Rada Ministrów, Helwetyk Romański, 06.10.2011 r. o 10:55
Ważny komunikat Rządu Ludowego
Seria wydawnicza: Komunikaty Rządowe

szu_368.jpg
Drogie Sarmatki, Drodzy Sarmaci!

Rząd Ludowy z ogromnym smutkiem przyjął wiadomość o rezygnacji Mikołaja v-hr. Wiśnickiego z mandatu poselskiego oraz funkcji przewodniczącego Sarmatia Invicta Civitas. W związku z przepisami Ordynacji wyborczej, jedynym posłem opozycji pozostał Michael diuk von Lichtenstein.

W trakcie obecnej kadencji, pomimo tego, iż przedmiotem prac były nowelizacja konstytucji, sześć ustaw, dwa rozporządzenia, wniosek dotyczący Sądu Najwyższego oraz traktat międzynarodowy, diuk von Lichtenstein zabrał głos jedynie w dwóch debatach, na przełomie sierpnia i września.

Jakkolwiek druzgocąca na wielu płaszczyznach przewaga w parlamencie jest niewątpliwie komfortowa dla Rządu Ludowego, jesteśmy zdania, iż obecny kształt Sejmu nie zapewnia należytej reprezentacji ogółu Sarmatek i Sarmatów i nie jest zdrowy dla naszego życia publicznego.

Mając na uwadze informację, iż do dnia 15 października mają rozstrzygnąć się dalsze losy jedynego opozycyjnego stronnictwa, Rząd Ludowy postanowił, iż do Sejmu zostaną niezwłocznie skierowane projekty uruchomienia reformy prowincjonalnej, zmiany ordynacji wyborczej oraz korekty podatku zbożowego.

W kontekście uruchomienia reformy prowincjonalnej, zmiana Konstytucji będzie polegać na dekonstytucjonalizacji regulacji dotyczących prowincji tak, by w kolejnej kadencji było możliwe wspólne wypracowanie i wdrożenie ostatecznych, ustawowych rozwiązań przy udziale możliwie najszerszego grona posłów.

W kontekście zmiany ordynacji wyborczej, większość członków Rządu Ludowego opowiada się za ścisłą ordynacją proporcjonalną — głosowaniem wyłącznie na partie. Przywrócone zostanie także uzupełnianie mandatów w trakcie kadencji, według kolejności kandydatów na listach wyborczych.

Jeżeli chodzi o korektę podatku zbożowego, w związku z potężnymi rezerwami finansowymi Rząd Ludowy opowiada się za przekazywaniem całości wynoszącego 20% podatku od sprzedaży zboża na rzecz starostów miejscowości. Zmiana ponadto uczyni system podatkowy jeszcze czytelniejszym.

Po wprowadzeniu w życie powyższych zmian, na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 2 Konstytucji Kanclerz złoży na ręce Jego Książęcej Mości wniosek o rozwiązanie Sejmu w terminie umożliwiającym przeprowadzenie wyborów jeszcze w październiku, w ostatni weekend miesiąca.

Ufamy, że powyższy harmonogram pozwoli na wykrystalizowanie się sytuacji na sarmackiej scenie politycznej, umożliwi obywatelom sarmackim dokonanie wyboru z możliwie jak najszerszej oferty programowej na nadchodzące trzy miesiące oraz umocni ludowładczy charakter naszego ustroju.

Rzecz jasna, w okresie przedwyborczym program Rządu Ludowego będzie realizowany tak, jak do tej pory, a sam gabinet będzie ponownie ubiegał się o zaufanie Narodu Sarmackiego.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Nikt jeszcze nie lubi tego artykułu.
Komentarze
Ivo Karakachanow
Albowiem dla Rządu Ludowego nie liczą się stołki.
Odpowiedz Permalink
Adrian Jasiński
Jeśli chodzi o pomysł JKW Piotra Mikołaja to ja oceniam:

1. Jeśli chodzi o dekonstytucjonalizacji prowincji to ja jestem zdecydowanie przeciwny gdyż to osłabia prowincje i prowadzi ona do centralizacji państwa.
2. Jeśli chodzi o zmianę ordynacji wyborczej to ja jestem za tym ścisła ordynacja proporcjonalna tym większa demokracja.
3. Jeśli chodzi o korektę podatku zbożowego to ja jestem też za ponieważ system podatkowy ma być jeszcze czytelniejszy i stabilny.
Permalink
Ivo Karakachanow
Khem, to jest pomysł Rządu Ludowego:)
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Panie Jasiński, a nie łatwiej było napisać o pkt. 1 - dekonstytunolizacja prowincji jest zła, bo nie jest dobra? ;)
Odpowiedz Permalink
Mikołaj Jan
No to widzę, że dałem Wam ładne pole do popisu i zrobienia sobie pięknego chwytu PR-owego ;) No ale cóż, lajf is brutal jak to mawiają.
Permalink
Helwetyk Romański
Ależ my wcale nie musimy rozwiązywać Sejmu. Tyle, że mając 5/6 nieuchronnie zmierzamy w kierunku espedyzacji, a tego byśmy nie chcieli.
Odpowiedz Permalink
Mikołaj Jan
Ależ ja właśnie o tym mówię, że nie musicie. Do espedyzacji i tak dążycie bo w obecnej chwili i tak nie macie konkretnego przeciwnika. Nie zdziwiłbym się gdyby te przyspieszone wybory skończyły się tym, że uzyskacie wszystkie mandaty (jako koalicja).
Inną sprawą jest przyszła Rada Ministrów. Prócz Ciebie nie widzę absolutnie żadnego poważnego kandydata na urząd Kanclerza. Chyba, że planujecie sami to ruszyć w ten sposób, że rozpadnie się koalicja co by było raczej wymuszonym działaniem po to by cokolwiek się działo.

Tak czy siak ja sobie zostawiam obserwację tego co się dzieje i komentowanie od czasu do czasu jak akurat będę się po Sarmacji szwendać.
Permalink
Andrzej Swarzewski
Patriotyczna Liga Narodowa to konkretny przeciwnik :)
Odpowiedz Permalink
Mikołaj Jan
Przepraszam, ale mając 1 członka to jest to żaden przeciwnik na wybory ;)
Permalink
Helwetyk Romański
Dlatego właśnie, że nie mamy obecnie opozycji, chcemy wyborów w ostatni weekend października tak, żeby dała radę się zorganizować. Trzy tygodnie w warunkach mikronacyjnych w zupełności wystarczają na zbudowanie kontrpropozycji programowo-personalnej, pytaniem jest to, czy znajdą się chętni.

Rzecz jasna, chcę utrzymania większości, i na to liczę — ale gdybyśmy dążyli do espedyzacji, to byśmy nie rozwiązywali Sejmu. Skutek byłby jednak taki, że życie polityczne by całkowicie zamarło, co już jako kraj przerabialiśmy z niedobrym skutkiem. Brak opozycji jest mocno demotywujący.

Rozwiązanie koalicji byłoby moim zdaniem bezsensownym, szkodliwym, teatralnym gestem. Przez pierwszy miesiąc zbudowaliśmy bardzo sprawny mechanizm obiegu informacji i podejmowania decyzji. Rząd mniejszościowy byłby powrotem do czasów przypadkowego uchwalania niemądrych przepisów oraz ich późniejszego nieegzekwowania.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
"Przepraszam, ale mając 1 członka to jest to żaden przeciwnik na wybory ;)"
Może ktoś jeszcze dołączy ;)
Odpowiedz Permalink
Mikołaj Jan
@Andrzej: I życzę tego z całego serca i trzymam kciuki :)
@Kefas: sraty taty ;) wystarczy spojrzeć na obecną sytuację by zobaczyć, że żadna konkretna opozycja wobec Waszej koalicji na razie się nie formuje i nie widać by się miała uformować. Przez konkretną mam też na myśli taką, gdzie są osoby bardziej znane chociażby starszym Sarmatom (którzy prędzej zagłosują na kogoś kogo znają, vide głównie Was). Oczywiście mam nadzieję, że się mylę, ale wydaje mi się, że jestem tu już na tyle długo, że poznałem mentalność ludzi tu będących ;)

Rozwiązanie koalicji byłoby bezsensownym rozwiązaniem. Czy szkodliwym- nie wiem. Jak sam napisałeś brak opozycji równałby się ponownym upadkiem życia politycznego. Tak by to była wymuszona walka polityczna między osobami, które dobrze razem współpracują, ale może by dała czas na ukształtowanie się alternatywy wobec Was.

Swoją drogą 3 tygodnie są odpowiednim czasem na uformowanie partii? Czy ja wiem... Z jednej strony to prawda, SIC pomijając moją zabawę z tworzeniem strony internetowej etc w raptem tydzień powstał, ale z drugiej strony to było już parę osób współpracujących w poprzednim Rządzie, które wiedziało, że razem potrafi pracować. W 3 tygodnie taką grupę znaleźć może być ciężko.
Permalink
Helwetyk Romański
Mikołaju, obecna sytuacja jest taka, że gdy tylko Jego Książęca Mość zajrzy na Forum Centralne, będzie miał twardy orzech do zgryzienia. :-) Nie chcę spekulować na temat przyszłości, ponieważ wyobrażam sobie co najmniej kilka scenariuszy, które mogą się urzeczywistnić.

Jeżeli chodzi jednak o trzy tygodnie, to udało się z SIC, udało się z Partią Pracy, udało się z KPS… To nie jest przecież tak, że ludzie się nawzajem nie znają. Kwestia tylko/aż sensownego programu.

Mnie się, na przykład, podoba ewolucja kaw. Swarzewskiego. Nie na tyle, żebym włączył sobie tryb krótkiej pamięci, ale za kilka miesięcy, kto wie? :-)
Odpowiedz Permalink
Mikołaj Jan
Komentarz był napisany przed zajrzeniem na FC. Teraz trochę zamieszałeś, nie powiem ;) Ale decyzja jak najbardziej słuszna.
Mówiąc szczerze może to jeszcze bardziej przybliżyć wybory, chyba, że Michał Feliks zajmie Twoje miejsce do czasu wyborów.

Co do Andrzeja- mi też się bardzo podoba ta ewolucja i życzę jak najlepiej. Może coś jeszcze z tego będzie :)
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.