Rada Ministrów, Krzysztof Czuguł-Chan, 29.09.2012 r. o 03:18
O Artykułach na Medal
Seria wydawnicza: Komunikaty Rządowe

Na wstępie przepraszam wszystkich P.T. Sarmatów, jeśli moje zachowanie uraziło ich w jakikolwiek sposób. Oczywiście mógłbym się tłumaczyć, że człowiek czasami reaguje zbyt gwałtownie, zwłaszcza gdy czemuś się poświęcił i uważa to za słuszne itd. Nie zrobię tego. Tu nie ma nic do tłumaczenia, nerwy się winno trzymać na wodzy, gdyż ponieważ nie dla nerw tutaj jesteśmy.

Jednakże nie o tym.

Sam zamysł artykułów na medal zrodził się w mojej głowie jeszcze za poprzedniej kadencji, kiedy to przygotowywałem się do organizacji Złotych Pikseli 2012 i zmuszony byłem przewertować przeszło tysiąc artykułów z grafikami, każdą ocenić i zdecydować. Wspaniale by było, jakby ludzie sami to zgłaszali, niejako mnie wyręczając, pomyślałem. Pal licho grafiki, jak ja zrobię Pióra Feniksa? Toż to śmierć na miejscu. Pomysł powędrował w odstawkę przy innych, ważniejszych pracach i realizacji programu Trójkoalicji.

Na szczęście z przezorności i powątpiewania w swoją pamięć zapisałem go w swoim sarmackim notatniku. I nadarzyła się okazja, by go wdrożyć. Kolejne wybory, kolejne plany, kolejny program.

Podczas pisania moich propozycji do programu Jednej Sarmacji, idea rozwinęła się. Skoro artykuły mogą być zgłaszane przez innych to ułatwi docenianie ludzi poświęcających się pisaniu, choćby przez drobną nagrodę pieniężną. Do tego będzie można łatwiej wychwycić dobre artykuły, warte przeczytania, a często niedocenione przez wyznawców reguły TL;DR i później ginące w natłoku komiksów, list przebojów, krótkich notek i innych publikacji.

Projekt jest świeży, ruszył testowo, może niedopracowany pod względem sformułowań, a żeby móc automatycznie przelewać nagrody trzeba odpowiednio umocować to w prawie, bo każdorazowe postanowienie MDN stanowić będzie bezsensowne dodawanie sobie pracy.

Oczywiście pozostaje kwestia kryteriów, decyzji, uzasadnień itd. Postanowiłem, że to brzemię wezmę na siebie. Tak samo jak decydowałem samodzielnie przy Złotych Pikselach i każdorazowo decyduję akceptując Złote Cytaty, a także robię to przyznając dotacje do 10 tys. lt lub dając z własnej inicjatywy nagrody państwowe.

Z uzasadnień zrezygnowałem, bo wydawały się zbyteczne, a zatrudnianie sekretarzy do wypisywania notek w odpowiedzi na zgłoszenia mija się z celem, zwłaszcza że wbrew pozorom, to dodatkowe zajęcie dla mnie. Kryterium jest bardzo subiektywne i tego nie da się objąć przepisami, więc nie ma tu automatyzmu.

Dlatego tu poniekąd prośba do Was, by zachować rozwagę i zgłaszać artykuły, które faktycznie są na medal i zasługują na wyróżnienie spośród reszty.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Gauleiter Kakulski, Piotr II Grzegorz, Irmina de Ruth y Thorn, Ivo Karakachanow, Lanigiria von Graudenz, Helwetyk Romański, Mikołaj Torped, Ignacy Urban de Ruth, Krzysztof von Thorn-Macak, Simon Villee, Tomasz Sokołowicz.
Komentarze
Gauleiter Kakulski
Czuguś, z czego i komu Ty się tłumaczysz?

Zgłosiłem jako artykuł na medal :*
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
Dzięki za wyjaśnienie. @Gau - mi się podoba, że minister odpowida na wątpliwości obywateli wyrażane w komentarzach i na forum odpowiada. Jakaś ewolucja w stosunku do na szczęście już eks-Kanclerza który miał zwyczaj pisania "bo tak" na Ćwirku.
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
Nie obudziłem się, za dużo "odpowiada":D
Odpowiedz Permalink
Lanigiria von Graudenz
Jasno, zwięźle i na temat :D
Permalink
Mikołaj Torped
Ivo, ze tak sie wyrażę odpierdol się ode mnie, zajmij sie jakimś innym obiektem furii. Moja cierpliwość w stosunku do twoich strzałów i ogniosrania już się konczy. Zauwazyles ze ostatnio obrazasz sie na wszystkich i atakujesz wszystkichi, którzy mają inne zdanie niż ty? Frystracje jak u kobiety przechodzącej menopauzę.
Odpowiedz Permalink
Lanigiria von Graudenz
UUU a co to miało być? Że kobiet to co? kobieta = frustracje?
Żal!
Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Żal to honorowe obywatelstwo i niedokładne czytanie, a może nie ze zrozumieniem.
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
Byłeś Kanclerzem - taka twoja rola jako osoby publicznej, że twoją arogancję się piętnuje. Więc nie każ mi się odpierdalać,bo nikt nie obiecywał ci kółka samogwałtu. Nie trzeba było być aroganckim kanclerzem:_)
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
@MAP oczywiście. I nie podoba mi się każdej mojej krytyki wrzucanie do worka z "sfrustrowany troll" bo sobie nie zasłużyłem.
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
ie podoba się moja obecność w KS - pozwijcie mnie i niech skażą mnie na banicję. Bo ja nie mam z kolei cierpliwości w stylu umieszczania lenn na złość CdB i innych twoich akcji, nie mam też cierpliwości do każdej moje wypowiedzi która nie jest "głask, głask" przyszywania łatki ognosrania. Przypomniał Wam Radziecki termin i podchwyciliście. Minister Czugul-Chan jakoś umiał odpowiedzieć na krytykę - ty się sadzisz. Grozisz mi? A co mi niby możesz zrobić jak Ci się cierpliwość" skończy? Pójdziesz do pani, czy nie będziesz się ze mną bawił? Trzeba było pomyśleć zanim uczyniłeś sobie jeden z celów życiowych z rozpieprzania mi CdB.
Odpowiedz Permalink
Mikołaj Torped
A moze wlasnie zasluzyles na latke "sfrustrowany troll"?
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
I Ty to będziesz oceniał? Czyli cała moja działalnośc dla Baridasu i Sarmacji to była działalność trolla. Odszczekaj to, albo będzie rozprawa.
Odpowiedz Permalink
Mikołaj Torped
Wez sobie zrob urlop albo ujawnij wyniki wyborów, i wykorzystaj czas odosobnienia na powrót do rzeczywistości.
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
Bez komentarza. Nie twoja piaskownica żebyś mnie wyganiał. Czekam na odwołanie słów o trolu.
Odpowiedz Permalink
Mikołaj Torped
Szczekaja głodne dzieci w ciuad na widok banana. :-) Pozywaj :-)
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
Albo może pójdę w cholerę - będziesz pewnie kurewsko zadowolony. Wygrałeś. Zlikwidowałeś trola. Teraz czuj się jak bohater. W Sarmacji bez [tu lista inicjatyw Ivo]
Odpowiedz Permalink
Mikołaj Torped
Grozisz, szantażujesz czy obiecujesz, bo nie rozumiem co chcwsz osiagnac.
Odpowiedz Permalink
Irmina de Ruth y Thorn
Chłopcy, uspokójcie się, siądźcie i pogadajcie jak dwaj dorośli faceci, całkowicie prywatnie, a nie wylewajcie swych żali jeden na drugiego tutaj publicznie. Zachowujecie się trochę jak dwie przekupki na targu. Rozumiem, że każdy z Was ma żal do drugiego, ale chyba to nie jest dobre miejsce na tego typu rzeczy, skoro to nie dotyczy tekstu, który napisał markiz Czuguł-Chan. Ja Was nie mam zamiar oceniać i mówić, który zawinił. Wina leży pośrodku, a jak sami zapewne wiecie tylkospokojna rozmowa jest Wam obojgu pomóc.
Odpowiedz Permalink
Michał Hodża Kiełbasa-Krakowski
Niestety, gdyby to był real to by sobie jeden z drugim dali po mordach a potem poszli na wódkę. :(
Permalink
Irmina de Ruth y Thorn
No ja doskonale to rozumiem, no ale kurde jak mają coś do siebie to niech to zrobią prywatnie. Nie mam prawa ich oceniać bo sami wiedzą co źle zrobili. Rozmowa, rozmowa i jeszcze raz rozmowa da bardzo wiele, a nie unoszenie się i fochanie się na siebie.

Chłopaki pogadajcie, podajcie sobie rączki i kochajcie się
Odpowiedz Permalink
Gauleiter Kakulski
"Nie twoja piaskownica żebyś mnie wyganiał." - ta, bo twoja.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.