Rada Ministrów, Mikołaj Jan, 03.01.2013 r. o 09:26
Rada Ministrów - plan prac
Seria wydawnicza: Przemówienia programowe RM

Srebrny Róg, 3 stycznia 2013r.

Sarmatki, Sarmaci,
jak opozycja zdążyła już poinformować dnia 25 grudnia 2012 roku Jego Książęca Mość powołał nową Radę Ministrów z osobą niżej podpisanego jako Kanclerza. Rada Ministrów składa się z przedstawicieli trzech koalicyjnych partii: Jednej Sarmacji, Ruchu dla Regionów oraz Narodowej Sarmacji. Koalicja zawiązana została po rozmowach, w trakcie których udało się osiągnąć kompromis w większości spornych kwestii programowych. Skład Rady Ministrów jest powszechnie znany, więc w tym, pierwszym, komunikacie chciałbym poinformować o planach na najbliższy miesiąc.
Zacznę od prac parlamentarnych, obecnie dyskutujemy nad następującymi projektami prawnymi, które w niedalekiej przyszłości trafią do Laski Marszałkowskiej:
-zawieszenie Ustawy o bractwach- ustawa porządkująca kwestie prawne dotyczące istnienia bractw na czas przebudowy przez JKM systemu informatycznego,
-ustawa skracająca czas głosowań w wyborach i referendach do dwóch dni- od pewnego czasu już widzimy, że zdecydowana większość obywateli głosuje podczas dwóch pierwszych dni głosowań, dlatego też uważamy, że 3 dzień na głosowanie jest niepotrzebny,
-ustawa o legalizacji związków partnerskich osób tej samej płci
-reformy wymiaru sprawiedliwości- dążące do skrócenia czasu procedowania przed Sądem Koronnym, umożliwiająca egzekucję wyroków każdemu funkcjonariuszowi publicznemu posiadającemu taką możliwość (i normującą tę kwestię) oraz powołującą do życia urząd Podprefekta Generalnego, który będzie bezpośrednim zastępcą Prefekta Generalnego,
-reforma Senatu- dająca mu możliwość wyboru Marszałka oraz jednoznaczne wskazanie, że Senat może przyjmować dowolne uchwały (a nie tylko opiniujące ustawy, jak wynika z obecnych unormowań),
-nowelizacja Rozporządzenia o finansach publicznych- dążąca do przekazanie kompetencji do przyznawania zasiłków i dotacji na rzecz Prowincji i Krajów Korony.


Przechodząc do zadań poszczególnych Ministerstw:
Podkanclerzy, Minister Spraw Zagranicznych Karolina diuczessa von Lichtenstein:
-zastępowanie mojej osoby w razie nieprzewidzianych nieobecności,
-nadzór nad pracą Ambasadorów Księstwa Sarmacji, w tym, w szczególności zebranie raportów z dotychczasowej działalności Ambasadorów oraz otrzymanie planów Ambasadorów w ich placówkach na najbliższy czas,
-monitowanie sytuacji poza granicami Księstwa, w szczególności określenie, które państwa powinny być uznawane za naszych strategicznych partnerów,
-przeprowadzenie ponownego naboru do Służby Dyplomatycznej Księstwa Sarmacji,
-zachęcenie zagranicznych gości i publicystów do współpracy w Księstwie.

Minister Sprawiedliwości Mateusz diuk Suszek-Chojnacki:
-monitorowanie pracy prefektów regionalnych oraz pomoc w wykonywaniu ich obowiązków w razie potrzeb,
-współpraca przy nowelizacji prawa dotyczącej powołania Podprefekta Generalnego,
-przygotowanie poradnika dla młodych prawników, który będzie miał służyć pomocą wszystkim osobom zainteresowanym prawem Księstwa.

Podskarbi Markus baron Arped-Iwanowicz:
-przygotowanie i pilotowanie reformy w sferze finansów publicznych,
-przygotowanie sprawozdań budżetowych za miesiąc grudzień.

Minister Pracy Michał Jerzy kawaler Hass:
-przygotowanie konkretnych założeń istnienia i funkcjonowania Urzędu Pracy Księstwa Sarmacji, a następnie utworzenie go i administracja nad nim. Zarządzanie Urzędem będzie szczególnie ważne zwłaszcza podczas pierwszych dni jego funkcjonowania.

Minister Spraw Obywatelskich Paulus Buddus:
-aktualizacja wątku na forum zawierającego pożyteczne adresy, w ramach akcji witania nowych mieszkańców jak najbardziej aktualnymi informacjami,
-przygotowanie oraz publikacja opisów poszczególnych Prowincji i Krajów Korony mających służyć za swoiste "drogowskazy" dla nowych mieszkańców Księstwa Sarmacji,
-sukcesywne uzupełnianie haseł w encyklopedii Złotej Wolności (w ścisłym porozumieniu z JKM).

Minister Dziedzictwa Narodowego Andrzej Swarzewski:
-wznowienie konkursu Sarmaty Miesiąca, z którym spotkaliśmy się podczas poprzedniego okresu urzędowania Ministra Swarzewskiego,
-dalsze prowadzenie Inicjatywy Miesiąca, w najbliższym czasie możemy spodziewać się zbieranie zgłoszeń na Inicjatywę Grudnia,
-unikając spoilerowania przygotowanie i prowadzenie konkursów dla wszystkich mieszkańców Księstwa, najbliższy już jest szykowany.

Natomiast sam Kanclerz zajmie się zalegającymi sprawami:
-rozwiązaniem kwestii wypłaconych dawnym obywatelom premii powitalnych,
-"spieniężeniem" majątku uzyskanego przez Skarb Koronny w ramach wyroków Sądu Koronnego,
a także nadzorowaniem pracy poszczególnych ministrów.

Na koniec chciałbym wszystkim Obywatelkom i Obywatelom złożyć spóźnione życzenia szczęśliwego, spokojnego i owocnego Nowego Roku. Oby był on jeszcze lepszy!

(-) Mikołaj Jan diuk Wiśnicki h. Delfin,
Kanclerz.


PS.
Kanclerz przeprasza za brak grafiki, następnym razem się poprawi.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Markus Arped, Mateusz von Thorn-Chojnacki, Irmina de Ruth y Thorn, Vladimir von Hochenhaüser, Julia von Levengothon, Paulus Buddus, Helwetyk Romański, Maria von Primisz, Jack von Horn, Gauleiter Kakulski, Mikołaj Torped, Zbyszko Gustolúpulo.
Komentarze
Ivo Karakachanow
A dlaczego nie po prostu małżeństw? Bawimy się w pseudokonserwatywne, realowe seksualne apartchajy?
Odpowiedz Permalink
Adrian Jasiński
1. Zawieszenie Ustawy o bractwach uważam że jest to dobre rozwiązanie

2. Co skrócenia głosowania do dwóch dni to uważam że wybory się powinny odbywać w sobotę i niedzielę albo w niedzielę i poniedziałek.

3. Co do poparcia dla praw dla par tej samej płci to jestem zwolennikiem, ponieważ Sarmacja ma być tolerancyjnym i otwartym krajem.

4. Reforma wymiaru sprawiedliwości jest bardzo konieczna ponieważ Sąd Koronny bardzo powoli pracuje i oczekiwanie na rozstrzygnięcia Sądu jest ostatnio bardzo długie.

5. Ja jako Wandejczyk uważam że Senat jest zbędną instytucją i tak jak większość Wandejczyków popieram likwidację Senatu.
Permalink
György Róni Karakachanow Jr
@Ivo, to proste, narodowcy na siłę muszą przemycić wszystkie złe wzorce z reala.
Permalink
Adrian Jasiński
Co ja oczekuje od nowego rządu? Żeby szanował mniejszość wandejską i nie lekceważył opozycji która w Sejmie obecnej kadencji w dużej mierze jest reprezentowana przez Wandejczyków.
Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Przyczepić się do nomenklatury. Wspaniale. Co to za różnica? Liczy się sam fakt. Dla mnie mogą być już łącznie po prostu związki/małżeństwa dwojga ludzi. To nie jest projekt ustawy. Ale pienić się o taką bzdurę to niepoważne. To tak jakby ktoś się do kogoś przypieprzył, bo na ziemniaki mówi pyry. Zlitujcie się. Potrzebne nam takie pieniactwo o nic?
Odpowiedz Permalink
György Róni Karakachanow Jr
(Monolog tow. Jasińskiego i tak najlepszy).
Permalink
György Róni Karakachanow Jr
@Czuguł-Chan, no to ja złoże projekt ustawy o Prawnym Połączeniu Grupy Kilku Wirtualnych Pedałów Przedstawicieli Cywilizacji Śmierci. Czemu nie, ważny jest efekt! Wiwat Królestwo Sardamancji (nomenklatura, bicz plis!).
Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Nie masz inicjatywy ustawodawczej. Poza tym jesteś głupi w swoim zacietrzewieniu, powtarzając chwytliwe hasełka, które wyczytujesz w internecie. Skoro nie widzisz różnicy to pozdrawiam i miłego wieczoru.
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
Ja się nie pienię. Ja walczę politycznie, zwracam uwagę a poza tym słowa kreuj rzeczywistość, Markizie. Jak nomenklatura to taka sama dla wszystkich. Niech będą związki, ale dla par mieszanych również:)
Odpowiedz Permalink
György Róni Karakachanow Jr
Większość chwytliwych hasełek, chwytam od kolegów z Tibii, także pudło markizie.
Permalink
Ivo Karakachanow
Bo podobnie jak tfu. realu nikt nie wmówi mi, że w języku polskim "małżeństwo" ma taką samą rangę znaczeniową jak "związek partnerski", Możemy je nazwać bakłażanem jeśli chodzi o KS - ale dla wszystkich. A nie małżeństwa dla hetero, a nowomowa dla pozostałych. A poza tym wycieczka osobista nie przystoi Mistrzowi Czgu-chanowi:*
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.