się zmiany legislacyjne, o których jednak nie mogę zbyt szczegółowo mówić. Inicjatywy są planowane na bieżąco, mogę zdradzić, że już niedługo będzie ciekawa inicjatywa dla wszystkich Sarmatów, ociekająca słodkością :) Co do tego "później", postaram się najdalej w przyszły poniedziałek.
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Klasyczne wywijanie kota ogonem. Brawo !
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
Cytuję:
Klasyczne wywijanie kota ogonem. Brawo !
Uprzejmie prosiłabym o wskazanie, gdzie. :)
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Wywija to się na drugą strone, albo na rurze ;)
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Droga Pani Kanclerz - chodzi mi oczywiście o Pana Hassa, wywijanie wg. mojego prywatnego zdania ma w tym miejscu, że cały czas próbujecie udowodnić, że coś robił chociaż efektów nie ma żadnych, a słyszymy jedynie, że opracował koncepcję, którą realizuje jakby nie patrzeć Pan Śmigło.
Odpowiedz Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
@Patrik: Wypowiedź odnośnie Pana Hassa jest wybitnie niewywijąca akurat! Ba, Pani Kanclerz przyznaje, że nie można być zadowolonym z efektów jego pracy! Nie oznacza to jednak, że zupełnie nic nie zrobił. :)
Odpowiedz Permalink
Paulus Buddus
Cytuję:
Nasuwa się jednak pytanie, czym się będzie zajmował sekretarz Hass, skoro aplikacje przygotowuje Markiz, prosiłbym o nakreślenie jego obowiązków i planów czy to przez MSO czy przez niego samego.

Odnosząc się do Waszego zapytania, informuję, że baronet Hass nie będzie w MSO bezrobotny. W jego zakres obowiązków wchodzi obecnie pomoc nowym mieszkańcom w zorientowaniu się na temat pracy w Sarmacji. Ponadto, baronet Hass ma też pomóc przy inicjatywie rządowej, która niedługo ujrzy światło dzienne - jednak chciałbym, aby była niespodzianką, dlatego nie ujawniam szczegółów.
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Rozumiem dziękuje za odpowiedź! Skoro jednak aplikacja za nie długo zostanie wprowadzona w życie, nie rozumiem za bardzo na czym by miała polegać praca sekretarza Hassa. Skoro będzie to aplikacja to raczej jej funkcjonowanie będzie zautomatyzowane, prawda? Więc jaka będzie jego rola skoro ogłoszenia będą widoczne w aplikacji. No chyba że koncepcja tego programu będzie inna, jeśli tak prosiłbym o jakieś szczegóły.
Odpowiedz Permalink
Paulus Buddus
Mogę zapewnić, że dopóty nie powstała jeszcze aplikacja, dopóki sekretarz Hass będzie miał swoje stałe obowiązki w MSO, szczególnie te, które dotyczą zbierania informacji o wolnych etatach w KS.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.