Rada Ministrów, Ignacy Urban de Ruth, 19.09.2012 r. o 10:07
Raport za miesiąc działalności.
Seria wydawnicza: Komunikaty Rządowe

img_132_1.png


Wasza Książęca Mość,
Wasze Książęce Wysokości,
Arystokraci i Szlachcice,
Obywatele i Mieszkańcy!


Wakacje to - paradoksalnie - czas dla mikronacji bardzo trudny. Aktywność niektórych osób słabnie, ogólne zainteresowanie wirtualnymi państwami spada. Poniekąd w takich warunkach przyszło pracować obecnej Radzie Ministrów. Dużym problemem (oczywiście na tle realiozowym) okazała się polityka informacyjna - w rezultacie obywatele pozbawieni zostali wiadomości o pracach rządu. Nie znaczy to jednak, że ministrowie pozamykali się po urzędach i nic tam nie robią. Po miesiącu aktywnych działań, mając ogromne chęci na dalsze pracowanie nad Księstwem, chcemy podzielić się z Wami naszymi osiągnięciami. Czas zadośćuczynić brakom informacji i złożyć przed Narodem konkretny raport.


Niniejszym, jako Minister Informacji, mam zaszczyt - w imieniu Rady Ministrów Księstwa Sarmacji - zaprezentować Wam "Raport Rządowy nr 1 za sierpień - wrzesień 2012" stanowiący sprawozdanie z działań gabinetu w ostatnim miesiącu. Został on starannie przygotowany w oparciu o działania i publikacje rządowe oraz wskazania udzielone Ministerstwu Informacji przez inne resorty.

Wyrażamy nadzieję, iż nasza relacja zadowoli najbardziej sceptycznych i pozwoli nam wszystkim na konstruktywna dyskusję.

pieczec-rm.png
w imieniu Rady Ministrów
(~) Ignacy Chojnacki de Ruth
baron Altborka, Minister Informacji

Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Simon Villee, Helwetyk Romański, Karolina Aleksandra, Krzysztof Czuguł-Chan, Avril von Levengothon, Mateusz von Thorn-Chojnacki, Prokrustes, Adi Alatristé, Markus Arped, Lanigiria von Graudenz, Jack von Horn, Yupeng Beijin-Zhao.
Komentarze
Prokrustes
W Księstwie złotej "epoki politycznej" (w przeciwieństwie do obecnie trwającej "epoki tantiemowej") to sprawozdanie zostałoby zjechane z góry na dół a cały rząd wdeptany w nawóz oszczerstw. Czasy się jednaj zmieniły - czy to dobrze czy źle trudno powiedzieć. Ważne, że tantiemy lecą...
Odpowiedz Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
@Skarbniq: Rozwiń, bo nie bardzo wiem co masz na myśli :)
Odpowiedz Permalink
Leszek de Ruth
Popieram przedmówcę.
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Jeszcze wspomnijcie o bezczelnym grabieniu Ludu Sarmacji poprzez idiotycznie niskie ceny mąki w magazynach. KPS - MĄKA Z MAGAZYNÓW PO 90 LIBERTÓW!
Odpowiedz Permalink
Prezerwatyw Tradycja Radziecki
Kliknąłem i wyświetliło: "Web Page Blocked! You have tried to access a web page which is in violation of your internet usage policy. URL: *.dropbox.com/ Category: File Sharing and Storage". Czy to za wiele wymagać, żeby chociaż dokumenty urzędów państwowych, było nie było oficjalne, były wrzucane na serwer sarmacki?
Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
@Preserwatyw: ale to jest Twoje violation of internet usage policy, a nie to czy plik jest na dropboxie czy sarmackim serwerze ;-)
Odpowiedz Permalink
Prezerwatyw Tradycja Radziecki
@Zbyszko - gdyby plik byłby na sarmackim serwerze, nie miałbym żadnego problemu z jego obejrzeniem.
Permalink
Prokrustes
@Zbyszko

Mam się wczuć w rolę bezwzględnej opozycji ?
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Szkoda, że wszystko robicie we własnym piekiełku. Aż tak boicie się spytać o coś ludzi spoza własnej koalicji? MSO zbiera pytania? Skąd? Z własnego dysku? Z Internetu?
A sprawa PTR vs. Suszek, to obrona imienia oskarżonego, a nie PG.
Ciekawe kto i czemu blokuje bnt. Wiśnickiego (zd. Urbańca) w sprawie KSZ, bo temat jest "na tapecie" od pierwszej Trójkoalicji.
Odpowiedz Permalink
Piotr II Grzegorz
Ciekawe w jaki sposób diuk Skarbnikow dochodzi do wniosku że nadeszła era tantiemowa, która zastąpiła polityczną. Jeżeli erę polityczną rozumieć w ten sposób, że poza polityką nie ma w mikronacji żadnej innej aktywności to można by się zgodzić. Natomiast jeżeli popatrzeć na spektrum sporu politycznego, to teraz (kwestie gospodarcze, kwestie podatkowe - czego nie było wcześniej, możliwości prowadzenia polityki zagranicznej w świetle działającego systemu, możliwość funkcjonowania zinstytucjonalizowanych grup w tym grup o szczególnym statusie (religie, bractwa, rody, partie polityczne), można zauważyć, że dyskurs polityczny dotyczy o większego zakresu zagadnień. Wcześniej była polityka dla polityki. Tylko i wyłącznie. A polityka dla polityki i o polityce to nie jest polityka. Ergo nie było nic. Nic zatem dziwnego, że państwa internetowe w tej formule muszą się zwijać zamiast rozwijać, rozkwitać. Kierunek w którym idziemy to dodanie elementów społecznościowych i dodanie elementów symulacyjnych. Obydwa zwiększają możliwość kreowania polityki nie dla polityki, tylko dla wyznaczania ram dla innych pól aktywności.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
PIIG
(...)kwestie gospodarcze,(...)
HEHE
Odpowiedz Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
@Prezerwatyw: nie wiń nas za to, że Ci blokują Dropboxa :) Jednak owszem, dla celów archiwizacyjnych lepiej byłoby, gdyby było to na sarmackim serwerze.

@Skarbniq: Po prostu rozwiń co masz na myśli w pierwszym komentarzu, bo nie rozumiem o co Ci chodzi :>
Odpowiedz Permalink
Prezerwatyw Tradycja Radziecki
Winię właśnie za to, że ktoś nie pomyślał o tym, że wrzucanie na własny serwer wygląda bardziej... profesjonalnie?
Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
I z tym już się mogę zgodzić :)
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Nie chcę rozwijać mojej myśli przewodniej ani podejmować polemiki z JKM. Nie chcę bo tylko trzymając się z daleka od głębszej dyskusji i polityki utrzymam wirtualną aktywność :)
Odpowiedz Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
Skarbniq: Tylko ja dalej nie rozumiem czemu takie sprawozdanie byłoby zjechane? :)
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
@Zbyszko: Bo kiedyś opozycja była ostrzejsza.
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
No piękny ten "raport". Pokazuje, że niemrawo dokańczacie to co poprzedni gabinet nie zdążył i że generalnie macie w dupie wysiłek. No miażdżący.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.