Park Stołeczny, Michaś Elżbieta II, 07.08.2012 r. o 11:29
Ostatnie godziny przed Konklawe

Już za niecałą dobę rozpocznie się Konklawe - najważniejsze wydarzenie w życiu Świeckiego Kościoła Wandejskiego, które wyłoni nowego, trzynastego z kolei Papieża. Do tej pory na stronie http://konklawe.wandystan.eu/spis spisało się dwudziestu wiernych chętnych do udziału w Konklawe. Papieżem może zostać każdy z nich. Tradycyjnie pod pałacem na placu Żenady w Genosse Wanda-Stadt gromadzą się niewierni, acz zainteresowani wynikami, czekając aż z komina uniesie się różowy dym.

Wśród papabili najbardziej aktywną osobą był ostatnio Prezerwatyw Tradycja Radziecki, zaliczany do skrzydła konserwatywnego Kościoła, który zorganizował debatę na temat stanu wspólnoty i koniecznych zmian. Uczestnicy toczącej się na LDMW dyskusji zgodzili się co do tego, że kolejni Papieże muszą bardziej identyfikować się z rolą, ze zmianą nazwiska w systemie włącznie, w każdej sytuacji występować jako głowa ŚKW, proponować nowe inicjatywy, dbać o żywotność Kościoła. W wyborach liczyć się może jednak każdy, a faworytów, reprezentujących każde z trzech skrzydeł (konserwatywne, umiarkowane, modernistyczne) jest kilkunastu. Na Konklawe pojawi się także odbywający w Grodzisku karę więzienia Paweł Ciupak. Legendarny Wandejczyk od rana przebywa w kazamatach SB w Genosse Wanda-Stadt, dokąd przywieziono go specjalnym samolotem, a następnie więźniarką marki GNOM.

Wokół Konklawe dzieją się rzeczy ciekawe. Dalajwanda Cedenbal, znany też jako Karakachanow Senior, wzywa cały Naród do podróży na Konklawe systemowymi kolejami. "Pokażmy Mandragorowi Khandowi, że mapa działa" - apeluje. Wywołało to zbiorowe poparcie, oraz żywiołową dyskusję na temat różnych aspektów działania systemu. Na niebie nad Genosse pojawiła się tęcza pozbawiona jednego z kolorów. Podobno ukradł go delegat z dalekiej prowincji. "Żołnierz Namiętności" będzie na żywo relacjonował to, co mu relacjonować będzie wolno.

Już za chwilę celebrans Winnicki wyśle elektorom hasła identyfikacyjne. Wciąż można się jeszcze rejestrować na stronie http://konklawe.wandystan.eu/spis .
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Michał Michaelus, Piotr II Grzegorz, Simon Villee, Paviel Gustolúpulo, Leszek Karakachanow Sr, Prezerwatyw Tradycja Radziecki, Helwetyk Romański, Konrad Hohenstauf.
Komentarze
Simon Villee
hasła będę wymyślne jak ostatnio? :D
Permalink
György Róni Karakachanow Jr
Może, znowu czas na spokojny, acz pewny barackizm-osamyzm?
Permalink
Piotr II Grzegorz
Informuję, że każdy wierny który będzie obecny na konklawe a na mapie Sarmacji znajdzie się w Genosse-Wanda-Stadt oraz napisze mi priva podczas konklawe, a gdybym był nieobecny na PW w ZW otrzyma z moich prywatnych funduszów kwotę 10 000 libertów
Odpowiedz Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
Już jadę! :D
Odpowiedz Permalink
Paviel Gustolúpulo
A ja już czekam!
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Też już jestem na miejscu :)
Odpowiedz Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
Haha, utknąłem w Almerze, bo nie stać mnie na dalszą podróż! :D:D
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
Hasła nie otrzymałem. Przypadek? I DON’T THINK SO.
Odpowiedz Permalink
Yupeng Beijin-Zhao
A premia dla ateistów będzie za pojawienie się :D?
Odpowiedz Permalink
Goglez Pajzano
Obecny. Ładnie tu ;)
Permalink
Mikołaj Torped
Sie spisalem
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Jak nie otrzymałeś? No wysyłałem przecie w nocy! Wysyłam raz jeszcze.
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
@Piotr Mikolaj wyjątek z korespondencji:


Michał Feliks, 08 sierpnia 2012, 00:23:43
Uwaga! Hasło identyfikacyjne na najbliższe Konklawe brzmi:

***tu tresc hasla***


Nie otrzymalem! Dobre sobie!
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
Bo tak Złota Wolność jest zaprojektowana, że mi przykryło listy (a w formularzu spisu podawałem świadomie mejla). Przypadek? I DON’T THINK SO.
Odpowiedz Permalink
György Róni Karakachanow Jr
A i tak wasze hasło nie jest tak wandne jak moje tow. PMK.
Permalink
Prezerwatyw Tradycja Radziecki
> Może, znowu czas na spokojny, acz pewny barackizm-osamyzm?

No kuźwa, to już podpada pod naruszanie tradycji.
Permalink
György Róni Karakachanow Jr
Prezerwatyw, a prowadzenie jawnej kampanii wyborczej, nie?!
Permalink
Michaś Elżbieta II
Prezerwatyw nie prowadzi kampanii wyborczej, a debatę o stanie kościoła - to jednak różnica. Jeszcze gdyby robił tylko to, to bym coś podejrzewał, ale on po prostu jest ostatnio aktywny
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.