Ferment, Zbyszko Gustolúpulo, 16.08.2012 r. o 11:59
Czwartek 16/08/12
Seria wydawnicza: Bulgot Dnia

Piszemy na żywo!


14. numer Bulgotu Dnia czyli czwartkowe wydanie, a w nim podsumowanie środy! Wracam pozniej z pracy, musicie wybaczyć, dlatego tez pisze na żywo w godzinnej edycji. I tak jestem z siebie dumny, że jak na razie wyrabiać sie zawsze przed północą! :)

**

Kawalarze i nauczyciele
Świat Kawałów dalej dba o nasze dobre samopoczucie - wczoraj ruszyła kolejna edycja, tym razem są to kawały o nauczycielach! Zwycięzcą poprzedniej edycji został Hayes Henry, gratulacje!

Noemi tym razem z butelką
Trzeba dziewczynie przyznać, że ciekawie kombinuje! Najpierw Ciuad de Bravo i ich banany, a teraz butelki, a konkretnie CdB w butelce! Ale jeśli sądzicie, że butelki nie mają żadnego związku z bananmi to się grubo mylicie...

Trizondalski przedruk z 1964
Marcel Hans w Gonzorcjum Drysontalzgye (spróbujcie to przeliterować z pamięci!) opublikował przedruk z Trizondalskiego Czasu, uwaga, z 1964 roku! Jest to część druga o niepodległej Dalmencji, a dla leniwych mam od razu link do części pierwszej.

Odnowiony IPN
Słodki Avrilek zaczepił mnie wczoraj, żebym napisał o odnowionym IPN. Zdziwiłem się, że narcyz uwielbiający dobry PR nie chce sam tego przedstawić, jednak nie protestowałem. Po ostatniej wpadce podczas wyborów wyszło na jaw kilka nieprawidłowości w różnych poziomach dostępu. Mianowicie w systemie były tylko opcje od 0 do 5, więc nieco zbyt mało elastyczne do naszych wymogów. Avril zabrał się do pracy i całkowicie przerobił uprawnienia, dzięki czemu są one w tej chwili całkowicie spersonalizowane i każdy dział ma swoje, oddzielne uprawnienia. Efekty możecie zobaczyć tutaj, gdzie użytkownicy mają wypisane bardzo dokładnie do czego mają dostęp. Świetna sprawa!

Zaczęła się walka o Puchar SLP
W środę ruszył Puchar Sarmackiej Ligi Piłarskiej. Niestety skrypt pobierający dane z X11 na slp.sarmacja.org nie pokazuje rozgrywek pucharowych, pozostają nam tylko relacje trenerów: Synowie Wandy, FAN Shepperds, FC RatTeam Nadzieja i AC Szfery. A za tydzień zadbamy o publikację wyników!
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: John Rasmusen, Jack von Horn, Tomasz Ivo Hugo, Tomasz Sokołowicz, Rihanna Aureliuš-Sedrovski, Ignacy Urban de Ruth.
Komentarze
John Rasmusen
Trzeci raz :D
Odpowiedz Permalink
Jan Magov-Zaorski
ale co piszecie?
Odpowiedz Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
14. numer, a Ty pytasz co piszemy? :D
Odpowiedz Permalink
Jan Magov-Zaorski
dobiero wczoraj wrocilem do aktywnego czytana przed ten tylko pilem i zboze sprzedawalem
Odpowiedz Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
O, widzisz! Bulgot jest idealny w takiej sytuacji! Pięć dni w tygodniu masz podsumowanie minionego dnia, w przypadku poniedziałku jest to podsumowanie piątku, soboty oraz niedzieli. Polecam! :)
Odpowiedz Permalink
Marcel Hans
Dzięki za wspomnienie o Kronikach. A co do literowania to nazwa jest tłumaczeniem na wschodni słów: Konsorcjum Trizondalskie (Gonzorcjum Drysondalzgye) i odmieniami jak w polskim :D
Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Ooo! Bulgot o mnie wspomina :) No, przynajmniej o mojej xpertowej drużynie.
Odpowiedz Permalink
Piotr II Grzegorz
Nie podoba mi się ten numer. Wprowadzono coś tak istotnego jak rody do systemu i ani słowa.
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Ale rody wprowadzono wczoraj, a Bulgot opisuje środę :)
Odpowiedz Permalink
John Rasmusen
Zbyszko, a ty o czymś nie zapomniałeś?
Odpowiedz Permalink
Piotr II Grzegorz
Racja, nie przeczytałem, ale fajnie by było że skoro numer jest o północy, żeby podsumowywał bieżący dzień. Wtedy wstając rano mielibyśmy do śniadania prasę bieżącą - jak kiedyś Dziennik Grodziski.
Odpowiedz Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
@P2G: Pisalem o tym wcześniej. Docelowo chciałbym, zeby Bulgot wychodził rano, ewentualnie po północy zaraz. Tylko w tej chwili mam ten komfort, że mogę Bulgot napisać rano, a mogę wieczorem juz po pracy lub w ciagu dnia jak trafi sie dzień wolny. :) Chociaz w sumie na jedno wyjdzie czy wieczorem podsumuje dzień wcześniejszy czy dzisiejszy... zobaczymy w przyszłym tygodniu! :D
Odpowiedz Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
@John: Niespodzianka będzie, pamietam!
Odpowiedz Permalink
Paviel Gustolúpulo
A obrazek? :P
Odpowiedz Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
Patrz zapomniałem!
Odpowiedz Permalink
Leszek de Ruth
Bulgoooot! :D
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
słodki avrilek ha ha ha xd dobre xd
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.