Park Stołeczny, David (były mieszkaniec), 22.10.2011 r. o 06:11
Program wyborczy Partii Konserwatywnej

PK2.png

Partia Konserwatywna to ugrupowanie, które zostało założone 20 Października 2011r. przez Davida Janowskiego. Obecnie PK jest jednym z najszybciej rozwijających się stronnictw w Sarmacji. Wzorujemy się na ideach brytyjskiej partii o tej nazwie. Nasze hasła to: tradycja, współpraca, porozumienie, honor, ojczyzna, naród i wolność gospodarcza. Jeżeli zgadzasz się z nami- zapraszamy w nasze szeregi!


1 . POLITYKA DLA REGIONÓW

Partia Konserwatywna za swój priorytet uważa wspieranie aktywności, w regionach Sarmacji: Starosarmacja, Królestwo Teutonii i Królestwo Baridasu. PK popiera decentralizację władzy (chodzi tu o częściowe odciążenie władzy centralnej z obowiązków władzy samorządowej) , według nas państwo powinno jak najbardziej wspierać władzę lokalną w jej działaniach.

Praktyczną pomocą mogłoby być promowanie każdego z regionów, promocja i zachęcanie mieszkańców do działania na forach każdego z samorządów. Właśnie tu mogą się rodzić najciekawsze inicjatywy dla regionów i całej Sarmacji.

2 . OBNIŻANIE PODATKÓW

Jako partia prawicowa i raczej wolnorynkowa popieramy znaczące obniżenie podatków. Obecne stawki są drakońskie dla młodszych i biedniejszych mieszkańców, co może bardzo zniechęcać do dalszego mieszkania w naszym e-Państwie. W naszej ocenie wolność, oznacza przede wszystkim obniżenie podatków i ułatwienie działania dla przedsiębiorców. Dlatego proponujemy takie stawki:

OPODATKOWANIE SPRZEDAŻY ZBOŻA
PODATEK KSIĄŻĘCY 0 %
PODATEK RZĄDOWY 0 %
PODATEK PROWINCJONALNY 0 %
PODATEK MIEJSKI 19 % (-1%)

OPODATKOWANIE TANTIEM OD KOMENTARZY
PODATEK KSIĄŻĘCY 0 %
PODATEK RZĄDOWY 10 %
CZYNSZ DLA GRUPY 24 % (-1%)

OPODATKOWANIE TANTIEM NA FORUM
PODATEK KSIĄŻĘCY 0 %
PODATEK RZĄDOWY 8 % (-2%)

OPODATKOWANIE DOCHODU OD WYDOBYCIA W KOPALNIACH
PODATEK KSIĄŻĘCY 2 %
PODATEK RZĄDOWY 26 % (-2%)


3 . INOFRMACJA I NOWICJUSZE

Nowicjusze w Sarmacji są obecnie bardzo zaniedbywani. Uważamy że obecne traktowanie młodych mieszkańców jest niewystarczające, a instrukcja nie zawsze tłumaczy wszystkie wątpliwości. Dlatego proponujemy powołać Ministerstwo lub sztab ludzi, odpowiedzialne za wspieranie nowicjuszy.

Ministerstwo Informacji jest to już nieistniejące ministerstwo, którego jedno z głównych zadań była pomoc nowicjuszom. Jeśli nawet nie MI, według nas powinno powstać ministerstwo, które skupiło by się na pomocy tym młodszym graczom.

Chcemy prowadzić tak zwaną v-politykę prorodzinną dla młodszych mieszkańców Sarmacji.

Popieramy stworzenie również stworzenie Instrukcji i Poradnika dla każdego nowego gracza, przygotowanego przez sztab ekspertów. Byłby on wysyłany na PW (Prywatną Wiadomość) każdego nowego mieszkańca.

4 . PRAWO

Jako partia prawicowa popieramy zaostrzenie kodeksu karnego, likwidację dotychczasowej Prefektury, ale za to powołania sztabu moderatorów na forum, które pilnowałoby kultury i szacunku na forum Sarmacji. Nie mieliby oni prawa karania obywateli za przewinienia bez konsultacji z sądem najwyższym. Chcemy jednak dobierać osoby jak najbardziej obiektywne, które nie należałyby do żadnego stronnictwa politycznego.

Chcemy walczyć o wolność słowa i poglądów. Według nas każdy może wyrażać swoje przekonanie, bez strachu o „banowanie”. Chcemy „naprawić” prawo, by nie zdarzały się przypadki karania za rzeczy nieistotne, które normalnie nie podlegałby karze.

Dodatkowo, chcemy zwiększyć władzę i autorytet władzy sądowniczej w Sarmacji.

5 . LIKWIDACJA BIUROKRACJI

Obecnie większość procesów w Sarmacji odbywa się zbyt powolnie. Chcemy doprowadzić do likwidacji części przeszkód, oraz ułatwić i przyspieszyć wszystkie procedury. Pewna zmiana w prawie, w naszej opinii dałaby szansę na likwidację zbędnej biurokracji.


6 . POLITYKA ZAGRANICZNA

PK za priorytet swojej polityki zagranicznej uważa promocję Sarmacji. Powinno się reklamować nasze państwo na wszelkich forach oraz w naszych realnych środowiskach. W pełni popieramy dążenie do bliskich stosunków dyplomatycznych z państwami z którymi łączy nas wspólna historia, przy tym zachowując ostrożność przy zawieraniu niekorzystnych dla Sarmacji umów i traktatów międzynarodowych.

Nie mamy nic przeciwko istnieniu Organizacji Polskich Mikronacji, jednak stanowczo sprzeciwiamy się zbyt mocnej ingerencji w sprawy wewnętrzne Sarmacji, oraz próby ujednolicenia e-Państw. OPM powinno służyć do ogólnej promocji mikronacji.

7 . DYSKUSJE

Jedną z przyczyn niskiej aktywności na Forum Centralnym, może być według nas brak ciekawych wątków z dyskusjami. Chcemy zacząć serie interesujących debat, które zachęciłyby obywateli do wyrażenia swojego poglądu na różne tematy. Mamy w tym względzie duże doświadczenie, i wierzymy, że to pomoże nam pobudzić forum do życia.

8 . IZBY PARLAMENTU I WŁADZE

PK popiera pozostawienie obecnego stanu rzeczy, to znaczy jednej izby parlamentu Sarmacji- Izby poselskiej. Senat był według nas zbędnym obciążeniem budżetu państwa- więc i podatników.
Popieramy istnienie obecnej monarchii i chcemy utrzymać silną pozycję księcia w naszym kraju- Sarmacji.

9 . WYDOBYCIE SUROWCÓW W KOPALNIACH

Dotychczas zyski z posiadania kopalni mieli tylko liderzy w wydobyciu danego surowca. Chcemy to zmienić. Szansę na wydobycie miałyby wszystkie kopalnie, lecz im dalsze miejsce zajmują one w rankingu ilości posiadanych sztolni, tym mniejsza ich szansa na wydobycie.


Razem możemy więcej!
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Nikt jeszcze nie lubi tego artykułu.
Komentarze
Andrzej Swarzewski
Razem możemy więcej!
Odpowiedz Permalink
David (były mieszkaniec)
PK2.jpg
Permalink
Mateusz von Thorn-Chojnacki
Tak na szybko, bo właściwie to jeden z niewielu konkretów w waszym programie, a i mnie osobiście dotyczący.
Piszecie o likwidacji Prefektury i powołaniu sztabu moderatorów. Piszecie o konsultacjach z sądem najwyższym. Wreszcie, piszecie o tym, że ludzie ci mieliby być niezależni, niezwiązani z polityką.
Rozumiem więc, że macie konkretnych kandydatów na te stanowiska? Bo przypominam, że sąd najwyższy w tej chwili nie istnieje, a prefekt jest jeden. Czy mógłbym więc prosić o kilka nazwisk?
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
Jakby coś to ja zgłaszałem zastrzeżenie odnośnie pomysłu likwidacji prefektury, zastrzeżenie zostało odrzucone.
Odpowiedz Permalink
Adrian Jasiński
Chyba przejdę do Partii Pracy. Nie podoba mi się ten program.
Permalink
Mateusz von Thorn-Chojnacki
Rozumiem :) Niemniej taki punkt jest w programie, dlatego się dopytuję. Bo wprowadzanie martwego prawa bez możliwości jego realizacji byłoby czymś bardzo złym dla Sarmacji. Wtedy zostalibyśmy już całkowicie pozbawieni wymiaru sprawiedliwości.
Aha...
"Nie mamy nic przeciwko istnieniu Organizacji Polskich Mikronacji, jednak stanowczo sprzeciwiamy się zbyt mocnej integracji w sprawy wewnętrzne Sarmacji"
Chyba ingerencji, a nie integracji, co? I skąd w ogóle takie zdanie? Czy OPM kiedykolwiek ingerowała w sprawy sarmackie?
Odpowiedz Permalink
Mateusz von Thorn-Chojnacki
No i oczywiście punkt o biurokracji. Mógłbym prosić o rozwinięcie? Jaka zmiana w prawie? Czy zdajecie sobie panowie sprawę z tego, że w tej chwili w Kodeksie Sprawiedliwości znajduje się zapis o tym, że rozprawa trwa nie dłużej niż 30 dni? I niewiele to dawało. Czy macie jakiś lepszy pomysł na rozwiązanie tego problemu?
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
A ja chętnie poczytam o decentralizacji. ;-)
Odpowiedz Permalink
Mateusz von Thorn-Chojnacki
O tym to i ja chętnie, ale już nie chciałam od razu wszystkiego wywalać ;)
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
"Chyba przejdę do Partii Pracy. Nie podoba mi się ten program."
Proszę nie podejmować pochopnych decyzji.
Odpowiedz Permalink
Adrian Jasiński
JKW Piotr Mikołaj, powiedział że wczoraj prawybory zostały zakończone i nie wezmę udziału w wyborach z listy PP. Co mam zrobić? Wrócić do PK? Czy nie startować w wyborach wcale? Ja tak chcę wrócić do Sejmu, zależy mi na starciu w wyborach.
Permalink
Andrzej Swarzewski
"Piszecie o likwidacji Prefektury i powołaniu sztabu moderatorów. Piszecie o konsultacjach z sądem najwyższym. Wreszcie, piszecie o tym, że ludzie ci mieliby być niezależni, niezwiązani z polityką."
Chodzi o to, żeby nie byli w rządzie, ani Sejmie. A może i nawet, żeby nie należeli do partii.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
My wciąż na Pana czekamy :)
Odpowiedz Permalink
Mateusz von Thorn-Chojnacki
Ależ ja doskonale rozumiem, co to znaczy, panie Swarzewski. I dlatego właśnie proszę o konkretne nazwiska. Bo rozumiem, że chcąc zmieniać tak znacząco prawo, macie odpowiednich kandydatów, prawda?
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
Są młode osoby zainteresowane prefekturą i sądownictwem np. Pan Rafał Sokołowicz.
Odpowiedz Permalink
Adrian Jasiński
Dobra, wystartuje, ale jeśli nie dostanę się do Sejmu to pewnie stąd odejdę i powrócę do SUD. Mam nadzieje że wyborcy mnie zaufają, bo bardzo zależy na odzyskaniu zaufania wyborców, ta krytyka Jego Książęcej Mości w Sejmie to już historia i mam nadzieje że obywatele o tym już zapomnieli.
Permalink
Mateusz von Thorn-Chojnacki
Brawo, to jedno nazwisko już mamy. A więcej? Bo skoro ma być obsadzony "sztab moderatorów" i cały sąd najwyższy, to chyba potrzeba więcej ludzi, co?
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
Właśnie Pan przypomniał o niej obywatelom :)
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
Sztab ładnie brzmi, a przecież chodzi żeby pisać o tym co się będzie robić i jakie się ma recepty bez zastanawiania się czy to co się proponuje jest wykonalne:)
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
Zgadza się do sztabu moderatorów będzie można brać również wiele innych zainteresowanych tym osób np. poprzez pobór. A odnośnie Sądu to mamy nadzieję, że dawni sędziowie powrócą, będziemy się o to starali.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
"Sztab ładnie brzmi, a przecież chodzi żeby pisać o tym co się będzie robić i jakie się ma recepty bez zastanawiania się czy to co się proponuje jest wykonalne:)"
Może na lewej stronie tak się robi, na prawej wygląda to trochę inaczej, ale i tak Pan nie zrozumie :)
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
Jak do tej pory lewa strona pracuje a tzw. prawa strona czyli do niedawna jednoosobowe PLN zajmowało się pisaniem nieprzystających do realiów planów zmian w Księstwie.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
No, a jak mogłem sam nie będąc w rządzie, ani nawet sejmie pracować?
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
Tworząc zawartość, co zresztą oddając Ci sprawiedliwość poniekąd robiłeś publikując m.in. biogramy historycznych, przedinternetowych postaci ruchu fasz... tzn. skrajnie prawicowego.
Odpowiedz Permalink
David (były mieszkaniec)
Proszę Państwa, dotąd prawa strona była osłabiona, więc nie mogła pracować tak samo jak lewa :)
Wierzę że wraz z pojawieniem się PK to się zmieni i że będziemy mogli pokazać i zrealizować naszą wizję Państwa.
Permalink
Andrzej Swarzewski
"Tworząc zawartość, co zresztą oddając Ci sprawiedliwość poniekąd robiłeś publikując m.in. biogramy historycznych, przedinternetowych postaci ruchu fasz... tzn. skrajnie prawicowego."
Sam mało mogłem zrobić, ale teraz w obecnie pięć osób możemy zrobić dużo więcej.
Odpowiedz Permalink
Mateusz von Thorn-Chojnacki
Panie Janowski, mam nadzieję, że doczekamy się odpowiedzi na nasze pytania?
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
PK nie ma zamiaru odpowiadać byle czego, więc musi przemyśleć odpowiedzi.
Odpowiedz Permalink
David (były mieszkaniec)
Już :)
" Czy OPM kiedykolwiek ingerowała w sprawy sarmackie?"
Z tego co wiem owszem, na przykład przy tytułach naukowych. Przez to Sarmackie uczelnie nie mogły się aż tak dobrze rozwijać :)

"Biurokracja- Czy macie jakiś lepszy pomysł na rozwiązanie tego problemu?"
Owszem, to mogą być kary finansowe, ale przede wszystkim naprawa prawa, które działa w mojej ocenie zbyt wolno. Może należy odciążyć niektóre urzędy. Wierzę że to się da zrobić.

Mam nadzieję że wyczerpująco odpowiedziałem na państwa pytania :)
Permalink
Helwetyk Romański
Strzeż nas Wando przed „młodymi zainteresowanymi” osobami w aparacie wymiaru sprawiedliwości. Nie, żebym miał cokolwiek do zarzucenia p. Sokołowiczowi, ale ten odcinek jest ostatnim, na którym powinna funkcjonować polityka „niech się Staszek sprawdzi w biznesie”.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
Ale najpierw oczywiście jakiś okres próby, testy.
Odpowiedz Permalink
Mateusz von Thorn-Chojnacki
Oczywiście. Czyli musi mieć kto uczyć tych młodych, tak? Czy mogliby panowie rzucić jednym... no, dwoma nazwiskami takich starszych Sarmatów, których widzieliby panowie w tej grupie moderatorów? Czy to tylko taki rzucony pomysł bez przemyślenia konsekwencji jego wprowadzenia?
Odpowiedz Permalink
Mateusz von Thorn-Chojnacki
"Owszem, to mogą być kary finansowe, ale przede wszystkim naprawa prawa, które działa w mojej ocenie zbyt wolno. Może należy odciążyć niektóre urzędy. Wierzę że to się da zrobić."

Kary finansowe dla sędziów, jak rozumiem? Wątpię, żeby zadziałało to motywująco i zachęcająco do pracy. Chyba raczej wprost przeciwnie...
Naprawa prawa - można prosić jakieś konkrety? Jakieś pomysły na tę naprawę? I w jaki sposób odciążyć? Więcej sędziów?
Pańska wiara to trochę za mało jak dla mnie ;) Wolałbym poznać konkretne pomysły, a nie puste frazesy.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
We wszystkim widzi Pan atak na pańską osobę. Ja osobiście uważam, że mógłby Pan zostać na początek (kilka miesięcy) szefem tego sztabu, doceniam pańskie doświadczenie, ale nie zawsze rozumiem pańskie działania. Naprawa ma dotyczyć tego, że Sąd i Prefektura będą miały mało możliwości do działania stronniczego. Przecież też są tylko ludźmi, a w tak małym społeczeństwem wszyscy się znają.
Odpowiedz Permalink
David (były mieszkaniec)
Drogi Panie. Obecnie według mnie jest bardzo zły podział obowiązków, jedni robią bardzo dużo, a inni prawie nic. Nie mogę zdradzać wszystkiego, ale jest wiele opcji wyjścia z tej sytuacji.
Permalink
Ivo Karakachanow
Od kiedy to fakt, że ktoś robi "bardzo dużo" jest złą tendencją?
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
Po jakimś czasie ktoś kto robi bardzo dużo i nic z tego nie ma, tylko krytykę jest zniechęcony i po prostu odchodzi.
Odpowiedz Permalink
David (były mieszkaniec)
Owszem, nie jest to złe dopóki daje radę, ale z czasem przestaje to być takie łatwe :)
Permalink
Mateusz von Thorn-Chojnacki
Ależ ja nie widzę w tym ataku na swoją osobę ;) Po prostu zdaję sobie sprawę z faktu, że nie jestem apolityczny i według państwa pomysłu po prostu nie byłoby dla mnie miejsca w "nowej prefekturze". I nie widzę również innych doświadczonych kandydatów, którzy spełnialiby postawione przez was warunki.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
Dlatego raczej jednak będzie tak, że możliwa będzie przynależność do partii, ale nie do Sejmu (do rządu ew. jako osoba od sprawiedliwości) np. Prefekt Generalny jest od razu Ministrem Sprawiedliwości.
Odpowiedz Permalink
Mateusz von Thorn-Chojnacki
Panie Janowski, w tej chwili nie zdradza pan praktycznie nic... "Naprawić", "zmienić", "przenieść"... Tak to i ja mógłbym sobie powiedzieć. Ale sądzę, że wasi potencjalni wyborcy na pewno chcieliby zobaczyć jakie KONKRETNIE pomysły macie na poprawę działania wymiaru sprawiedliwości. Nie bardzo też rozumiem fragmentu o tym, że jedni robią dużo, a inni prawie nic. Mógłby pan to wytłumaczyć? Czy pan cały czas mówi o sądzie?
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
Co do zarzutu, ze decyzje administracyjne są wydawane zbyt wolno i ze ponoć mamy biurokrację - skończyły się czasy kiedy dotacje załatwiało się na gg między kolegami. A jeśli chodzi o szybkość - nikt nie siedzi 24 godziny na dobę przy kompie. Dawno temu w mikroświecie panowała zasada "powoli i spokojnie, poczekaj bo to ma być zabawa a nie wyścig z czasem|- może by tak o tym pamiętać?
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
Nowi obywatele są niecierpliwi, więc dobrze byłoby to szybko robić. Jak ktoś nie ma czasu to niech się za rządzenie nie bierze.
Odpowiedz Permalink
Mateusz von Thorn-Chojnacki
Ustawę o incompatibilias już kiedyś mieliśmy w Sarmacji. Została uchylona ze względu na to, że nie można było znaleźć ludzi, którzy chcieli rezygnować z pewnych funkcji, obejmując określone stanowiska. I wciąż jest nas za mało, żeby w taki sposób to rozwiązywać.
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
Musielibyśmy zakazać prefektom i sędziom udziału w dyskusjach politycznych, aby w ogóle zbliżyć się do realizacji zasady apolityczności.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
To trzeba zmniejszyć ilość stanowisk.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
No, ale powinien być trójpodział władzy, a nie, że władza ustawodawcza i sądownicza są w jednym miejscu.
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
Na przykład, które?
Odpowiedz Permalink
Józef Jasienica
Jako początkujący obywatel nie czuję się zaniedbany... Niemniej większość postulatów całkiem słuszna. Miałbym problem, jeśli chodzi o jednoznaczne ocenienie Was. Zbyt dużo gdybania, w tym programie.
Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Z programu:
Chcemy doprowadzić do likwidacji części przeszkód, oraz ułatwić i przyspieszyć wszystkie procedury.

Ale odciążanie jednych poprzez dzielenie obowiązków na kilka osób ZWIĘKSZA biurokracje, a nie ja likwiduje. (Odczuwam tu jedynie osobista urazę Prezesa PK na długi czas oczekiwania na nadanie obywatelstwa.)
Odpowiedz Permalink
David (były mieszkaniec)
Panie Ignacy, być może miało to wpływ na moje zainteresowanie się tą sprawą, ale to nie była postawa do tworzenia tego pomysłu :)
Uważam że można i należy przyspieszać procedury. Jedna osoba jest odpowiedzialna za wiele rzeczy i może nie dać rady, tu też jest problem :)
Permalink
Mateusz von Thorn-Chojnacki
Są rzeczy, za które odpowiedzialny jest tylko i wyłącznie Książę. I np. niech pan nawet nie myśli o scedowaniu przyznawania obywatelstwa na jakiś inny organ. Mogę pana zapewnić, że spotkałoby się to z ogromnym sprzeciwem ze strony Korony. I podobnych spraw jest jeszcze kilka.
Odpowiedz Permalink
David (były mieszkaniec)
Tak jak mówiłem, to nie miało bezpośredniego wpływu, zresztą jak jest napisane w innym punkcie popieramy monarchię i nie chcemy ograniczać kompetencji księcia :)
Permalink
Andrzej Swarzewski
Ja myślę, że Jego Książęca Mość może mieć jakąś sekretarkę, która w jego imieniu będzie wykonywała część obowiązków. Wcześniej zajmował się tym Minister Spraw Obywatelskich o ile się nie mylę.
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
Z tego, co rozumiem, Jego Książęca Mość chce decydować w przedmiocie obywatelstw osobiście. Zmiana tego stanu rzeczy wymagałaby zmiany Konstytucji a po drodze, jak podejrzewam, mielibyśmy ponownie rozwiązany parlament. Tak, że temat wydaje się nie do ruszenia bez wystarczającej determinacji po stronie posłów.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
Nie chodzi mi o jakiejś wielkiej zmianie, ale o tym, że Książę mógłby w niektórych sprawach SAM WYBIERAĆ pełnomocnika.
Odpowiedz Permalink
Mateusz von Thorn-Chojnacki
Tak czy siak, potrzebna by do tego była zmiana konstytucji.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
No raczej nie, gdyby ta sekretarka robiła to w imieniu księcia.
Odpowiedz Permalink
Mikołaj Jan
Obiecałem komentarz t i jest komentarz:

Pierwsze ogólne, potem będzie do konkretnych punktów. Skąd wzięliście to e-państwo?

1- W jaki to sposób zamierzacie wspierać tę aktywność w samorządach? I jak ma wyglądać ta decentralizacja?

2- Ogólnie- jak zawsze ładnie wyglądający punkt- oj oni obniżą podatki ;) A po prawdzie ten 1% to możecie sobie odpuścić bo nikt tego nie odczuje. To tak ogólnie, a bardziej szczegółowo:
-w jaki sposób ustaliliście akurat taki poziom proponowanych podatków i jaki będzie to miało wpływ na budżet Księstwa?
-tantiemy od komentarzy- jesteście świadomi, że obniżacie dochód osób, które publikują artykuł w ten sposób? Czynsz dla grupy trafia do grupy w której artykuł został opublikowany, więc do autorów.

3- Chyba już zostało zadane to pytanie, ale kogo macie do tego sztabu ekspertów, którzy mieli by pomagać i tworzyć poradnik?

4- A czym ci moderatorzy mieli by się od Prefektów różnić? Skąd weźmiecie ludzi? Jakich macie kandydatów do Sądu, skoro ci moderatorzy mieliby z nimi uzgadniać kary?
Co KONKRETNEGO jest w prawie do naprawienia?

5- Jakie KONKRETNE procedury do uproszczenia? Które KONKRETNE procedury trwają krótko (ad komentarzy- ta tzw sekretarka wymagałaby zmiany konstytucji)

6- No tutaj w sumie puste frazesy, więc mało co do komentowania. Ale jakieś konkretne miejsca promocji? Konkretne rozwiązania w PolZagu?

7- Jakie doświadczenie Panowie w tym mają? ;) Z resztą ten punkt realizować i bez zasiadania w Sejmie można. No i może jakieś przykłady tych ciekawych dyskusji?

8- Senat nie był obciążeniem podatników, ale mniejsza. Po co ten punkt? Skoro nic nie chcecie zmieniać, do tego NIKT nie chce tego zmieniać to po co to piszecie? Żeby mieć więcej punktów w programie?

9- Tego nie zrealizujecie ani w Sejmie ani w ew. Rządzie. To jest domena Księcia i to Książę musi wprowadzić takie a nie inne zmiany by coś się zmieniło.


Ogólnie- program nie jest dopracowany, jest w nim mało konkretów, mało konkretnych rozwiązań- zwłaszcza obecnych problemów Sarmacji.
Permalink
Andrzej Swarzewski
Ja odpowiem w swoim imieniu, może Prezes doda coś innego.
1 - Poprzez wsparcie finansowe, podwyższenie nagrody z Inicjatywę Miesiąca i nagradzanie też 2 i 3 miejsca.
2 - Zawsze trochę to pomoże mieszkańcom, a Rządowi za dużo nie zaszkodzi.
No właśnie, po co grupie tyle pieniędzy jak i tak potem autor może je zabrać?
3 - Poradniki będzie tworzyć Rząd, Ministrowie i Kanclerz odnośnie tego na czym się znają. A do sztabu będzie się zgłaszać kandydatury.
4 - Trzeba zmniejszyć możliwości do stronniczego wymierzania kar. A ludzi weźmiemy z konkursu.
5 - Procesy sądowe na przykład.
6 - Uważa Pan, że w programie powinniśmy pisać wszystkie miejsca gdzie chcemy reklamować?
7 - Nasze artykuły mają bardzo wiele komentarzy :)
8 - Dlatego, że my jako partia konserwatywna moglibyśmy tego chcieć.
9 - Ale możemy namawiać i przekonywać Księcia.
Ogólnie - Czepiasz się. A obecnymi problemami jest głównie prawo i aktywność.
Odpowiedz Permalink
Markus Arped
"4 - A czym ci moderatorzy mieli by się od Prefektów różnić? Skąd weźmiecie ludzi? Jakich macie kandydatów do Sądu, skoro ci moderatorzy mieliby z nimi uzgadniać kary?"

Moderator może sam przesłać ostrzeżenie, lecz by w jakikolwiek sposób ukarać daną osobę, musi porozumieć się z Sądem. Dotychczas mógł on orzec karę więzienia samodzielnie, co mogło być jego własną, subiektywną decyzją. Skąd ich weźmiemy? Są ludzie, którzy nie udzielają się politycznie i to oni tworzyliby tę grupę. Ktoś jednak musiałby tej grupie przewodniczyć oraz pokazać jej, co z czym się je i na to stanowisko, podobnie jak Pan Andrzej, proponuję Pana Mateusza Suszka-Chojnackiego. Jeśli zaś mowa o Sądzie, to z całego serca pragnę, by któryś z dotychczasowych Prezesów ponownie przejął stery Sądu.

"-tantiemy od komentarzy- jesteście świadomi, że obniżacie dochód osób, które publikują artykuł w ten sposób? Czynsz dla grupy trafia do grupy w której artykuł został opublikowany, więc do autorów".

Obniżamy dochód grupy, przez co zwiększa się czysty dochód autora. Często te pieniądze grupowe leżą na koncie i nikt ich nie rusza, bo gdy trafią do grupy - stają się jakby wspólne.

To tyle z mojej strony. Gdyby jakieś Pańskie pytania nie zostały wyjaśnione, również postaram się na nie odpowiedzieć.
Odpowiedz Permalink
Mikołaj Jan
"1 - Poprzez wsparcie finansowe, podwyższenie nagrody z Inicjatywę Miesiąca i nagradzanie też 2 i 3 miejsca."
Okej, ale co to ma do decentralizacji? Bo to jest ogólna promocja inicjatyw prywatnych, a nie coś, żeby doprowadzić do decentralizacji i zwiększenia aktywności władz prowincji.

"2 - Zawsze trochę to pomoże mieszkańcom, a Rządowi za dużo nie zaszkodzi.
No właśnie, po co grupie tyle pieniędzy jak i tak potem autor może je zabrać?"
Argument wyjęty nie wiadomo skąd ;) Ja proszę o konkrety- jak to wpłynie na budżet w liczbach.
Co do grup- pewnie, ale grupy dzięki temu mogą wypłacać pensje- vide gazety, lub przeznaczać na sprawy całej grupy a nie poszczególnych autorów.

"3 - Poradniki będzie tworzyć Rząd, Ministrowie i Kanclerz odnośnie tego na czym się znają. A do sztabu będzie się zgłaszać kandydatury."
A co z obecnym poradnikiem? Do kosza, czy rozwinięcie go? Poza tym Rząd, Ministrowie i Kanclerz to ogólniki mi o nazwiska chodzi.
I czym zachęcicie ludzi by zgłaszali swoje kandydatury?

"4 - Trzeba zmniejszyć możliwości do stronniczego wymierzania kar. A ludzi weźmiemy z konkursu."
Znowu czym zachęcicie ludzi do wzięcia udziału w tym konkursie?
I w jaki sposób zmniejszycie możliwość stronniczości (z resztą postulat prawie niewykonalny w naszych warunkach).

"5 - Procesy sądowe na przykład."
I coś jeszcze? ;) Poza tym jak uprościć procesy sądowe- KON-KRE-TY!

"6 - Uważa Pan, że w programie powinniśmy pisać wszystkie miejsca gdzie chcemy reklamować?"
Chociażby przykłady, z resztą druga część byłą już typowo o PolZagu, a nie promocji, więc też o to mi chodzi.

"7 - Nasze artykuły mają bardzo wiele komentarzy :)"
Bo większość jest kontrowersyjna, ale nie zawsze są to "interesujące debaty", które mają pobudzić obywateli do myślenia i dyskusji.

"8 - Dlatego, że my jako partia konserwatywna moglibyśmy tego chcieć."
Ale tego nie chcecie, więc punkt właściwie całkowicie niepotrzebny w programie.

"9 - Ale możemy namawiać i przekonywać Księcia."
Raz jeszcze- to można poza Sejmem robić i nie możecie obiecać, że do tego doprowadzicie. No i w sumie taki pomysł się już wcześniej na forum pojawił ;)

"Ogólnie - Czepiasz się. A obecnymi problemami jest głównie prawo i aktywność."
Ogólnie- to brak tu jakichkolwiek konkretów, więc w pytaniach proszę o rozwinięcie a nadal go nie zobaczyłem.


"Moderator może sam przesłać ostrzeżenie, lecz by w jakikolwiek sposób ukarać daną osobę, musi porozumieć się z Sądem. Dotychczas mógł on orzec karę więzienia samodzielnie, co mogło być jego własną, subiektywną decyzją. Skąd ich weźmiemy? Są ludzie, którzy nie udzielają się politycznie i to oni tworzyliby tę grupę. Ktoś jednak musiałby tej grupie przewodniczyć oraz pokazać jej, co z czym się je i na to stanowisko, podobnie jak Pan Andrzej, proponuję Pana Mateusza Suszka-Chojnackiego. Jeśli zaś mowa o Sądzie, to z całego serca pragnę, by któryś z dotychczasowych Prezesów ponownie przejął stery Sądu."
Są ludzie którzy nie udzielają się politycznie, często w ogóle się nie udzielają. Ale nawet jak się udzielają to nie oznacza, że znają prawo na tyle by dobrze działać jako moderator. Z resztą kontakt z Sądem... opóźnia całą procedurę, a niskie kary porządkowe powinny być wymierzane ad hoc.
Dotychczasowi Prezesi zrezygnowali, pragnąć to ja mogę, żeby Sarmacja miała 1000 obywateli, ale co to zmienia?

"Obniżamy dochód grupy, przez co zwiększa się czysty dochód autora. Często te pieniądze grupowe leżą na koncie i nikt ich nie rusza, bo gdy trafią do grupy - stają się jakby wspólne."
A to wina poziomu podatków, czy tego że grupy z tych pieniędzy nie korzystają? Przecież mogą je dzielić między członków grupy, albo dla najaktywniejszych na pensje- sposobów jest wiele i nie wymaga to obniżania podatku, zwłaszcza o tak śmieszny procent.
Permalink
Gauleiter Kakulski
"I coś jeszcze? ;) Poza tym jak uprościć procesy sądowe- KON-KRE-TY!"

Jak to jak? Sprawić by były prostsze. Jak będą prostsze to będą uproszczone, nie?
Odpowiedz Permalink
Mikołaj Jan
Uważam, że powinny być uproszczone, gdyś jak będą uproszczone to będą prostsze, a wtedy będą lepsze bo będą prostsze. Ja wiem, że takie tłumaczenia są ostatnio w modzie, ale jeśli mam wybierać kogoś do Sejmu to wolałbym jakieś porządne argumenty.
Permalink
Gauleiter Kakulski
Kurcze, napisałem odpowiedź na program PK ale Brama Sarmacka go zjadła. Dżizas...
Odpowiedz Permalink
Mikołaj Jan
Pewnie dałeś jakiś niedozwolony znak w tytule lub treści, tak się zdarza jeszcze, ale to jeden z głównych punktów do zmian przez JKM w systemie w najbliższym czasie.
Permalink
Gauleiter Kakulski
Dwukropek?
Odpowiedz Permalink
Mikołaj Jan
"Nazwa artykułu może zawierać jedynie litery alfabetu łacińskiego i polskiego, cyfry, spację, przecinek i średnik, znak plusa i minusa."
;)
Permalink
Gauleiter Kakulski
Ojej. Czyli przepadło?
Odpowiedz Permalink
Mikołaj Jan
No niestety, chyba, że gdzieś w pamięci podręcznej komputera masz. Ale tak to niestety raczej przepadło.
Permalink
Gauleiter Kakulski
Nie mam. Pisałem w BS od razu.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
Teraz niech prezes odpowiada
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
Wprowadziłem takie dziadowskie backupy. Przed chwilą.
Odpowiedz Permalink
David (były mieszkaniec)
Proszę Pana. Co do obniżania podatków- wiem że to co tu proponujemy to nie jest jakiś wielki "bum", ale wszystko po trochu- jesteśmy realistami. Nie możemy obniżać od razu o 10%, bo Państwo by zbankrutowało, to wymaga długiego procesu, ale mamy ekonomistę, który da sobie z tym radę.
Co do szczegółów, których według Pana nie ma- Według mnie są, ale nie możemy przewidzieć każdej sytuacji.
A co do reszty to chyba koledzy udzielili wyczerpujących odpowiedzi :)

Pozdrawiam
Permalink
Helwetyk Romański
Wprowadziłem takie dziadowskie backupy. Przed chwilą.
Odpowiedz Permalink
Mikołaj Jan
Wyczerpujących odpowiedzi? W postaci dwóch trzech słów na pytanie? Chyba sobie jaja szanowny Pan Prezes robi ;)
Co do podatków- właśnie o to mi chodzi, że nie macie konkretnego planu. Napisaliście że obniżycie podatki, żeby mieć fajne, chwytliwe hasło, ale nie macie tego konkretnie zaplanowanego, ani żadnych estymacji co do wyglądu budżetu po tym obniżeniu podatków. Skoro macie ekonomistę to czemu nie zostało to zaplanowane i rozpisane przed daniem takiego punktu do programu?

@Kefas- Brawo!
Permalink
Gauleiter Kakulski
Już napisałem na nowo. Zasada "skrócić i wyrzucić" jak zawsze skuteczna :)

http://www.sarmacja.org/herold,450,0 - zapraszam do lektury i wyczekuję odpowiedzi!

Już mam kolejne pytanie: co znaczy "długi proces" w kontekście programu zmian w gospodarce?
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
Brawo to by było, gdyby dostęp do nich nie wymagał wchodzenia na FTP. Niestety, nie orientuję się w kodzie. Więc jedyne, co robi moja modyfikacja, to zapisuje tytuł i treść artykułu do pliku na serwerze o nazwie IDINSTYTUCJI_TIMESTAMP.txt. Może to jednak komuś ułatwi życie, przy założeniu, że ktoś zawsze będzie obecny… :-)
Odpowiedz Permalink
Mikołaj Jan
Oj tam oj tam ;) Ważne, że jest cokolwiek co może pomóc, na coś więcej to na JKM poczekamy ;)
Permalink
Andrzej Swarzewski
Ja nie ukrywam, że się na gospodarce nie znam za bardzo. Zna się za to Pan Zaorski i do niego proszę pisać pytania. A program o podatkach pisał Prezes.
Odpowiedz Permalink
Mikołaj Jan
Ale ja nie tylko do podatków się przyczepiłem. W sumie podatki to najmniej ważny punkt bo ten 1% ani nic nie zmieni, ani nie jest dobrze uargumentowany. Całą resztę chyba już byście mogli Państwo rozszerzyć skoro są o to prośby.
Permalink
David (były mieszkaniec)
Od czegoś trzeba zacząć, a dla nas podatki są bardzo ważne. Mamy w PK wybitnego eksperta, więc proszę do niego kierować pytania ekonomiczne :)
Permalink
Mikołaj Jan
A czy ja prywatnie Was o to pytam czy publicznie do tego w Waszej partii (za co notabene cały czas pieniądze dostajecie, a zauważyłem, że tantiemy ode mnie są dość spore :P)
No ale dobrze, to proszę mi powiedzieć DLACZEGO podatki są dla Was bardzo ważne?
Permalink
Gauleiter Kakulski
Ja mimo wszystko zapraszam do odpowiedzenia na moje pytania. Proszę pozwolić mi wierzyć, że znają Panowie znaczenie używanych słów...
Odpowiedz Permalink
David (były mieszkaniec)
Pan oczekuje definicji tych słów. Tyle razy już tłumaczyłem o co chodzi. Mam dać linki do jakiej encyklopedii :)
Permalink
Andrzej Swarzewski
Socjaliści pytają nas o nasz program? Nasz program polega na zmiażdżeniu głów Socjalistom. - Benito Mussolini
Odpowiedz Permalink
David (były mieszkaniec)
Czemu obniżania podatków- uważamy że są one zdecydowanie za wysokie i że wolność wyznacza wolność gospodarcza. Dlatego kładziemy na to nacisk, ale tak jak pisałem, jesteśmy realistami, więc wszystko po trochu, po kolei.
Permalink
Andrzej Swarzewski
JKW Piotr Mikołaj boi się, że Rząd zbankrutuje, na nic nie będzie starczać. No, ale jest tu nieścisłość. Przecież z Waszego sprawozdania finansowego wynika, że dużo pieniędzy zostało. Po co więc takie wielkie podatki?
Odpowiedz Permalink
Mikołaj Jan
Nie wiem skąd odniesienie do Kefasa bo to ja o podatki pytam, ale okej ;) Ale właśnie trafiłeś w sedno- właściwie wszystko macie podane jak na tacy, czemu nie przeprowadziliście jakichkolwiek badań jak będzie budżet wyglądał po takiej zmianie w podatkach?
Permalink
Helwetyk Romański
Rząd sukcesywnie obniżał podatki przez całą kadencję tak, by dojść do punktu równowagi. Spora część nadprogramowych dochodów pochodziła z kar grzywny, na których wysokość nie mieliśmy wpływu i których wobec tego, siłą rzeczy, nie należało ujmować w planie finansowym.

Jedną z ostatnich decyzji Rządu było przekazanie całości podatku zbożowego starostom, a jedną z pierwszych — likwidacja podatku prowincjonalnego oraz radykalne obniżenie pozostałych stóp.

Różnica (między koalicją a PK) jest taka, że wszystkie decyzje były poprzedzone zarówno konkretnymi obliczeniami, jak i względami przejrzystości systemu podatkowego. PK zaś wrzuciła do programu wzięte z kapelusza liczby, co zwłaszcza w przypadku podatku zbożowego oraz czynszu od tantiem budzi bardzo poważne wątpliwości.
Odpowiedz Permalink
David (były mieszkaniec)
Proszę Państwa, to już nie są pytania, ale czepianie się. To nie są liczby z kapelusza, i ekspert w naszym rządzie też nie jest z kapelusza, o czym Państwo wiedzą.
Permalink
Andrzej Swarzewski
Dokładnie, tak jak powiedział Pan Prezes czepiacie się. Rozumiem, że boicie się przegranej. Szczególnie SIC!, który według sondażu jest ponad dwa razy słabszy od nas no, ale bez przesady.
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
„Obecne stawki są drakońskie dla młodszych i biedniejszych mieszkańców, co może bardzo zniechęcać do dalszego mieszkania w naszym e-Państwie. W naszej ocenie wolność, oznacza przede wszystkim obniżenie podatków i ułatwienie działania dla przedsiębiorców”.

Po pierwsze primo, obecne stawki podatku umożliwiają przyznawanie nowym mieszkańcom premii z tytułu uzyskania obywatelstwa w wysokości 10 000 libertów. Po drugie primo, obecne stawki podatku umożliwiają finansowanie inicjatyw nowych mieszkańców. Po trzecie primo, trudno o to, aby było łatwiej prowadzić biznes w Sarmacji. Po czwarte primo, najbardziej chcecie obniżyć podatki milionerom.

W październiku Rząd zarobił na podatku kopalnianym 504678 lt. Gdyby obowiązywały „Wasze” stawki, zarobiłby 471033 lt, a różnica w wysokości 33645 lt trafiłaby bezpośrednio do kieszeni najbogatszych (i to faktycznie najbogatszych, bo mało kogo stać na kopalnie).
Odpowiedz Permalink
Gauleiter Kakulski
Panie Janowski, pan po prostu nie wiesz o czym mówisz. I pan się do Parlamentu pchasz? Lekturę czytanki polecam.
Odpowiedz Permalink
Mikołaj Jan
"Dokładnie, tak jak powiedział Pan Prezes czepiacie się. Rozumiem, że boicie się przegranej. Szczególnie SIC!, który według sondażu jest ponad dwa razy słabszy od nas no, ale bez przesady."
Na brak argumentów najlepszy jest atak, ja wiem o tym doskonale, więc nie musisz aż tak tego pokazywać tylko możesz zacząć jakieś argumenty pisać ;)
Sondaż jest sondażem, zwłaszcza jak stronnictwa same na siebie głosują ;) Ja nie oddałem w nim głosu i nie sądzę by zbyt wiele osób z SIC zagłosowało. W wyborach liczy się program, który w Waszym przypadku jest nieprzygotowany i niedokończony. To nie jest czepianie się tylko ciągle prośba o rozwinięcie i podanie konkretów, a nie pustych frazesów, którymi się posługujecie i w programie i w komentarzach.

Co do strachu przed przegraną- powiedzmy sobie szczerze, zarówno koalicja, jak i SIC doskonale wie z czym wiąże się rządzenie w Sarmacji i to nie jest takie różowe jak się Wam wydaje i często zżera wiele jak najbardziej realnych nerwów a zwłaszcza czasu, więc przegrana nie jest powodem do tak dużego strachu jak myślicie. Czasami daje więcej spokoju niż wygrana :) Stąd w sumie moje połowiczne zadowolenie po wyniku ostatnich wyborów ;)
Permalink
David (były mieszkaniec)
To ja dam (mam nadzieję) ostatni post podsumowujący.

Odpowiadając na Oskarżenia Pana Piotra Mikołaja- każde obniżenie podatków jest ulgą dla obywateli. A ja nie mam nic przeciwko temu aby ulżyć też trochę bogatszym, choć i tak najbardziej odczują to Ci biedniejsi.
Panie Kubo, wiem o czym mówię, akurat ekonomicznie PK ma bardzo mocną kadrę i poradzimy sobie bez problemu :)
Panie Wiśnicki- oczywiście życzę SIC! powodzenia, i naprawdę, jesteśmy realistami i wiemy że rządzenie nie jest "różowe" :)

Mam nadzieję że wyczerpująco odpowiedziałem na Państwa pytania :)
Permalink
Helwetyk Romański
Zapewniam, że o nic Pana nie oskarżam. Po prostu stwierdzam, że na odcinku polityki fiskalnej reprezentowana przez Pana partia nie wie, co pisze. :-)
Odpowiedz Permalink
David (były mieszkaniec)
Rozumiem Pana zdanie, ale dalej upieram się że wiemy co robić, i reprezentujemy może inny styl polityki finansowej :)
Ciekawie by było przeprowadzić debatę przedwyborczą na jakimś chacie, ale już chyba czasu jest za mało.
Permalink
Andrzej Swarzewski
Ja bym się do żadnych debat nie pchał. Debaty przeprowadza się na temat programu, którego nikt oprócz nas nie ma.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
"W wyborach liczy się program, który w Waszym przypadku jest nieprzygotowany i niedokończony. "
A w Waszym i Partii Pracy przypadku w ogóle go nie ma.
Odpowiedz Permalink
Mateusz von Thorn-Chojnacki
Panie Swarzewski, proszę bzdur nie pisać. Partia Pracy program oczywiście posiada.
Odpowiedz Permalink
David (były mieszkaniec)
Dobrze Panowie, o to nie warto się kłócić :)
Ale w przyszłości może warto o takich debatach pomyśleć.
Permalink
Andrzej Swarzewski
Panie Suszek-Chojnacki, proszę bzdur nie pisać. Partia Pracy programu aktualnego oczywiście nie posiada.
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Owszem posiada :]
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
Nabiliście już ponad 24 tysiące libertów :D
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Gramy fair play. Macie kasę na kampanie :D
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
Ale w Sarmacji kampania praktycznie nic nie kosztuje. No chyba, że zaczniemy kupować głosy :D
Odpowiedz Permalink
Gauleiter Kakulski
"Panie Kubo, wiem o czym mówię"

W takim razie zapraszam do udzielenia pełnej odpowiedzi na mój artykuł.
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
24 lipca 2011 :)
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
No i?
Odpowiedz Permalink
Mateusz von Thorn-Chojnacki
I cóż z tego? Ten program dalej jest aktualny. Część postulatów już wprowadziliśmy w życie, a część będziemy wprowadzać po wyborach.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
Czerwono to widzę...
Odpowiedz Permalink
Gauleiter Kakulski
Komuniści tak mają, że wszystko na czerwono widzą.

PK - Partia Komunistyczna?

:)
Odpowiedz Permalink
Mateusz von Thorn-Chojnacki
Lepiej czerwono niż nijako, jak "program" PK...
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
^^ Piękna riposta. Czerwona wręcz!!!
Odpowiedz Permalink
Mikołaj Jan
"A w Waszym i Partii Pracy przypadku w ogóle go nie ma."
Bo czasami lepiej poczekać chwilę dłużej i pokazać coś przygotowanego i merytorycznego niż coś bez żadnych konkretów ;) Program SIC pojawi się jutro (właściwie już dziś, no ale chodzi o to, że za parę godzin). Natomiast zaraz mała informacja ze strony SIC będzie ;)
Permalink
Andrzej Swarzewski
"Lepiej czerwono niż nijako, jak "program" PK..."
Lepiej nijako niż wcale.
Odpowiedz Permalink
Mateusz von Thorn-Chojnacki
A tu się pan myli. Lepiej już było w ogóle programu nie publikować i dopiero po wyborach pokazać, że nie macie żadnego pomysłu na Sarmację. Wtedy mielibyście szansę na więcej głosów ;)
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Czegoś tu nie rozumiem. Chcecie likwidacji Prefektury i zastąpienia ich moderatorami. Wydawać by się mogło, że to krok ku zmniejszeniu biurokracji, przyspieszeniu procedur, o czym w postulatach piszecie. Ale za chwilę dodajecie, że moderatorzy, żeby wydać decyzję o sankcji porządkowej, muszą się kontaktować z Sądem. Przecież to zwolnienie procedur i rozbuchanie biurokracji. O ile z początku nie zgadzałem się z PMK co do idei Prefektury jako takiej, to teraz uważam, że dobrze, że poszliśmy na ten kompromis, który działa aktualnie; ja nie dopiąłem swego w kwestii zostawienia prokuratury, a PMK nie przekonał wszystkich do większych uprawnień prefektów. Sądziłem, że chęć wprowadzenia moderatorów, to myśl podobna do tej, którą propaguje ostatnio PMK - moderatorzy to mocno (całkiem?;)) niezależni "porządkowi" publicznych. A państwa propozycja to krok wstecz. No i jak będą się porozumiewali z Sędzią? Przez prywatne kanały, czy w Gmachu? To porozumiewanie do czego będzie prowadzić? Jaki ma cel? Bo w moim przekonaniu, gdy mówimy o porozumieniu, to zakładamy, że strony nie muszą się ze sobą we wszystkim zgadzać i co najważniejsze - druga strona (w domyśle Sędzia) nie może ostatecznie nakazać konkretnego zachowania występującemu z propozycją porozumienia (w domyśle moderatorowi).
Odpowiedz Permalink
David (były mieszkaniec)
Mam do Państwa pytanie, gdyż mam problem ze wstawianiem artykułów do rotatora, i czy ktoś mógłby mi pomóc :)
Będę wdzięczny.
Permalink
Helwetyk Romański
Ilustracja musi mieć dokładnie 600 × 375 pikseli, inaczej skrypt nie chwyci.
Odpowiedz Permalink
David (były mieszkaniec)
Bardzo dziękuję :)
Chyba wysłałem dwa razy, więc niech się urzędnik nie obrazi.
Permalink
Helwetyk Romański
Urzędnik się nie obrazi, bo skrypt chwycił tylko jedną grafikę o poprawnych rozmiarach. ;-)
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
PS. Wszelako proponuję zgłosić do rotatora własny program, a nie polemikę z nim. ;-)
Odpowiedz Permalink
David (były mieszkaniec)
Ja wstawiłem TYLKO program :)
Polemika to nie moja sprawka.
Permalink
Helwetyk Romański
No, to w takim razie ktoś inny zgłosił, a program się nie dodał. Lista oczekujących jest pusta.
Odpowiedz Permalink
Mateusz von Thorn-Chojnacki
Dodał się, dodał. Ja go zatwierdzałem, jest teraz 4 :)
Odpowiedz Permalink
Gauleiter Kakulski
Możliwe, że to moja sprawka. Czy na pewno - nie pamiętam.
Odpowiedz Permalink
Jack von Horn
Dobrym pomysłem jest stworzenie instytucji która ma za zadanie promowanie Księstwa, gdyż im więcej obywateli tym większa frajda. Przez promocję rozumiem nie tylko facebook
Odpowiedz Permalink
David de Hoenhaim
30 tysiecy lt tantiem? heh :D
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.