Rada Ministrów, Paviel Gustolúpulo, 09.09.2012 r. o 10:46
Wizyta Kanclerza i MSZ w Austro-Węgrzech
Seria wydawnicza: Komunikaty Rządowe

Drodzy Sarmaci!

Ministerstwo Spraw Zagranicznych ma zaszczyt zaprezentować Wam, krótką informację na temat wczorajszej wizyty Kanclerza Rządu Jego Książęcej Mości, Mikołaja Arped-Muzyka, oraz Ministra Spraw Zagranicznych, Paviela von Thorn-Brońka, w stolicy Monarchii Austro-Węgierskiej – Wiedniu.

Samolot z delegacją Sarmacką wylądował na stołecznym lotnisku około godziny 13. Jego Ekscelencja Kanclerz, będąc pod wpływem dramatycznych listów Sarmackiego Koła Szwaczek Wiedeńskich, którym bardzo brakowało prawdziwe sarmackich rogalików oraz strudli, postanowił spotkać się z nimi i obdarować ich tym co Grodzisk ma najlepsze, dostawa pyszności z piekarni „Kefasik” została przyjęta gromkimi oklaskami.

Za namową Ministra Spraw Zagranicznych, Kanclerz zgodził się na wizytę w stołecznym kinie „Admiral” przy Burggasse 119, a po świetnym seansie pereł austro-węgierskiego kina udał się na spotkanie z najwybitniejszymi reżyserami oraz aktorami w historii Monarchii.

Około godziny 19 delegacja Sarmacka zjawiła się pod Kancelarią Jego Ekscelencji Victorio Mortuusa, Prezydenta Ministrów Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości, gdzie przez ponad godzinę rozmawiano na temat współpracy obu krajów. Najważniejszą kwestią, jaką poruszono podczas spotkania, była sprawa Organizacji Polskich Mikronacji oraz stworzenia nowej, lepszej alternatywy. Propozycja sarmacka została przyjęta ciepło – możemy się spodziewać, że w przeciągu najbliższych tygodni wykluje się z tego coś konkretnego i zostanie zaprezentowane opinii publicznej.

Po zakończonym spotkaniu, przed samym odlotem, Jego Ekscelencja Kanclerz odbył jeszcze spacer po Ringstraße, gdzie dokonał zakupu kilku pamiątek.

Sarmacki samolot wylądował na lotnisku w Grodzisku około godziny 22. Pan Minister krótko skomentował wizytę: „To może być przełom, jestem jak najlepszej myśli. Jesteśmy na bardzo dobrej drodze do zbliżenia naszych Narodów i do zaktywizowania polityki zagranicznej całego mikroświata. Dziękuję Państwu za przybycie, chcielibyśmy chwilę odpocząć. To była długa podróż”.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Ignacy Urban de Ruth, Karolina Aleksandra, Fryderyk von Hohenzollern, Mikołaj Jan, Piotr II Grzegorz, Helwetyk Romański, Mikołaj Torped, Rihanna Aureliuš-Sedrovski, Emanuel Śmigło.
Komentarze
Michał Hodża Kiełbasa-Krakowski
Gdzie so fotki?!
Permalink
Paviel Gustolúpulo
Podeślę do najnowszego odcinka "Samochodów Ludzi Władzy", jakie tam mają śliczne limuzyny!
Odpowiedz Permalink
Gauleiter Kakulski
O, przynajmniej się dowiedziałem kto jest kanclerzem.
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
@Gauleiter: Dowiedzieć się można było także z linków w tym artykule.
Odpowiedz Permalink
Gauleiter Kakulski
KRS pracuje tak... specyficznie, że nie wiem też kto był poprzednim kanclerzem, i poprzednim poprzednim...
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.