Park Stołeczny, Jan Edmund Auttenberg, 16.09.2012 r. o 10:41
Sarmacki świt

Dzisiaj w godzinach nieco popołudniowych narodziła się nam nowa świecka organizacja. Grodziska Orkiestra Sarmacka, bo tak się zwie ów stowarzyszenie, ma na celu propagowanie najwyższej klasy muzykę klasyczną.
Orkiestra zainicjowała swoją działalność, odgrywając skomponowany przez założyciela orkiestry utwór zatytułowany "Sarmacki świt".


Utwór ten, zainspirowany pięknymi pejzażami ujrzanymi przez Jana Edmunda Auttenberga pierwszego dnia po przybyciu do Księstwa Sarmacji, rozpoczyna się delikatnymi muśnięciami dźwięków fletu, do którego - niczym dwa gołębie w podniebnych zalotach - dołącza drugi. Po chwili nieco donośniejszy i nosowy dźwięk oboju uzupełnia tło i przeciera szlak dla reszty instrumentów sekcji dętej, które harmonijnie przeplatają się ze sobą. Następnie wkracza sekcja skrzypiec, która delikatnymi smagnięciami smyczka wprowadza kolejny wymiar do kompozycji. Nie inaczej czyni też sekcja perkusyjna, która na razie delikatnymi dźwiękami kastanietów i tamburyn dopełnia całości, by po chwili ze zwiewnym i marszowym rytmem werbli wprowadzić utwór w nowy, dumny i wzniosły "grande finale", po którym następuje delikatne ostudzenie emocji. Orkiestra kończy utwór przy dźwiękach trąbki i sekcji smyczkowej, z subtelnym dźwiękiem talerza w tle dla osłody.

Utwór ten w pełni oddaje odczucia związane z wkroczeniem w nowe życie, przy blaskach wschodzącego słońca oświetlającego równiny niczym strumień wody płynący przez górskie skały.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Krzysztof Czuguł-Chan, Sorcha Raven, Helwetyk Romański, Mikołaj Jan, Gauleiter Kakulski, Ignacy Urban de Ruth, Jeremiasz Winchester, Lanigiria von Graudenz, Ivo Karakachanow, John Rasmusen, Simon Peter Liberi, Markus Arped, Piotr II Grzegorz, Tomasz Ivo Hugo, Michał Hodża Kiełbasa-Krakowski.
Komentarze
Piotr II Grzegorz
Fajne!
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Brawo! Świetne!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.