Park Stołeczny, Helwetyk Romański, 23.08.2012 r. o 09:51
Wando, jak ja nie lubię pisać…

bg_header_coa_gis.png

Uprzejmie informuję wszystkich obywateli Gellonii i Starosarmacji — oraz osoby zainteresowane działalnością lub życiem prowincji — że opublikowałem na Forum Centralnym aktualną listę wyzwań. Zadań jest sporo, pieniądze się znajdą. I tak…

1. Uzupełnienie spisu publicznych instytucji prowincjonalnych nieobecnych w Złotej Wolności. Spis jest potrzebny pod kątem zbudowania kompletnej listy ofert pracy w prowincji. Na przestrzeni lat powstało wiele publicznych inicjatyw, o których zapomniano z czasem. Niektóre warto reaktywować tak pod kątem nowych mieszkańców, jak i dla nas samych.

2. Domknięcie i uzgodnienie listy lokacji historycznych. Markiz Paviel wykonał fenomenalną robotę, przeglądając archiwalne mapy oraz proponując złotowolnościowe lokacje dla ponad dwudziestu historycznych miejscowości. Do dyskusji dołączyły kolejne osoby; mam nadzieję, że już wkrótce mapa Gellonii i Starosarmacji będzie podkreślać lata naszego dorobku.

3. Wiki. Ci, którzy śledzili forum prowincji, wiedzą, że chcę uruchomić serwis prowincji na bazie Wiki (sukcesywnie rozszerzanej o kolejne kraje i prowincje). Niestety, mamy problemy techniczne z poprawną instalacją MediaWiki. Sprawę pilotują hrabia Avril (technicznie) i tow. PTR (merytorycznie), ale jeżeli ktokolwiek może podzielić się swoją wiedzą/doświadczeniem, jest mile widziany.

4. Aktualności z życia prowincji. Jak w temacie. Poszukiwana co najmniej jedna osoba dobrze władająca piórem do informowania na bieżąco pozostałych Sarmatek i Sarmatów o tym, co dzieje się w Gellonii i Starosarmacji oraz jej miastach, lennach i instytucjach.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Tomasz Sokołowicz, Jeremiasz Winchester, Zbyszko Gustolúpulo, Yupeng Beijin-Zhao, Jack von Horn, Simon Villee.
Komentarze
Tomasz Sokołowicz
PMK napisał artykuł w ZW! Niesamowite!
Permalink
Jeremiasz Winchester
To już 2 raz za mojego krótkiego życia!
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
Kiedyś człowiek był słynny z TL;DR, a teraz co najwyżej TB;DR…
Odpowiedz Permalink
Tomasz Sokołowicz
No nie, ja osobiście przeczytałem.
Permalink
Tomasz Sokołowicz
Jeżeli PMK pisze artykuł w ZW, znaczy to jest obowiązkowo do przeczytania.
Permalink
Wojciech Wiśnicki
Jeremiasz: Chyba przeoczyłeś na przykład Laboratorium PMK :P
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.