Polityczne symbole

rewolucjahiszpaska.jpg

W niektórych kręgach sarmackiego społeczeństwa krąży hipoteza mówiąca o tym że " obecne wybory nic nie zmienią". Moim zdaniem błędna teoria nie podparta żadnymi dowodami. Mianowicie czym są wybory w kontekście Księstwa Sarmacji? Niczym innym jak wyłonieniem władzy czy też przedłużeniem mandatu zaufania wobec rządzących. W szranki stają organizacje polityczne przedstawiające postulaty na poprawę życia w Sarmacji. Jak i listy wyborcze z swymi przedstawicielami . Osobami które będą reprezentować idee zawarte w programach wyborczych oraz je realizować. Tak, zgadza się priorytetem powinny być konkretne postulaty, a dopiero na drugim miejscu powinna się liczyć charyzma i siła oddziaływania danego kandydata. Dlatego też nie zgadzam się tezami głoszonymi przez niektóre stronnictwa które w skrócie mówią o wypaleniu się systemu partyjnego czy o jego skostniałości. Natomiast jeśli dane partie nie działają w sposób prawidłowy czy też nie nagłaśniają swoich działań w systemie, bądź też po prostu mają słaby pijar. To chcę zaznaczyć nie jest to wina systemu a raczej ludzi tworzących te ugrupowania. Trudno narzekać na system w przypadku zaniechaniu działań wobec siebie samych czy też danego symbolu.


Symbolu rozumianego jako idea i ideowość głoszonych rozwiązań i haseł. Partie polityczne w Księstwie Sarmacji dzielą się na te które są bardziej na prawo, lub na lewo. Są też te które reprezentują centrum. Ale każda z nich ma tą swoją odmienność, wobec pozostałych. Tym czym się wyróżnia.flm300.png

 • Front Ludowo Monarchistyczny ma swój monarchobolszewizm, idee która nie mal od początku towarzyszy działaczom tego ruchu. Rozwinięcie teorii umiarkowanego monarchofaszyzmu plus wrażliwość na szeroko pojęte kwestie społeczne, dało tej partii swego czasu ogromne poparcie. Konsekwentnie budują swój wizerunek w oparciu o tą idee co więcej ciągle ją udoskonalając. Rozwijają wobec ewolucji - zmian zachodzących w państwie i społeczeństwie. Przez cały czas swego istnienia aktywnie działają w życiu publicznym Sarmacji.

  46056312.png

 • Partia Pracy swego czasu innowacyjny projekt Księcia Seniora Piotra Mikołaja. W okresie swojej świetności skupiający około od dwunastu do osiemnastu zrzeszonych członków. Myślą przewodnią tej organizacji okazał się tzw Laburzyzm sarmacki, przejawiający w punktach odnośnie rozszerzenia mechanizmów demokratycznych w monarchii parlamentarnej. Niestety wraz z połączeniem się z SKR w blok wyborczy Jedna Sarmacja ten swoisty republikanizm zdaje się być niezauważalny. Dzieje się tak od momentu objęcia przewodnictwa PP przez Jaśnie Wielmożnego Markiza Paviela von Thorn-Broniek oraz jego następcy, jak dotąd nie udało się zrealizować tzw polityki " otwarcia hebanowych okien".

  skrd.png

 • Sarmacka Konfederacja Rojalistyczna reprezentująca idee tzw Konserwatyzmu Sarmackiego. Poglądów elitarystycznych i umiarkowanie narodowych, w szeregi tego stronnictwa nie jest łatwo się dostać . W tej materii SKR ma przewidzianą skrupulatną procedury weryfikującą stosunek kandydata wobec wartości prezentowanych w ich programie i deklaracji ideowej. Co nie oznacza że nie można zostać ich sympatykiem.

  logozj.png

 • Jedna Sarmacja równa się koalicja stronnictw politycznych PP plus SKR. Nie mal już oficjalnie się mówi o przekształceniu tego bloku wyborczego w jedną partię. To co wyróżnia ten blok wyborczy to technokratyzm i umiłowanie biurokratyzmu. Szeroki front poparcia wśród sarmackiej arystokracji, która de facto jest ich głównym elektoratem. Zapewnił im wygraną w ostatniej kadencji.

  avatar257.png

 • Komunistyczna Partia Sarmacji niegdyś jedna z najbardziej ideowych organizacji politycznych w Księstwie Sarmacji. Wraz z latami i wewnętrznymi rozłamami utraciła swe wpływy i ideowość. Idee Komunizmu sarmackiego się zdezaktualizowały, a prominentnym działaczom KPS została przyklejona łatka kawiorowej lewicy.

  img18140.png

 • Ruch dla Regionów koalicja wyborcza Sarmackiego Frontu Reform i Prawdziwej Scholandzkiej Listy - Konspiracji . O założeniach programowych RdR mieliśmy okazję przeczytać w ich Dekonspiracji postulatów, można było usłyszeć o samorządności, i znaczeniu regionów. Patrząc na nowy blok wyborczy można odnieść dziwne wrażenie że RdR może służyć jako narzędzie dla PSL-K. Aby ci ostatni mogli zyskać większe poparcie wśród społeczeństwa sarmackiego. Należy wspomnieć że PSL reprezentuje idee scholandyzmu, które nie zawsze spotykają się z aprobata wśród Sarmatów i Sarmatek.


  headkps1.png

 • Komunistyczna Partia Sarmacji(wandów) ugrupowanie powstałe po wewnętrznym rozłamie w KPS i ponownej unii Księstwa Sarmacji i Mandragoratu Wandystanu. Sami siebie określają jako ruch wywodzący się z idei Wandokomunizmu, wandyzmu -żenadyzmu. Trzeba przyznać że cechą charakterystyczną tego stronnictwa są podziały na frakcje, anarchodemokratyzm, skrajny liberalizm obyczajowy czy też wandejski nacjonalizm. Przy takiej mieszance poglądów trudno jest im ustalić wspólne stanowisko, a co dopiero mówić o rządzeniu Księstwem Sarmacji.


Powyżej ogólnikowo nakreśliłem cechy wyróżniające partie występujące na sarmackiej scenie politycznej. To co można zauważyć różnice jakie dzielą w spojrzeniu na sarmacką politykę. Chciałbym zaznaczyć że nie jest to analiza wyborcza, gdyż na taką za wcześnie. Ponieważ nie wszystkie stronnictwa przedstawiły program na tą kadencję, jak i listy wyborcze. Raczej jest próba zobrazowania młodym stażem obywatelom sylwetek partii politycznych działających w Sarmacji.

Mecenas IMP,
(-)Fryderyk bar. von Hohenzollern.

PS. Treść artykułu stanowi subiektywne spojrzenie autora na sarmacką scenę polityczną.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Adrian Maksymilian Józef Alatriste, Goglez Pajzano, John Rasmusen, Młynek Kawowy, Rihanna Aureliuš-Sedrovski, Aleksander Damian von Thorn-Chojnacki.
Komentarze
Piotr II Grzegorz
KPS(w) nie postała w wyniku rozłamu w KPS. To jest trochę inaczej.
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Faktycznie gafa z mojej strony, KPS(w) istniało wcześnie pod różnymi nazwami:(
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Chyba Was całkiem skrzywiło z tymi dyrdymałami na temat JS (w szczególności SKR)... Równie dobrze mogliście podpisać KPS(w) cytatami na temat KPZR z wikipedii, zmieniając tylko nazwę.
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
A tak w ogóle to odnoszę nieodparte wrażenie, że powyższy tekst wsztykim - oprócz FLM - insynuuje brak ideowości. No dobra, jeszcze ubraliście Hassa w scholandyzm. Ja rozumiem, ze IMP jest organem Frontu Młodych, no ale bez jaj....
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Cytuję:
Chyba Was całkiem skrzywiło z tymi dyrdymałami na temat JS (w szczególności SKR)... Równie dobrze mogliście podpisać KPS(w) cytatami na temat KPZR z wikipedii, zmieniając tylko nazwę.

Znaczy się jakimi dyrdymałami? Jestem ciekaw jakimi? Otóż fakty są następujące istnieje taka procedura w SKR która wymieniłem w newsie. W tej sprawie nawet pytałem się jednego z waszych członków. Natomiast jeśli chodzi o JS to musicie przyznacie że jednak najczęściej na was głosują osoby z tytułem arystokratycznym. Zresztą patrząc się na członków bloku wyborczego to wyraźnie widać że przeważają w nim osoby z tymi tytułami. Co przecież nie jest niczym złym.

Co do KPS(w) przyznaję się że tu wyszedł mój brak należytej rzetelności odnośnie historii tego ugrupowania ale nic po za tym.
Odpowiedz Permalink
Prezerwatyw Tradycja Radziecki
Warto wskazać, że w przypadku KPS(w) zamiast loga daliście nagłówek który nijak nie jest symbolem jako takim.
Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Cytuję:
A tak w ogóle to odnoszę nieodparte wrażenie, że powyższy tekst wsztykim - oprócz FLM - insynuuje brak ideowości. No dobra, jeszcze ubraliście Hassa w scholandyzm. Ja rozumiem, ze IMP jest organem Frontu Młodych, no ale bez jaj....

Radzę bardziej się zagłębić w tekst, przy wszystkich stronnictwach umieszczono idee które reprezentują. A więc przy FLM monarchobolszewizm, przy PP laburzyzm sarmacki, przy SKR konserwatyzm sarmacki, przy KPS komunizm sarmacki, przy KPS(w) Wandokomunizm.

W kwestii na siłę komuś przypinani łatki, otóż w przypadku pana Hassa i RdR wyraziłem swoje zdanie na temat roli tej koalicji stronnictw. Cóż o Sarmackim Froncie Reform nie napisałem nic, gdyż zwyczajnie nie było o czym pisać. Działalność tego ugrupowania była mówiąc wprost słabo widoczna i znikoma. Ograniczyła się jedynie do przedstawienia informacji o uchwaleniu programu SFR, które zresztą Sarmaci na oczy nie widzieli.
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Aha Czcigodny Baronie proponuje również przeczytać tą małym druczkiem na końcu artykułu.
Odpowiedz Permalink
Yupeng Beijin-Zhao
Subiektywne zdanie nie oznacza, że jest ono realne i uargumentowane :).
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Cytuję:
Subiektywne zdanie nie oznacza, że jest ono realne i uargumentowane :)

Nie będę się wdawał w dyskusje filozoficzno-socjologiczne na temat subiektywizm, bo mam znikomą wiedzę w tym temacie.

Niemniej jednak pozwolę są odpowiedź na insynuacji braku argumentacji. W swoje publikacji posłużyłem się ogólnie dostępnym materiałami na stronie Księstwa Sarmacji. A dokładniej deklaracjami ideowymi bądź manifestami programowymi zamieszczonymi w informacjach o danych partiach. Do każdego z opisanych doktryn został umieszczony odsyłacz. Dodatkowo nazwy co po nie których określeń padających w treści artykuły były konsultowane z przedstawicielami większości stronnictw politycznych(oprócz KPS).

Natomiast jeśli chodzi o moje komentarze zamieszczone w tekście to są to moje prywatne opinie które zdecydowałem się opublikować. Żeby podzielić się z innymi mieszkańcami swoją wiedzą w danym temacie. Rzeczą logiczną jest że czytelnik zweryfikuje powyższe informacje, sięgnie po inne źródła itd.. I wtedy dopiero wyrobi sobie swoje zdanie. Ja rozumie że mamy kampanie wyborczą i przez to mogą się nasuwać różne skojarzenia. Pragnę również zapewnić że artykuł nie miał na celu wywołania jakiegoś flejmy czy tęż przedstawienia której z partii w złym świetle. Chciałem jedynie w jakimś stopniu pokazać różnice pomiędzy stronnictwami. A że przy tym pokusiłem się o własną ocenę, cóż mam do tego prawo!
Odpowiedz Permalink
Vladimir von Hochenhaüser
Hm, nie jesteśmy przybudówką PSL-K, tylko jedna trzecia z nas działa w tej partii.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.