Okiem Calisto: Wielka fiesta w Nadziei

Początek sezonu wypoczynkowego w Nadziei zaczął się niezwykle. Piękna pogoda od kilku dni zachęca do spędzenia całego dnia na plaży. Uliczne stragany przyciągają turystów paletą barw i zapachów. Idealne warunki do leniwego odpoczynku. Mimo to jeszcze wczoraj turystów było niewielu. Dopiero dziś rano, do wsi zaczęły napływać tłumy ludzi ze wszystkich zakątków Księstwa Sarmacji. I choć Nadzieja wita wszystkich piękną plażą, krystalicznie czystą wodą Jeziora Błękitnego i kaskadami straganów – nie to ściągnęło tu tłumy.

Przypadkowego przechodnia może i zdziwiłby ten tłum podekscytowanych i żywo rozprawiających na rozmaite tematy ludzi, Ci jednak, którzy czytali choćby najbardziej pobieżnie sarmacką prasę wiedzieli. Już jutro, w Nadziei będzie miało miejsce wspaniałe sportowe wydarzenie. Otóż na arenie stadionu im. Złotej Lilii spotkają się dwa rodzime zespoły: KS Nadzieja oraz Rat Team Nadzieja o czym poinformował opinię publiczną trener pierwszej z nich: Rufus Forseti.

Informacja ożywiła Sarmatów. Rozpoczęły się typowania zwycięzcy. Faworytem spotkania jest Rattus Norvegicus jednak w sporcie wszystko jest możliwe. Szczególne szansę dla trenera Forsetiego upatruje baronet Albert Felimi-Liderski, w tajnej taktyce, której szczegóły znane są jak do tej pory tylko jemu. Z zamian za zwycięstwo nad Rat Teamem baronet obiecał trenerowi Forsetiemu 5.000 lt!

Na tym jednak wielkie pieniądze związane z tym meczem się nie skończyły. Jako sołtys Nadziei przeznaczyłam na nagrodę dla wygranej drużyny 10.000 lt, natomiast po 20.000 lt dołożyli do puli: Paviel von Thorn-Broniek oraz Krzysztof Czuguł-Chan. Do wygrania zatem niebagatelna suma 50.000 lt w przypadku zwycięstwa Rattusa lub 55.000 lt gdy wygra Rufus. Jest więc o co walczyć.

Takie pieniądze rozbudziły ogień nie tylko w sercach trenerów ale również wszystkich kibiców. Pomimo, że mecz odbędzie się dopiero jutro o godzinie 20.30 w Nadziei tłoczno od kibiców. Na plaży, w jeziorze oraz w karczmie Drunk Rats tylko jeden temat: Derby Nadziei, czyli najgorętszy mecz na początek sezonu!

Jeśli wydaje Wam się, że sportowe emocje to wszystko co rozgrzewa atmosferę tego spotkania to macie rację! Tylko się Wam wydaje! Przygotowaliśmy dla Was bowiem specjalne atrakcje z okazji tego spotkania. Ogłaszamy mini konkurs na najlepsze hasło dopingujące naszych trenerów. Zgłoszenia proszę zamieszczać w komentarzach do niniejszego artykułu, do jutra do godziny 20.30! Ze wszystkich zgłoszonych propozycji wybierzemy 4 najlepsze, które zostaną nagrodzone 5.000 lt, każde!

Jeśli temperatura w waszych sercach i głowach osiągnęła już zenit zapraszamy na degustację Chwiejnego Szczura w Karczmie Drunk Rats. Z okazji wielkiego meczu piwo serwowane jest za darmo! Promocja trwa do jutra do godziny 20.35 lub do wyczerpania zapasów. Zapraszamy.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Paviel Gustolúpulo, Krzysztof von Thorn-Macak, Helwetyk Romański, Rattus Norvegicus-Chojnacki, Sorcha Raven, Ivo Karakachanow, Gauleiter Kakulski, Gustaw Witkowski, Michał Michaelus.
Komentarze
Albert Felimi-Liderski
Rufus, bądź wspaniałomyślny i zniszcz ich moją taktyką!
Odpowiedz Permalink
Paviel Gustolúpulo
Darmowe piwo
Odpowiedz Permalink
Krzysztof von Thorn-Macak
Przypominam, że i ja dla zwycięzcy przeznaczam 5.000 lt więc pula wynosi 60.ooo lt :)
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
No kurna! Najpierw MAP mnie uprzeda na forum, a teraz Ryba... Depresja, man.

KONKURS:
"Darmowe piwo, u Chwiejnego Szczura, albo jak wolisz, to u Prostego Gbura!" :P
Odpowiedz Permalink
Calisto Norvegicus-Chojnacka
Przepraszam za przeoczenie :)
Odpowiedz Permalink
Paviel Gustolúpulo
Coś mi się komentarz skrócił. Napisałem: "Darmowe piwo ♥ Karczmarze z całego świata, bierzcie przykład!"
Odpowiedz Permalink
Gustaw Witkowski
@Albert: Już przyjąłem taktykę na to spotkanie. Dam pograć młodzieży :)
Permalink
Jan via Teutończyk
Podczaszy karczmy nie pracuje więc nici z darmowego piwa :P
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
@Rufus: Bardziej chodzi mi o nastawienie ;) To będzie ważniejsze niż skład.
Odpowiedz Permalink
Calisto Norvegicus-Chojnacka
Zaraz zagonię go do pracy, bo wygląda na to, że zapomniał przedłużyć kontrakt, za co ogromnie przepraszamy.
Odpowiedz Permalink
Calisto Norvegicus-Chojnacka
Już wszystko gra :) Przepraszamy raz jeszcze za zamieszanie :)
Odpowiedz Permalink
Calisto Norvegicus-Chojnacka
I już wszystko jasne! Rat Team Nadzieja : KS Nadzieja - 4 : 0
Odpowiedz Permalink
Calisto Norvegicus-Chojnacka
Ponieważ pojawiło się tylko jedno hasło, nagrodziłam je 10.000 lt. Gratuluję zdobywcy tej nagrody. Liberty już powędrowały na konto.
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
Bardzo dziękuję :)

Pozdrawiam
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.