Park Stołeczny, Paulus Buddus, 03.12.2012 r. o 10:07
Program Polityczny NARODOWEJ SARMACJI

PROGRAM POLITYCZNY NARODOWEJ SARMACJI
1. Kim jesteśmy?
Popieramy obrany kierunek zmian w kraju – demokratyzację Sarmacji. O ile jesteśmy zdania, że monarchia jest ustrojem jak najbardziej pożądanym w wirtualnym świecie uważamy, że Sarmaci dojrzeli do tego, żeby w ich ręce została oddana jak największa władza. Jednocześnie nie będziemy dążyli do obalenia Księcia, gdyż jako ruch po części tradycyjny uważamy, iż Państwu potrzebny jest strażnik porządku, arbiter dobrego smaku oraz po części – najwyższy autorytet. Obecny Książę – Jego Książęca Mość Piotr II Grzegorz jest darzony przez bardzo dużym szacunkiem. Naszego stanowiska nie należy odbierać jako antymonarchizmu, a po prostu jako uznanie dojrzałości obywatelskiej Sarmatów.

2. Poglądy seksualne!
Uważamy, że każdy może mieć dowolną orientację seksualną, i nie musi się z tym kryć. Uważamy jednak, że przebywanie w miejscach publicznych w prowokacyjnych strojach są niesmaczne, i o ile nie zakazalibyśmy ich, apelujemy o stosowanie się do norm społecznych. Szanujemy i popieramy małżeństwa homoseksualne, ale mamy całkowicie inną wizję życia seksualnego i społecznego.

3. Gospodarka!
Odnośnie gospodarki, nie prezentujemy ani kapitalizmu, ani socjalizmu. Ze strony liberalizmu gospodarczego uważamy, że podatki powinny być jak najniższe. Jesteśmy zdania, iż największe zyski należą się jednostkom samorządowym, a następnie Rządowi. Urząd książęcy nie potrzebuje dużych zysków, dlatego uważamy, że powinno się je ograniczyć do minimum. Większość pieniędzy - zamiast do skarbu państwa - winno się przekazywać do lokalnych samorządów, aby zwiększyć ich rozwój. Nie będziemy podawać dokładnych wysokości podatków, gdyż zadecydowanie o tym oddalibyśmy specjalistom, lub sami przeprowadzili bardzo poważne debaty po uprzednim zgłębieniu sprawy.
Natomiast ze strony socjalizmu uważamy, iż nowy mieszkaniec powinien dostać od rządu porządne wsparcie. Dlatego postulujemy podnieść zasiłek dla nowych mieszkańców z 1000 libertów na 5000 libertów. Uważamy także, że nieprzyznawanie pieniędzy osobom, które między czasie zarobiły już pewną ilość pieniędzy jest karaniem za gospodarność – postulujemy zniesienie tego przepisu.

4. Porządek w Sejmie musi być!
O ile popieramy jak najszerzej rozumianą wolność wypowiedzi uważamy, że w Sejmie powinna panować jak najwyższa kultura, gdyż wymaga tego powaga parlamentu Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Sarmackiej.
Dlatego zrobimy wszystko, żeby osoby wykazujące się brakiem szacunku dla Sejmu ponosiły wysokie kary finansowe – od 10 tysięcy libertów wzwyż.

5. Wolność słowa!
W celu zabronienia selekcji artykułów na stronie głównej, czyli utrudniania obywatelom i gościom zagranicznym poznania zdania wszystkich grup społecznych, postulujemy nadanie obywatelom Księstwa Sarmacji niezbywalnego prawa do prezentacji swoich artykułów na stronie głównej kraju (o ile artykuł nie narusza poważnie prawa).

6. Tradycja!
Uważamy, że rząd powinien powrócić do wspaniałej tradycji konkursów ministerialnych. Starsi Sarmaci zapewne wiedzą o co chodzi, ale dla młodszych podajemy informację o co chodzi. Otóż konkursy ministerialne zazwyczaj były organizowane przez Ministra Kultury i Sportu/Dziedzictwa Narodowego/Dziedzictwa Narodowego i Kultury itp. Zazwyczaj polegały na napisaniu wiersza na dany temat, narysowaniu jakiejś grafiki lub graniu w jakąś prostą grę.
Jesteśmy zdania, że konkursy te były dobrym pomysłem na wspólną zabawę oraz aktywizację Sarmatów.

7. Polityka zagraniczna i promowanie Księstwa Sarmacji!
Mamy również wiele pomysłów odnośnie polityki zagranicznej.
Uważamy, iż krajami z którymi powinniśmy podjąć ścisłą współpracę są : Królestwo Trizondalu, Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirshbergii i Weerlandu, Królestwo Dreamlandu oraz Królestwo Scholandii. W stosunku do tych ostatnich może być sporo wątpliwości, aczkolwiek swoją marką prezentują honor i solidność, czyli coś co szczególnie w wirtualnym świecie jest szczególnie pożądaną cechą.
Uważamy, że ciekawym urozmaiceniem byłyby wizyty zagraniczne organizowane na czatach oraz IRC-ach różnych mikronacji. Oczywiście osobą przyjmującą gości i wyjeżdżającą za granicę byłby Jaśnie Nam Panujący Książę.

8. Wojny?
Z zaciekawieniem obserwujemy dyskusję odnośnie wojen pomiędzy wirtualnymi krajami, aczkolwiek na razie nie możemy zająć pewnego stanowiska w tej sprawie.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Maria von Primisz, Andrzej Swarzewski.
Komentarze
Adrian Maksymilian Józef Alatriste
Gospodarka - zmniejszyć zysk dla państwa ale zwiększyć zasiłek dla nowych mieszkańców. Czekać tylko na bankructwo państwa. :)
Odpowiedz Permalink
Paulus Buddus
Gospodarka - nie dodane zostało, że zmniejszyć zysk urzędów królewskich, ale zwiększyć zysk dla samorządów! Przepraszam za nie dopatrzenie - już dopisuję!
Odpowiedz Permalink
Goglez Pajzano
"Uważamy także, że nieprzyznawanie pieniędzy osobom, które między czasie zarobiły już pewną ilość pieniędzy jest karaniem za gospodarność – postulujemy zniesienie tego przepisu."

Gospodarny obywatel (zwłaszcza nowy który ma ułatwione zadanie) te 1000lt wyciągnie w dosłownie kilka minut, po co więc mu zasiłek? Zasiłki są dla osób bez kasy a nie prezentem dla wszystkich, od tego jest pensja obywatelska.
Permalink
Paulus Buddus
Zasiłek i tak jest i tak - to nie nasz wymysł! My chcemy dla nowego mieszkańca 5000 lt Dlaczego tyle? Otóż niech pobuduje wsie i niech zarabia na zbożu!! za 1000 lt ile kupi tych wsi?
Odpowiedz Permalink
Goglez Pajzano
Kupi jedną wieś albo alkohol, zasiłek ma pomóc ruszyć a nie automatycznie wystrzelić w góre. Po co 5k, skoro można dostać 10k uzyskując obywatelstwo? Obywatelstwo obecnie dostać do prościzna i jeszcze za to płacą więc wystarczy trochę chęci i można mieć dużo więcej już teraz niż te 5k z zasiłku.
Permalink
Paulus Buddus
Powiem tak - to jest nasz program i nie wszyscy muszą sie z tym zgadzać :)
Odpowiedz Permalink
Goglez Pajzano
Nie mam pytań.
Permalink
Michał Hodża Kiełbasa-Krakowski
Przypomniał mi się apropos dowcip:
Jasiu wraca do domu cały podrapany: ręce, twarz, nogi... Mama się go pyta:
- Synku, co się stało?!
- Jechałem na rowerku i się wywróciłem.
- Ale przecież rowerek stoi w garażu i ma zepsute siodełko...
- No, ale to był rowerek pożyczony.
- I jak to się stało?
- Wjechałem na żwir i wpadłem w poślizg.
- Ale przecież dzisiaj rano widziałam, że wylali pod naszym blokiem
asfalt, tam nie ma żwiru!
- No tak, ale jak objeżdżałem to wpadłem w krzaki i się porysowałem.
- Kochanie przecież krzaki wycięli wczoraj wieczorem...
Na to Jasiu krzyczy:
- TO JEST MÓJ KOTEK I BĘDĘ GO RUCHAł KIEDY MI SIĘ SPODOBA!
Permalink
Timan Demollari
Popłakałem się :D:D
Odpowiedz Permalink
Paulus Buddus
mam nadzieję, że z dowcipu a nie z naszego programu, a jeśli nawet z naszego programu - widocznie nie jest skierowany do Pana :)
Odpowiedz Permalink
Maria von Primisz
Popieram z calego serca inicjatywe NS. Sarmacji potrzebna jest prawdziwa partia prawcowa.Potrzebny jest wybor dla tych ktorzy nie chca popierac komunistow!Pomysl dania az 5000 zasilku poczatkowego zle brzmi i na poczatku sam chcialem go skrytykowac. Lecz po glebszym zastanowieniu uswiadomilem sobie ze nie jest to propozycja stricce populistyczna, a calkiem rozsadny sposob napedzenia gospodarki korony. Otoz za te 5k przecietny nowy gracz kupi prawdopodbnie 3 wsie. Reszte moze wydac na alkochol i w ten sposob szybko zaczac zarabiac. Za zarobione pienoadze rozwijac gospodarke i w efektcie ten zasilek panstwu moglby szybko zaczac sie zwracac.
PS: Przepraszam za brak polskich znakow ale niestety pisze z telefonu a dodawanie pl znakow doprowadzilo by mnie do szewskiej pasji. Jutro jak dostane sie do komputera edytuje konentarz i je pododaje.
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Odnosząc się do Waszych niektórych punktów:

1. Ooo, ciekawe! A na jakiej podstawie WY doszliście do wniosku, że czas społeczeństwu oddać jak najwięcej władzy? I co jeszcze chcecie oddać w ręce ludu pracującego miast i wsi?
Cytuję:
Obecny Książę – Jego Książęca Mość Piotr II Grzegorz jest darzony przez bardzo dużym szacunkiem.
Zaorskiego widać tu rękę, powiadam.
A ten smak Księcia jeszcze się Wam będzie odbijał ;)


2. A czymże są te normy społeczne? Jakie one są? Bo wydaje mi się, że zależą one od społeczeństwa, które je stosuje. A społeczeństwo sarmackie ma chyba zgoła inne normy, niż się panom wydaje :)
Niektóre z tych strojów są smaczne! Zapewniam panów. Prawda Ivo? ;)

5. Czyli jeśli artykuł narusza prawo niepoważnie, to już może być na głównej?

6. Konkursy, to konkursy. Po co drążyć temat? Lepiej niech NS sama jakiś zorganizuje, żeby dać innym przykład.

7. Na jakiej podstawie uważacie, że akurat te kraje powinny być w kręgu zainteresowań Księstwa?
Uważajcie, bo za stosunki ze Scholandią Książę Was zdelegalizuje ;) a i JO Baron Kakulski swoje dołoży ;)
Piszecie o tradycji w innym punkcie, a w tym zupełnie ją zawalacie ;)
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
SOCJALISTYCZNE KRÓLESTWO /serce/
Odpowiedz Permalink
Vladimir von Hochenhaüser
Dwóch narodowców, komunista i członek JS biją się w sejmie.
-Panowie, spokój! Jesteście posłami na sejm Księstwa Sarmacji!- uspokaja Marszałek Sejmu.
- A co to poseł?- pyta jeden narodowiec.
-A co to Sarmacja?- dopytuje się drugi
-A jak się zachowuje spokój?- zaciekawił się komunista
-A wasza ustawa i tak gówno wnosi!- triumfuje członek JS.
Odpowiedz Permalink
Szymon de Canterville
Drodzy obywatele i obywatelki!
Jest mi przykro z tak wielkiej ilości drwin z nowej partii, która wydaje się przez Was marginalizowana i co najgorsze zgniatana. U początków nie była ona idealna, a i ja nie jestem za nią, ale przywołuję do pewnego porządku. Wszystkie komentarze są merytorycznie poniżej krytyki. Są nawet skandaliczne, a jako nowy Sarmata jest mi niezmiernie przykro, że dochodzi do takich sytuacji.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrępowanej wypowiedzi. To gwarantuje konstytucja sarmacka. Odnoszę wrażenie, że hejtowanie i celowe poniżanie przeciwników politycznych jest tylko zwykłym objawem strachu. Oczywiście nie licząc kilku(nastu) błędów programowych dokonanych przez tę partię (NS).:D
Szczególnie proszę o pewną powściągliwość i szacunek osoby pełniące aktywną służbę w KSZ. Jako żandarm w KŻW moim obowiązkiem jest stać na straży Konstytucji Sarmacji i Przysięgi KSZ.
Odpowiedz Permalink
Szymon de Canterville
Punkt nr 2 szer. Paulus Buddus mógłby zdecydowanie wykreślić :D
Odpowiedz Permalink
Mikołaj Torped
Już spieszę z wyjaśnieniem, dlaczego komentatorzy nie podchodzą do partii nie do końca na serio.
Jednym z podstawowych błędów popełnianych przez nowych mieszkańców jest zakładanie partii politycznych. Dlaczego założenie partii to błąd? Dlatego, że nowy mieszkaniec najzwyczajniej nie zna realiów Księstwa. Nie znając realiów Księstwa, nie jest w stanie napisać programu, konkretnych propozycji, którymi przekona do siebie wyborców. Brak przekonania wyborców skutkuje porażką w wyborach. Porażka w wyborach rodzi zaś frustrację i zniechęcenie, bo bądź co bądź wysiłek włożony w budowanie partii idzie na marne. Nie mówię, że nowi mieszkańcu nie mogą zakładać partii, ależ proszę bardzo. O ile dobrze pamiętam Pan Swarzewski ma już jedną partię na koncie, schemat jest mu znany.
Innym też błędem, wynikającym z nieznajomości realiów wirtualnego świata jest przekładanie wprost poglądów ze świata realnego, jak chociażby punkt drugi, który jest od Sarmacji zupełnie odklejony. Rozbijmy go na części składowe
1. Uważamy, że każdy może mieć dowolną orientację seksualną, i nie musi się z tym kryć. -> orientacja seksualna w realu =/= orientacja "seksualna" w wirtualu (vide: towarzysz Pupka Normą społeczną Sarmacji, ale nie tylko (Dreamland, Baridas, Wandystan) są małżeństwa "homo". Upatrywałbym przyczyny takiego stanu rzeczy w rażącej dysproporcji między ilością przedstawicieli płci brzydkiej a ilością przedstawicielek płci wrednej ( ;) ).
4. Szanujemy i popieramy małżeństwa homoseksualne, ale mamy całkowicie inną wizję życia seksualnego i społecznego. --> Bardzo fajnie, ale nadal nie lubię kiedy, nawet wirtualnie, ktoś dokonuje inwazji za pomocą swoich (realowych) wizji na moje (wirtualne) sprawy alkowiane.
Żeby zobrazować mój odbiór drugiej części zdania przełożę to na sprawy realowe: "Szanujemy i popieramy związki heteroseksualne, ale mamy całkowicie inną (nową) wizję życia seksualnego i społecznego, (normą dominującą w społeczeństwie winny być związki homoseksualne)."

Nie twierdzę, że żaden z Waszych postulatów nie spodobał mi się, wręcz przeciwnie (nawet nie trudno odgadnąć które to). Jednakowoż, jako potencjalny wyborca, po przeczytaniu Waszego programu, spojrzeniu na niego jako na całość, wyważeniu za i przeciw, nie oddam głosu na NS - z prostego powodu - braku niezbędnego obycia z zasadami rządzącymi życiem Księstwa :)
Odpowiedz Permalink
Mikołaj Torped
braku niezbędnego obycia autora/autorów*
Odpowiedz Permalink
Mikołaj Torped
W bliżej nieznanych okolicznościach uwaliło punkty 2. i 3. w moim komentarzu, uzpełnię już jutro.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
Odnośnie punktu drugiego, ja w szkicu programu napisałem konkretny wstęp do tego punktu, zaraz go znajdę.
"W związku z tym, że głośny stał się temat wirtualnych orientacji seksualnych, co jest w dużym stopniu „zasługą” naszego przewodniczącego, Paulusa Buddusa uważamy, że powinniśmy zająć stanowisko w tej sprawie."
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
A w sprawie popularnego argumentu niedoświadczenia Pana Buddusa - inteligencja i zdolności są - to najważniejsze, obycie z czasem samo przyjdzie. :)
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Mój komentarz był merytoryczny. Wzywam p. Janka do pewnego porządku i obiektywizmu.
Cytuję:
Dlatego, że nowy mieszkaniec najzwyczajniej nie zna realiów Księstwa. Nie znając realiów Księstwa, nie jest w stanie napisać programu, konkretnych propozycji, którymi przekona do siebie wyborców.
No właśnie. I potem powstają kwiatki w stylu "[...]uważamy, że Sarmaci dojrzeli do tego,[...]", które nie wywołują pozytywnych reakcji, gdy piszą o tym ludzie, którzy od niedawna są w Sarmacji. Tak, tak, jest jeszcze Andrzej, ale jedna osoba na trzy, to trochę mało, żeby takie wyroki ferować.
Cytuję:
orientacja seksualna w realu =/= orientacja "seksualna" w wirtualu (vide: towarzysz Pupka Normą społeczną Sarmacji, ale nie tylko (Dreamland, Baridas, Wandystan)
Weź Ty pilnuj zamykania nawiasów, bo myślałem, że JS/Baridas wymyślił nowe hasło "towarzysz Pupka Normą społeczną Sarmacji" ;) :P
Odpowiedz Permalink
Michał August Staropodlaski
Ogólnie jak na program polityczny to marnie. Po pierwsze uznajecie siebie niejako za jedyne ugrupowanie prawicowe w Księstwie, chociaż w obecnej polityce to nie zawsze tak jest. Ja należę do FLM a wiadomo, że mam serce po prawej stronie. Następnie się przyczepię, przepraszam wiem że nikt nie jest doskonały jednak w tekście występuje sporo błędów, warto byłoby je skorygować. Z innej zaś strony chcecie ograniczyć kompetencje Księcia i finanse dworu- z drugiej zaś twierdzicie że jest Najwyższym Autorytetem. Zdecydujcie się na Wandę. Obecna równowaga ustrojowa Książę-Demokratyczny Parlament w mojej ocenie jest świetnie wypracowana. Punkt poglądy seksualne proponuję w całości zamieścić w GQ.
Permalink
Guedes de Lima
Przyznam szczerze, że z ciekawością czekałem na program nowej prawicowej siły na scenie politycznej Księstwa Sarmacji. Program ogólnikowy, bardzo wygładzony, bo nie prowokować przeciwników politycznych i tym samym nie podbijający mojego serca. Mogło być zdecydowanie lepiej.
Odpowiedz Permalink
Vladimir von Hochenhaüser
Święty Boże! Wicehrabia Satoropodlaski! 0o
Odpowiedz Permalink
Piotr II Grzegorz
Myślę, że świetne pytanie zadał markiz Pac, mianowicie: które konkretnie uprawnienie Księcia NS chciałaby udemokratycznić?
Odpowiedz Permalink
Michał Hodża Kiełbasa-Krakowski
Comiesięczne głosowanie czy Książe był fajny czy nie. Jak nie zbierze 33% za to żegnamy się z Księciem i organizujemy plebiscyt na nowego. Elekcja odbędzie się na polach pod Kaliszem i rozegra się popularnym systemem "walki kogutów, tryb pucharowy". Każdy będzie miał własnego i ten którego kogut zostanie ostatnim na placu boju będzie nowym Księciem. I tak aż do następnego głosowania.
Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Ja myślę, że to chodzi o odebranie Księciu możliwości ucztowania!
Niech naród demokratycznie podzieli się tą bułką, którą Księć na śniadanie bezwstydnie zjada!
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
Panie Tomasz Ivowy Hugo Pac-Karakachanowie, tak - to zdanie akurat ja napisałem. Myślę, że nie wywołuje to aż tak negatywnych reakcji, pomimo, że Pan Buddus jest w Sarmacji nowy. Przecież może korzystać z pomocy, zarówno mojej jak i innych Sarmatów.
Panie Guedesie de Lima, to jest program, a nie deklaracja ideowa, która w najbliższym czasie też powstanie. Nie chcemy zbytnio mieszać ideologii do tego jak chcielibyśmy administrować Sarmacją.
Wasza Książęca Mość, chodzi nam o oddzielenie Sądu spod jurysdykcji Książęcej. Uważamy, że trójpodział władzy jest ustrojem jak najbardziej pożądanym w tak rozwiniętym kraju, podobnie jak z monarchią i demokracją - w nowym kraju trójpodział władzy prowadzi do chaosu i regularnej wojny domowej, natomiast w kraju, gdzie jest wysoka świadomość obywatelska oraz wiele kompetentnych osób trójpodział władzy jest jak najbardziej korzystny.
Oczywiście, że można powiedzieć, że przecież Książę tylko powołuje, bez wywierania nacisków, obecny Książę z pewnością nie wywiera nacisków, ale mógłby. Nawet bez wywierania nacisków jakiś asesor może sobie pomyśleć "Aha! Tego to nasz Książę nie lubi! Taki mu wyrok dam, żeby mi nie zabrał stołka za to, że miesiąc pisałem wyrok!".
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Panie Andrzeju, to po czym Pan wnosi, że społeczeństwo dojrzało? Sąd nie jest pod jurysdykcją Księcia. Ktoś sędziów musi powoływać. Na dodatek na ich powołanie zgodę wyraża Sejm. Czym będzie ta demokratyzacja Sądu? Naród będzie wybierał sędziów?
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
Proszę Pana, moim zdaniem społeczeństwo jest dojrzałe, ponieważ zdecydowana większość obywateli czuje się odpowiedzialna za kraj, rozumie, że jaki kraj sobie stworzymy taki będziemy mieli.
Tak, moim zdaniem sędziowie powinni być wybierani demokratycznie, jeśli ma Pan jakieś wątpliwości, to czy są one spowodowane traktowaniem obywatela jako potencjalnego przestępcę chcącego mieć w sądzie znajomego, który dałby mu łagodny wyrok?
Odpowiedz Permalink
Yupeng Beijin-Zhao
RozbudowanyWykastrowany ten program.
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Cytuję:
Tak, moim zdaniem sędziowie powinni być wybierani demokratycznie, jeśli ma Pan jakieś wątpliwości, to czy są one spowodowane traktowaniem obywatela jako potencjalnego przestępcę chcącego mieć w sądzie znajomego, który dałby mu łagodny wyrok?
To pseudopytanie, będące nieudolnie ukrywanym oszczerstwem i aluzją w moją stronę, ujawniło Wasze rzeczywiste zamiary. Jeśli Pan każdego obywatela tak traktuje, to już pański problem.

Czas chyba wskrzesić lotną gazetę Wiadomości Wędkarskie :)
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
No, a jakżeby inaczej - jak Pan rzuca mięsem w stronę Narodowej Sarmacji to jest to merytoryczna krytyka, a ja tylko coś odpowiem i to jest oszczerstwo, ujawnienie "prawdziwych zamiarów" i w ogóle wszystko co najgorsze.
Czysta hipokryzja, Szanowny Panie.
A na sam sens wypowiedzi nie przedstawił Pan kontrargumentu.
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Gdzie w Was Hugo rzucił mięsem? :O
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
A po co mam przedstawiać kontrargument, skoro nie było argumentu, tylko insynuacje o moim rzekomym traktowaniu obywateli jako potencjalnych przestępców chcących wybrać przychylnych sobie sędziów?
Żadnej merytoryki w pańskiej wypowiedzi nie było, tylko stwierdzenie, że Pan uważa, że społeczeństwo dojrzało. To nie jest argument.
A ja nigdzie nie napisałem, czy się sprzeciwiam, czy się zgadzam Panie Kacz... Swarzewski.
Odpowiedz Permalink
Paulus Buddus
Powiem tak - uczę się Waszej polityki, tylko za przeproszeniem wkur**** mnie niemiłosiernie, że jako "starzy wyjadacze" nie dajecie szansy nowej partii! Przeinaczacie nasz program lub odczytujecie program tak jak Wy uważacie za słuszny. Spoko może macie rację może nie. Tak jestem nowym członkiem, tak uczę polityki, ale część rzeczy w tym programie określam oczami nowego Sarmaty! Ja wiem, że ludzie z Wandystanu czy jej komunistycznej partii będą wszędzie dopatrywać się, że robię źle - pewnie za te arty o homo no trudno. Moje zdanie jest jedno mam świadomość, że jest to na razie szkic programu, który z czasem zostanie dopracowany, pewne punkty znikną inne się doda.
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
To nie lepiej było dopracowywać w spokoju i dać wyszlifowany? :)
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
Wiadomo, że lepiej, ale nowy mieszkaniec rwał się do udostępniania, argumentując tym, że dużo osób pisało, że czeka.
Odpowiedz Permalink
Paulus Buddus
można było, ale to wasze komentarze też służą jako nasze poprawki i wiemy nad czym dokładniej trzeba się zastanowić - jak zauważyliście - chodzi o punkt nr 2 - nabieram do tego dystansu po pierwszym arty zostałem zbesztany, że mieszam real chodź nie miałem takiego zamiaru, ale i tak wsadziliście w treść, że macie rację (nie mówię teraz akurat do Pana, Panie Pac-Karakachanow tylko ogolnie). Zauważyłem, że Wy wiecie lepiej co myśli autor i co chciał przekaz - a jednak nie. No trudno macie swój mały zamknięty świat - gdzie co nowe lub spojrzane innym okiem jest złe. I powiem o punkcie 2 - nie, nie robię reala z tym homo. Jeszcze raz NIE! NIE ROBIĘ REALA. Wiem, że to jest historia Sarmacji WIEM! HALO WIEM! Chciałem tylko pokazać, że szanuję to (tak zrozumiałem to jest historia) ale tylko tak troche kontrowersji nt nei można wprowadzić to temat tabu? Już źle? Chcecie słowem się już nie odezwę nt wykasuję ten post, ale nie dlatego, żeby mieć święty spokój, ale dlatego, że lepiej milczeć nawet ot tak poruszać taki temat to lepiej przemilczeć. Dziękuję
Odpowiedz Permalink
Piotr II Grzegorz
Jeżeli ktoś chce się zajmować polityką i zakładać partię polityczną, to musi się liczyć z krytyką. Proste.

Gdy idzie o działalność publiczną, polityczną to nie ma nowych czy starych mieszkańców, są tylko złe i dobre rozwiązania. Zazwyczaj nowy mieszkaniec - nie twierdzę, że w tym przypadku - ale zazwyczaj częściej będzie powielał real czy wymyślał postulaty albo zupełnie nieprzystające do państwa wirtualnego albo wielokrotnie sprawdzone, jako coś odkrywczego i remedium na wszelkie zło tego świata.

Chodzi o to, że obecny ustrój jest wynikiem wieloletniej ewolucji i jeżeli wymaga korekt to nieznacznych i ewolucyjnych.

Co do sędziów - to, że książę powołuje (za zgodą sejmu) a nie sam sejm, jest właśnie gwarancją trójpodziału, w przeciwnym razie władza sądownicza byłaby podległa wykonawczej. Jest to całkowite niezrozumienie roli ustrojowej księcia, jako właśnie doskonale nadającego się tam, gdzie urzędnik ma być daleki od bieżącej polityki. Tam z kolei gdzie w grę wchodzi bieżąca polityka, dobry jest wybór demokratyczny.

Sąd i demokracja... wątpię. Kontrola demokratyczna jest i dobrze.

Nawet w całkowicie demokratycznych krajach w realu tworzy się gwarancje niezawisłości (dożywotność, powoływanie przez możliwie niezależne grona /prezydent RP, opinia KRS, prezydent/gubernator w St. Zj./. Siłą rzeczy - specyfika wirtualnego świata jest taka, że o dożywotność trudno; nie sprawdzały się takie rozwiązania więc elementem ochrony przed bieżącą polityką (którą w demokracji jest nieusuwalność i dożywotność) jest książę.
Odpowiedz Permalink
Sebastian de Alwernia
A pan Buddus tylko rączki zaciera i liczy tantiemy...
Permalink
Paulus Buddus
jeżeli Pan chce mogę przekazać te pieniądze Panu nie zależy mi na nich :)
Odpowiedz Permalink
Sebastian de Alwernia
Nie, dziękuję bardzo i uprzejmie, to był żart.
Po prostu Pańskie artykuły wywołują dużo emocji, czego jednym ze skutków jest niewątpliwie dochód. Nikt panu tego nie wyrzuca, wręcz przeciwnie, niech panu służy na Ziemi i Niebie, tfu-tfu-tfu. Amen.
Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Gratuluje dochodu jestem pod wrażeniem :d
Odpowiedz Permalink
Paulus Buddus
To więc nie wiem po co taki komentarz. To jeżeli nie Pan to zawsze mogę wspomóc nowego mieszkańca. A jeżeli nie przeszkadza to proszę nie komentować i samemu mi nie nabijać tantiemów :]
Odpowiedz Permalink
Paulus Buddus
A dziękuję dziękuję - prawda jest taka nie robię dla pieniędzy. Więc jakby były tutaj jakieś cele charytatywne z miłą chęcią bym wszystkie zarobione pieniądze dał na taki własnie cel, aby nie zarzucano jak to Pan de Alwernia próbuję - czysty zarobek.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
"Sąd i demokracja... wątpię. Kontrola demokratyczna jest i dobrze.

Nawet w całkowicie demokratycznych krajach w realu tworzy się gwarancje niezawisłości (dożywotność, powoływanie przez możliwie niezależne grona /prezydent RP, opinia KRS, prezydent/gubernator w St. Zj./. Siłą rzeczy - specyfika wirtualnego świata jest taka, że o dożywotność trudno; nie sprawdzały się takie rozwiązania więc elementem ochrony przed bieżącą polityką (którą w demokracji jest nieusuwalność i dożywotność) jest książę."
Wasza Książęca Mość,
Tu nie chodzi o kwestię demokracji, tylko o kwestię niezależności władzy sądowniczej. Szerzej odniosę się popołudniu.
Odpowiedz Permalink
Sebastian de Alwernia
Nigdy nie powiedziałem, że pan robi to tylko dla zarobku, nie mam dowodów... po prostu przyjemne z pożytecznym.
Permalink
Pinia Wodzicka
Jeżeli chodzi o ten zasiłek dla nowicjuszy to bym tak nie szalała. Ja jestem od niedawna i sobie radzę. Jeśli ktoś chce się tu utrzymać na poziomie-da radę.
Permalink
Paulus Buddus
ale ten zasilek moglby pojsc na budowę wsi prwatnych
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
Pani Wodzicka, oczywiście, że da radę. W realu za 500 złotych miesięcznie też dałoby się wyżyć. :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.