Park Stołeczny, Guedes de Lima, 24.01.2013 r. o 11:53
Przegląd Polityczny 24/01/13

112dhk8.png


Przegląd Polityczny nr 124
WŁASNOŚĆ UNICORN MEDIA CORPORATION
herb_sclavinia.png

Artykuł: Cała władza w rękach "starej gwardii"
W dniu 20 stycznia natknąłem się na artykuł przewodniczącego Narodowej Sarmacji, Juranda Swarzewskiego, zatytułowany „Piękni, młodzi i zdolni”. W głównej mierze dotyczył raportu gabinetu cieni Frontu Ludowo-Monarchistycznego, który wytknął wiele niedociągnięć rządzącym w tym uderzył bezpośrednio w Wicemarszałka Sejmu Księstwa Sarmacji, Andrzeja Swarzewskiego. Nie to jednak zaciekawiło redakcję Przeglądu Politycznego. W ostatnim akapicie swojego artykułu Jurand Swarzewski oskarża Frontu Ludowo-Monarchistyczny o mieszanie się w wewnętrzne sprawy Królestwa Sclavinii. List intencyjny w obronie Michała Augusta Staropodlaskiego według autora niesprawiedliwie uderza w Namiestnika Michała Jerzego Hass’a, „który w głównej mierze przyczynił się do odbudowy prowincji”. Już tutaj moglibyśmy polemizować czy sprawiedliwym jest zamieszczony cytat, gdyż chcąc być obiektywnym trzeba zaznaczyć, że aktywność Królestwa Sclavinii oraz najważniejsze w chwili obecnej inicjatywy (takie jak: projekt Konstytucji, reaktywacja Alei Zasłużonych, Sclavińskiego Instytutu Historycznego czy chociażby Sclavińskiej Agencji Informacyjnej) nie są autorstwa urzędującego Namiestnika. Zdajemy sobie jednak sprawę, że Michała Jerzego Hass’a dopadła realioza więc usprawiedliwiamy, a nie krytykujemy.

Najbardziej jednak interesującą wypowiedzią Juranda Swarzewskiego są słowa jakoby „hrabia Staropodlaski chciałby przejąć władzę w prowincji i skupić całą władzę w rękach starej gwardii”. Słowa te są w mniemaniu redakcji Przeglądu Politycznego skandaliczne i zasługują na medialne potępienie. Autor dzięki wyssanym z przysłowiowego palca argumentom pomawia tzw. „starą gwardię”, którą zapewne stanowią Michał August Staropodlaski, Mustafa Owski i Guedes de Lima. Sugerowanie spisku, czy nawet buntu przeciw Namiestnikowi Królestwa Sclavinii jest najgorszym politycznym ciosem jaki można zadać w osoby zaangażowane w odbudowę aktywności oraz najważniejszych instytucji, które niegdyś napędzały Rzeczpospolitą Sclavińską.

Dzięki staraniom Michała Augusta Staropodlaskiego, Konstytuanta wreszcie może debatować nad projektem ustawy zasadniczej Królestwa Sclavinii. Stworzenie tego dokumentu tak naprawdę pozwoli unormować administrację w całym regionie, gdyż obecnie w dziale poświęconym Konstytuancie mamy do czynienia z najdelikatniej ujmując sporym nieporządkiem. Związany on jest z jednej strony z niepotrzebnymi głosowaniami, brakiem archiwum do przesuwania starych tematów, czy chociażby nie dokończeniem kwestii systemu odznaczeń, Alei Zasłużonych oraz decyzjami wbrew prawu sarmackiemu przy powołaniu Krzysztofa Hansa van der Ice na stanowisko posła Konstytuanty. To wszystko trzeba unormować i uporządkować.

Aktywność Mustafy Owskiego na chwilę obecną nawet najbardziej zagorzałym przeciwnikom „starej gwardii” nie pozwala na wysnuwanie wniosków, że kawaler Owski szykuje się do spisku i rychłego przejęcia władzy. Mustafa, szykujesz się do buntu? :)

Guedes de Lima aktywnie zarządza Sclavińską Agencją Informacyjną, która systematycznie wydaje serwisy informacyjne, dzięki czemu ogół zainteresowanych może dowiedzieć się co dzieje się wewnątrz Królestwa Sclavinii. Swoją misję uświadamiania Sarmatów pełni Sclaviński Instytut Historyczny, który regularnie wydaje artykuły historyczne dotyczące najznamienitszych postaci sclavińskich oraz opisuje historię nieistniejących już miast dawnej Rzeczpospolitej Sclavińskiej. Gdzie tutaj doszukiwać się chęci przejęcia władzy wespół z Michałem Augustem Staropodlaskim? Nie wiemy.

Redakcja Przeglądu Politycznego w dobrej wierze radzi młodemu mieszkańcowi Miasta Stołecznego Eldorat oraz twórcy Sclavińskiego Instytutu Filozoficznego o zapoznanie się z historią regionu, który zamieszkuje, ocenienie w jakim stopniu do dzisiejszej aktywności prowincji Sclavińskiej przyczyniają się postaci nazwane „starą gwardią” i zastanowienie się na przyszłość nad bolesnymi pomówieniami. Jednocześnie zaznaczamy, że Namiestnik Michał Jerzy Hass jest osobą publiczną, piastujący najwyższe stanowiska w Królestwie Sclavinii i w świetle zasad demokratycznym panujących w Księstwie Sarmacji musi liczyć się z konstruktywną krytyką, która nie ma na celu umniejszenie roli Namiestnika w prowincji lecz ma na celu poprawę sytuacji Królestwa Sclavinii.


Guedes de Lima,
Redaktor Naczelny Przeglądu Politycznego
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Fryderyk von Hohenzollern, Zbyszko Gustolúpulo, Mustafa Owski, Marcel Hans, Michał August Staropodlaski, Marcin Sokołowicz-Iwanowicz, Ivusia Buddusówna.
Komentarze
Zbyszko Gustolúpulo
Kompletnie niepotrzebne spory sie w Sclavinii pojawiają! Tyle ludzi potrafiących robić fajne rzeczy, a większość sie marnuje przy dziecinnych kłótniach.

Najbardziej dziwi mnie jednak oskarżenia ze strony młodych, bo raczej jeśli już, to spodziewałbym się oporu ze strony dawnych Sclavińczyków, że im się panoszą świeżaki. ;-))
Odpowiedz Permalink
Mustafa Owski
Szykuje się do spisku w swojej piwnicy. Szykuję bomby z karbidu którymi zaatakuje wszystkie Sclavińskie wychodki, a następnie przejmę władzę poprzez sprzedaż toi-toi-ów. Masakra.

A tak na poważnie: jaki do świni nędzy spisek? Ja nawet nie mam żadnych ambicji politycznych na ten moment, ledwo mam czas na sprzedaż zboża w ZW a tu jakieś spiski. A moja aktywność jest jaka jest, bo realioza - praca inżynierska i takie tam nieistotne pierdoły.
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
Natomiast by nie wyjść na zrzędę i zgreda doceniam postawę Juranda Swarzewskiego. Przeprowadzka do Eldoratu to jedno ale ufundowanie instytucji filozoficznej to drugie. Liczę na aktywność SIF-u! :)
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
Od "chcenia" do "spisku" i "buntu" jest daleko, więc nie wiem skąd takie słowa się tu znalazły.
Poza tym nie wiem co jest skandalicznego w tych słowach, które prezentują spostrzeżenie wielu ludzi obserwujących dyskusje w Sclavinii.
Odpowiedz Permalink
Jurand Swarzewski
Panie Da Lima, jestem wdzięczny za konstruktywną krytykę. Pragnę przeprosić jeżeli kogoś uraziłem, nie miałem tego na celu w żadnym wypadku, ponadto chciałbym jedynie dodać, iż wiem, że jestem "świerzakiem" i z tego powodu wszystkie teksty polityczne konsultuję z kimś, powiedzmy, "starszym" aby nie popełnić gafy.

Dziękuję za miłe słówkai również liczę na aktywność SIF-u i zapraszam do jej "polubienia", KS zabiera mi coraz więcej czasu ;]
Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Cytuję:
Poza tym nie wiem co jest skandalicznego w tych słowach, które prezentują spostrzeżenie wielu ludzi obserwujących dyskusje w Sclavinii.

Ponieważ te słowa są oderwane od rzeczywistości jak i są kłamliwymi płaszkwilami- są niczym innym jak ohydnymi pomówieniami. I nie wielu osób ale kilku - jeśli mamy być dokładni.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
Odnośnie Waszej oceny tych wniosków to nie zamierzam dyskutować, bo choćbyśmy kilka godzin nad tą kwestią rozmawiali i doszli do kompromisu, to nic, by to nie dało.
"I nie wielu osób ale kilku - jeśli mamy być dokładni."
A skąd Towarzysz ma takie dane? Z tego co wiem ankiety nie są prowadzone, a wiadomo, że nie każdy od razu będzie tego typu opinie wypowiadał.
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Cytuję:
A skąd Towarzysz ma takie dane? Z tego co wiem ankiety nie są prowadzone, a wiadomo, że nie każdy od razu będzie tego typu opinie wypowiadał.

Aj muszę przyznać tu mnie pan poseł ma, cóż muszę się przyznać że wyssałem te dane z palca-zresztą tak samo jako to uczynił pan wicemarszałek w stosunku do użycia wielu w kontekście swojej wypowiedzi :P
Cytuję:
Odnośnie Waszej oceny tych wniosków to nie zamierzam dyskutować, bo choćbyśmy kilka godzin nad tą kwestią rozmawiali i doszli do kompromisu, to nic, by to nie dało.

Jakoś wątpię abyśmy doszli do kompromisu, bo jak by nie było nazwanie draństwa (kłamstwa) -konstruktywną krytyką nie oznacza że pomówienia stają się faktami i prawdą. I mam tu nam myśli właśnie paszkwile umieszczone w tekście Myśli Narodowej!
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
"Aj muszę przyznać tu mnie pan poseł ma, cóż muszę się przyznać że wyssałem te dane z palca-zresztą tak samo jako to uczynił pan wicemarszałek w stosunku do użycia wielu w kontekście swojej wypowiedzi :P"
Z tym, że "wielu" to znacznie ogólniejsze określenie niż "kilka"(od 3 do 10).
"Jakoś wątpię abyśmy doszli do kompromisu, bo jak by nie było nazwanie draństwa (kłamstwa) -konstruktywną krytyką nie oznacza że pomówienia stają się faktami i prawdą. I mam tu nam myśli właśnie paszkwile umieszczone w tekście Myśli Narodowej!"
Wyrażenie swoich poglądów/odczuć nie może być kłamstwem... Takie podejście to nie jest bezkompromisowość, ale zadufanie i pycha.
Odpowiedz Permalink
Michał August Staropodlaski
Guedesie, przede wszystkim brawa za świetny felieton. Odzwierciedla on w głównej mierze sytuację, jaka zawiązała się w Królestwie. Ogólnie rzecz biorąc istnieje kilka poważnych problemów, które nie pozwalają nam w zasadzie dojść do całkowitej zgody, o którą jak wszyscy dobrze wiedzą ubiegałem się już, jednak bezskutecznie. Jest to przede wszystkim wynikiem pychy samego Namiestnika, który to de facto skupił całą władzę w swoich rękach, piastując(tylko, bo efektów niestety żadnych) dodatkowo funkcję Ministra Pracy, zrobioną "pod koalicjanta" a nie realną potrzebę Księstwa. Niemniej, jak wspomniał diuk Thorn-Broniek, jest nas już trochę w tej Sclavinii i może warto robić coś fajnego. APELUJĘ ZATEM, aby Namiestnik i reszta jego kolegów raz na zawsze wyzbyli się chorej teorii jakiegoś puczu, aby ci którzy nie mają żadnego interesu w sprawach Sclavinii się do niej nie mieszali w sposób negatywny i abyśmy w końcu wzięli się ostro do roboty. Jak wspomniał Guedes, Namiestnik powinien w końcu ogarnąć sprawy w Konstytuancie i zaprowadzić tam w końcu jakiś ład.
Permalink
Andrzej Swarzewski
" Namiestnik i reszta jego kolegów raz na zawsze wyzbyli się chorej teorii jakiegoś puczu"
Ta teoria rzeczywiście jest chora, ale to nie "Namiestnik i reszta jego kolegów" zaprezentował tą teorię, ale Wy w celu ośmieszenia całkiem racjonalnych obaw Li Xianfenga.
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Cytuję:
Wyrażenie swoich poglądów/odczuć nie może być kłamstwem...

Wando! Jeżeli owe spostrzeżenia poglądy na dane zajścia są oderwane od rzeczywistości, wręcz ją przekręcając- toż to jest kłamstwo czy też półprawda! W każdym bądź razie jest to celowe przekręcanie faktów!
Odpowiedz Permalink
Jurand Swarzewski
Myślałem, ze mój komentarz utnie te rozmowy ale widzę, że twardo dalej w to brniemy, więc i ja coś wtrącę.

Panie Hohenzollern, otóż wyrażanie własnego zdania, nie może być kłamstwem może to być co najwyżej pomyłka. Nikt nic nie przekręcał. Każdy ma prawo do wyrażania swoich obaw, ja je wyraziłem w imieniu nie tylko swoim i partii ale również innych sarmatów. Pan natomiast broni Pana Staropodlaskiego i ja tego nie neguję, więc proszę nie ubliżać mi za wyrażane poglądy.
Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Wando! Panie Jurandzie a więc przyznajcie się do pomyłki a nie brnijcie w te gówno! Bo słowa napisany w w waszym pamflecie politycznym dobitnie sugerując/pomawiając osobę Hrabiego, zarzucając mu chęć wprowadzenia rządów autorytarnych w Sclavinii, przy tym oskarżając go o kumoterstwo- nie przedstawiając żadnych argumentów potwierdzającą powyższą hipotezę.

Pan sobie może dużo myśleć, ale niech pan będzie świadom że kłamstwa i pomówienia będę publicznie piętnował. Obawa to jedno, a czym innego jest pomówienie! Nie wiem w czym panu ubliżam, widzę że po raz kolejny pan głosi jakieś nie stworzone rzeczy. Dwa ja wam nie zabraniam głosić poglądów, obojętnie jaki je tam macie czy prawicowe czy lewicowe, narodowe łot ewer. Ja wam panowie zwracam jedynie uwagę że celowo manipulujecie opinią publiczną przedstawiają śmieszne i karygodne pomówienia nie poparte żadnymi, kompletnie żadnymi dowodami. Więc proszę, wręcz się domagam od was abyście przestali rzucać bezpodstawnymi hipotezami których nie jesteście w stanie udowodnić.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
Po 1 Jurand nie przyznał się do pomyłki, ale powiedział, że wyrażanie swoich poglądów nie można kłamać. Co najwyżej pomylić się.
Po 2 nikt nie pomawia Pana Staropodlaskiego. W jego chęci do tego, aby w Sclavinii decydującą rolę pełnili starsi stażem Sclavińczycy, nie ma nic złego. Złe jest jedynie to, że FLM ingeruje w wewnętrzne sprawy Sclavinii.
Po 3, hipoteza tym się charakteryzuje, że pomimo dobrych chęci twórcy hipotezy może się okazać, że osąd hipotezy jest fałszywy. To nie jest przyznanie się do tego, że nasz osad był fałszywy, bo nic nie przekonało nas do zmiany zdania.
Odpowiedz Permalink
Jurand Swarzewski
Dzięki Andrze. A czy zarzucanie mi kłamstwa nie sprawia, że opinia publiczna odbiera mnie jako kłamcę? Uważa Pan, że nazwanie mnie kłamcą ( nie wprost oczywiście, lecz pośrednio ) nie jest ubliżeniem?
Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Trolololololo, Kuraż z Odbytu niczego nie warty!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.