Park Stołeczny, Piotr II Grzegorz, 07.09.2011 r. o 09:33
Hipoteki w systemie złota wolność

W systemie Złota Wolność wprowadzono dziś rejest hipoteczny, który usprawni rynek kredytów komercyjnych. Zapotrzebowanie jest, często mieszkańcy zgłaszają się do mnie (i nie tylko) o udzielenie pożyczki. Problemem dla ewentualnego kredytodawcy jest zabezpieczenie.

Od dzisiaj istnieje możliwość sprzedania rozbudowy profilu (wsi prywatnych, dziewek, kramów, sztolni) za ok. 60% ceny produkcji. Właściciel grupy lub niezaspokojony wierzyciel mogą żądać przeprowadzenia upadłości grupy/mieszkańca i na tej podstawie istnieje możliwość jego zaspokojenia.

Dokładny opis znajduje się w komunikacie systemowym, który cytuję:


[ul]
Rejestr hipoteczny

Przedstawiona w profilu wartość hipoteczna nieruchomości, to wartość, która w przypadku likwidacji wsi prywatnych, sztolni, kramów kupieckich czy zwolnienia dziewek wszetecznych System Informatyczny wypłaci właścicielowi. Jej wartość (wzór jest złożony) ale jest mniej więcej równa 60% kosztów produkcji.

Aby dokonać sprzedaży mienia zgłoś na forum książęcym wniosek o upadłość lub częściową upadłość mieszkańca/grupy. Wówczas książę wyznaczy termin na zgłaszanie się Twoich wierzycieli. Za uzyskaną cenę hipoteczną w pierwszej kolejności zaspokoi twoich wierzycieli, a to co zostanie zwróci Tobie.

Hipoteka
Jeżeli bierzesz kredyt lub udzielasz pożyczki możesz wnieść na forum książęcym wniosek o wpisanie długu w hipotece. W ten sposób, w razie upadłości mieszkańca lub grupy twoja wierzytelność zostanie zaspokojona w pierwszej kolejności (o pierwszeństwie decyduje data wpisu do hipoteki)

Wniosek o upadłość może złożyć także każdy wierzyciel: wpisany do hipoteki bez wyroku sądu książęcego, a gdy wierzytelność nie jest wpisana do hipoteki, jeżeli dysponuje wyrokiem zasądzającym świadczenie. Wówczas książę wezwie, wyznaczając termin, dłużnika do spłaty zobowiązań. Jeżeli ten nie będzie mógł ich spłacić, to przeprowadzi sprzedaż majątku mieszkańca/grupy.

W księgach hipotecznych można ponadto wpisać adnotacje dotyczące własności grupy (karczmy, kopalni, miasta, etc). Jeżeli np. karczma jest przedmiotem mieszkańca A wpisanego do hipoteki, a jedynie zarządza nią (administrator w systemie) osoba B, to na wniosek złożony na forum książęcym, bez wyroku sądu książęcego, zostanie zmieniony właściciel.
[/ul]


Życzę udanych inwestycji
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Nikt jeszcze nie lubi tego artykułu.
Komentarze
Krzysztof Janusz de Miria
Brawo!
Permalink
Piotr II Grzegorz
Chętnych założenia banku pożyczkowego na forum - proszę o kontakt z kanclerzem.
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
Odpowiedz Permalink
Markus Arped
Świetny pomysł! Ku chwale Sarmacji!
Odpowiedz Permalink
Markus Arped
Swoją drogą, wiem że to trochę OT, ale mam pytanie. A mianowicie, czy JKM zamierza zmienić funkcjonowanie kopalń na tyle, by mniejszym inwestorom opłacało się prowadzić kopalnię? Kiedyś coś było w planach, by zmienić ilość rentownych spółek z 5 na 10.
Odpowiedz Permalink
Piotr II Grzegorz
Tak, nieco, ale w swoim czasie (czyt. jak mnie wena najdzie; chwilowo mam mało czasu i ograniczam się do minimum - a pierwsze na tapetę idą złe tytuły i cudzysłowy.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.