Park Stołeczny, Malik al Mulk, 27.09.2012 r. o 05:41
Na Skróty - Rajńskie Wieści IV

Pozwolę sobie zacząć dzisiejsze wydanie od krótkiej, prywatnej wypowiedzi.

Już od jakiegoś czasu decyzją Sułtana Osamy bin Ramzaniego nie jestem Ambasadorem Federacji Al Rajn w Księstwie Sarmacji. Nie byłem z tej decyzji zadowolony, jednak żyjemy w świecie polityki gdzie decyzję głowy państwa przychodzi nam uszanować i dostosować się do panujących realiów. Trzeba iść na przód i podejmować się nowych inicjatyw.

Dziękuję wszystkim Sarmatom, którzy wypowiadali się mniej lub bardziej pochlebnie o funkcjonowaniu Ambasady Al Rajn w komentarzach pod moimi artykułami. Dziękuję, wszystkim obywatelom za przyjęcie mnie w tak miły sposób.

Mam nadzieję, że jeszcze będę mógł tu wrócić. Niekoniecznie w celach dyplomatycznych.

Dziękuję za współpracę i cenne opinie.

Pozdrawiam
/-/ Malik-al-Mulk
***

CF Media Ghafur 09 zdominowała rozgrywki piłkarskie w Al Rajn

Portowcy zapewnili sobie tytuł już na kolejkę przed końcem sezonu, pokonując w Wielkich Derbach Federacji najpoważniejszego rywala do tytułu Al Fations 4-2. Drużyna prowadzona przez Sułtana Ramzaniego ostatecznie zajęła drugie miejsce, tuż za Medią. Na trzecim miejscu podium stanęli piłkarze Puszka Awa. Broniąca tytułu drużyna AS Sultan Al Mana zajęła dopiero 4 miejsce.

To już trzeci tytuł mistrzowski Chattyckiej drużyny. W tej klasyfikacji lepsza jest tylko drużyna Al Fations Awa z pięcioma tytułami na swoim koncie.

Wcześniej CF Media Ghafur 09 sięgnęła po Puchar Federacji Al Rajn pokonując w finałowym dwumeczu Al Fations Awa 3-2.

***

Wojna na pozwy między Sułtan Senior i Ekscelencją Malik-al-Mulkiem.

W ostatnim miesiącu Sądy miały pełne ręce roboty, ponieważ na szczytach władzy doszło do potyczki słownej między Księciem Malik-al-Mulkiem, który pozwał Sułtan Senior Aisahah Ramzani al-Ekonoglu I za publiczne wysunięcie tezy o dopuszczeniu się manipulacji wynikami meczów SAR Camel League. Sułtan Senior nie pozostała dłużna i złożyła pozew za insynuacje Ekscelencji Mulka, który stwierdził w swoim pozwie, że powódka jest oskarżona.

Sąd oddalił oba pozwy.
***

Sułtan nie budzi zaufania

Tylko 53% obywateli Federacji Al Rajn darzy Jego Wysokość Sułtana Osamę bin Ramzaniego pełnym zaufaniem. Jego brak wykazało 15% obywateli. Pozostała część nie potrafiła sprecyzować swoich odczuć względem głowy państwa.
***

Królestwo Bantu?

Nie od dziś republika w Bantu cieszy się słabnącą popularnością. Dowodem potwierdzającym tę tezę jest powołany do życia w połowie września Ruch Rojalistów Bantu, na którego czele stanęła Akua Ashanti. W skład Ruchu weszła większość obywateli Batu. Inicjatywę otwarcie popiera Prezydent Kwaku Dua.
***

Samban Zachodni bez namiestnika


"Dzień po złożeniu rezygnacji w poniedziałek 27 sierpnia Jego Wysokość Sułtan Osama bin Ramzani odwołał Balázsa Szolnoki z urzędu Namiestnika Sułtańskiego Sambanu Zachodniego. Swoje obowiązki włodarz w imieniu Głowy państwa sprawował nad terytorium specjalnym od 26 stycznia br."

Za Express Rajński

***
***


To już ostatni numer Rajńskich Wieści mojego autorstwa dlatego, żegnam Wszystkich obywateli Księstwa i... "do zobaczenia w lepszych czasach".
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Ignacy Urban de Ruth, Emanuel Śmigło, Ivo Karakachanow, Pavel Svoboda, Vladimir von Hochenhaüser, Tomasz Sokołowicz, Markus Arped, Leszek de Ruth, Michał Hodża Kiełbasa-Krakowski, Sorcha Raven, Marcin Sokołowicz-Iwanowicz, Helwetyk Romański.
Komentarze
Pavel Svoboda
W imieniu Ambasady Dreamlandu żegnam WE i gratuluję niewątpliwych osiągnięć.
Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Tam zaraz żegnać. Mamy nadzieję, że WE zostanie z nami incognito :)
Odpowiedz Permalink
Sorcha Raven
Kod
żegnam Wszystkich
Niezbadane są wyroki przeznaczenia, zaprawdę powiadam Ci szlachetny Panie, nim księżyc wzejdzie 2 razy i słońce zaśnie szybciej niż zwykle, Twoje myśli przywodzić będą wspomnienia, a obaczysz jak szybko się będziemy witać :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.