Park Stołeczny, Michaś Elżbieta II, 11.08.2012 r. o 09:16
Informator CdB&Grigorij WEK (2)

Kto jest kim w Wandisze Erste KlaBe? Jakie będą największe gwiazdy rozgrywek? Zapraszamy do lektury drugiej części Informatora Kibica, z którego osoby nieozrientowane w realiach naszej ligi będą mogły dowiedzieć się tego, co najważniejsze, i przeżywać jak Gienia nowe majty!

4. Mostostal Winnica

trener: Zbyszko VON THORN - BRONIEK

Kolejny z faworytów ligi, prowadzony przez xpertowego wyjadacza, fajnego Zbyszka, dysponuje bardzo mocnym składem z kilkoma wyraźnie wyróżniającymi się zawodnikami. Mostostal, jak przystało na klub przyzakładowy, może też liczyć na zwarty doping i silne, nieprzebierające w środkach bojówki (winniccy tramwajarze rzadko rozstają się ze swymi łomami).

Największa gwiazda: Młody obrońca Friedrich Weitz i napastnik Mirko Kessel, który może być sarmackim Leo Messim. Również 33-letni pomocnik Rudolf Werner to zawodnik klasą odstający od reszty - to zapewne on będzie rozgrywającym Mostostalu.

Największa słabość: Bramka. Zbyszko nie dysponuje żadnym dobrym bramkarzem, ale okienko transferowe wciąż jest otwarte, należy więc spodziewać się zmian w tym zakresie.


5. Meretrices ab Anhalt

trener: Krzysztof MACAK

Popularne "Kurwy z zimnej wyspy" prowadzone przez największego sknerusa wśród sponsorów WEK, podobnie jak Korniszony noszą koszulki z roznegliżowanymi paniami. Trudno by było inaczej; nieprzyjazny klimat wysp Anhaltu wymaga dodatkowego dogrzewania. Meretrices nie liczą jednak tylko na pokonanie przeciwnika zimnem. Doświadczenie trenera w systemie Xperteleven i bardzo mocny skład dają gwarancję włączenia się przez ten zespół do walki o mistrzostwo.

Największa gwiazda: Najsilniejszy bodaj zawodnik ligi, 34-letni obrońca Wayne Putnam. Kończy powoli karierę, ale na tle niedoświadczonej większości piłkarzy będzie prawdziwą gwiazdą. "Kurwy" mają też świetnego bramkarza, Torkjella Finnbogísona. Dwa znakomite transfery trenera Macaka.

Największa słabość: Cieniutko wygląda linia ataku, ale jak pokazał ostatni sparring, Meretrices nie potrzebują napastników, żeby strzelać gole.


6. Masturbator Sangjang

trener: ojciec świecki HODŻA I

Papieski klub z dalekiego kraju składa się z tłumu małych piłkarzy w kolorze słonecznika i jednej czarnej perły. Niegdyś Kiełbasa-Krakowski, obecnie Hodża I, to trener znakomity i nawet obowiązki papieskie nie odbierają jego drużynie szans na mistrzostwo.

Największa gwiazda: Jedyny dotąd transfer Masturbatora, Marc-Vivien Jama Mba. 26-letni, ciemnoskóry pomocnik, ma poprowadzić armię Zongijczyków do walki o najwyższe cele. Mają też mocnego bramkarza o absurdalnym nazwisku.

Największa słabość: Atak wygląda ciulato.


7. Żółta Gwiazda Gagariny Wielkie

Trener: Michał MICHAELUS

Popularne "Wieśmaki" z podwandasztadzkiej wioski, znanej z lotniska międzynarodowego, nie są zaliczane do faworytów. Być może niesłusznie - mają wyrównany, dość mocny skład, a trener jest weteranem wandejskiej piłki. Czy na Stadionie Lotników i Spadochroniarzy przeciwnicy będą rozbijać się jak w smoleńskim zagajniku?


Największa gwiazda: Vojislav Njegus. Doświadczony zawodnik, jeden z najlepszych obrońców ligi, chciałby go w swym składzie mieć każdy z trenerów. Wielką siłą zespołu jest posiadanie mocnych zawodników na każdej z pozycji.

Największa słabość: Najsłabsza wydaje się obsada bramki, choć i tu piłkarzy ma Michaelus nienajgorszych.


8. Dżuma Cracoffia

Trener: Leszek KARAKACHANOW SENIOR

Legendarny klub z równie legendarnego miasta kupców i przemytników, gdzie niskie Gnomy kupowały broń w czasie rewolucji GAR, a na targu można było kupić wszystko od zongyańskich podrabianych adidasów po wzbogacony pluton. Jak spiszą się w lidze?

Największa gwiazda: Brak gwiazd. Najsilniejszym piłkarzem jest Asadour Takvorian, obrońca. Trener Karakachanow chce jednak wygrać zgraniem i równowagą sił w poszczególnych formacjach, nie indywidualnymi umiejętnościami piłkarzy.

Największa słabość: Słabieńko wygląda linia pomocy.


SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA REDAKCJA PRZEKAZUJE NAJSZCZODRZEJSZYM OSTATNIO SPONSOROM: SPRAWIEDLIWEMU I NIEZŁOMNEMU SĘDZIEMU HUGO PACOWI, FUNDATOROWI PUCHARU HUGO PACA DLA NAJLEPSZEGO ZESPOŁU, ORAZ KSIĘCIU PIOTROWI II GRZEGORZOWI, KTÓREGO CHWAŁA OKRĄŻA V-ŚWIAT PO WIELOKROĆ, BY POWRÓCIĆ I OKRĄŻYĆ GO JESZCZE RAZ.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Zbyszko Gustolúpulo, Piotr II Grzegorz, Prezerwatyw Tradycja Radziecki, Tomasz Ivo Hugo, ppłk Alojzy Pupka-Bumbum, Michał Hodża Kiełbasa-Krakowski, Irmina de Ruth y Thorn, Michał Michaelus.
Komentarze
Piotr II Grzegorz
Dobrze, że żyjemy w państwie z takim księciem. Opisy są tak doskonałe, że aż żałuję, że zdecydowałem się na sponsoring a nie ma wystawienie Rotora Precelkhandy w lidze, tylko dla zobaczenia opisu. No nic...
Odpowiedz Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
Żalujcie Piotrze Grzegorzu, żalujcie!
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Redakcja zwraca się z uprzejmym zapytaniem: KTO PROWADZI BARANY ANHALT I SODOMITÓW SODOMIA, bo nicki mi nic nie mówią? :)
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
Kurna, a mój datek to piesek scholandzki, że o mnie nie wspominasz>?
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Wszystkim sie dostanie, spokojna glowa, nadchodzi oficjalny material o pierwszych sparringach ;)
Odpowiedz Permalink
John Rasmusen
Za sodomitów odpowiadam ja ;p
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Niech Wam służy mój skromny datek :)
Odpowiedz Permalink
Paviel Gustolúpulo
O moim nie zapominajcie!
P.S Przypominam, że Korniszony z chęcią się podłożą za drobną opłatą!
Odpowiedz Permalink
György Róni Karakachanow Jr
Ale i tak Romanem Abramowiczem WEK pozostaję.... ja! :D
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.