Wybory

z10422334qwyborydosejmu.jpg

Drodzy Sarmaci i Sarmatki, czas rozpocząć rozgrywki. Właśnie w najbliższych dniach staną do walki o wszystko albo nic, najbardziej aktywni i oddani ludzie Sarmacji. Zmierzą się w bratobójczej walce o władzę, walce z której wyjdzie jedno stronnictwo wygrane. Jest to również czas aby skorzystać z przysługujących nam praw, a dokładnie najwyższego prawa możliwości decydowania o losach Księstwa Sarmacji. Należy dobrze przemyśleć i przeanalizować decyzję jaką podejmiemy na dniach.

Front Ludowo Monarchistyczny, Jedna Sarmacja oraz Prawdziwie Scholandzka Lista-Konspiracja wystawiły swoich kandydatów do Sejmu, przedstawiły postulaty i programy.

flmpelne400.png

FLM partia monarchofaszystkowska, a raczej już monarchobolszewicka, od chwili powstanie skrupulatnie budująca swą pozycję i reputację. Stronnictwo polityczne będące praktycznie od dwóch kadencji przy władzy. Naprawdę jednak to co łączy działaczy tego ruchu to idea, idea monarchobolszewizmu, monarchizmu różnych szkół, idea która przyciąga nowych wyznawców. Można by powiedzieć że FLM jest kuźnią polityczną dla młodych stażem obywateli, wierzy w nich i stawia na nich, czego dowodzi lista kandydatów do Sejmu obecnej kadencji. Można było by się rozpisywać nad sukcesami i porażkami powyższej formacji politycznej, myślę jednak że w ciągu kampanii wyborczej wiele o tym napisano, a w ciągu dwóch poprzednich kadencji można było zauważyć zmiany i projekty które zostały wprowadzone. To do czego dąży FLM to uzyskanie najlepszego wyniku wyborczego by samodzielnie rządzić aby wypełnić w 100% program wyborczy, nie musząc się targować z konkurencją.

logozjl.png

Jedna Sarmacja - nie tak dawno temu w lutym powstały komitet wyborczy dwóch partii: Sarmackiej Konfederacji Rojalistycznej i Partii Pracy. Jest to dobrze zgrany duet z perspektywą na przyszłość. Na pierwszy rzut oka może się zdawać że są to dwa osobne bieguny, stronnictwa różniące się pod względem reprezentowanych idei i doktryn politycznych. Z jednej strony tzw. konserwatyzm Sarmacki a z drugiej umiarkowany republikanizm. Doktryna zachowawcza kontra doktryna reformistyczna. Pomimo różnic jakie ich dzielą zdążyli wypracować dość ciekawy program w ramach komitetu wyborczego. Jednak to co naprawdę łączy działaczy tych formacji to technokratyzm i biurokracja oraz murzynizm.

120pxahreich.png

Prawdziwie Scholandzka Lista-Konspiracja - na dniach powstałe nowe ugrupowanie polityczne, z większości składające się z emigrantów przybyłych z Królestwa Scholandii, reprezentujących idee zawarte w księgach scholandzkiego monarchofaszyzmu. Jak sami piszą w jednej z prezentacji: "Władza to najmniejsza cząstka państwa". Stronnictwo aspirujące do reprezentowania mniejszości narodowych/kulturowych w Księstwie Sarmacji, debiut na sarmackiej scenie politycznej. Wybory zweryfikują czy udany.

znakzapytaniaresize.jpg


Największym zaskoczeniem jest rozpad komitetu wyborczego Bloku Postępu jak również nie wystawienie listy wyborczej przez Komunistyczną Partię Sarmacji. Zwycięzcy ostatnich wyborów (tak to należy nazwać uzyskali najlepszy wynik swego czasu) sprawiają wrażenie nieaktywnych. Niektórzy działacze BP najwyraźniej mając dosyć stagnacji zdecydowali się przejść do konkurencji. Zaskakującym jest, że tezy postawione w okresie ostatniej kampanii się sprawdziły, BP okazało się komitetem wyborczym jednego sezonu, partią chorągiewek.


Z poważaniem,
Edytor tekstu,
Avril Franoise Le Blanc de La Vallire Armand du Plessis von Levengothon-Iwanowicz-Sokołowicz-Lichtenstein.
Mecenas,
Fryderyk bnt von Hohenzollern.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Mikołaj Jan, Albert Felimi-Liderski, Gauleiter Kakulski, Helwetyk Romański, Markus Arped, Irmina de Ruth y Thorn, Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Gauleiter Kakulski
Bardzo sympatyczny tekst. Jak wiadomo: PSL-Konspiracja liczy na większość.

"Prawdziwa Scholandzka Lista-Konspiracja" - Prawdziwie Scholandzka Lista-Konspiracja" :)

A rzeczony cytat jest fragmentem z Króla Armina.
Odpowiedz Permalink
Gauleiter Kakulski
Przepraszam, coś się nie domknęło wyżej.
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Ok może zdążę poprawić.
Odpowiedz Permalink
Gauleiter Kakulski
Dziękujemy :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.