Rada Ministrów, Ignacy Urban de Ruth, 28.09.2012 r. o 06:32
Komunikat rządowy II/IX/12
Seria wydawnicza: Komunikaty Rządowe

img_132_2.png
Rada Ministrów
Księstwa Sarmacji

W ostatnim Komunikacie Rządowym informowaliśmy Państwa o zmianach stanowisk zachodzących na wysokich szczeblach władzy. Jak się jednak okazuje, nie jest to koniec srebrnoroskich przemeblowań.

Przede wszystkim wspomnieć należy o zmianie na fotelu Ministra Spraw Obywatelskich. Z funkcji tej zrezygnował Simon kawaler Villee, który podając się do dymisji zaznaczył, iż z powodów postępującej realiozy nie będzie w stanie dostatecznie wykonywać swoich obowiązków. Wobec zaistniałej sytuacji w jego miejsce powołano Julię von Levengothon, która rozpoczęła już aktywną działalność na forum RM.

Kolejne zmiany kadrowe zaszły na poziomie wiceministrów. W celu nadgonienia programu w MSO powołany został zastępca w osobie Alberta Felimi-Liderskiego (posła obecnej kadencji z ramienia Frontu Ludowo-Monarchistycznego). Zaś w Ministerstwie Dziedzictwa Narodowego, które - m. in. z powodów realiozy - nie wyrabia postawionych sobie bardzo ambitnych planów, dostawiono drugi fotel sekretarza - dla Leszka Chojnackiego de Ruth. Markiz - jak wiadomo - wpółtworzył już z MDN kilka czekajacych nas wydarzeń, zapadła więc decyzja o jego włączeniu w skład RM.

Zmian personalnych to jednak nie koniec. Z dniem wczorajszym wniosek o dymisję wysłał do Grodziska Kanclerz KS - Mikołaj Arped-Muzyk. Jak poinformował już za pośrednictwem Forum Centralnego, nie jest obecnie w stanie podołać swoim obowiązkom. Jego miejsce zajmie dotychczasowy podkanclerzy - prześwietny Avril von Levengothon. Jego zastępcą ma być MSZ, Marszałek Sejmu i wiceminister ds. promocji w MIP - wielmożna Karolina von Lichtenstein.

Dwa dni temu informowaliśmy także o uruchomieniu przez MDN nowego, wyłącznie sarmackiego, portalu hostingowego - IMG. Dziś z kolei wspomnieć należy o Artykule na Medal - kolejnej inicjatywie urodzonej w gabinetach markiza Czuguł-Chana. AnM zrealizowany został wg wizji MDN przez Ministerstwo Infrastruktury. W założeniu AnM mają być surowo wyselekcjonowanymi przez pracowników MDN złotowolnościowymi artykułami. Na stronie głównej Księstwa znajduje się już miejsce, gdzie wyświetlana będzie ich lista (vide: "pudełko prasy", biała gwiazdeczka na złotym tle). Istnieje też możliwość własnoręcznego wysunięcia kandydatury artykułu - wystarczy kliknąć stosowny link znajdujący sie w nowym zielonym polu pod artykułem.

Z uruchomieniem AnM wiążę się także kilka zmian wizualnych na głównej witrynie Księstwa Sarmacji. Z paska prasowego wypadły Złote Cytaty. O dodaniu nowych cytatów (i ich liczbie) będzie nas informowała turkusowa notka w pasku forum centralnego (poniżej "pudełka prasy"). Po jej klinknięciu zostaniemy przekierowni na stronę Złotych Cytatów, gdzie ów nowinki będą zaznaczone na zielono.

W przypadku, gdyby któraś z nowych "funkcji" nie działała MIP zaleca odświeżenie strony.

pieczec-rm.png
w imieniu Rady Ministrów
(-)Ignacy Chojnacki de Ruth,
baron Altborka, Minister Informacji
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Karolina Aleksandra, Avril von Levengothon, Simon Villee, Mikołaj Torped, Julia von Levengothon, Tomasz Sokołowicz, Yupeng Beijin-Zhao, Krzysztof Czuguł-Chan, Irmina de Ruth y Thorn, Michael von Lichtenstein, Leszek de Ruth, Vladimir von Hochenhaüser, Markus Arped, Helwetyk Romański.
Komentarze
Karolina Aleksandra
Pamiętajcie — sercując, wspieracie Radę Ministrów!
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
..... hmmm ? ... xD
Odpowiedz Permalink
Leszek de Ruth
Ślicznie się synuś wywiązujesz z fuchy!
Odpowiedz Permalink
ppłk Alojzy Pupka-Bumbum
> (...) surowo wyselekcjonowanymi przez pracowników MDN (...)

Czyli przez kogo konkretnie wyselekcjonowane?
Według jakich kryteriów?
Jaka jest procedura?
Czy jest jawna?
Gdzie można się odwołać?

I, tak w ogóle, do czego ten ficzer ma służyć? Bo jeśli ma to być oddzielna kategoria dla ogłoszeń rządowych, to po co nazywać to artykułami na medal, a jeśli mają to być najlepsze jakościowo artykuły, to czemu trafiła tam niniejsza sucha notka informacyjna, a chyba najzajebistszy cykl prasowy w dziejach Księstwa (Ludzie w kapeluszach) − nie?

Zresztą w ogóle ten komunikat jest smutny: wywołane realiozą przesunięcia personalne które i tak nie wniosą nowej jakości oraz działania pozorowane typu „tu przesuniemy link, tam zmienimy kategorie i będzie że jest świeżo”.
Odpowiedz Permalink
Leszek de Ruth
O ile nie znam jeszcze praktyki MDN w zakresie medalowych artykułów, o tyle wydaje mi się, że rządowe publikacje, jako teksty o podwyższonej wartości informacyjnej mają prawo, a nawet obowiązek być wyszczególnione.

Co do jawności procedur, to jednak by się przydała.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Pozwolę sobie odpowiedzieć zbiorczo na pretensje Iva pod Ludźmi w kapeluszach i na pretensje obywatela Pupki.

Jak się będę "plebsowi" tłumaczył ze wszystkiego to zamiast zrobić cokolwiek to tylko będę klepał notki dlaczego to i dlaczego tamto.


Artykuły akceptuję ja na podstawie własnej decyzji. Jestem ministrem, mam do tego prawo i staram się nikogo nie skrzywdzić, ale jednocześnie wyróżnić te artykuły, które są wartościowe. Nie da się zdefiniować "wartościowości" artykułu w ustawie/rozporządzeniu. Jeśli będą doprecyzowane kryteria to nagle coś nie będzie się łapać, chociaż powinno itd. Ciągle będzie źle. Banan za mało krzywy i nie ten odcień zieleni.
Tu jest kryterium uznaniowe ministra właściwego do spraw kultury, bo do tego został oddelegowany.

Jeśli moja postawa/decyzje i cokolwiek w Ministerstwie Dziedzictwa Narodowego nie odpowiada proszę złożyć we właściwym miejscu na forum wniosek o wotum nieufności dla mojej osoby.

Dziękuję. Dobranoc.
Odpowiedz Permalink
Michał Hodża Kiełbasa-Krakowski
Władzawykonywejszyn kompromitejszyn?
Permalink
Ignacy Urban de Ruth
@Hodża - no dobra, musimy przyznać, ze banany są żółte.
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
To nie jest artykuł na medal. Może trochę wstydu, admini? Tzn. rządzie?:D
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
W sensie promowania rządowej propagandy takie trochę wątpliwe. Niedżentelmeńskie powiedziałbym. Nawet jakby to było cudo zasługujące na Nagrodę Mandragorów im "Dżoniego Jedenaście Palców" to promowanie rządowych artów arbitralną decyzją ministra jako tekstów "na medal" dziwnie się kojarzy... Nie marudzę dla marudzenia:) Cały system "artow na medal" sprawia wrażenie mega automatycznego, jest odhumanizowany, admiński. Nie o take Sarmacje waliczylim. Rządzą nami "systemowcy".
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Tak samo jak zgłaszanie własnych artykułów. Za dużo w Was pychy.

Tak, jestem adminem, jebać mnie, bo każdym swoim uczynkiem krzywdzę jeszcze bardziej Księstwo Sarmacji, nie zależy mi, nie staram się, nie chcę dobrze, nie chcę wyróżnić autorów, którzy naprawdę się postarali, nie biorę do pomocy sekretarzy, bo pewnie bym ich nie ogarnął dodatkowo, a do tego co ja tutaj robię, bo przecież Ivo wszystko zrobi i wie lepiej, a miernota mojego pokroju może co najwyżej klikać automatycznie formularze, bo nic innego nie umie.

Gratuluję wygrałeś flejma, idę spać, bo chyba dzisiaj mnie przerasta ta cała zabawa. Fun, fun, fun.
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
No kurde. Doceniam wkład Twojej pracy w skrypty i w ogóle. Jesteś najlepszym MDN jakiego Sarmacja kiedykolwiek miała. Ale tendencja mi się nie podoba, mam inny pogląd i o nim piszę. Uważam ten rząd za nieudany i nie zamierzam siedzieć na ten temat cicho. Jeżeli poczułeś się urażony - przepraszam. Nigdzie nie napisałem, że jesteś miernotą, ani, że sam zrobiłbym to lepiej. Ale żeby ocenić np. film w kinie nie muszę być wybitnym reżyserem. Tak samo jeśli chodzi o tendencje jai zauważam w pracach rządu, który skupił się na adminieniu, co mi jako obywatelowi się nie podoba. Zgłosiłem swój art. bo też chcę byćna tej zajebistej liście. Pycha mnie kiedyś zgubi olaboga. Ciekawie reagujesz na krytykę.
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
*tendencję jaką
Odpowiedz Permalink
Avril von Levengothon
Jeśli mogę się wtrącił do waszej dyskusji to twój art Ivo już jest na liście tj. "Bravo . Historia Prawdziwa."
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
Moje arty bronią się bez tej listy. Nie o to mi chodzi, że chcę się znaleźć na jakiejś rządowej liście i dlatego tupie nóżką. Jak twórca mam taka pozycję, że nie muszę się tym przejmować:* Problem leże według mnie głębiej, szerzej o tym napisałem na forum.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.