Rada Ministrów, Ivo Karakachanow, 02.07.2012 r. o 05:28
Wynagrodzenia, subwencje, pensje obywatelskie
Seria wydawnicza: Komunikaty Rządowe

Sarmatki i Sarmaci!

Dziś po południu zakończyły się wypłaty pensji dla urzędników państwowych, subwencji dla prowincji i pensji obywatelskich. Dzięki nieocenionej pomocy Skarbnego Piotra Mikołaja, który m.in. z poświęceniem tropił jednego liberta rozpiertentges nam księgowość, wszystko poszło sprawnie.
Jeżeli nie interesują Was cyferki nie czytajcie dalej bo będzie nudno.

Wynagrodzenia dla urzędników państwowych.

Obecnie w Księstwie Sarmacji mamy 21 osób uprawnionych do pobierania pensji. Jest to sporo, zważywszy na ilość aktywnych obywateli na poziomie 56 osób. Nie mniej jednak spora część urzędników pracuje na kilku etatach, a jak zapewne wszyscy wiedzą, pensje otrzymuje się raz, niezależnie od ilości sprawowanych funkcji.

W tym miesiącu na wypłaty wynagrodzeń przeznaczono ze środków Skarbu Koronnego 627 347 ?

Zainteresowanych szczegółowymi informacjami odsyłam do Decyzji Kanclerza w sprawie wypłaty wynagrodzeń i premii z dnia 1 lipca 2012 roku

Chciałbym też złożyć samokrytykę w związku z przeoczeniem przeze mnie w poprzednim miesiącu dwóch posłów: diuka Lichtensteina i baroneta Arped-Iwanowicza. Obiecuję być uważniejszy w przyszłości.

Subwencje dla prowincji

Dzięki wzorowej współpracy prowincji poprawnie rozliczono prowincje przyznane w zeszłym miesiącu. Resort finansów przesyła oficjalne buziaki przywódcom społeczności lokalnych: :*:*:*

Wpływy z tytułu podatków wyniosły 1 308 272 ?
Rada Ministrów zadecydowała Uchwałą z dnia dzisiejszego o przeznaczeniu 20% tej kwoty, czyli 261 655 ?, na subwencje dla prowincji.

Po potrąceniu niewykorzystanych kwot z miesiąca poprzedniego (1 ? w przypadku Królestwa Teutonii) kwoty subwencji wyniosły odpowiednio:


52 331 ? dla Królestwa Baridasu,
89 617 ? dla Gellonii i Starosarmacji,
28 782 ? dla Królestwa Sclavinii,
52 330 ? dla Królestwa Teutonii,
38 594 ? dla Mandragoratu Wandystanu.

Pensje obywatelskie

Rada Ministrów Uchwałą z dnia dzisiejszego zadecydowała o przeznaczeniu całości nadwyżki budżetowej, czyli 214 648 ? na pensje obywatelskie. Każdy z 56 aktywnych obywateli otrzymał więc 3 833 ?.

Nie jest to być może kwota zawrotna, jednak w mojej opinii podział tych środków między obywateli jest lepszy niż "chomikowanie" pieniędzy na koncie Rezerwy Skarbu Koronnego gdzie mamy 10 076 322 ?.

INFORMACJE DODATKOWE (wyciąg z raportu finansowego)
przychody_czerwiec.png

Ostatnia pozycja, czyli "Środki z Rezerwy Skarbu Koronnego" to równowartość zwrotów majątków poprzepadowych i opłat za koncesje kolejowe. Wspólnie z Kanclerzem i Skarbnym uznaliśmy, że wyrównanie tej kwoty ze środków rezerwowych będzie sprawiedliwe dla obywateli - dzięki tym środkom zostało więcej libertów na pensje obywatelskie.

Zwroty poprzepadowe stanowią bowiem spory procent w wydatkach rządowych. W tym miesiącu w związku z Obchodami 10-lecia Baridasu i sporą dotacja na ten cel również wydatki MDN "poszybowały". Nie mniej jednak uznaliśmy, że w sytuacji sporych środków zgromadzonych na koncie rezerwowym obywatele nie powinni finansować ze swoich pensji obywatelskich zwrotów majątków odebranych dość już dawno temu.
wydatki_czerwiec.png

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam,
(-) Ivo mar. Karakachanow, PodskarbiPS. Uwielbiam potworka językowego "środki finansowe". Bełkot ekstatyczny.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Helwetyk Romański, Fryderyk von Hohenzollern, Zbyszko Gustolúpulo, Karol Khartoum, Irmina de Ruth y Thorn, Mikołaj Torped, Simon Villee, György Róni Karakachanow Jr, Ryszard Paczenko, Percy Nightshadow Barbescu-Liberi, Karolina Aleksandra, Jan Magov-Zaorski, Tomasz Sokołowicz, Leszek Karakachanow Sr, Michał Michaelus, Calisto Norvegicus-Chojnacka, Krzysztof von Thorn-Macak, Yupeng Beijin-Zhao, Mateusz Wilhelm.
Komentarze
Irmina de Ruth y Thorn
Rzetelny i dobrze wykonany raport finansowy. To bardzo cieszy, że nikt nie osiadł na laurach i mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych upału i gorąco to jednak RM pracuje. Zresztą to widać. Brawa dla Podskarbiego Ivo mar. Karakachanowa. Oby tak dalej :)
Odpowiedz Permalink
Jan Magov-Zaorski
zadne panstwo w realu by tego nie zrobilo dla obywatali co zrobil rzad KS. Bardzo dziekuje jako uszczeliwony obywatel. Kwota nie wielka ale liczy sie gest. Kocham ten rzad :*
Odpowiedz Permalink
Tomasz Sokołowicz
Chyba wyemigruję z Litwy do Sarmacji.
Permalink
Calisto Norvegicus-Chojnacka
Jestem po wrażeniem tak rzetelnego sprawozdania finansowego :) A jako, że mam pewne braki jeśli chodzi o funkcjonowanie KS w dzisiejszych czasach, to pragnę wyrazić również swoje zaskoczenie i zadowolenie z powodu tak intensywnego przepływu libertów. Dobra robota :)
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
Spadam na urlaub, ale jak wrócę strzelę jaki tekst o tym jak działają finanse w KS:)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.